Laat da TEXELSCHE COURANT u helpen CONKAK „Nooitgedacht" Kunstschaatsen. Belangrijke Houtverkooping. ¥AN BUK tmAÜJr brussel. Huldiging H.M. de Koningin-Moeder RADIO-MOND Huldiging H.M. de Koningin-Moeder RADIO AVOND Notaris Mulder publiek verkoopen 1. een huis met erf, Java - Soemba - Film 'n belangrijke hoeveelheid prima grenen timmerhout s, Texelstroom naar Purmerend. VOORDEVROUW VARKENS - KALVEREN - PLUIMVEE een „Succes"-broedmachine FEUILLETON De gevolgen van een leugen een partijtje knollen en Rubra voederbieten. een partijtje pathefoonplaten en een partijtje 2e handsch schoenen. Alleenverkoop voor Texel. IJlster schaatsen. M. ZEGEL, Oudeschild. Te huur gevraagd te Den Burg een gemeubileerd huis. ATTENTIE. een flinke jongen PETROLEUM, later.) op Donderdag 10 Januari 's avonds kwart over acht in de Ned. Herv. Kerk te de Waal. MITS geplaatst in de TEXELSCHE COURANT. in het openbaar verkoopen vaart Maandag a. s. Vertrek 1 uur HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmlddags(nam. ongeveer uur Datum 9 10 11 12 13 14 15 Jan Hoogwater 7,54 8,32 9,07 9,41 10,16 10,51 11,29 Wintertijd. Van H. 6,10 alleen op werkd. 8,38 Te A 7,24 alleen Z. en Fd 9,01 7,27 sneltrein, niet op Z. en F. 9,01 9,54 alleen Z. en Fd. 12,13 10,06 Zon-en feestd. niet 12,17 12 30 alleen Zaterdags 2,52 12,47 Zaterdags niet 2,52 1,13 alleen Zaterdags 2,52 3,55 Zaterd. Z. en Fd. niet 5,51 4.19 Zon-en feestd. nieti, 6,32 7.20 9,34 8,58 alleen Z. en Fd. 10,33 9,34 Zon- en feestd. niet 11,35 7.42 (Donderdags) 8,34 te[Schagen Vertrek Amsterdam. Aankomst den Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,25 8,03 sneltr.; Zon- en feestd niet 9,37 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9,22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon en feestd. niet 2,39 1,45 Niet op zon- en feestdagen 3,47 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,12 3,43 Zon-en feestd. niet 6,12 5,51 8,02 9.25 sneltrein 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 11,35 alleen Zon-en feestd. 1,10 Stoombootdienst TESO Op Werkdagen van Texel 6,— 8.— 11,15 2,30 uur van Helder 7,— 9,55 12,15 4,15 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 8,— 11,— 3,15 uur van Helder 9,— 12,— 4,15 uur Auto-diensten. Van Burg: 20 min. vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Van Cocksdorpvm. 7,45,10,- en nam. 3,50 uur Van Burg vm. 8,40, 11,— en nam. 5,40 uur Zondags van den Burg 10,45vm.0o-terpnd van de Cocksdorp 9,30 vm.erend Den Burg—de Koog en den Hoorn v.v. Zondags geen dienst. Van den Burg: vm. 8 en nm. 5,15 u. Van den^Hoorn vm 8,45 u en nm 6~ u Het Post- en telegraafkantoor, den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—7, Werkdagen: Telegraaf en telefoon vm. 8 tot nam. Telefoonabonnees tot nam. 9 uur. Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties i Rijksverzekeringsbank j vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro I Rijkspostspaaroankvm 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen en rijtuigen 4,25 uur. Van onzen invloed als hetbekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Handel en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tarief houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. 