Purol bij Huiduitslag en Huidverwonding Staphorster Boertje. Firma I. GRUNWALD, Den Helder Dames- en Kinder-Confectie, Manufacturen, Stoffen, Lingeries, Mode-Artikelen, enz., enz. ié Dames' en Heeren s f PH. VLESSING DEN BURG. Bij kleine Kinderen Ook voor kinderen 0uK?e{110c,ober 'm- Voor het repareeren Oudste adres Houdt zitting bij D. KWAK confectie vindt U in enorme sor- H teering en tegen prijzen <i beneden iedere concurrentie bij 5 pet. korting a contant. B PEPERMUNT ADVERTENTIÈN zullen zitting houden van uw dak, goot of pomp, J. AGTER, Loodgieter. Koningstraat 103, 105, 107, 109. GROOTSTE SPECIAALZAAK E Smaakvolle aparte modellen. Vele kinderen lusten niet gaarne pepermunt. Een uitzondering hierop vormt omdat deze, dank zij de origineele samenstelling, geen scherpen of bitteren bijsmaak heeft. ONDERTROUWD Dankbetuiging. in cc cc CD neveld, zooveler verzwakte wil van het goede afgewend is? Waarom zich niet geschaard aan de zijde van hen, die strijden voor orde en recht? Schaepman was een profeet, had de diepte van de strijd gepeild, voorzag in Europa een felle revolutie. De brandstoffen zag hij bijeen, waaruit de revolutievlam oplaaien zou. Hij zag om zich heen naar middelen om dit gevaarte stuiten, maar wat beteekenden de Katholieken in die eerste tijd Ik herinner hier aan het woord van Broere „'t R.K. volk is een volk, dat vrij heid vraagt." Schaepman stuurde aan op 'n groote en machtige R.K. Staatspartij. Deze is er thans en streeft geen persoonlijke belangen na, maar wil trachten een hooger doel te bereiken. Ze is het machtigst bolwerk voor orde, recht en vrijheid. Wat gebeurt er, als we ons niet geheel aan deze partij wijden? Zie naar Frankrijk, eenmaal de oudste dochter der kerk. Wat hebben we daar te vertellen? In kloosters in Z. Limburg treft men Fransche uitgedreven religeuzen aan, eenvoudige, goede, brave zielen, die niets wen- schen dan zich te wijden aan de zorg voorde ziel. Zij werden uit Frankrijk gedreven door wetten, door de duivel ingegeven, om hier genadebrood te eten. In Belgié, waar machtige kathedralen verrijzen zijn de Katholieken in de minderheid. Hopeloos zijn ze verdeeld. Mexico is er 't allertreurigst aan toe. De wereldpers, die de wreedheden, waaraan de Katholieken in dat land bloot staan, verzwijgt, zal gedoemd zijn. Bloediger dan onder de Ro meinen worden^del priesters daar bijj tientallen vervolgd, vermoord. Kerken worden er onteerd, verlaagd tot danshuizen. Wat toch is de oor zaak, dat de tyrannie van een bloedhond als Calles hier mogelijk is? Verdeeldheid, anders niet 1 Begrijp dus, dat een krachtige Staatspartij noodig is, omdat ons anders ontnomen wordt wat we na tientallen jaren hebben veroverd. De puinhoopen zullen dan getuigen, dat we, op het toppunt van onze macht gekomen, de juiste middelen om deze te behouden niet hebben gekend. Het komt er op aan, of ge mannen zijt van geloof, overtuiging, orde, recht, afkee- rig van revolutie, of niet. We vragen u deze avond alle vuur in uw ziel te willen verzamelen om met ijver mee te bouwen aan ons Dr. Schaepmanhuis. Als kleine jongen heb ik dikwijls geloopen langs de slottoren te Schagen, waar eenmaal een bloedhond heerschte, die ons wilde afbrengen van ons geloof. Eens is daar bloed gestort om des geloofs wille. Bedenk, dat de tijd komen kan dat alles tegen ons samenspant. De mensch kan dwalen, maar laat ons verhoeden, dat het gebeurt. Ik vraag u, of u wat voor uw geloof, voor uw kind overheeft en doe een beroep op uw mildheid. Wij zijn allen sterfelijk en gaan door een tranendal, maar eens zullen onze tranen gedroogd en onze goede werken beloond