Fa. A. KLOPPER Zn. Laat lie TEXELSCHE COURANT u helpen" Tandheelkundige Inrichting Accountantskantoor J. BOON, Inrichten, bijhouden, controleeren van administraties. Rhode Island Red - Barn. - Wit Leghorn V.S. PEPERMUNT Complete meubileering. Loodsgracht 69—71 - Helder. DEN HELDER. C. ACKEMA. Spreekuur Woensdags van 10—4 nar. AdresMej. Wed. BUIJHES, Stationstr. 11, Helder le kwaliteit Kunsttanden. Pijnlooze behandeling. Deze zaak heeft GEEN FILIALEN. De gevolgen van een leugen Motordienst Texel-Rotterdam naar ROTTERDAM. VAN DER DRAAF Co., amsterda«rC-ssRO"erdam Kunsimoeders te hour. Jonge hennen 10 a 12 weken per st I 2,50 Loonbroeden 10 cent per ei. Bestellingen gedaan voor 15 Jan. 5 pet. reductie. P. KEIJSER, Harkehaurt Levering Ajam broedmach., kunstmoeders en onderdeelen 2 flinke jongens. FEUILLETON PETROLEUM, een flink woonhuis ATTENTIE. een flinke jongen 2)e beste, (Leeraar M,0. Boekhouden). Cronjéstraat 1 Tel. 261 Vrijdagmiddag 12 uur van Rotterdam slooten HARUNGEN (Wordt vervolgd), HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags(nam. ongeveer V, uur later.) Datum 27 28 29 30 31 1 2 Dec Hoogwater 8,42 9,32 10,21 11,12 0,27 1,16 Wintertijd. Van H. 6,10 alleen op werkd. 8,38 Te A 7,24 alleen Z. en Fd 9,01 7,27 sneltrein, niet op Z. en F. 9,01 9.54 alleen Z. en Fd. 12,13 10,06 Zon-en feestd. niet 12,17 12,30 alleen Zaterdags 2,52 12,47 Zaterdags niet 2,52 1,13 alleen Zaterdags 2,52 3.55 Zaterd. Z. en Fd. niet 5,51 4,19 Zon- en feestd. nietj, 6,32 7 20 9 34 8,58 alleen Z. en Fd. 10,33 9,34 Zon- en feestd. niet 11,35 7.42 (Donderdags) 8,34 te.Schagen Vertrek Amsterdam. Aankomst den Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,25 8,03 sneltr.; Zon- en feestd niet 9,37 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9,22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon en feestd. niet 2,39 1,45 Niet op zon- en feestdagen 3,47 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,12 3,43 Zon-en feestd. niet 6,12 5,51 8,02 9.25 sneltrein 11,13 Zon- en feestd. aankomst 11,35 11,35 alleen Zon-en feestd. 1,10 Stoombootdienst TESO Op Werkdagen van Texel 6,— 8,11,15 2,30 uur van Helder 7,— 9,55 12,15 4,15 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 8,— 11,— 3,15 uur van Helder 9,— 12,— 4,15 uur Auto-diensten. Van Burg: 20 min. vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Van Cocksdorpvm. 7,45,10,- en nam. 3,50 uur Van Burg vm. 8,40, 11,— en nam. 5,40 uur Zondags van den Burg 11,15 vm.rasterend van de Cocksdorp 9,30 vm.vla Uos,erenü Den Burg—de Koog en den Hoorn v.v. Zondags geen dienst. Van den Burg: vm. 8 en nm. 5,15 u. Van denKHoorn vm 8'45 u en nm 6'-u Het Post- en telegraafkantoor, den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9nam. 1—5. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. Telefoonabonnees tot nam. 9 uur. Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro Rijkspostspaaroankvm 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen en rijtuigen 4,19 uur. voor het aanschaffen van meubelen en aanverwante artikelen het oude adres, 1 al langer dan 50 jaar. Gevraagd per 1 Maart Goed kunnende melken en met paarden omgaan. J. WETSTEEN, „Dordrecht". 50). (-) Von Antoni is hier in D. Ontbreekt het op het oogenblik aan het noodige geld dat wij tot voldoening van de man moe ten gebruiken, dan staat mijn geld ter uwer beschikking. Mijn zuster betoont haar oprechte deel neming in de treurige ontknooping van de zoo eigenaardige en toch zoo roman tische liefdesroman. Uw zoon, mevrouw, moet, zooals von Antoni beweerde, te Philadelphia, waar ook hij die tien jaren van scheiding ge leefd heeft, wonen, en een knappe jongen geworden zijn, die reeds groote aanleg toont voor de kunsten, waarin zijn vader een meester moet geweest zijn. De tijd dringt. Bezin u niet te lang. Het toeval; is dikwijls de ergste vijand en als mijn heer von Plesko iets van het voogevallene bemerkte, zou zich een onweer boven u en de kleine Angela kunnen ontladen. Als steeds de uwe Graaf Karei von Braunfels". Bij deze brief lag een dicht inelkaar ge schreven dagboek, dat von Westhorn even gewichtig voorkwam als de brief van graaf Braunfels; het was door Angela's moe- 4 L. 46 cent, per vat lCB/a ct. per L. Aanbevelend, C. H. DE WAAL, den Burg. TE KOOP aan de duinen. Te bevragen bij E. D. WESTDORP, nabij de Waal—Texel. WIJ BREIEN en repareeren wollen Kousen en Sokken (ook de allerfijnste) en alle soorten wollen kleeding. Voor nieuw werk zijn wij No. 1. DE STERKE KOUS Machinale Brei- inrichting Jaap Snor Zuidstraat 15 (Let op den gelen winkel) voor Texel Den Burg Wed. Bakker Gravenstraat, te Oost H. Steig- stra (is langs den weg). Voor bal, bruiloften en partijen vraagt U de meest bekende Harmonica-Virtuoos. W. v. OOIJEN, Langestr. 