Duinker's Melange Laat de TEXELSCHE COURANT u helpen Rhode Island Red - lorn. - lit Leghorn Tandheelkundige Inrichting HET KERSTMAAL MET BLUE BAND BEREID Vraagt de fraai geïllustreerde Aetberola-catalogus M. VONK, Radio den Burg, Texel. wordt alle dagen, met toestemming van Z Ex. den Minister van Landbouw, volgens de Boterwet van 1910, versch bereid en staat onder voortdurende contröle der Wa- renwet. Hierdoor zijt gij verzekerd eerste klas Melange te ontvangen. Vraagt uw winkelier. 1. BIIIIEE, Pz., Westgraebt 81, den Helder. Konstmoeders te huur. Jonge kennen 10 h 12 weken per st f 2,10 Boonhroeden 10 eent pgr ei. Bestellingen gedaan voor 15 Jan. 5 pot rsduotie. P. HEUSER Harkebnnrt- Levering Ajam broedmach., kunsimesders en onderdeelsn De gevolgen van een leugen C. ACKEMA. Spreekuur inplaats van Woensdag 28 Dec. Donderdag 27 Dec. MresMe]. Wed, BÜIJHES, Stationstr. 11, leider le kwaliteit Kunsttanden Pijalooze behandeling. Beze zaak beeft GEEN FILIALEN» die hoogs eiseben stelden namen een AETHER0LA. SANGUINOSE. FEUILLETON „Zoo 't klokje thuis tiktenzoovoort Zal thans ons motto zijn. De huiskamer: de liefste plek Voor ieder groot en klein. Voor Pa zijn: handel, koersen, beurs Zaken van veel gewicht. Voor hèm heeft d'Aetherola dus: Het pers- en beursbericht. Daar hoort d'Aetherola thuis En 's avonds steeds een mooi concert: U wilt hem niet meer kwijt. Kurhaus, Concertgebouw. U noemt hem „vrind van 't huisgezin" Voor moeder: 's middags bij de thee U roemt hem wijd en zijd. „Het uurtje voor de vrouw". Voor Kees (de voetbalenthousiast) Heeft hij iets over sport, Voor allen zorgt Uw nieuwe vriend Niemand komt wat te kort. Aanbevelend, l-dags kuikens lev. Maart—April per stuk 40 ct. per 100 f 35,— Mei 35 30,- Jum 30 28.- de namen barones Magdalena von Strauchwitz en signor Ouido di Antoni vermeld stonden. Het huwelijk van deze twee was in het jaar 18.... te Florence in een kleine katholieke kerk ingezegend; als getuigen daarbij werden de namen van graaf Braunfels, attaché van een ge zantschap, gravin Cordula von Braunfels en signor Mirano genoemd. Aan de echtheid van dit document viel niet te twijfelen, niet de minste fout in het formulier was te ontdekken. Aan dit document was een tweede, de geboorte- acte van een uit dit huwelijk ontsproten knaap, die de naam van Guido Roberto di Antoni droeg, toegevoegd. Een derde schrijven toonde sporen van tranen; het was door het vele lezen bijna geheel uitgewischt; dit was een afscheids brief en hield bittere klachten in; verze kering van hevig berouw, de gelofte van eeuwige zelfverloochening. Dicht onder de handteekening stond met een kleine sierlijke vrouwenhand geschreven: „Be drogen, verraden". Met een zenuwachtige haast zocht von Westhorn onder de verdere papieren, tot hij een met een zwart lint dichtgebonden pakket gevonden had, dat hij diep zuch tend opende. Brieven van zeer uiteenloo- pende handschriften lagen er in, onder anderen ook een brief van graaf Braun fels, die luidde: „Tot mijn spijt mevrouw, moet ik u een onaangename boodschap mededeelen. Kaminski, alias Antoni, schijnt er berouw over te hebben, dat hij 'zijn aanspraken heeft laten varen. Er valt dus aan een echtscheiding niet te denken en dus is, zooals ik tot mijn leedwezen nu zelf moet bekennen, uw tweede huwelijk niet geldig, want, schrik niet, mijnheer von Antoni is uit Amerika teruggekeerd om oude rechten te doen gelden. Het is er nu om te doen, de aanspraken van die man te bevredigen en-hem zedelijk uit de weg te ruimen. Op zijn hulp kunt gij rekenen, zoodra ge uw onrechtvaardig vooroordeel dat ge in Italië reeds over mij