OU» 5" MA-VIE een meisje „MEN BEDRIEGT U". 8 s* 1 exeistruofii naar Puritieremi Voor den zaai een partij prachtige zware Zegehaver. af en we rauwkosfen werden daardoor zoo oud FEUILLETON Als men beleedigt de Belg. Vosbles Stamboek en Premiehengst Koos B863 Dekgeld f 10. Veulengeld f 10 een partij Red Star pootaardappelen. Fa. W. v. d. ZEEP en Zonen KWATTA's See MA-VIE REEP N. MAAT en Wed. C. HUIJSMAN Jzn vaart Maandag a. s. "Vertrek 1 uur GEZONDHEID EN LEVENSKRACHT HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmlddags(naai. ongeveer J/s uur later.) Datum 10 11 12 13 14 15 16 April Hoogwater Wintertijd. Van H. 6,10 alleen op werkd. 8,38 Te A 7,24 alleen Z. en Fd 9,01 7,27 sneltrein, niet op Z. en F. 9,01 9.54 alleen Z. en Fd. 12,13 10,06 Zon-en feestd. niet 12,17 12 30 alleen Zaterdags 2,52 12,47 Zaterdags niet 2,52 1,13 alleen Zaterdags 2,52 3.55 Zaterd. Z. en Fd, niet 5,51 4.19 Zon-en feestd. nietji 6,32 7.20 9,34 8,58 alleen Z. en Fd. 10,33 9,34 Zon- en feestd. niet 11,35 7.42 (Donderdags) 8,34 te Schagen Vertrek Amsterdam. Aankomst den Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,25 8,03 sneltr.; Zon- en feestd niet 9,37 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9,22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon en feestd. niet 2,39 1,45 Niet op zon- en feestdagen 3,47 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,12 3,43 Zon-en feestd. niet 6,12 5,51 8,02 9 25 sneltrein 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 11,35 alleen Zon-en feestd. 1,10 Stoombootdienst TESO Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11,15 2,30 5,40 uur van Helder 7,— 9,55 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- er. Feestdagen van Texel 8,— 11,— 5,40 uur van Helder 9,— 12,— 6,40 uur Auto-diensten. Van Burg: 20 min. vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Van Cocksdorpvm. 7,45,10,- en nam. 3,50 uur Van Burg vm. 8,40, 11,— en nam. 5,30 uur Zondags van den Burg 10,45 vm. rwterenri van de Cocksdorp 9,30 vm.Doslerend Den Burg—de Koog en den Hoorn v.v. Zondags geen dienst. Van den Burg: vm. 8 en nm. 5,15 u. j Van de Koog 0 Van den Hoorn vm 8'45 u en nm6,-u Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. Telefoonabonnees tot nam. 9 uur. Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties i Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro I Rijkspostspaaroankvm 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen en rijtuigen 6,56 uur «MAR ■zixMethusaJem. Thans kookt en bakt men alle voedsel en vernietigt daardoor de edelste en onontbeerhjkste voedingsstoffen, die men VITAMINEN noemt. KWATTA5 ALS BROEDERS. 16. Michel bedekte zich het gelaat met de beide handen en lag zoo, met de ellebo gen op het tafelblad, schokschouderend te schreien: „Daarom, zie je, mijn goede Felix, daar om voel ik mij zoo diep ongelukkig." Felix Lebart, zijn vriend, zijn broeder ziende, vergat zijn eigen smart en ver vloekte zijn eigen, bijna misdadige liefde voor de vrouw van Michel. Hij sloeg zijn arm om Michel's hals, zooals hij dat, jaren geleden, toen zij beide nog kinderen waren, zoo dikwijls had gedaan. „O, ze zal je liefhebben," sprak hij verstroostend. Zij kan niet ongevoelig blijven voor jou innige liefde. Zij moet tot de erkenning komen, dat jij hooger staat oneindig veel beter bent dan alle mannen, die zij ooit heeft gekenil, of ooit zal ke ren kennen, door je groote goedheid, ioor je braaf karakter, door de adel van je ziel. Zij zal je keren liefhebben, Michel, ik bezweer het je, je zal je keren liefheb ben. Er komt een dag, en zeer spoedig ook, let op mijn zeggen, op mijn voor spelling, dat zij vol berouw haar eigen dwaling zal inzien. Dan valt ze je te voel n vraagt je biddend om vergiffenis, om dat ze tot de erkenning zal zijn gekomen, dat ze jou, mijn goede Michel, dat ze jou heeft miskend." Maar Michel schudde droevig 't hoofd; hij kon niet aannemen, wat de ander hem verzekerde en voelde aldoor een knagende pijn in 't gefolterd hart. En Felix is in zijn deelneming de op rechtheid zelf. Geen zweem van jubel in 't eigen hart. De gedachte komt niet bij hem op: „Als zij Michel niet kan liefheb ben, is het misschien omdat zij het jou doet." Dat zou ook afschuwelijk zijn. Als hij eindelijk Michel verlaat, blijft deze, zooal niet getroost, zooal