„SON NA" KI. BOON KLEYN's TABAK DRUIVEN slechts Bietensnijders, Biervaten, Gresbuizen. PUROL er op! Notaris Mulder Stemming Hoofdingelanden. 3 Hoofdingelanden Maandag 12 November G. HEUSER Hz. en JOH. D. R0EFER Jbz. L. J. ROEPER. een Huishoudster. 50 Biggen. een winkelhuis. prima versch'geslacht ra&d?leescb ook pekelvleesch Gemengd Nieuws Ingezonden ADVERTENTIEN Nut en Genoegen Huishoudelijke vergadering Zaterdag 10 November 't Klein Tooneel in hotel Texel. BAL NA. Doopsgezinde Gemeente. lezing met lichtbeelden zendeling-arts Dr. Gramberg. De boerenhofstede „Rio Grande" eenige H.A. bouw- en weiland met opstaande gebouwen. H. H. Landbouwers. geen pension meer gehouden zal worden. DEN J100RN. J. KILJAN Jbz. probeeren is steeds begeeren. Koemarkt Alkmaar. van Alkmaar naar Texel. Alleen heden Zaterdag voor 37 cent per pond. A. v. d. VIS, Steenenplaats. een lading gresbuizen, laagste prijzen. Adverteeren doet verkoopen. Als Uw Handen ruw zijn of gesprongen en Uw lippen schraal en pijnlijkmaar vooral ook bij j brand- en snijwonden, ontvellingen en allerlei huidverwondingen Het verzacht en geneest BINNENLAND. Te Leeuwarden is bevestigd een vonnis waarbij P.S. 31 jaar, arbeider te Surhuizum wegens zware mishandeling de dood teggevolge hebbende, is ver oordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. Te Sint-Maarten (N.H,) is de veehouder J. Bruin in de weide door een stier aangevallen. Het dier bracht hem verschillende verwondingen toe, gelukkig niet van ernstige aard. De politie heeft het dier doodgeschoten, A m s t e r d a m. In de Joubertstraat is een zesjarig jongetje, dat aan het spelen was, onder een met klei beladen wagen geraakt. Het ventje is dood op genomen. Barger-Oosterveen Het anderhalf jarige dochtertje van de arbei der G. J. heeft door het schommelen van de wieg tegen de kachel, waarop een kan kokende koffie stond, de inhoud dier kan over het lijfje gekregen. De kleine is spoedig overleden. Diepenveen. Op de onbewaakte overweg bij Rande is een auto van de aannemer Van der Hoeven uit Voorst door de sneltrein ZwolleDeventer ge grepen. De auto werd drie honderd M. meegesleurd. Van der Hoeven werd zoo ernstig gewond, dat hij een paar uur later overleed. De locomotief van de trein werd licht beschadigd. Den Haag. De heer en mevr. VisserHooft zijn voornemens voor de derde maal naar de Karakorum te trek ken, ten einde dat gebergte, waar nog zoo veel onbekende gedeelten zijn, te gaan onderzoeken. Te Egmond aan Zee is een kleine haai, ongeveer 2 M. lang aan land gekomen, waarschijnlijk afgedwaald bij de achtervolging van haring. Nadat hij op het strand getrokken was heeft hij nog slechts enkele oogenblikken geleefd Eén geluk bij een ongeluk? te OOSTEREND. op heden (Zaterdag) avond 7,30 uur in het Wapen van Amsterdam. OnderwerpVerkiezing voorzitter. Het Bestuur. komt met Entree f 1,—. Plaatsbespreken 10 cent. Entreekaarten en bewijzen voor plaats bespreking verkrijgbaar vanaf heden in Hotel Texel. Dinsdag 6 November, 's avonds 8 uur in de Doopsgezinde Kerk te Den Burg door den TOEGANG VRIJ boven 16 jaar. Bij den uitgang collecte voor de zending. publiek verkoopen aan Postweg in polder Eilerland, bestaande uit bouw- en weilanden en duingrond te zamen groot 55,76,20 HA. Zeer geschikt o.a. voor bloembollenbe- drijf. Te aanvaardenbouwland en duingrond dadelijk, gebouwen en weiland 20 Maart a.s. of eerder volgens overleg met huurder. Inlichtingen en veilingkaartjes verstrekt genoemde notaris. TE KOOP Brieven onder no. 317 bureau v. d. blad. De familie VELLEMA te Den Helder be richt hiermede, dat in het tegenwoordige PENSION BRUIN, Koogerweg, Den Burg, na 1 Maart De stemming van voor het Waterschap de 30 Gemeenschap pelijke Polders" zal gehouden worden op van 's morgens 10 uur tot namiddags 3 uur in café Den Burg. Periodiek aftredend de heeren beiden herkiesbaar, en voorziening in de vacature Namens het Bestuur J. S. DIJT, Voorzitter. D. v. d. OORD, Secr. Een Hoed Een Pet? Een Overhemd? Een Trui? Een Pullover? Een Zelfbinder? Natuurlijk aan dit adres, daar vindt men altijd keus. Aanleg van waterleiding op drink bakken der drinkende koe. Aanbevelend, De Burgemeester van Alkmaar II vaart na afloop der Koemarkt De Commissaris T. C. BAKKER. geven wij 1 pond heerlijke druiven van 50 cent per pond nu Beleefd aanbevelend, Biedt zich aan met December Brieven onder no. 315 bureau van dit blad. TE KOOP VREUGDENH1L, hoeve „Breda." Te huur gevraagd Brieven met prijsopgave onder no. 316 bureau van dit blad. Volgende week in lossing wijdte 8 cM. 10—12—15—20—25—30 cM. W. GRIMIJSER. Steeds verkrijgbaar Bij afname van 15 en 20 pond reductie. Beleefd aanbevelend, ADR. MOSK. Pos!pakketten van zeven kilo. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging van de Pak- ketpostwet, waarbij het maximumgewicht van postpakketten in liet binnenlandsch verkeer voorshands wordt gebracht van 5 op 7 kilo. Het ligt in het voornemen te bevorderen, dat het port voor pakketten van een gewicht boven 5 K.G. tot en met 7 K.G. wordt be paald op 60 cent. Met het oog op een even- tueele verdere verhooging van het maximum gewicht der pakketten is het echter wensche- lijk, dat het maximum port, dat voor een pakket mag worden geheven, wordt verhoogd en nader vastgesteld op één gulden. ONGEVAL. Vrijdagmorgen raakte aan de Hoornder- weg bij den Burg het paard van den heer Grisnich (P. H. polder), dat voor een wa gen gespannen was, in een sloot, daar het voor de paraplui van voorbijgangster schrik te Een meisje, dat zich in de wagen bevond werd door scherven v. e. ruit gewond. Door Mw. Zuidewind werd ze verbonden. Deft. De directie van de N.V. A. Hillen's sigaren- en tabaksfabriek beeft medegedeeld dat na de gevoerde besprekingen de oude loonregeling blijft behouden. Door dit be sluit is een staking voorkomen. Utrecht. Voor het Aartsbisschoppelijk Museum is aangekocht de bekende paramen tenschat van de St. Lebuinuskerk te Deventer twee volledige ornaten, elk bestaande uit een kasinpel, twee dalmatieken en een koor kap. Het eene dateert van ongeveer 1500, het andere uit het midden der 17e eeuw. Het benoodigde bedrag 10,000 gulden werd door de aartsbisschop in vereeniging met en kele particulieren bijeengebracht. Te Callantsoog is een lijk aange spoeld, dat herkend is als dat van de 21- jarige tremmer L. Wijker, uit IJmuiden, die als opvarende van het visschersvaartuig Vlaai- dingen 10 sinds 13 October werd vermist. A m s t e r d a m. Regen, zoo'n echte vieze Hollandsche motregen. Aan de kade komt een passagiersboot uit Indië aan. Een dame, die om gezondheids redenen naar Nederland komt, staat op het dek met haar zeven spruiten, zoekend naar familie en bekenden, die haar zullen komen halen. De jongste, een jongetje van een jaar of zes, vraagt haar bi] de mouw trekkend: „Moeder, is dat nu Holland?" „Ja jongen." Met een ruk heft het ventje het hoofdje op „Nou, dan heb ik het al lang gezien, ga dan nu maar weer mee naar papa." Rome. Door de hevige regenval stijgt het water van de Tiber voortdurend. Voorbij Rome is het water voorbij de oevers getre den en moesten een aantal boerderijen wor den ontruimd. De nieuwe weg Rome—Ostia staat voor een deel onder water. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. We kunnen zeker gerust zeggen„Gelukkig geen menschenlevens gekost", nadat Zaterdag 27 Oct. de wieken met zware ijzeren as van de groote molen in 't Noorden omlaag vielen, ter wijl een gezelschap juist aanwezig was om eens te kunnen zien, wat hij presteerde, 't Had ge wis meerdere menschen 't leven kunnen kosten Dit is een geluk. 't Tweede geluk is, dunkt mij, dat nu bewezen is dat een ezel geen paard kan wordenon kundigen hebben voorspeld, dat dit gebeuren zou, doch ik vernam, dat ook deskundigen voorspeld hebben, dat de molen, nu voorzien van wieken van ik meen 2.60 M, breed inplaats van de oude wieken van misschien 1.20 M, zeker in elkaar moest gaan. 't Derde geluk vind ik hierin, dat er nu, mijns inziens, een kansje is, dat de zaak met betrekkelijk weinig kosten ten goede kan worden geleid. Volgens wat ik er van vernomen heb, is de pompinstallatie, die in de molen staat, uitstekend geschikt om electrisch te worden aangedreven. De T.E.M. zal zeker bereid zijn voor een billijke prijsbaar stroom af te geven aan de molen. Een kabel langs 't toekomstige electrische gemaal in Waal en Burg, door 't Noorden naar de molen, de steiger licht en kracht geven voor laden en lossen en langs de 3de dwarsweg tot de Oor- sprongweg, aldaar een electrisch gemaaltje voor Eierland, die 't water opstuwt naar de sluis in 't Noorden evenals Waalenburg. De kabel kan verder aansluiten op de Postweg, dan kan Eier land meteen een transformator bij de smederij krijgen waar de heele omgeving op kan aansluiten De geheele noordelijke