Lait de TEXELSCHE COURANT n helpen N.V. Texels Eigen Stoomboot-Onderneming. Winterdienst ingaande t November 1928. Q mmm een net kosthuis, s s. Texelstroom naar Pur merend. TS. PEPERMUNT Boerderij met ruim 13 H.A. vruchtbaar wei- en hooiland. 10 beste KaSfvaarzen, een nette wieg, een kinder ledikant en een kinderstoel. VOOR ONZE DAMMERS. FEUILLETON De gevolgen van een leugen VAN BEE GRAAF k Co., brussel. Op Werkdagen Op Zon- en Feestdagen Geifeufokvereeniging Eierland. Koolrapen f 12,- de 1000 Kg. franco thuis. een brik zoo goed als nieuw met tuig. Adverteeren doetverkoopeu. fjjzbesle. da gz krijgen kunt V00B DE VROUW HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags(nam. ongeveer Va urn* later.) Datum 25 26 27 28 29 30 31 Oct Te huur vaart Maandag a. s. Vertrek 1 uur Hoogwater 5,43 6,38 7,21 7,59 8,35 9,14 9,55 Wintertijd. Van H. 6,10 alleen op werkd. 8,38 Te A 7,24 alleen Z. en Fd 9,01 7,27 sneltrein, niet op Z. en F. 9,01 9.54 alleen Z. en Fd. 12,13 10,06 Zon-en feestd. niet 12,17 12,30 alleen Zaterdags 2,52 12,47 Zaterdags niet 2,52 1,13 alleen Zaterdags 2,52 3.55 Zaterd. Z. en Fd, niet 5,51 4.19 Zon-en feestd. niet 6,32 7.20 9,34 8,58 alleen Z. en Fd. 10,33 9,34 Zon- en feestd. niet 11,35 7.42 (Donderdags) 8,34.te Schagen Vertrek Amsterdam. Aankomst den Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,25 8,03 sneltr.; Zon- en feestd niet 9,37 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9,22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon en feestd. niet 2,39 1,45 Niet op zon- en feestdagen 3,47 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,12 3,43 Zon-en feestd. niet 6,12 5,51 8,02 9,25 sneltrein 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 11,35 alleen Zon-en feestd. 1,10 Stoombootdlenst TESO Op Werkdagen: van Texel 6,— 8,— 11,15 2,30 5,40 uur van Helder 7,— 9,55 12,15 4,30 6,40 uur Op Zon- er. Feestdagen van Texel 6,8,11,5,40 uur] van Helder 7,— 9,— 12,— 6,40 uur Auto-diensten. Van Burg: 20 min. vóór het vertrek v. d. boot Van Haven na aankomst van de boot. Van Cocksdorp vm. 7,45,10,- en nam. 3,50 uur Van Burg vm. 8,40, 11,— en nam. 5,40 uur Zondags van den Burg 9,15 vm.Oosterend van de Cocksdorp 9,50 vm.via U0S,erenQ Den Burg—de Koog en den Hoorn v.v. Van den Burg: vm. 8 en nm. 5,30 u. Van de Koog g45 en nm6 i5u Van den Hoorn Het Post- en telegraafkantoor, den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—7, Werkdagen: Telegraaf en telefoonvm. 8 tot nam. Telefoonabonnees tot nam. 9 uur. Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties 1 Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 RijkspostspaarDsnkvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen 5,23 uur, rijtuigen 5,53 uur. Te bevragen bij C. v. d. WERF Kz., Koogerveld—Texel. Te koop April kalven. Bij P. de WIT, Eierland. Te koop Brieven onder no. 311 aan bureau Texelsche Courant. Het verheugt ons behalve de problemen van onze speciale medewerker van tijd tot tijd ook eens vraagstukken van Texelsche dammers te kunnen plaatsen. Een dezer dagen verraste de heer C. Dijker, een der beste krachten van onze Damclub, ons met een stel interessante dam- oefeningen, welke we gaarne een plaatsje zullen inruimen. We vangen aan met een „damzet", heel eenvoudig naar de heer Dijker er aan toevoegt maar toch zeer leerzaam. De verder te publiceeren problemen zullen geleidelijk aan wat moeilijker zijn. Moge ons rubriekje zoo zijn bescheiden deel tot opwekking en aanmoediging van de lust tot dammen bijdragen. We zijn de heer Dijker dankbaar voor zijn blijk van belangstelling en stellen zijn mede werking op hooge prijs, daar hij meermalen ook als simultaanspeler blijk gaf het dam spel goed te beheerschen. Damzet. Zwart I JU 48 49 Wit Op welke wijze wit er in slaagt een dam te bemachtigen blijkt uit hetgeen volgt. Wie de gang van de schijven met aandacht volgt zal toegeven, dat hieruit veel te leeren valt. Wit speelt 2722. 3631. 2822. 3430. 4439. 4020. 32 5, dam. C. Dijker, 't Noorden. 