worden. In verscheiden landen worden voor „de on bekende soldaat" monumenten opgericht, eeuwige vuren ontstoken en kransen neerge vlijd aan de voet. Straks zal men bij u rond gaan om een bijdrage, maar laten er ook „on bekenden" zijn, die zullen uitblinken door hun milde giften. Niemand zal weten wat zij in de stilte van hun hart besloten. Slechts Hij, die troont in de hemel, zal er kennis van hebben. Op dus, mannen en vrouwen van Texel, met nieuw vuur gestreden tot verwezenlijking van Schaepman's ideaal om den wille van uw geloof. Hooger dan alle stoffelijke verlangens en tijdelijke begeerten rijkt ons heerlijk ideaal, ons glorievol doel. Geluk valt de mensch slechts ten deel als hij zich geheel en al aan God onderworpen heeft. Wat de kinderen der duisternis brengen slaat te pletter. Aanvaard daarom de leer van Christus ten volle. Neem aan, wat onze Godde lijke Zaligmaker u zendt. Kruisen, u opgelegd, en beproevingen, welke u heeft te doorstaan, zullen worden opgelost. Aanvaard de strijd, neem het kruis op de schouders, voel u één met alle katholieken in Nederland, gelijk wij ons een voelen met hem, die rust in 't H. Tabernakel Waar ge komt, zult ge dan de band ontmoeten, die de groote Zaligmaker strengelt om onze harten. Dan zult ge worden doortinteld en doorgloeid van groote liefde. Moge ieder deze avond de zaal verlaten, aan gevuurd en gesterkt, zeggende „We zullen niet dulden, dat men raakt aan onze vrijheid, we zullen onze krachten inspannen om ons van deze vrijheid duurzaam te verzekeren. Zoo zullen we de vrede bewaren." Ook deze spreker werd na zijn gevoelvolle rede door handgeklap rijkelijk beloond. De voorzitter bracht beide sprekers dank voor de moeite die zij zich gaven door naar Texel te komen. We hebben, aldus spreker, hier zelden gelegenheid begaafde sprekers te hooren. Onze plannen zijn meest goed, onze beloften vaak beter, maar er komt veelal niets van te recht. Jammer, dat niet meer aanwezig zijn. De wegblijvers hadden ongelijk. Evenwel, hoe zwak de schoone woorden weergegeven mogen worden door onze bladen, zij zullen hun uit werking niet missen. We staan hier aan het begin van een actie, waarvoor ik thans uw mede werking inroep. Spoedig hopen we weer een vergadering te beleggen om een werkprogram op te maken. Ik vertrouw, dat we spoedig aan de heer Barnhoorn de ontvangst van een groot bedrag mogen berichten. Op Texel wordt voor goede werken nimmer vergeefs aangeklopt. Denk maar aan de bijdragen voor de Missie, en voor de centrale verwarming in de R.K. Kerk moet men de ontstoken of smettende dee- len met Purol inwrijven en de huidplooien droog houden door ze te bepoederen met Purol-poeder. Purol in doozen van 30 en 60 ct., tube 80 ct. Purol-poeder in bussen van 60 ct. en 1 gld. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. waarvoor na een enkel woord van de heer pastoor meer dan f4000 na korte tijd bijeen was. We hopen op goede offers, opdat het gebouw te den Haag ook van onze steun spreken kan. Nog voerde het woord de heer Barnhoorn en wel als secr. van de kringden Helder. Hij zeide dat enkele parochies in deze kring nog geen teeken van leven hadden gegeven, maar dat Texel niet het sterkst verwijt treft, omdat het onlangs nog getoond heeft wel mee te willen werken. Spreker zeide nog een jaar of wat terug tevergeefs het Kamerlid van Vuuren als spre ker te hebben uitgenoodigd, maar zeide toe, te zullen pogen van het bestuur gedaan te krij gen, dat beide sprekers om nu het volgend jaar tegen de verkiezingen hier weer een begeeste rend woord zullen spreken. Hijzelf komt dan, naar hij hoopte, mee. Hierna sloot de voorz. deze belangwekkende vergadering met de Christelijke groet. Witte Kruis. Wed. J. V. Oosterend f 1.50, A. S. Oude- schild f 1.