niet ge nezen want daartoe is de hartewonde te diep en te bloedig' ten minste eenigs- zins tot kalmte gekomen, op zijn kamer alken. Maar beneden, aan de trap, als hij het huis verlaten wil, komt Marie-Anna, die daar zijn terugkomst scheen te hebben af gewacht, hem handenwringend tegemoet: „Felix, op mijn woord, je moet weg voor mijn, voor je eigen rust. Je moet hier vandaan. Als je het niet wilt doen voor je zelf, in Godsnaam, doe het dan voor mij." Hij wankelt waar hij staat, als getroffen door een geheel onverwachte slag. Hem, Felix Lebart, heeft zij lief, want dat, dat is het toch, wat zij hem met haar bevende lippen, zij het ook met andere woorden, heeft gezegd. Dat is de bekente nis, die de ongelukkige vrouw is ontsnapt. Hem heeft zij lief, en voor die liefde is zij bang, banger nog, naar het schijnt, dan voor zijn liefde voor haar. En geen blijdschap is het, wat hij ge voelt in het vreeselijk geschokte hart, geen jubel, geen zegepraal, maar veeleer afkeer van zich zelf, van haar, van de ge- heele wereld. Ja, ja, ze heeft toch gelijk. Hij moet weg. Nu zou aarzelen van zijn kant een misdaad worden, een misdaad tegenover Michel, de vriend, de broeder. Maar wat voor redenen moet hij opgeven aan Mi chel Te vergeefs zoekt hij naar een aan nemelijk voorwendsel, die gansche dag. Maar in het eenmaal genomen besluit komt geen verandering. Die eigen avond, na afloop van tafel, toen Marie-Anna, die zich niet wel ge voelde het was haar trouwens aan te zien Michel en Felix onder vier oogen gelaten had, begon de laatst genoemde: „Michel, hoor eens, ik moet je wat zeg gen, waar ik al een heek tijd mee heb rondgeloopen." Michel zette een paar groote oogen op. „Ik weet in de verte niet, wat je mij zeggen wilt, Felix, maar als ik je aanzie, en let op de klank van je stem, dan be grijp ik al, dat het voor mij weer iets droevigs zal zijn. Welnu, spreek, ik luis ter." Ik wou hier vandaan, Michel." „Wat, wou jij Rozières verlaten? Voor eenige tijd? Om afleiding te zoeken voor je verdriet?" „Neen, Michel, voor goed." „Waaromwat is er voorgevallen Hoe kon zulk een plan bij je opkomen, Felix? En waarom heb je, toen het bij je opkwam, je niet met kracht en geweld daartegen verzet, daar je toch wist, hoe veel verdriet je mij, je vriend, zoudt aan doen met het doorzetten er van?" Felix bewaarde het stilzwijgen op die vraag, waarin voor hem een scherp ver- >vijt lag. Wat moest hij ook antwoorden? Hij had wel naar voorwendsels gezocht ter verklaring van zijn handelwijze, maar niets, letterlijk niets aannemelijks kunnen vinden. „En? Wat denk je te doen als je hier vandaan bent?" „Dat weet ik nog niet." „Maar, mijn God, Felix, dan begrijp ik je in het geheel niet. Door wiens invloed ben je dan tot dat besluit gekomen?" „Door niemands invloed, Michel. Jij bent de eerste met wie ik er over spreek." je voelt je misschien ongelukkig, dat wil ik wel aannemen, maar denk je dan de vergetelheid te zullen vinden, als je in het geheel niet meer in aanraking komt met de menschen die je liefhebben? En ben je nu al vergeten, Felix, wat ik je vanmorgen heb gezegd? Neen, nietwaar? (Wordt vervolgd.) Alle werkdagen beschikbaar op de hof stede „Burst" Vader Marquis de Zuyen B 410 Moeder Mina B 1534. De gelde paarden van het vorige jaar f 6,— dekgeld. Gebr. WITTE. Wanneer men U aanbreiwerk of nieuw ge breid werk brengt, hetwelk niet gepakt is in onze origineele VERZEGELDE verpakking. Mach. Brelinrichting „De Sterke Kous." JAAP SNOR, Zuidstraat 15, Den Beider. Depot voor Texel mej. de wed. S. Bakker, Gravenstraat, den Burg, Texel. Let vooral op den gelen winkel. GEVRAAGD: voor dag of dag en nacht. Adres te beviagen aan het bureau van dit blad. TE KOOP Ie nabouw. A. I. KEIJSER. Steenhouwers te Harlingen, bericht hiermede, dat de agentschappen voor den Burg worden voortgezet door Wenscht U een degelijke grafzerk, ver voegt u dan aan bovenstaande adressen. Beleefd aanbevelend. D. METS TE KOOP: Aanbevelend, N.V. Graanhandel en Oraanmalerij „DE HOOP" De Cocksdorp—Texel. chocolade herstelt dat tekort en bevat een weten schappelijk vastgestelde dosis van het EVSUNIS VOL-VITAtVUNEN preparaat in de juiste ver houdingen daarin verwerkt. Dagelijks een beteekent behalve versnapering en krachtig voedsel

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 4