Oude, schone krenten, EEN PRAATJE MOBura-smoop. Tandarts Arisingh Laat de TEXELSCHE COURANT u Helpen DAMES y Bloembollen. over Klieren Keizerstraat 3 Den Helder. s s. Texelstroom naar Purmerend Sneeuwklokjes Srocussen HAAST OMfiELOOFMJS Een boeiend boek voor 15 cent Als men beleedigt. iai Hotel „de Lindeboom" VAM DER GRAAF Co., amsterdambrFsseltterdam Bezoekt onze Mantel en Japon- nenmagazijn Zeldzaam is osze sor- teeriog Hog nimmer heelt 1F zoo goedkoop gekocht en onze keoze is dit jaar buitengewoon mooi. in- en verkoop meest reëeie wijze 5 ct. per K.G. FEUILLETON Bureau Texelsche Courant. vaart Maandag a. s. Vertrek 1 uur D. METS Te koop gevraagd Hoofdgracht 61. Helder is Donderdag 18 April van 's morgens g tot 's middags i uur te spreken KOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer V» Datum 17 18 19 20 21 22 23 Hoogwater 2,01 3,31 5,09 6,22 7,16 7,67 8,32 Wintertijd. uur later.) April Van H. 6,10 alleen op werkd. 8,38 Te A 7,24 alleen Z. en Fd 9,01 7,27 sneltrein, niet op Z. en F. 9,01 9.54 alleen Z. en Fd. 12,13 10,06 Zon-en feestd. niet 12,17 12 30 alleen Zaterdags 2,52 12 47 Zaterdags niet 2,52 1,13 alleen Zaterdags 2,52 3.55 Zaterd. Z. en Fd. niet 5,51 4.19 Zon-en feestd. niet,, 6,32 7.20 9,34 8,58 alleen Z. en Fd 10,33 9,34 Zon- en feestd. niet 11,35 7.42 (Donderdags) 8,34 te Schagen Vertrek Amsterdam. Aankomst den Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,25 8,03 sneltr.; Zon- en feestd niet 9,37 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9,22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 7on en feestd. niet 2,39 1,45 Niet op zon- en feestdagen 3,47 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,12 3,43 Zon-en feestd. niet 6,12 5,51 8,02 9 25 sneltrein 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 11,35 alleen Zon-en feestd. 1,10 Wanneer de Texelsche kweekers hun be langen begrijpen, wenden zij zich bij tot een vertrouwd handelaar, die er alle belang bij heeft dat zijn cliënten op de worden bediend. Voor PRIMA WAAR tegen concurreerende prijzen is HET ADRES JOH. PARLEVLIET. TE KOOP per tal en bij de hoop. per tal en per H.L. TEGEN HOOGEN PRIJS. JOH. PARLEVLIET. Al hebt U klieren in den buik, of hals, of hoofd, of borst of wel klierziekte... U ziet door het geregelde gebruik van de klieren afnemen en geheel verdwijnen. FALEN is UITGESLOTEN. Op Texel in de voornaamste zaken ver krijgbaar. 1 Voor en-gros GEBR.ROE- GANS, Schagen. Voor abonnees op de Kath. Illustratie wordt wederom tegen vijftien cent een premieboek, thans „Roza" genaamd, ver krijgbaar gesteld. Bestellingen worden aangenomen in Boekhandel Parkstraat. Stoombootdienst TESO Op Werkdagen van Texel 6,— 8,11,15 2,30 5,40 uur van Helder 79,55 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 8,— 11,— 5,40 uur van Helder 9,— 12,— 6,40 uur Auto-diensten. Van Burg: 20 min. vóór het vertrek v. d. boot Van Haven na aankomst van de boot. Van Cocksdorpvm. 7,45,10,- en nam. 3,50 uur Van Burg vm. 8,40, 1!,— en nam. 5,30 uur Zondags van den Burg 10,45 vm.0osferend van de Cocksdorp 9,30 vm.v,a uos,erena Den Burg—de Koog en den Hoorn v.v. Zondags geen dienst. Van den Burg: vm. 8 en nm. 5,15^u. Van denKH°oorn vm 8'45 u en Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—5.. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. Telefoonabonnees tot nam. 9 uur. Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties i Rijksverzekeringsbank j vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro I Rijkspostspaarosnk vm 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen en rijtuigen 7,08 uur ALS BROEDERS. 