Tandheelkundige Inrichting Laat de TEXELSCHE COURANT u helpen Accountantskantoor J. BOON, Inrichten, bijhouden, contróleeren van administraties. EUG. GOYARTS VOOR PRIMA KWALITEIT ALBERT HE1JN Heerlijke KERSTKRANSJES Den Burg Texel Fa. A. KLOPPER Zn. Luxe Auto's Kerstnummers OEN HELDER. naar per half pond 24 C. ACKEMA. Spreekuur Woensdags ?au 10—4 uur. AdresH&ej. Wed. MIJKES, Statioistr. 11, Helder le kwaliteit Kunsttanden. Pijniooze behandeling. Hei© zaak keelt §IIM FILIALEN. Complete meubileering. Loodsgrackt 69—71 Helder. s s« Texelstroom naar Purmerend. een huishoudster, Billijk tarief. van all© Maden levert zonder priisverhooging Boekkandel Parkstraat MOBLIME-SIROOP Loo&ggraelit 37, leider. Spreekuren dagelijks vaa 10-4 khalye Dinsdag ea Yrijdag. Avoüdspreeküür Donderdag v. 7-8 Albert Heijn's prima koffie en Thee! Vermouth p. gr. fl. 130 PETROLEUM, twee vaste knechten ^FEUILLETON De gevolgen van een leugen Tandheelkundige De echte Geldersche worst! Binnenburg h. Nieuwstraat Wij leveren alle gewenschte meubelen, gordijnen, karpetten, enz. enz., tegen scherp concurreerende prijzen. vaart Maandag a. s. V" ertrek 1 uur D. METS 4 L. 46 cent, per vat lOVs et- per L. Aanbevelend, C. H. DE WAAL, den Burg. GEVRAAGD in klein gezin. Brieven onder no. 333 aan het bureau van dit blad. TE HUUR Telefoon No. 15. C. KALIS. is het eenige, wat ooit gevonden is. Geneest alle klierziekten, ook kliertering. Falen is uitgesloten. Op Texel in de voornaamste zakervver- krijgbaar. Voor en-gros firma Gebr. Rotgans te Schager,. (Wettig gedeponeerd.) GEVRAAGD tegen 20 Maart a. s. D. MANTjE Kz. hoeve Ruisdael. 47.) (-( XV. Wij moeten een weinig teruggaan, om von Westhorn's opwinding te kunnen be grijpen. Hij was 's morgens vroeg van zijn land goed teruggekeerd en was nadat hij, zoo als vanzelf spreekt, zorgvuldig toilet had gemaakt, op weg naar Angela gegaan, of schoon hij zich niet behagelijk gevoelde, daar hij zich stellig voorgenomen had, licht in de duisternis te ontsteken. Nog veroordeelde hij de jonge, tot nu toe hooggeachte vrouw niet; zij had zeker gehandeld, zooals zij dacht dat goed was en daarom nog de noodzakelijkheid niet ingezien hem te verontrusten met de openbaring van een eertijds bezworen leu gen, die zeer zeker een verderfelijke in vloed op haar leven had uitgeoefend, maar hij wilde uit haar eigen mond de geheele samenhang hooren van die duis tere geschiedenis. Langzaam, in gedachten verzonken, had had hij het doel van zijn tocht bereikt, en stond voor de geopende parkdeur en in gespannen verwachting of hij door een gelukkig toeval weer Margo's sierlijke elfengestalte zou bespeuren, liep hij dooi de koele, beschaduwde paden naar het kasteel van zijn verloofde. Hij verhaastte zijn schreden niet; de ware vreugde van het weerzien was hem door de pijnlijke openbaringen van An gela, die niet te vermijden waren, bedor ven; hij slenterde dan ook door het park, zijn oogen goed de kost gevende, daar een geheime stem hem influisterde, dat (Leeraar M.O. Boekhouden). Cronjéstraat 1 Tel. 261 Eigen laboratorium voor moderne tandtechniek. Kunsttanden en gebitten. Kroon- en Brugwerk. Volledige garantie. Pijniooze behandeling hij hier Margo zou vinden en zij zelf kon hem misschien het kwellende raadsel op lossen. Eenklaps stond hij stil; een vluchtig rood kleurde zijn gelaat ,zijn hart klopte met een zonderling, vreesachtig, schuwen verlangend gevoel, bleef hij als aan de grond genageld, luisterend staan, want uit een, door wilde rozen en jasmijn be groeid boschje, waarin geen blik kon doordringen, klonk een liefelijke, zoete stem, die zacht een eenvoudige, bijna een tonige melodie zong ,die bij de eenvou dige treurige woorden van het liedje pasten: Fluisterende golven, zilveren zee, In uwe wellen verliest zich het wee; In uwe diepten geneest de smart, In uwe armen herleeft het hart. Boven u welft het hemelsblauw, Onder u glinstert het als schitt'rende dauw. In u, daar vindt de ziel weer rust, Daar gij de vermoeiden de oogen kust. Golven, ach golven wiegt mij in rust, Nimfen, nu zingt mij een liedje met lust, Dat ik vergete het aardsche leed, Dat ik 't voor immer en altijd vergeet. - Het gezang verstomde; een diepe zucht trilde door de lucht, en von Westhorn, zich nauwelijks meester, ten prooi aan de tegenstrijdigste gevoelens, had zonder eenig overleg het struikgewas wegge drongen en stond voor Margo, die, bij zijn onverwachte overval, blozend op sprong; de geurige witte rozen, die zij juist in een krans wilde vlechten, ont- i gleden aan haar sidderende handen, die Koffie per pond 70—80- 100—120 of 130 Thee per ons 24—26—30—34—38 -41 Prima Tarwebloem p.pond 10 p.zak f9.