G. W. O. WERP- en VEULENVERZEKERING G. SMIDT Parkstraat DEN BURG Fantasie broeken Manchester broeken Werkians overhemden Sporthallen overhemden Keeper en Simsoti jassen. Gezond en Krachtig Tricot Ondergoederen JANSEN EN TILANUS ^eUïlTeton Bloembollen. Gemengd Wollen Ondergoederen. Verkrijgbaar bij G. SMIBT, Parkstraat DEN BURG opgericht in 1903 „GRONINGEN" Alg.Ond. Maatsch. Uitvoering 0p loop van s s9 Texelstrooni naar Purinerend Lage premie Schadevergoeding 100 procent. RESERVE c. a. f 182.000,- Catharijnesingei 75 Utrecht P. v. d. SLIKKE Azn., Harkebuurt-Oosterend heeft een pracht sorteering Adverteeren doetverkoopen Als men beleedigt... twee nieuwe eiken ameublementen in- en verkoop meest reëele wijze met Sanatogen r *nn nnn tot verzekering v. Paarden en Rundvee Inlichtingen verstrekt gaarne de Heer va,art Maandag a. s. "Vertrek 1 uur ^ïkjJc HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmïddags(nam. ongeveer Va u"r later.) Datum 1 2 3 4 5 6 7 Mei Hoogwater 0,50 1,45 3,01 4,30 5,42 6,52 7,19 Wintertijd. Van H. 6,10 alleen op werkd. 8,38 Te A 7,24 alleen Z. en Fd 9,01 7,27 sneltrein, niet op Z. en F. 9,01 9.54 alleen Z. en Fd. 12,13 10,06 Zon-en feestd. niet 12,17 12.30 alleen Zaterdags 2,52 12,47 Zaterdags niet 2,52 1,13 alleen Zaterdags 2,52 3.55 Zaterd. Z. en Fd. niet 5,51 4,19 Zon-en feestd. niet,J 6,32 7 20 9 34 8,58 alleen Z. en Fd. 10,33 9,34 Zon- en feestd. niet 11,35 7.42 (Donderdags) 8,34 te Schagen Vertrek Amsterdam. Aankomst den Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,25 8.03 sneltr.; Zon- en feestd niet 9,37 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9,22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon en feestd. niet 2,39 1,45 Niet op zon- en feestdagen 3,47 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,12 3,43 Zon-en feestd. niet 6,12 5,51 8,02 9.25 sneltrein 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 11,35 alleen Zon-en feestd. 1,10 Stoombootdienst TESO van Texel 6,— 8,— van Helder 7,— 9,55 12,15 Op Zon- er. Feestdagen van Texel 6,— 8,— 11, van Helder 7,— 9,— 12, Op Werkdagen 11,15 2,30 5,40 uur 4,15 6,40 uur 5,40 uur 6,40 uur Auto-diensten. Van Burg: 20 min. vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Van Cocksdorp vm. 7,45,10,- en nam. 3,50 uur Van Burg vm. 8,40, 11,— en nam. 5,30 uur Zondags van den Burg 10,45 vm.Oosterend van de Cocksdorp 9,30 vm.vla uos,erena Den Burg—de Koog en den Hoorn v.v. Zondags geen dienst. Van den Burg: vm. 8 en nm. 5,15~u. Van denKHoorn vm 8'45 u en nm 6'~ u Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend Zon- cn feestdagen vm. 8—9; nam. 1—?.. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. Telefoonabonnees tot nam. 9 uur. Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties i Rijksverzekeringsbank j vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro Rijkspostspaarosnkvm 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen en rijtuigen 7,32 uur te geven door het Kinderkoor ten bate van het Gebouw voor Chr. Be langen op hedenavond 's avonds 8 uur in „Eben Haëzer" te den Burg. Programma tevens be«'ijs van toegang 50 cent te verkrijgen aan het Witte Kruis- gebouw en bij J. VISSER, Groeneplaats. D. METS ALS BROEDERS. 21. Tol elkander aangetrokken door de niet te weerstreven kracht van hun hartstocht, door de almacht van het noodlot, komen zij tot elkander zonder iets te zeggen.... maar op beider gelaat ligi iets, wat een derde aan dolzinnigheid had doen den ken, in hun lippen is een beving van extase en tegelijk angst. Zij komen steeds nader... langzaam weifelend... Ten slotte staan ze van aangezicht tot aangezicht. Hun blikken vertolken de nederlaag van beider wilskracht, de zege praal hunner liefde, de misdaad hunner zwakheid. Hij vat hare handen, legt die op zijn schouders, om zijn hals en grijpt zelf haar om het middel,. Zij sluit hare oogen op heel haar gelaat is geen kleur meer te zien, om de mond een trek als van licha melijke pijn. Slechts enkele vage woorden komen hun over de lippen, als verontschuldiging voor datgene wat met meer te vermijden is. „Tic wist niet, dat ik je hier zou vinden, dat durt ik bezweren..." „En ik dacht dat je al ver weg was." TE KOOP: voor spotprijs. Te bevragen bij J. C. ROEPER, schilder. Wanneer de Texelsche kweekers hun be langen begiijpen, wenden zij zich bij tot een vertrouwd handelaar, die er alle belang bij heeft dat zijn cliënten op de worden bediend. Voor PRIMA MAAR tegen concurreerende prijzen is HET ADRES