Laat is TEXELSCHE COURANThelpen Alleen met Uzelf'' Het eene noodige voor veel eieren Korrel-Ochtendvoer Stemming Het nieuwste boek van Prof. Casimir is voor DEN HELDER en omstreken de grootste en voordeeligste. Behangerij - Stoffeerderij - Bedden makerij VAN WILLIGEN DOET ALLES Vraagt prijs voor Complete Meubileering. van HERSTEMMING Hoofdingeland. OVERAL TE ONTBIEDEN. Begrootingen en maatnemen gratis. zoowel nieuw als oud werk. JOH ROEPEE Nz. en R. P. HRIJSER Cz Maandag 26 November Polder Waal en Burg Maandag 3 December a.s. Hoofdingeland J. TIMMER. ¥M DER gRMF Co., amsterpambrüsserlotterp Gebonden f2,90. Boekhandel Parkstraat. FEUILLETON De gevolgen van een Seygen I V. HOLLARBSGHB HELKSUIKEBFABBIEK te UÏT82KST. B. W. Eeijser Wzn. te De Waal en W. Renders te Be Cockdorp 99 HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmlddags(nam. ongeveer Vs uur later.) Datum 22 23 24 25 26 27 28 Nov Hoogv/ater 3,35 4,53 5,52 6,42 7,26 8,09 8,53 Wintertijd. VanH.6,10 alleen op werkd. 8,38 Te A 7,24 alleen Z. en Fd 9,01 7,27 sneltrein, niet op Z. en F. 9,01 9.54 alleen Z. en Fd. 12,13 10,06 Zon-en feestd. niet 12,17 12 30 alleen Zaterdags 2,52 12,47 Zaterdags niet 2,52 1,13 alleen Zaterdags 2,52 3.55 Zaterd. Z. en Fd. niet 5,51 4.19 Zon-en feestd. niet 6,32 7.20 9,34 8,58 alleen Z. en Fd. 10,33 9,34 Zon- en feestd. niet 11,35 7.42 (Donderdags) 8,34 tejSchagen Vertrek Amsterdam. Aankomst den Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,25 8,03 sneltr.; Zon- en feestd niet 9,37 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9,22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon en feestd. niet 2,39 1,45 Niet op zon- en feestdagen 3,47 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,12 3,43 Zon-en feestd. niet 6,12 5,51 8,02 9.25 sneltrein 11,13 Zon- en feestd. aankomst 11,35 11,35 alleen Zon-en feestd.' 1,10 Stoombootdienst TESO Op Werkdagen: van Texel 6,— 8,— 11,15 2,30 uur van Helder 7,— 9,55 12,15 4,15 uur Op Zon- er. Feestdagen van Texel 8,— 11,— 3,15 uur van Helder 9,— 12,— 4,15 uur Auto-diensten. Van Burg: 20 min. vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Van Cocksdorp vm. 7,45,10,- en nam. 3,50 uur Van Burg vm. 8,40, 11,— en nam. 5,40 uur Zondags van den Burg 10,45 vm.) Oosterend van de Cocksdorp 9,30 vm.vla U0S,erenQ Den Burg—de Koog en den Hoorn v.v. Zondags geen dienst. Van den Burg: vm. 8 en nm. 5,15 u. Van denKHoorn) vra 8'45 u en nm6'-u Het Post- en telegraafkantoor, den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—7. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. Telefoonabonnees tot nam. 9 uur. Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties i Rijksverzekeringsbank j vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rqkspostspaaroankvm. 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen en rijtuigen 4,33 uur. De herstemming ter benoeming van een Hoofdingeland voor het Waterschap „De 30 Gemeenschappelijke Polders" tusschen de Heeren zal gehouden worden op van 's morgens 10 uur tot namiddags 3 uur in café Den Burg. Namens het Bestuur J. S. DIJT, Voorzitter. D. v. d. OORD, Secretaris. Aan belanghebbenden wordt bekend ge maakt, dat op een stemming zal plaats hebben voor de verkiezing van een ter voorziening in de door periodieke aftre ding ontstane vacature van den heer Het stembureau houdt zitting op 3 Dec. van 10 uur vm. tot half een nm. in café den Burg, alwaar de stembriefjes zullen worden uitgereikt. Het Coll. van Dagelijksch Bestuur EELMAN jbz., Voorzitter. W. H. LAP, Secretaris. Van onzen invloed als hetbekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Handel en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het Incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tarief houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. VAN WILLIGEN 40.) (-( „Wat bedoel je daarmee ,Gunther?" vroeg de baron, zijn ongerustheid ouder een glimlachje verbergend. Zij hadden onder liet gesprek het ka steel verlaten en liepen door het park. Von Westhorn wilde de oude hofmee ster niet gaarne de belangstelling ver raden, die deze opmerkingen bij hem de den ontstaan; zijn nieuwsgierigheid was te zeer opgewekt, zoodat zijn teergevoe ligheid liet onderspit moest delven. Zij hadden een eenzaam boschpad be reikt, hetwelk naar een in liet groen ver borgen huisje voerde, dat als een bekoor