65c, den Helder. vertrekt Dinsdag a.s. PLAATSMAN Gevraagd tegen 20 Maart goed kunnende melken. P. KIKKERT, Rozenhout. der vele, vele jaren geleden geschreven. Alle opofferingen waren te vergeefs", schreef de oude dame, „mijn noodlot laat mij niet tot rust komen. Mijn arme von Plesko, die edele brave man, is heenge gaan en toch gevoel ik opnieuw de sla venketenen, waarin Braunfels mij geklon ken heeft. O, had ik de moed gevonden mijn overleden echtgenoot mijn schuld en mijn lichtzinnigheid te biechten, hij zou mij vergiffenis geschonken hebben. Braunfels dreigt me mijn geheim te ópen- baren, wanneer Angela zijn vrouw niet wordt. Hij is in verbinding met die vree- selijke man gebleven, die zich onder een valsche naam in mijn huis, ach ja, in mijn hart gedrongen heeft. Nadat ik ein delijk na jarenlange bittere worstelingen het zwijgen van mijn vijand meende ge kocht te hebben, dwingt hij mij tot nieu we, pijnlijke offers. Deze moet niet ik, maar mijn arm en onschuldig kind zal ze moeten brengen, indien niet nu nog het noodlot over ons komen zal. Angela zij haat in haar reinheid Braunfels even als zij hem veracht. Arme Angela en zij zal toch zijn vrouw moetenworden, anders moet zij haar moeder vernederd zien, en zelf is ze niet gerechtigd de naam en rang van haar vader te dragen. Zoo lang von Antoni leeft zijn wij in Braunfels handen; hij spant de draden, waar wij in verward raken, en weeft een vreeselijk net om ons, waaruit aan geen Van onzen invloed als hetbekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Handel en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tarief houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. l-dags kuikens lev. Maart—April per stuk 40 ci. per 100 f 35 Mei 35 30- Juni 30 28.— opwekkende versnapering, die altijd van pas komt, is V. S. pepermunt. Vooral de dames, die eenmaal V. S. pepermunt geproefd hebben, blijven ze steeds meer vragen. Probeert eens als U ze nog niet kent, ontvluchten valt te denken. Maar blin delings zal ik haar niet aan onze beul overleveren. Heeft zij de zedelijke kracht de zedelijke moed, de dreigende gebeur tenissen het hoofd te bieden, dan wil ook ik mij tot die hoogte verheffen en de gevolgen van die handeling dragen. Zij moet alles, alles weten, mijn liefde voor die ellendeling, mijn door mij be werkstelligde scheiding. Tien jaren is hij voor mij onzichtbaar gebleven, ik hield hem voor verdwenen, gestorven. Braun fels sterkte mij in mijn meening, o, en toen ik opnieuw gelukkig kon worden, strekte ik er verlangend mijn handen naar uit, zonder het verleden te vreezen, en daarna, daarna „Arme Angela! Gij zult voor de schuld uwer moeder moeten boeten, maar gij zult kiezen tusschen het verlies van uiter lijke eer en het verlies van innerlijke te vredenheid, die gij prijsgeeft als gij de echtgenoote van Braunfels wordt. (Acht dagen later.) „Zij geeft toe! O God, zij stemt er in toe hem toe te be- hooren. Geen mensch zal, kan bemerken, dat Angela niet gerechtigd is zich als de wettige dochter van de zoo hoog geachte man te beschouwen, aan wien zij haar be staan te danken meent te hebben. Nie mand zal het recht hebben, mijn rechten aan te tasten. „Braunfels zal, hij heeft het heilig ge zworen de documenten vernietigen, die op dat rampzalige verleden betrekking hebben, en die hij door een boosaardig toeval in han'den gekregen heeft, toen von Antoni met onze zoon wegging, om mij, zoo het scheen mijn vrijheid weer te geven. Ik neem het wreede offer aan, dat Angela brengen wil. Zij was eerst be sluiteloos, maar eindelijk behaalde haar trots de overhand, de vrees voor de ont dekking van ons geheim zegevierde over elke zwarigheid; zij heeft haar toestem ming voor haar huwelijk met Braunfels gegeven; vrij en fier kunnen wij weer het hoofd opheffen." Zoo eindigde het dag boek. Von Westhorn rilde, alsof hem een leelijk monster naderde, nadat hij het dagboek van de overledene gelezen had. Hoe karakterloos en lafhartig had de schrijfster, hoe ellendig had Angela ge handeld. Dat graaf Braunfels de gevaarlijke be wijzen van het dubbele huwelijk niet ver nietigd had, lag voor de hand, daar von Westhorn ze voor zich had liggen en met afschuw legde hij de papieren bij elkaar, toen eenige uitknipsels uit dagbladen, die zoo het scheen bij toeval er onderwaren geraakt, zijn aandacht trokken.

Texelsche Courant | 1928 | | pagina 4