— Engros bij J. F. v. LIESHOUT Alkmaar Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor den Burg-Texel en de daaronder ressorteerende hulppostkan toren werd gedurende de maand Sept. 1928 Ingelegd f 4205.50 Terugbetaald 4526,25 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 7. Ledenvergadering „'t Nut." Zoetjesaan nadert het seizoen, waarin lezingen tooneel- en muziekuitvoeringen, etc. ons helpen zullen de avonden te korten. Voornamelijk met het doel het winterprogram vast te stellen, ver gaderde Donderdag in hotel Texel het Dep. „Texel" van ,,'t Nut" onder voorzitterschap van de heer W. B. Oort. Aanwezig waren slechts enkele leden. De voorzitter zeide bij de opening der be sprekingen, dat op de heer Jb. Roeper na het heele bestuur vernieuwd was en hoopte prettig werkzaam te mogen zijn. Daar van de laatste vergadering geen notulen waren bijgehouden, werd volstaan met voor lezing van het destijds gepubliceerd verslag in de „Texelsche Courant", op hetwelk geen aan merkingen werden gemaakt. De heer Jb. Roeper, penningm., deed hierop verslag van het financieel beheerOntvangen f 427,52, uitgegeven f 357,38. hl kas dus f 70.14. Na door de heeren H. Reij en J.Pisart gecontro leerd te zijn, werden de bescheiden onder dank zegging aan de heer Roeper goedgekeurd. Om voortaan tijdverlies te voorkomen, zal door het bestuur een commissie van rekening- nazieners worden benoemd. Het gering aantal aanwezige leden maakte verkiezing door de vergadering onmogelijk. De heer A. Noordijk, lid van de Nutsbouw- stichting, aftredend doch herkiesbaar, werd herbenoemd met algemeene stemmen. Het winterprogram werd vastgesteld als volgt. In de 2e week van NovemberMr. A. W. Kamp, declamator, een geestige baas, die er zeker in slagen zal jong en oud een echt-leuke avond te bezorgen. In Januari: Ds. Klaver, uit Hoorn, op Texel geen onbekende, daar hij in het seizoen 1923- '24 hier optrad en toen zeer in de smaak viel. Vermoedelijk zal hij hier de bekende „Merijntje" cyclus van A. M. de Jong behandelen gaan. Half Februari |heeft Ds. Raabe zich op verzoek van het bestuur bereid verklaard hier een lezing te houden over een nader door hem te kiezen onderwerp. We moeten het een buitengewoon voorrecht noemen, aldus de voorz., Ds. Raabe te mogen hooren, daar hij een uitnemend spreker is en de kunst verstaat de te behandelen stof voor ons te doen leven. Dit bewezen zijn lezingen, o.m. over een Wagnerdrama en over Russische toe standen, in „Eben Haëzer" gegeven. De vierde avond wordt vermoedelijk gevuld door Willem van Kappellen of door mej. Menagé Challa. Mocht een der uit te noodigen sprekers ver hinderd zijn, dan zal vermoedelijk diens plaats worden ingenomen door de heer A. Alt, orga nist te Bolsward, die hier „Faust" behandelen en musicaal illustreeren zal. Ter sprake kwamen verder lezingen, te geven door de heeren Jn. Drijver, Noto Soeroto eri anderen. De heer J. C. Visser zou gaarne de heer Drijver nog eens hooren. In het seizoen 1920—'21 trok deze hier een overvolle zaal. Evenwel gaf de heer Pisart aan een ander de voorkeur, daar hij betwijfeld, of onder de Nuts leden voldoende belangstelling voor zoo'n avond zou bestaan. Mej. Menagé Challa zou hem beter lijken. De heer G. J. B. Mulder beval Willem van Kappellen aan, die hem een uit stekende kracht toeschijnt. Bij de rondvraag verzocht de heer Jn. Kikkert met het oog op de damclub de Vrijdagavond zooveel mogelijk vrij te houden. De heer Gude stelde de vraag, of het wellicht