33.) )-( Er bevonden zich onder hen ook wel booze. gevaarlijke elementen die, zooals Rudolfi bewezen had, tot elke misdaad in staat waren, hield het ziin gedachten meer dan iets anders bezig, en ofschoon hij juist nu voor altijd van die omgeving afscheid had genomen, ofschoon hij naar zijn vader land, naar het vurig verlangde doel, zijn bekoorlijke bruid ging, kon hij zijn smar telijke gedachten niet van zich afschudden en nooit zweefde Angela's ernstige, voor name en edele verschijning voor zijn oogen of Klarissa's beeld, zoo bekoorlijk, als hij het dikwyls gezien had, zoo vriendelijk als zij hem nog stervend had toegelachen, voegde zich er bij. Van de vreugde, die hij bij de gedachte aan zijn terugkeer naar het vaderland, naar haar, die hij zoo hoog schatte, wie hy trouw was gebleven, had moeten gevoelen, ondervond hij weinig, toen hij Duitschland wederzag. Zijn gedachten dwaalden jnaar Frankrijk, naar dat stukje aarde, vol bloemen en kransen terug, waar Klarissa rustte. XII. Uit gravin Angela's kamer klonken voor Van onzen invloed als hetbekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Hande en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tarief houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. gans fifi o j)iA AMSTERDAM ROTTERDAM I „|||||,M|, II, IIHIIIMIIIII lllll I Ill .m. «.M. «II 'H Den BurgTexel Tel. Int. No. 22. Vertrek TEXEL6,— vm. 8.-vm. 11,15 vm. 2,30 nm. DEN HELDER: 7,— vm. 9,55 vm. 12,15 nm. 4,15 nm. Vertrek TEXEL8, - vm. 11,— vm. 3,15 nm. DEN HELDER9,— vm. 12,— m. 4,15 nm DE DIRECTEUR. Door bovengenoemde vereeniging is aan gekocht een PRIMA WITTE BOK, welke beschikbaar is bij Jn. SCHAATSENBERG, tegen een dekgeld van 75 cent d contant ook voor niet-leden. Te koop Wed. J. C. WITTE „Burst". Te koop P. BAKKER Az., Weverstraat den Burg. Gevraagd met vrije slaapkamer, omgeving Eierland- de Cocksdorp. Brieven met opgaaf van prijs onder no. 310 aan Bureau Texelsche Courant. D. METS WIJ BREIEN en repareeren wollen Kousen en Sokken (ook de allerfijnste) en alle soorten wollen kleeding. Voor nieuw werk zijn wij No. 1. DE STERKE KOUS Machinale Brei- inrichting Jaap Snor Zuidstraat 15 (Let op den gelen winkel) voor Texel Den Burg Wed. Bakker Gravenstraat, te Oost H. Steig- stra (is langs den weg). V-* de eerste maal, sedert het ongewenschte bezoek was aaDgekomen, de zacbte tonen van een lied van SchumanD, dat de jonge gravin met haar gevoelvolle stem zong zij had eerst, toen von Antoni ver weg was en zij elke dag haar beminde man verwachten kon, haar vroegere lust voor muziek weergevonden, en door het laDg ontbeerde genot medegesleept, zette zij zich telkens weer voor de kostbare vleugel, en liet zij haar stem vol en duidelijk in heerlijke melodiën weerklinken. Von Westhorn had zijn komst niet op een bepaalde dag vastgesteld, maar zijn laatste brief liet een spoedige terugkeer verwach ten, en voor het bekoorlijke beeld verdwenen de droeve wolken, die zich nu en dan over haar leven uitbreidden de toekomst lachte haar weer tegeD, en met alle macht drong zij haar vrees terug, die telkens weer boven kwam, zoodra zij aan de oorzaak dacht, die Margo en von Antoni haar huis hadden doen opzoeken. Heden gevoelde Angela zich vrijer, ge lukkiger dan sedert lange tijd. Heinhart had haar medegedeeld, dat men elke dag Alexander kon verwachten, daar hij er de voorkeur aan gaf, onaangemeld te komen, en in een vroolijke stemming had zij de liederen gezongeD, waar von Westhorn van hield en die hij gaarne van haar hoorde. De lente deed daarbij dan ook haar ver leidelijke invloed gelden. Hetontspruitende ontkiemende leven in de natuur vervult Wanneer men de kin- deren wil tracteeren, £7 p moei men ze V. S. Pepermunt offreeren. VAK' SLOOTEN HARUNGEN ieders hart met verlangen naar geluk, naar liefdeals het in bosschen en velden geurt en bloeit en de nachtegaal zijn zoet gezang doet hooren, als de hemel blauw is en dp zon met haar koesterende stralen de aarde doet ontdooien als de geur van seringen, klokjes en viooltjes, als wierook ten hemel stijgt, dan komt ook in een menschelijke ziel een verlangen te voorschijn, dat wii met de naam liefde aanduiden; sommigen koesteren die voor een beeld dat