helft van Texel wordt dan ineens electrisch bemalen, ten voordeele van ons allen, want 't kan zeer goedkoop ge beuren naar 't mij toeschijnt. Dit derde geluk zou meen ik de kroon op 't werk zetten als men 't goed nadenkt vielen de wieken nog juist op tijd. Niemand treft hier danook een verwijt. We zijn allen menschen en hebben 't wel eens mis meer dan eens op een dag soms. Maar ik meen, dat wij, Texelaars, allen't geld moeten betreuren, wat aan een nieuwe zware ijzeren as en wieken moet worden uitgegeven. Wordt de zaak weer zoo gemaakt de wieken gaan er weer af, worden er smallere wieken aangebracht, dan kan hij de pompen niet trekken Dus zij, die hier met de leiding belast zijn, meen ik gerust mijn idee in overweging te mo gen geven. De molen heeft, maar men zegt, al f 15000 gekost aan de Dertig polders en wie zal er nu niet van overtuigd zijn, dat windmolens bouwen niet meer tot onze tijd behoort? We hebben ons eigen Texelsch electrisch bedrijf hier staan waar alles aan moet komen elke boerderij elk bedrijf, licht en kracht en dat kan als er maar samen gewerkt wordt, laten we trachten 't met elkaar goedkoop te maken juist bemaling kan 't bedrijf goedkoop maken, want die kracht kan ook in de nacht, na de lichturen, gebruikt worden. Ik hoop maar, dat de belanghebbende er eens met elkaar over zullen willen spreken, 't Is onze Texelaars toch zeker niet onverschillig, wat er met hun geld gebeurt? 't Zou zeker 't v i e r d e geluk bij dit ongeval zijn, als het Bestuur van de 30 polders eens met de T.E.M. wilde onderzoeken of dit alles mogelijk is. Al vooruit mijn dank, als we er iets van mogen hooren. Hoogachtend Burg Texel 31 Oct 1928 Sijbr. C. Eelman. —o Wij verstrekten bovenstaand schrijven ter inzage aan de heer J. S. Dijt, dijkgraaf der Dertig Gemeenschappelijke Polders, die ver klaarde er niet op in te zullen gaan. Even wel wanneer een deskundige aan het woord zou zijn geweest, zou hij niet hebben nagelaten zijn ineening hier neer te schrijven. De dijkgraaf deelde nog mee dat het pol derbestuur herstel van de molen en door zetten op de oude voet een vanzelfspre kend feit achtte en voegde er aan toe te verwachten, dat de molen binnen 4 a 6 we ken weer met windkracht draaien zal. Red. Een zegen voor de menschheid. 128 Iedere lijder aan verzwakte nieren, die gaarne zijn gezondheid zou herkrijgen, behoort Forster's Rugpijn Nieren Pillen te gebruiken, het middel, dat nieuwe kracht en energie aan tal van angstige nierlijders bracht. Het 25-jarig succes stempelt dit niermiddel tot een ware zegen voor de menschheid. Ook gij kunt daarvan profiteeren. Begin nog heden met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Merk op hoe uw gezondheid erdoor verbetert! Hoe de rug pijn afneemt, hoe de pijn in uw ledema ten en spieren vermindert, hoe spoedig uw nier- en blaasstoornissen verdwijnen. Door het versterken van uw zwakke nie ren raakt ge bevrijd van urinekwalen, rug pijn, rheumatiek, blaasontsteking, water zuchtige zwellingen, ischias en spit. Stel 't niet uit. Laat de trage nierwer king niet van kwaad tot erger worden. Begin dadelijk met Foster's Rugpijn Nie ren Pillen. Kom de aangetaste nieren te hulp, waardoor het bloed weder behoor lijk gezuiverd en verrijkt wordt en het geheele gestel bevrijd wordt van scha delijke onzuiverheden. Foster's Pillen worden vervaardigd in modern ingerichte laboratoria worden noch bij de vervaardi ging, noch bij de verpakking door men- schelijke handen aangeraakt en bevatten geen schadelijke bestanddeelen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apo theken en drogisten a f 1.75 per flacon. GETROUWD JAC. GRISNIGT en FROUWTJE METS die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk onder vonden. Den Burg, 31 Oct. 1928. Heden overleed zacht en kalm na een langdurig, smartelijk lijden, onze geliefde vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder, ADRIANA EELMAN, in den ouderdom van 57 jaar. Uit aller naam, S. BREMER. Den Helder, 30 Oct. 1928. Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden van mijn geliefde vrouw, W1ESKE PLAATSMAN-Daalder, betuig ik mijn hartelijken dank. A. PLAATSMAN. Oosterend, Texel. zal op Dinsdagen 6 Nov. 1928 bij inze'ten 20 Nov. volgende bij toeslag telkens voor middags 11 uur in het hotel „de Zwaan" te den Burg, wegens sterfgeval IN VOORRAAD

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 2