Bemaling Waalenburg. BIJBLAD van de Texelsche Courant Texelsche Berichten KERKTOREN Ned. Herv. gemeente HOUTSNEDE J.Ph.Klapineijer. van Woensdag 30 Januari 1929. Paard op hol. Maandagmiddag is omstreeks half één een paard van de heer Keijser kuiters- plaats", dat voor het pakhuis van de fa. C.R.Keijser Co. voor een wagen stond gespannen, op hol geslagen. Het rende in de richting van de Koogerstraat, maar liep op de Steenenplaats vast tusschen de kastanjeboom en de vrachtauto van de heer Bonne. Het paard werd gegre pen door de heer Fr. Kalis. Het dier be kwam geen letsel, van de wagen brak het lemoen. Feestavond S.V. Texel. De feestavond van S.V. Texel, geor ganiseerd ter gelegenheid van de bouw harer nieuwe kleedlokalen, had een zeer genoeglijk verloop en zal bij de feeste lingen in prettige herinnering voortleven. De zaal was getooid met vlaggen en dennegroen en baadde in 'n kleurig licht, stralende uit tientallen lampions, hetgeen het geheel een vrooüjk cachet verleende. De muziek voldeed uitnemend; het or kest, geleid door de heer Q.Smidt heeft dan ook tot het succes een voornaam deel bijgedragen. Dat het inenu voornamelijk „Dansen" vermeldde en het meerendeels jeugdig publiek hiermee zeer wel accoord ging, Behoeft niet geboekstaafd. Ter afwisseling werden een paar voor drachten ten beste gegeven en wel door de heeren S.deWaal en N.deOraaf. Zij hebben er plezier van mogen beleven. Aan het slot werd dank gebracht aan hen, die deze dank verdienden door de voorz., de heer D.Dapper, die ook een Kort openingswoord gesproken had. Alles bij elkaar een welgeslaagd fuifje. De heer A. G. A. Verstegen, een oud- Texelaar, tot burgemeester benoemd, De heer A.G.A. Verstegen, soc.-dem. wethouder in de gemeente den Helder, -werd benoepid tot burgemeester te Koog aan de Zaan. De heer Verstegen werd in 1870 in gemeente geboren, ging, na eerst een -tijdje ter visscherij gevaren te hebben, in dienst bij de zeemacht; als 13-jarige jon gen teekende hij voor 15 jaar. In 1898 verliet hij als le klas matroos de dienst, teekende nog 3 jaar voor de reserve- marine, maar mocht verder niet worden toegelaten, „omdat het Gouvernement op zijn diensten geen prijs meer stelde". Joch kreeg hij een paspoort met een cer tificaat. In 1909 werd hij lid van de raad van den Helder, in 1916 trad hij als directeur van het Levensmiddelenbedrijf, later als directeur van de Arbeidsbeurs en in 1919 als Wethouder op. En thans: Alexius Mussolini, zooals hij in de Raad eens werd genoemd, burgervaar te Koog aan de Zaan. Van matroos tot burgemeester! Voor waar geen alledaagsch geval. Ged. Staten hebben het Oliemo- torenbesluit vernietigd. Nadat Ged. Staten aan het eerste olie- motorenbesluit van de bestuursmeerder- heid van Waalenburg hun goedkeuring onthielden en vervolgens het tweede schorsten, hebberj zij Woensdag j.J. de vernietiging uitgesproken. Binnen een termijn van 30 dagen kan het bestuur bij H. M. de Koningin in be roep komen. o— Aan het schrijven, waarin Ged. Staten, de motieven, welke h.i. tot vernietiging moesten leiden, hebben neergelegd, ont kenen we het volgende. —o Uit de aard der zaak zullen we ons zeer moeten beperken. Evenwel hopen we, dat de duidelijkheid er niet onder lijden zal. o— Ged. Staten van Noord-Holland; Gelezen het besluit tot bemaling van Waalenburg met oliemotoren; Gelet op de brieven en adressen van S.C.Eelman, van J.List c.s. en P. Eel- man Jbz. c.s.; Gelet op het rapport van de Hoofding. Dir. v.d. Prov. Waterstaat; Overwegende dat aan gemeld besluit 18 Juli 1928 de goedkeuring onthouden is, daar de gemeente 99 pet. van de T.E.M.- aandeelen bezit en electrische bemaling waardoor de levensvatbaarheid van 't bedrijf zou worden verhoogd in het belang van de gemeente en haar inge zetenen moet zijn; dat 't algemeen belang meebrengt, dat electrische beweegkrcht wordt toegepast; dat het polderbelang zich hiertegen niet verzet; dat een electrisch bedrijf uit technisch oogpunt de voorkeur verdient: eenvoudi ger, meer bedrijfszeker, minder vakken nis noodig; dat uit financieel oogpunt geen voor keur behoeft te bestaan; dat de olie-berekeningen van het pol derbestuur aanvechtbaar zjjn en deskun- kundige becijferingen er eerder op wijzen, dat electro-motoren voordeeligcr zijn; dat het belang van het algemeen en van de polder meebrengt, dat electrische bemaling wordt gekozen; Overwegende het besluit van 1 Dec. 1928, dat 19 Dec. geschorst werd; Overwegende dat tegen dit besluit de zelfde bezwaren bestaan; dat de berekeningen van de Nijverh consulent voor het Westen' des lands (ir. Begemann. Red.) op verschillende on juiste gegevens steunen en van onjuiste veronderstellingen uitgaan; dat b.v. de bouw van een machinisjt- woning bij een electr. gemaal niet nood zakelijk is; dat verder de bedieningskosten van

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 5