1VAR7 tL AMSTERDAM ROTTERDAM (halfvaste gecondenseerde karnemelk) voor het fokken en mesten van maakt Uw vee minder vatbaar voor ziekten regelt de spijsvertering - verhoogt de opbrengst Verkrijgbaar in heele, halve en kwart vaten. Proefbussen a 10 kilo, fl 5, - franco huis, onder rembours. Vraagt inlichtingen aan N.V. Handelsraad L.T.B. Kringkantoor Texel, Oudeschild. op Donderdag 10 Januari 's avonds kwart over acht in de Ned. Herv. Kerk te den Burg Uitgebreide programma's, waarin de te zingen liederen zijn opgenomen, zijn 25 ct verkrijgbaar bij J. de Ruiter, IJ. Brouwer, A. Kalf, P. Lieuwen en 's avonds aan de Kerk. Stoven zoolang de voorraad strekt aan te vragen bij den Koster. zal op Donderdag 17 Januari a.s. des avonds half acht in het café van den heer M. M. Bakker aan de haven te Oudeschild voor de erven van den heer H. HIN Pz. te Oudeschild, sectie D. no. 2722, groot 1 are 46 centiaren. Vrij van huur te aanvaarden 20 Maart a.s., en 2. een perceel weiland, genaamd „Stekelenkoogje" in polder Oudeschild, kadaster sectie D. no. 616, 617 en 618, samen groot 71 aren 80 centiaren. Verhuurd tot 20 Maart 1930. TE KOOP warm water, groot 400 eieren. R. v. IJ PEREN, Eierland. Geringe kosten Toch doeltreffend, Oplaag grooter dan 1600 ex., gelezen in ALLE kringen op Texel, omvattende min der dan 1900 gezinnen. 53). (-) De uitgeteerde handen der oude dame lieten bij de onverwachte komst der bei de heeren een telegram vallen, en terwijl von Westhorn dit opraapte, bracht Mein- hart de hevig ontroerde dame naar een leuningstoel waarin zij als verlamd neer zonk. Von Westhorn had rrt'et een oogopslag het bericht doorgelezen; het kwam van Luzern, van een der eerste hotels, en deelde de plotselinge dood tengevolge van een val, van de heer Roberto von Antoni mede, die daar sedert eenige we- logeerde. Hij had op een bergtocht, die hij in gezelschap van een jonge Ameri- kaansche, een zekere miss Brown en nog een andere heer ondernomen had, de dood gevonden. Von Westhorn was zich nauwelijks meester; zijn ijskoude hand op Cordula's arm leggend, vroeg hij zacht, doch haas tig: „De verongelukte is de broeder van Angela; de vader van Margo? Weet Mar- go reeds van het ongeluk? Gravin Cordula richtte zich met moeite op; een smartelijke uitdrukking lag op haar gelaat, toen zij langzaam, als viel TE KOOP Wed. J. C. WITTE, hofstede „Burst". TE KOOP prijs vanaf 35 ct. per stuk. M. DE SMIT, Oost, Texel. Het echte model. Ruime keuze. Ook steeds voorradig de gewone Beleefd aanbevelend, haar het spreken moeilijk, antwoordde: „Margo is verdwenen; zij is in het park nergens te vinden, reeds van van morgen af, toen zij met u gesproken heeft, baron, is zij weg, en zij vermoedt niets van de ellende die haar wacht. Ach, wij menschen mogen niet in Gods daden willen ingrijpen, ik meende'het goed met Margo, de eenigste, die van mij hield, de eenigste van wie ik hield, behalve van die rnan, de vader van von Antoni." Zij kon niet meer; over het geheele lichaam rilde zijals door een lichame lijke, vreeselijke smart getroffen, zonk haar hoofd neer; een zachte wanhoops kreet ontsnapte aan haar bleeke lippen weer angstig op von Westhorn te rich ten, die met behulp van Meinhart bezig v/as, de krachtelooze gestalte der oude gravin te ondersteunen. „Angela moet het weten", fluisterde Cordula zoo onhoorbaar, dat men haar slechts met moeite kon verstaan, „mij hoort zij niet, beproef gij het, baron. Voor haar is het gelukkig, maar Margo, arme kleine Margo." Op dit oogenblik kwam Cordula's ka menier binnen; toen zij haar meesteres zoo lijdende zag, sloeg zij haar handen angstig ineen, en op haar toesnellend, riep ze: „Genadige hemel! Mevrouw ziek, juf frouw Margo verdwenen; wij hebben overal gezocht, geen spoor van haar te te Oosterend in de Geref. Kerk DONDERDAG 10 JANUARI a.s. 's Middags half 5 - 's Avonds half 8 Prijzen 40 cent. Kinderen beneden 14 jaar 10 cent. AdresC. J. DE LUGT, Warmoesstraat. Voor bal, bruiloften en partijen vraagt U de meest bekende Harmonica-Virtuoos. W. v. OOIJEN, Langestr. 65c, den Helder. Gevraagd tegen 20 Maart best kunnende melken. P. MANTJE, Dijkmanshuizen. 