AMBACHTSSCHOOL voor den Helder en Omstreken. Tandarts Ansingh een flink Burgerwoonhuis, Laat de TEXELSCHE COURANT y helpen Aangifte van nieuwe leerlingen Doe het nu GRATIS. IRVING'S GIST-TAMINE IRVING'S GIST-TAMINE l Eigenheimer en Red star- pootaardappelen en plm. 75 HL Eigenheimer consumptieaardappelen. Notaris Mulder in Hotel „de Lindeboom" s s, Texelstroom naar PurmerendL De gevolgen van een leugen Hieuwe abonnee VAN DER GRAAF Co., amsterm«ri7ssrotterdam eiken Woensdag en Zaterdag gedurende de maand Februari ,van nm. 1,30 uur tot 3,30 uur in het school gebouw aan de Laan. publiek verhuren FEUILLETON vaart Maandag a. s. "Vertrek 1 uur 0 HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags(nam. ongeveer J/a uur later.) Datum 30 31 1 2 3 4 5 Febr Hoogwater 0,39 1,19 2,01 2,51 4,01 5,24 Wintertijd. Van H. 6,10 alleen op werkd. 8,38 Te A 7,24 alleen Z. en Fd 9,01 7,27 sneltrein, niet op Z.en F. 9,01 9.54 alleen Z. en Fd. 12,13 10,06 Zon-en feestd. niet 12,17 12,30 alleen Zaterdags 2,52 12,47 Zaterdags niet 2,52 1,13 alleen Zaterdags 2,52 3.55 Zaterd. Z. en Fd. niet 5,51 4,19 Zon-en feestd. niet, 6,32 7 20 9 34 8^8 alleen Z. en Fd 10,33 9,34 Zon- en feestd. niet 11,35 7.42 (Donderdags) 8,34 te Schagen Vertrek Amsterdam. Aankomst den Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,25 8,03 sneltr.; Zon- en feestd niet 9,37 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9,22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon en feestd. niet 2,39 1,45 Niet op zon- en feestdagen 3,47 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,12 3,43 Zon-en feestd. niet 6,12 5,51 8,02 9.25 sneltrein 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 11,35 alleen Zon-en feestd. 1,10 Stoombootdienst TESO Op Werkdagen van Texel 6,— 8,11,15 2,30 uur van Helder 7,— 9,55 12,15 4,15 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 8,— 11,— 3,15 uur van Helder 9,— 12,— 4,15 uur Auto-diensten. Van Burg: 20 min. vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Van Cocksdorpvm. 7,45,10,- en nam. 1,— uur Van Burg vm. 8,40, 11,— en nam. 5,30 uur Zondags van den Burg 10,45 vm.Qosterend van de Cocksdorp 9,30 vm.via uos,erena Den Burg—de Koog en den Hoorn v.v. Zondags geen dienst. Van den Burg: vm. 8 en nm. 5,15 u. Van de Koog Q(1- R Van den Hoorn vm 8'45 u en nm6,-u Het Post- en telegraafkantoor, den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2, Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. Telefoonabonnees tot nam. 9 uur. Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties j Rijksverzekeringsbank I vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro I RijkspostspaarDankvm 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen en rijtuigen 4,36 uur Schoolgeld van f 6,— tot f 60,- per jaar, naar gelang van het inkomen der ouders. Onvermogenden, die aan de eischen voldoen, worden kosteloos geplaatst. Bij de inschrijving moet een geneeskundige verklaring worden overgelegd, waar uit blijkt of de leerling al of niet voor het gekozen vak geschikt is. Formulieren hiervoor zijn aan de school verkrijgbaar. Tevens behoort bij de inschrijving het laatste belastingbiljet te worden meege bracht. Inlichtingen verschaft de DIRECTEUR. Billijk te koop eerste nabouw, maat 30/35 Wed. C. v. HEERWAARDEN. zal op Donderdag 31 Januari a.s. des avonds acht uur in het hotel „de Linde boom" voor 6 jaar, ingaande 20 Maart 1929 Voor het algemeen Weeshuis. „DE WEEZENBOET" met 4.67.98 HA. weiland aan den Schilderweg bezuiden den Burg. Voor het bestuur v.h. Familiehuisje in de Waalderstraat. 0.80.50 H.A. land, genaamd „Kamerland" bij den Burg. Voor het bestuur v.h. Familiehuisje in de Weverstraat. 1.30.H.A. land genaamd „Koeienweid" in Waalenburg. Hoofdgracht 61. Helder is Donderdag 31 Januari van 's morgens 9 tot 's middags 1 uur te spreken TE KOOP AANGEBODEN: in het centrum den Burg. C. DROS Pz., den Burg. D. METS 59). !-) „Het schijnt voorbeschikt te zijn, dat Margo aan jouw zorg blijft tocvertruwd, want Angela zal na het gebeurde van heden, zich niet meer over haar jeugdige, bloedverwante ontfermen. Nu, Alexander, moet gij uw voornemens te kennen ge ven. Houd je van Margo en wil je haar tot je vrouw maken, draal dan niet. Niets staat jullui in de weg. Zij behoeft nu nie mand meer rekenschap te geven, ook jij bent vrij, handel dus als man. Wil je echter vrij blijven, meer naar de stem van je verstand dan naar die van je hart lui steren, ga dan voor altijd van haar weg. Zij heeft de scheidingssmart reeds daar waar wij haar gevonden hebben, bestre den en die te zwaar gevonden. Bespaar haar dus nieuw leed, anders was het beter geweest, dat je haar had laten om komen in de golven". Op hetzelfde oogenblik opende Margo haar oogen. Verwonderd staarde hij om zich heen. Maar toen von Westhorn, zonder op Meinhardt's woorden te antwoorden, bij het jonge