18. „Heeft hij je dat niet gezegd?" „Ia, Marie-Anna." „O, ik wou dat ik dood was, dood!" Hoeveel zelfbeheersching werd er op dat oogenblik niet van Feiix Lebart ge- eischt om niet zwak te worden, zooals die arme jonge vrouw dat reeds was. Maar tusschen haar en hem staat 't beeld van zijn broer en dat staalt zijn hart. Hij wil niet dat er op zijn lippen een enkel woord van liefde komt, dat op die liefde ook maar gezinspeeld wordt. Dat ware 'n onvoorzichtigheid, waaruit, nu ze beiden schier in wanhoop verkeeren, iets zondigs kon ontstaan. „En ik", snikte Marie-Anna, „ik ben de eenige oorzaak van zooveel onheil. Zul je mij dat ooit kunnen vergeven?" Haar vergeven? O, Felix had die moo.e jonge vrouw, die daar in zulk een hou ding van deemoed voor hem stond, wel in zijn armen willen sluiten en dat heer lijk gelaat, die wondervolle oogen mei kussen kunnen bedekken. „je ntag," ging ze voort, met een zeer zachte stem en in alle nederigheid, „je mag mij geen kwaad hart toedragen, nu Van onzen invloed als hetbekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Handel en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tarief houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. ik onwetend jou geluk gebroken heb.... O, wees er van overtuigd, Felix, dat ik evenveel te lijden heb als jij. Waarom ook is hij mij komen zoeken en heeft hij me gemaakt, tot wat ik nu ben? Waarom heeft hij me niet gelaten in mijn betrek king van ondergeschiktheid, onbekend en arm Zij wischte haar tranen droog en her vatte met overredende stem: „Ga heen, Felix, ga reizen en gevaren trotseeren, dan zal de gedachte aan mij van lieverlede wel uit uw hoofd verdwij nen. Ik ben de vrouw, die u, alleen om dat ge haar mooi vindt, zooveel onge luk aanbrengt. Laat mij oud worden o, het zal spoedig genoeg gebeuren en als je mij dan wederziet met een kalm ge worden hart, zult ge zelfs de stormen, die uw leven haast geknakt hadden, niet meer kunnen begrijpen. Ga heen zonder te denken aan wat ge achterlaat, ga doen wat je plicht is als rechtschapen man en laat mij mijn plichten als eerzame vrouw ver vuilen. je ziet het Felix, ik spreek je toe als 'n zuster, als een moedertje wees iij dan ook dapper. Op mijn woord, ik verdien het niet, dat je mij zoo harts tochtelijk liefhebt „Stil, stil toch. Michel kon terugkomen en ons hooren." „Laat hem terugkomen. Laat hem luis te; en. We hebben ons niets te verwijten, Felix. We behoeven voor hem de oogen niet neer te slaan. Vaarwel, mijn vriend. Doe maar al je best mij te vergeten." Zij wilde hem hare hand geven, maar hij, die zachte streeling voelend, slaakte een kreet van verzet. Plotseling sluit hij haar in zijn armen, dronken, gek van liefde voor die jonge vrouw, die zelfs geen poging van tegenstand heeft, gedu rende een enkele seconde misschien, vol omstuimigheid aan zijn borst. Maar reeds in het volgend oogenblik, begrijpend wat hij jgedaan heeft, laat hij haar los en deinst terug: „O, 't is verschrikkelijk, verschrikke lijk!" Zij blijven tegenover elkander staan, besluiteloos, beschaamd, met hijgende adem.... en dan murmelt Marie-Anna: „Zie je nu wel, dat je weg moet." Óp dat oogenblik treedt Michel binnen. Als hij maar eenig kwaad vermoeden had gehad, ja, als hij de gedachte maar had vast gehouden, dat het bijzijn van Marie- Anna voor Felix een rede had kunnen zijn voor zijn verlangen om Rozières te verlaten, dan moest hem nu de blind doek wel van de oogen gevallen zijn. Maar daar was hij verre van af. „Wel, vroeg hij met een angstig glim lachje aan zijn vrouw, „ben jij gelukkiger welsprekender geweest dan ik?" „Neen, Michel". „Dan moet het maar gaan" een diepe zucht „zooals jij zelf het wilt, Felix". Diezelfde avond begon Felix reeds met het maken zijner toebereidselen. Er was veel te doen, want hij moest de zaken, die in de laatste maanden bijna uitslui tend op hem hadden gedreven, zoo goed en zoo duidelijk mogelijk aan Michel overdoen en daarmede zouden allicht drie of vier dagen gemoeid zijn. Maar de dag reeds, volgend op die, waarin Felix zijn besluit om te vertrek ken had meegedeeld, zag Marie-Anna met een ongewone drukte Michel in het salon verschijnen. Hij hield een brief met bui- tenlandsche postzegels in de hand. „Felix kan hier niet vandaan", zei hij, „ik moet weg." Verschrikt vloog Marie-Anna op. Zij verwachtte vreeselijke dingen. Maar daar in vergistte zij zich. Michel verklaarde haar de zaak: Een broer van zijn vader, ongehuwd op het eiland Martinique overleden, had een tal van bezittingen na gelaten, waarover reeds verschillende pro cessen aanhangig waren gemaakt. Nu werd Michel's tegenwoordigheid op dat eiland dringend gevorderd. En gelijk hem ge schreven was, zou het vrij lang duren, voordat hij naar Frankrijk terug konkee- ren. En zoolang moest Felix wel op Ro zières blijven. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 4