- per 10 pond 95 Zelfr. Bakmeel per pak 17y2 Grove Rijst per pond 12-16 Echte Javarijst 20-25 Grove Gort 12 Vermicelli 17 Sago Scholten p.pak 18 Aardappelmeel Scholten p.pak 8 Sun Maid rozijnen p.pond 22 Sultana rozijnen p.pond 25 Krenten p.pond 35 Jam pot per pondspot 42 gratis per 2 pondspot 80 Appelstroop per kilosbus 39 Zuivere bijenhoning p.pot 55-75 Choc. v.d. boterham p. y2 pond 29 Witte Hagel 25 N.Holl. Groene Erwten p.pond. 12-14-18 Capucijners per pond 15-18-20 Grauwe erwten p.pond 18-22-25 Grove spliterwten per pond 19-22 Walch. witte boonen per pond 27 Holl. bruine boonen per pond 25 Puik van kook Heerlijk van smaak. per pond 67 Nieuwe abrikozen per pond 62-75 Appelen per pond 48-55 Pruimen per pond 18-22 Pruimedanten per pond 28-35-42 Tutti-Frutti per pond 29-48 Vijgen per pond 1S-30 Studentenhaver per 1/2 pond 29 Versch gebrande Pinda's p.pond 21 I Volvette Goudsche kaas p.pond 75-85 Prima Leidsche kaas p.pond 55-65 De Echte Noord-Holl. Edammer kaas 40 pet. vet p. stuk 170-225 Honing Gemberkoek p. stuk 58 j Ontbijtkoek Zaansche Molen p.stuk 25 Margarine per pond vanaf 34 I Zuiver rundvet per pond 39 Bakolie per liter 54 Boterolie per liter 65 Samoswijn flesch per Malagawijn gratis per Port a Port per flesch Roode Port per flesch Witte Port per flesch Bisschopwijn per flesch Prima Boerenjongens p.pot Prima Boerenmeisjes p.pot Cherry Brandy p. luxe karaf flesch 75 flesch 85 1.15 85-1.25 85-1.30 75 70-1.25 85-1.45 1.10 f R. 7S2. zij met een afwerend gebaar tegen de in dringer in het gebied der rozenfee (zoo kwam Margo de jonge man voor) uit strekte. Hij scheen niet geneigd aan het stille bevel gehoor te geven, met een smee- kende blik vatte hij de kleine, bevende hand van het schoone meisje, en haar ondanks haar angstig tegenstribbelen, naast zich op de bank trekkend, smeekte hij zacht en teeder: „Ontvlucht mij niet meer, Margo." Zij schrikte op, toen hij haar bij haar aan sprak. „Ik laat u niet eerder gaan, voor gij mij verteld hebt, waarom gij mij altijd uit de weg gaat, waarom gij mij zoo haat, dat ge voor mij, als voor de booze terug deinst? Margo, wees niet boos, als ik u zoo noem, die naam klinkt mij zoo lief en vertrouwelijk in de ooren, zeg mij, :n welke betrekking staat gij tot gravin Angela, waarom verzwijgt ze mij dat gij hier woont? Margo, lief kind, beef niet voor mij, tracht uw vriendelijk gezichtje niet voor mij te verbergen, o ge weet niet, hoezeer ik naar uw lieve blik ver- Hvrct heb, hoe levendig uw rein beeld mij altiju voorbogen kwam, sedert het oogen- bhk, dat ik u voor het eerst zag, sedert die avond waarop gij eensklaps u aan mijn blikken vertoondêt, om als een me teoor weer te verdwijnen." Margo had de hartstochtelijke, vleien de woorden van de jonge man als be dwelmd aangehoord, haar schoone oogen glansden vochtig, een gelukkige glimlach zweefde om haar lippen, die, als tot kus sen gereed, halt geopend, de blanke, schitterende tanden deden zien; haar borst hijgde, bewegingloos, zonder een woord te kunnen uitbrengen, zat zij naast hem; slechts haar oogen, die in von Westhorn's trekken schenen verloren te gaan, drukten de ontroering uit, die zijn tegenwoordig heid in haar verwekte; eerst toen von Westhorn door haar zwijgen gekwetst, opsprong, toen hij smartelijk uitriep: Margo, als gij wist wat ik lijd' hoe wreed mij plotseling het leven schijnt. (Wordt vervolgd). Koffie npr nnnrl 70.fifl— inn190 nf 190 Albert Heijn

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 4