4 L. 46 cent, per vat lCF/a ct. per L. Aanbevelend, C. H. DE WAAL, den Burg. vinden, waarheen zij gegaan is, weet nie mand, o, mijnheer de baron, misschien kan de jonge gravin inlichtingen geven, waar wij die lieve beste juffrouw weer kunnen vinden. Het arme kind heeft haar vader verloren en weet het nog niet." Meinhart wees op de oude dame. „Vóór alles zorgt gij hier voor de gravin, die de hulp van een dokter noodig heeft.. Juffrouw Margo zal gevonden worden, zoodra wij met gravin Angela hebben ge sproken. Breng gravin Braunfels naar haar kamer", beval hij ernstig, toen de kamenier dralend bleef staan, „elke op winding zou gevaarlijk kunnen zijn." Von Westhorn had de geheele tijd als in een droom geleefd. Eén naam, één, enkele naam had een geheele omkeering in hem teweeggebracht. Als in een too- verspiegel zag hij weer die gestalte voor zijn oogen, die hij reeds vergeten waande, die door de nieuwe overweldigende in- indrukken, die hij in zijn vaderland ont-» vangen had, bijna geheel op de achter grond gedrongen was, die echter nu eensklaps levendig voor hem stond en hem aan de tijd deed terugdenken, die hem tot een ander mensch gevormd had, en voor de invloed, die Margo op hem uitoefende, ontvankelijk gemaakt had. Hij verbeeldde zich, dat hij weer in Parijs was; hij hoorde het heldere zil veren lachje van Klarissa, de gedaanten van miss Brown en Rudolfi zag hij weer Notaris G. B. MULDER te Texel zal op Vrijdag 11 Januari J1929 des morgens om negen uur, in hotel TEXEL te den Burg op Texel, als platen, battings, deelen, planken en schrooten, afkomstig uit het op Texel ge strande schip Hoydal. Het hout ligt verkaveld te deKoognabii het Badhotel. Catalogus verkrijgbaar ten kantore van den notaris k 15 cent. D. METS. Nuttige wenken. 1. Een oude aardappel, gewasschen, geschild, en dan in tweeën gesneden, kan gebruikt worden voor het schoonmaken van schilderijen in olieverf. Men gaat, na daarmede gewreven te hebben, met een vochtige doek over de schilderij, wrijft deze vervolgens met een wollen doek droog en poetst ze op met een zijden zakdoek. o— 2. Bij het koken van ham dient men een scheutje azijn en eenige kruidnagelen aan het water toe te voegen. o— 3. Inktvlekken verwijdert men uit een zeil door ze met azijn te wrijven. o— 4. Om koffievlekken te verwijderen, wrijft men ze met eau-de-cologne in. o— 5. Men houdt .mieren uit een kamer, door hier en daar schijfjes komkommer neer te leggen. o 6. Men kan heel goede kleurlooze en reuklooze lijm maken door wat gewone tapioca met water te koken. voor zich en daartusschen zweefde de sierlijke lieftallige elfengestalte van Margo, haar liefelijk hoofdje knikte hem toe, tot zij zich aan zijn borst vlijde en en teeder, van liefde gloeiend, hem in fluisterde: „Ik bemin je, Alexander." Reeds eenmaal, in een verschrikkelijk oogenblik, had hij diezelfde woorden, bijna op dezelfde toon uitgesproken, ge hoord, maar dadelijk daarop was de sta melende mond verstomd, de mooie oogen, die als badende in liefde, hem hadden aangestaard, hadden zich voor eeuwig gesloten, de veerkrachtige ledematen wa ren verstijfd, de onverbiddelijke dood had dat vriendelijke wezentje in zijn armen genomen, om haar in hét rijk der schim men te voeren, waaruit niemand weder keerde. Arme Klarissa! Als een geest verschijning zvveefde zij voor zijn omogen, maar terwijl hij nog eenmaal het treurige oogenblik van zijn anders zoo gelukkm vervlogen leven doorleefde, overkwam 'm een namelooze angst voor Margo, wier plotseling verdwijnen hij niet begrijpen kon. Haar terug te vinden, scheen hem bijna onmogelijk, al stelde hij ook alles in het werk, haar schuilplaats te ontdek ken. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 4