JOH. PARLEVLIET. „Ik heb je lief." Zij laat het hoofd neerzinken op de schouder van hem, wiens bevingen ook haar doen beven. Óok zijn lippen hebben haar betuigd, hoezeer hij haar liefheeft. En zij is niet meer tot tegenstand in staat... zij is willoos en wezenloos... Het noodlot sleept hen voort. VI. Het onherstelbare. Ziet gij hem daar te voorschijn komen uit het bosch in het scherpe 'zonlicht, dat hem verblindt. Hij vlucht weg, zooals Kaïn 't moet hebben gedaan na de dood van Abel. „Het is niet waar", roept hij, „ik heb het niet gedaan." Maar overal om hem heen verheffen zich andere', dreigende stemmen: „De laagste aller misdaden heb je gepleegd. Je bent een meineedige geworden tegenover je vriend, tegenover je broer.... je hebt een daad begaan, die door niets, zelfs n et door de dood is weg te wisschet}." En dan weer die wanhopige verdediging van zijn kant....: „Ik zeg, dat het niet waar is, dat het maar een droom is ge weest." Eensklaps blijft hij staan en drukt zijn vingers tegen de beide oogen: „Laten wij moeite doen om wakker te Krachtig bloed, sterke zenuwen en een taai uithoudingsvermogen, dat zijn de eischen, die Uw werk vóór alles aan U stelt. Ga eens bij U zelf na, of ge U in alle op zichten zoo krachtig en flink gevoelt als ge zoudt wenschen. Het werk gunt U geen rust, ook al voelt ge U bij tijden slap en spoedig vermoeid. Om gezond te blijven hebben spieren en zenuwen voedsel noodig, dat de krachten opbouwt. Geef hun dat voedsel met Sanatogen. Sanatogen voert aan Uw lichaam en ze nuwen juist die stoffen toe phosphor en albumine die noodig zijn om nieuwe kracht op te bouwen. Een bekend Engelsch arts schrijft: „Sanatogen wordt gemakkelijk verteerd en heeft 'n directe en buitengewone uit werking, die men controleeren kan door de voortdurende toename van lichaams gewicht en spierkracht" Geniet een krachtige gezondheid met: sanatogen Het Zenuwsterkend Voedsel Verkrijgbaar in alle Apotheken en Drogisterijen vanaf Iper bus. worden..." Ja, ja, hij heeft het inderdaad door leefd, dat noodlottig uur. Hij waakt, hij heeft ook niet geslapen. Op het veld tegen een heg gezeten, woelt hij met zijn nagels tegen zijn voor hoofd. Hoe is het mogelijk, dat die zon daar zoo schitterend aan de hemel prijkt, dat de natuur om hem heen niets dan kalmte ademt, dat hij zelf de geur van bosch en bloemen opsnuift? Hoe kan hij, na zulk een misdaad nog bestaan te mid den tusschen dit alles? „O, 't is afschuwelijk, afschuwelijk." Hij staat op en langzaam nu, gebogen onder de duldelooze last van het onher stelbare, richt hij zijn schreden naar het dal, zonder de menschen te zien, die hij tegenkomt. En een paar werklieden, die hem kennen en hem liefhebben, staren hem na en zeggen tot elkander: „Het schijnt hem toch geducht aan te pakken, dat hij hier het land gaat verla ten." Ziet gij haar daar te voorschijn komen uit het bosch? Ze staat stil, zich steu nend aan een boomstam, de oogen ge sloten en met een vage glimlach van na meloos geluk om de lippen. „Ja, dat is liefde, dat is eerst liefde!" stamelt zij en denkt daarbij niet aan de vernietiging van haar eer, aan de schen ding van de huiselijke haard. Zij denkt niet aan de man, die zij' be drogen heeft en wiens hart toch ook ver vuld is van liefde voor haar, aan de man, wiens dood het wezen zou, als hem ooit haar zonde werd onthuld. Zij denkt niet aan de dubbele erkentelijkheid hem ver schuldigd, omdat het haar niet mogelijk was geweest, hem te beminnen, zooals hij het haar deed. Zij denkt aan niets, zij heeft alleen lief, onuitsprekelijk lief. Langzaam dolend keert zij langs de wijnbergen terug. Zij is met haar geest zoo ver van heel haar omgeving, dat zij het volstrekt niet be speurt, hoe sedert enkele minuten reeds een man haar schreden volgt. Kort nadat zij uit de boschrand was te voorschijn gekomen, had ook hij aan die zelfde kant het bosch verlaten en toen zij daar had stilgestaan, met de linkerhand tegen het hart gedrukt, met de rechter zich steunend aan de boomstam, had hij haar zoo aandachtig mogelijk gade ge slagen. Terwijl zij zicli begaf naar Rozi- ères, was hij haar als een schaduw blij ven volgen. Maar dicht bij Rozières kreeg zij hem voor het eerst te zien. Hij had n.l. met zeer versnelde pas een ander pad ingeslagen, was haar zoodoende voor gekomen en had, toen weer langzaam wandelend, gezorgd, dat zij hem ontmoe ten moest. Onder het voorbijgaan groette hij mevr. Duplessy zeer eerbiedig. 'wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 4