veldet, over boord gooit en mij als vriend ten uwent wilt ontvangen. Buiten mij en die priester te Florence, Mirano is dood, weet niemand iets van dat huwelijk. Indien ge eertijds mijn aanzoek had ingewilligd, zou dat beter geweest zijn. Ik heb nooit vermoed welke booze geest achte het flinke gelaat van Antoni stak en uw ver wijt, dat ik u uit kleinzielige wraak in het ongeluk zou gestort hebben, is geheel zonder grond. Zend mij bericht, wanneer gij mij kunt ontvangen. (Wordt vervolgd). ZUIVER PLANTAARDIG TONICUM. Als gij een bleeke gelaatskleur hebt, bleeke lippen, bleek tandvleesch. Als gij lijdt aan hoofdpijn, slapeloosheid, gedurende vermoeidheid. Als gij gebrek aan eetlust hebt, lusteloos zijt en prikkelbaar. Als gij moet klagen over gebrek aan energie. Denk dan aan de SANGUINOSE. De SANGUINOSE. Dat is „het" middel dat U snel en goed helpt. Zij verrijkt uw bloed, versterkt uw zenuwen, wekt uw eetlust op en bevordert een algemeene levensopgewektheid. Prijs per f 2,-. 6 £1 f 11,—12 fl f 21,—. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Te Texel bij G. Dros Oosterend; T. Buijs en I. Moerbeek, den Burg. P Dogger Oost, en Joh. Dros. Oudeschild. 49). (-) „Angela's broeder?" vroeg von West- hom verbaasd, „zoover ik weet was gra vin de Angela de eenigste dochter barer ouders en zij heeft mij nooit van zoo'n bloedverwant verteld. Gij spreekt in raad selen, waarde gravin." Cordula tikte zich op haar mond. „Hé, daar heb ik een mooie domheid begaan, dus dat weet gij ook niet. Och, och, wat combineeren die uiterst verstandige men- schen toch valsch. In het huwelijk is er cn mag er toch geen geheim bestaan, en gij, mijn waarde baron, hebt toch de moed, dit huwelijk te sluiten; misschien bewijs ik mijn schoonzuster een dienst, als ik haar de last van een geheim af neem, dat ge toch nog voor 't huwelijk weten moet. Het toeval heeft u op mijn' weg gebracht, ga daarom een halfuurtje met mij mede, ik geef u dan de voor uw bruid bestemde papieren, waarin gij met het volste recht een weinig moogt bla deren. Dus welkom bij mij, baron von Westhorn", eindigde zij haar gesprek, terwijl zij de jonge man uitnoodigde in haar kamer te gaan. Op de schrijftafel van de oude dame lag een menigte brieven en geschriften opeengestapeld, oude, groote zegels duid den aan, dat er wettelijke stukken onder waren, en met groote belangstelilng volg de de jonge man Cordula, toen zij, een gedeelte der documenten opnemend, hem naderde, terwijl zij ernstig zeide: „Als ik uw ouders niet gekend en ge- eerd had, dan zou ik waarschijnlijk niet de verplichting gevoelen nog ter elfder ure u Angela's geheim te openbaren; nu echter vind ik het noodzakelijk! Is na deze lectuur Angela's bezit u nog zoo veel waard, goed, dan is het uw zaak, maar duidelijk zuK en moet gij alles we ten, in uw eigen belang en in dat van anderen. Gij zoudt dus wel willen weten wie de kleine Margo is? De nicht van Angela, de dochter van haar broeder, van de zoon van mevrouw von Plesko, dieMaar nu laat ik u alleen, opdat ge ongestoord kunt lezen." De portières, die de beide kamers van van elkaar scheidden, sloten zich weer. Alexander von Westhorn was alleen; de papieren brandden letterlijk in zijn han den, reeds stond hij op het punt ze van zich te werpen, maar hij bedacht zich en spoedig was hij in het lezen verdiept en zijn afwisselende trekken waren een ge trouwe spiegel van wreed gekwetste ge voelens. Het eerste, waarop zijn koortsachtig gloeiende oogen vielen, was een in het Italiaansch geschreven trouwacte waarin. -1 ii ii ui m i hub mm I,

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 4