lijke rustplaats voor de jeugdige meeste res zou dienen. Onwillekeurig zijn schreden inhoudend, begon Von Westhorn na een korte stil te opnieuw: „Herinnert ge u graaf Braunfels nog goed ?Mijn ouders spraken in mijn bij zijn niet gaarne over hem; vertel mij eens wat van het verleden. De hofmeester boog toestemmend. „Omdat u het beveelt, mijnheermaar ik vraag u van te voren vergiffenis, als ik dingen vertel, die liefst onuitgesproken hadden moeten blijven". Zonder Von Westhorn's pijnlijke ver legenheid te bemerken, die op zijn bleek geworden gelaat te lezen was, vervolg de hij: „Ik herinner mij mevr. Von Plesko nog toen zij zich als een zeer jonge vrouw in onze nabijheid vestigde; zij was uit het zuiden teruggekeerd en haar huwe lijk zou men zeer gelukkig kunnen noe men.Het kleine bekoorlijke meisje,uw lie ve bruid, baron, was de trots harer ou ders en ook mevrouw uw moeder hield veel van de kleine, ofschoon mevr. Von Plesko niet tot de lievelingen der baro nes behoorde. Graaf Braunfels werd een dagelijksch bezoeker der familie Von Ple sko; niettegenstaande de heer Von Ple sko zeer weinig met de aanmatigende man ophad, ontving hij hem toch op de wensch zijner echtgenoote, die de graaf nog uit haar jeugd kende. Gij zult er u wel over verwonderen, baron, dat ik als ondergeschikte ingewijd ben in de familie van hooggeplaatsten, maar",voegde hij er met trots bij, „uw ouders, mijnheer, za gen in mij de trouwe en oprechte beamb te van hun huis, meer de vriend dan de ondergeschikte, en toch, zoo menig ge heim bereikt eerder het oor van de knecht dan van de heer. Juffr. Von Plesko was twaalf jaar oud toen haar vader stierf; van die tijd af gevoelde graaf Braunfels zich geheel thuis bij mevr. Von Plesko. Dc graaf was door zijn vorst als gezant VERKRIJGBAAR BIJ BVWZSKvT: -T* "V afgezet, daar hij zich in het in hem ge stelde vertrouwen geheel onwaardig had getoond en ook, omdat zijn gedrag zul ke donkere schaduwen op hem wierp, dat ieder braaf mensch hem uit de weg ging. Van de drinkgelagen, die hij op zijn kasteel hield, was de hoofdstad vol. Ondanks dat deed eensklaps een zonder ling gerucht de ronde,-ik weet niet, of u daar wel van gehoord heeft," ver volgde hij dralend, „het kwam plotseling op, maar verdween evensnel, toen de jon ge mooie dochter van mevr. Von Plesko in haar huwelijk met graaf Braunfels toe stemde". „En wat hield dat gerucht in vroeg Von Westhorn, die nauwelijks zijn onge duld meester was. Gunther stond eensklaps stil en zijn blauwe oogen ten deele bezorgd, ten dee- le ernstig op het bewogen gelaat van de jonge man richtend zei hij haastig: „Ik weet niet of ik er wel goed aan doe, u baron, te herhalen, wat men toen ternauwernood durfde gissen, en 'k moet u nogmaals om vergiffenis vragen, als ik daarbij een punt aanraak, dat u en mevr. de gravin zou kunnen kwetsen". „Verder, Gunther, niets verzwegen. Als het betrekking heeft op gravin Angela, dan kan het niets kwaads zijn en ik ver lang, dat je me de heele waarheid zegt". „Tot uw dienst, mijnheer de baron, maar ik herhaal, dat ik slechts over ge ruchten spreek, die sedert die tijd geheel uitgestorven zijn". Zij hadden de zoogenaamde hermitage bereikt. Het was een klein in het groen verborgen huisje, in Zwitsersche trant ge bouwd, dat op een hoogte gelegen, een ruim uitzicht bood op het gebergte, op de bloeiende velden en weiden, die zien beneden ver uitstrekten. Van hieruit kon baron Von Westhorn zijn geheele bezitting overzien. Van hieruit had hij dikwijls Angela's gestalte nagekeken, als zij aan de arm ha rer moeder over de landwegen liep, hier een bloempje plukkend, daar de veldar- beiders toeknikkend.Spoedig zou dat, wat hij nooit had durven hopen, verwezen lijkt worden Angela wilde zich aan hem geven,en waarom was hij nu niet meer zoo opge togen als hij zich had voorgesteld Hij deinsde voor Gunther's mededee- ling terug, alsof die hem nog meer van Angela zou verwijderen, maar tocli lui sterde hij met ingehouden adem naar de woorden van de oude man, die op zoo'n ernstige toon sprak. Von Westhorn had zich in een der klei ne in rococo-stijl opgetrokken kamers neergezet; op een wenk van zijn jeugdi ge meester nam Gunther dicht bij hem plaats, terwijl hij vervolgde: „Men fluisterde, dat mevr. Von Ples ko niet met mijnheer Von Plesko had mo gen huwen. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 4