meisje neerknielde, toen hij haar vriendelijk door en door verhit gej zichtje aan zijn borst drukte, en zacht Wie zich met ingang van 1 Februari a.s. op de Texelsche Courant abonneert4 ontvangt al de tot die datum verschijnen de nummers alsmede, ter kennisma king het winternummer van ons Zondags blad o— Dit strookje kan ons in een open en veloppe met U/2 cents-postzegel worden toegezonden: NAAM: ADRES: en teeder fluisterde: „Nu, Margo, nu zijt ge de mijne; nu worden wij door niets meer gescheiden", toen ontsnapte slechts een jubelkreet aan haar lippen, een gelukzalig lachje speel de om haar mond, en zich dicht vlijende tegen hem, van wie zij hield, fluisterde zij: „Wat ben ik je dankbaar, o, Alexan der, ik wilde om jouw sterven, en nu mag ik voor jouw leven. O, wat zal vader en wat zal tante Cordula zeggen, als zij hooren, hoe gelukkig de kleine Margo nu is". Meinhart keek een andere kant uit, het van geluk stralende meisje zijn ont roering niet te laten bemerken, die haar woorden bij hem hadden opgewekt en von Westhorn boog zich nog dichter naar Margo toe, en haar stevig aan zijn hart drukkend, fluisterde hij haar in:, „Mijn kleine Margo moet nu in haar toekomstige echtgenoot haar vader, moe der, vriend en vriendin, alles, alles, zien. Rust nu uit, lieveling, je hebt die rust hoog noodig, morgen in de vroegte kom ik bij je en spoedig ben je mijn vrouwtje, mijn lief klein vrouwtje". Teer kuste hij haar rein voorhoofd, dat zij bij zijn woorden beschaamd boog. Meinhart naderde het jonge paar; Mar- go's hand aan zijn lippen brengende, zei hij eenvoudig maar innig: „Ik zegen uw verbintenis met Alexan- Van onzen invloed als hetbekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Handel en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het Incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tarlef houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. Slaat alle aanvallen af welken op Uw gezondheid worden gepleegd. f helpt U bijHoofdpijn, Neuralgie (zenuwstoringen), Indf» gestie, Gassen, Zuren, Gaiaandoeningen, Depressie, Maag»- stoornissen, Influenza, gevatte koude, Koorts etc. Meer dan 35.000 ongevraagde getuigschriften j van dankbare gebruikers voorhanden. PRIJS F 0.75, - F t.65, F S.- en F 6.—. -,J Verkrijgbaar bij de voornaamste Apothekers Drogisten.' 'V WACHT U VOOR NAMAAK, N.V. Algemeene Hollandsche Handel- en Industrie Maatschappij1.. Denneweg 140 - Afd..- „yEAST-VITE" Den Haag. der von Westhorn in naam van uw afwezige vader, Margo. Ik zegen haar, om dat oprechte en waarachtige liefde u en hem verbindt, omdat ik gevoel, dat gij de beste aller menschen gelukkig zult maken, evenals hij het u zal doen. Ga nu slapen en droom van toekomstige vreugde, en mocht eens een bittere al- semdroppel in de volle kelk van uw ge luk vallen, zoo draag het dan geduldig; volledig geluk bestaat op onze aard bodem niet. Spoedig daarna verlieten de beide jonge mannen het kasteel. Atargo liet zich, in vroolijk gepeins verdiept, gedwee door het kamermeisje naar haar kamer leiden en dadelijk viel zij in een diepe vaste slaap; zij vermoedde niet de smart, waartegen zij nog te strijden zou hebben, voor zij in de veilige haven van het ge luk was aangeland. XVIII. De volgende morgen bevond von West horn zich met Meinhart op een wande ling door de stad. Het was er om te doen, een spoedige verbinding van net jonge paar te bewerkstelligen en de in vloedrijke jonge man gelukte het dan ook alle hinderpalen uit de weg te ruimen. De dood van Margo's vader, (want von Westhorn wilde met haar als zijn vrouw naar Luzern gaan, om bij zijn teraarde bestelling tegenwoordig te zijn) maakte een spoedig huwelijk noodzakelijk, zoo dat dit nog dezelfde dag in alle stilte zou plaats vinden. Onderweg eerst wilde von Westhom haar die treurmare mededeelen, omdat hij hoopte, dat zij aan zijn hart de smart niet zoo zou gevoelen £n nadat zij de noodzakelijkste formaliteiten vervuld had den en Meinhart onder zijn vrienden eeni^e achtenswaardige getuigen had ge vonden, spoedde deze zich op verzoek van zijn vriend naar Margo, die hij badende in tranen vond, daar men haar het over lijden van de oude dame niet had kunnen verzwijgen, omdat het jonge meisje, da delijk toen zij wakker werd aan gravin Cordula haar geluk, dat deze haar voor speld had, wilde mededeelen; zoo ver nam zij dus het onverwachte einde van haar oude vriendin, hetgeen haar zoozeer had aangedaan. De aanwezigheid van Angela in de sterfkamer verhinderde Margo afscheid van de oude dame te nemen, die juist op dat oogenblik uit het leven geroepen werd, toen zij het einddoel harer wen- schen bereikt had en al haar zoo handig gevormde plannen verwezenlijkt zag. Cordula had het spel gewonnen, maar de vruchten van het door haar uitgewor pen zaad, mocht zij niet meer oogsten. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 4