op de weg van het bestuur ligt zich met andere dorpen in verbinding te stellen om zoo de kosten naar evenredigheid te verdeelen. De voorz. merkte op, dat de krant van deze avond ver slag zal geven en dat dit voor de andere dor pen een aansporing kan zijn zich met het depar tement in verbinding te stellen. De voorz. deelde nog mee een verzoek om een vergadering uit te schrijven te hebben ge richt aan de Bewaarschoolcomm., die er echter geen gevolg aan gaf en zelfs geen enkel be richt deed. De heer Pisart, naar de reden gevraagd, deelde mee, dat men eerst de dag zou afwachten, waar op de stichtingsacte gepasseerd zou zijn. In een dan te beleggen vergadering zou dan de overdracht kunnen plaats hebben. De voorz. zeide, dat dooronvoltalligheid van het bestuur de acte tot nu toe niet kon worden gepasseerd. Dit zal nu echterspoediggeschieden. De heer M. D. Dijt wijst er nog op, dat een betere indruk gevestigd zou zijn, wanneer men op het schrijven van het Nutsbestuur geant woord had. Hierna volgde sluiting. Om jong te blijven. 137 Het feit, dat uw gezondheid te wenschen overlaat is waarschijnlijk de eemge reden dat gij u door lichte zorgen reeds zenuw achtig, versleten gevoelt. Misschien zijt gij een dier noodelooze slachtoffers van een nieraandoening. Laat deze te voorkomen nierzwakte u niet oud maken voor uw tijd. Zoek en verbeter de oorzaak van uw kwaal. Tracht weer flink en gezond te worden. Die pijn in de lendenen, die ellen dige blaasstoornissen, hoofdpijn en duizelig heid, dat afgematte, zenuwachtige gevoel behoeven u niet langer te kwellen. Alle tezamen maken uw leven tot een last, dien zoodra gij uw nieren verzorgd hebt ver dwijnt. Verzwakte nieren kunnen met Foster's Rugpijn Nieren Pillen versterkt worden, waardoor gy u in elk opzicht jonger voelt Begin onmiddellijk met het gebruik. Zonder uitstel! Wacht niet, tot gij last krijgt van rheumattek ischias, spit blaasontsteking of waterzuch Ook tegen dergelijke ernstige kwalen worden Foster's Pillen aanbevolen doeg voorkomen is altijd beter dan genezen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken on drogisten S, f 1,75 per flacon. 29 W. J. BOON en C. P. DROS Den Burg, -rexei 11 Oct 1928 Oosterend iexei' 11 uct- Huwelijksvoltrekking 25 Oct. a.s. GETROUWD H. P. A. BUYS1NG DAMSTÉ Weduwnaar vanA. M. van Kraaikamp en J. M. KEYSER die tevens bedanken voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden tijdens de ziekte, bij het overlijden en de teraardebestelling van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Groot vader CORNELIS ROOM, betuigen wij onzen hartelijken dank. In t bizonder aan Dr. Prakken, Zusters Meijer voor hun gewaardeerde hulp, aan Ds. Raabe voor de troostvolle woorden tot ons gesproken. Verder aan Vrienden, Buren en allen die de laatste eer aan den over ledene hebben bewezen. Namens de Familie, C. J. ROOM. Den Burg—Texel, Oct. 1928. W. GRIMIJSER en D. GRIMIJSER—Former betuigen hun hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij de ge boorte hunner dochter ondervonden. Den Burg -Texel. Kerkvoogden der Ned. Herv. Gem. den Burg voor ontvangst van Hoofdelijken Omslag op Maandag 15 October 's avonds van 7,30—9,30 in de Kerkekamer. blijft zich aanbevelen Werkplaats en boodschappen bij A. Kooiman, Schildereind. Binnenhaven 122 den Helder. Maandag 15 October vm. 8 uur tot nm. 9 uur Dinsdag 16 3 in tegenwoordigheid van een Arts. Vervolgnummers vanaf heden verkrijg baar 10 cent. N.B. Het bezoeken van onze zaak is ALTIJD voor iedereen VRIJ. Zonder ver plichting tot koopen. CC CC O) OS £3 &3 S3

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 2