zij zich gevormd hebben, anderen voor de persoon, waar hun hart naar trekt, en aan wie zij zich reeds lang gegeven hebben. Uit het groote park, dat zich achter het paleis uitstrekte, drong de geur van bloemen en planten de kamer binnen, waar Angela aan haar beminde met verlangen denkende zong. Over de groene toppen der hemelhooge boomen strekte zich een wolkenlooze hemel uitin ae groene takken en bloeiende struiken wiegelden zich, hun lentelied zin gende, de kleine gevederde zangers; een zacht windje bewoog de bladeren en koelde ook de wangen van het jonge meisje, dat als betooverd naar de hartstochtelijke tonen van het lied luisterde. Zij had Angela .nog nooit hooren zingen het was nooit bij 'haar opgekomen, dat van de koele lippen der schoone vrouw zulke hartroerende tonen konden ruisc'nen, dat gravin Braunfels, Margo noemde Angela in haar gedachten nooit bij een vertrouwe- Aan onze lezeressen. Ieder abonnee heeft o.m. recht op kostelooze schriftelijke raad op modegebied en kan tegen gereduceerde prijs patronen bekomen. Van Japonnen h 55 ets. van mantels h 75 ct. van kinderjurkjes 40 ct. Duidelijke opgaaf van maten is vereischt. MANJO. Azalea - Zorg. Na de bloei zet men de Azalea wel in de hoek van de tuin en haalt haar dan, tegen dat het gaat vriezen, binnen in een warm vertrek. Dat is zeer verkeerd, want dan laat de plant haar blaadjes vallen en de blaadjes zijn met de wortels juist de organen, die de grondstoffen voor de bloei moeten opleggen. Na de bloei zet men de planten op een verlichte plaatszij maken dan het „schot" waaraan de bloemen moeten komen. Een groote plant kan men te voren tot op het oude hout terugsnyden. Om de twee of drie jaar moeten de planten met kluit ver pot worden. Deze kan men dan met een houtje, zonder de kluitwortels te beleedigen wat lospeuteren. De nieuwe pot moet 3 cM wijder zijn dan die oude. Men vult hierna de ruimte tusschen kluit en potwand met hei- of veenaarde aan. De plant m3g niet dieper komen te staan dan in de oude pot. Men kan aan de aarde wat scherp zand toevoegen. Een mengsel van bladaarde, scherp zand en graszoden is zeer goed. Men stampt de aarde rondom de kluit met een stokje aan. Na de planting giet men rijkelijk. In Mei gaat de plant naar buiten, eerst wat in de schaduw, vervolgens in het volle zonlicht. Men kan daarna nu en dan wat verdunde koemest geven. Men giete niet te veel. Zoodra vorst te verwachten is, zet men de plant in een koel en vorst- vrij vertrek. Zoodra de bloemknoppen goed ontwikkeld zijn, plaatst men de plant in een matig warme ruimte en giet men ge regeld ook de bladeren worden dan be sproeid. Zijscbeutjes naast de bloemknop pen moeten zoo spoedig mogelijk worden uitgenepen. lijker naam aanleg voor muziek hebben ton. Het hoofdje naar voren gebogen, haar tengere gestalte bekoorlijk tegen een boom stam geleund, de half ontbloote armen aandachtig over haar borst gekruist, de donkere lokken door een smalle gouden band, waarin een robijn fonkelde, vastge houden, met het mooie, zuidelijk getinte gelaat, waarbij de roode lippen als twee rozen afstaken, bood Margo een aanlokke lijke aanblik, en toen zij door een vroolijker melodie, die op de eerste gevolgd was, meegesleept, niet langer bleef stilstaan, maar in bekoorlijke wendingen, als een lieflijke libelle heen en weer zweefde, het hoofdje wiegende, het sierlijk gevormde lichaam nu voorwaarts dan achterwaarts buigende, daarbij guitige kuiltjes in haar frissche wangen en schitterende tanden toonende, toen kon de stille toeschouwer, die zacht, behoedzaam door de achterdeur in het park gekomen was, een uitroep van verrukking niet onderdrukken, maar opeens uit de struiken te voorschijn tredend, keek hij ten deele verbaasd, ten deele bewon derend, in Margo's door en door gloeiend gezichtje. Zij stond als versteendhaar groote oogen op de vreemdeling gericht, zon der een beweging, een woord te kunnen uiten terwijl Alexander von Westhorn, (want hij was het zooals de lezer wel geraden zal heb ben) in zich zelf mompelde. (Wordt vervolgd,)

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 4