Ouders waakt m Laat de TEXELSCHE COURANT a helpen Weer snel beter worden Bloembollen. N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming. Maandag 13 Mei R. P. KEIJSER S Rz Mi HIM0RRRMHJE Wandversiering VAM DKB 8RA&F Co., AMSTERDA^R{rssgL0TTERDAM 8 8, Texelstroom naar Pnrmerend Zomerdienst 15 Mei 1929 Gewijzigde dienstregeling ~FEUILLiTON~ Als men beleedigt... BOEKHANDEL PARKSTRAAT isi- en verkoop meest reëele wijze Van de onderstaande nieuwe soorten NARCISSEN door GEBR. KALIS Het Post- en telegraafkantoor den Burg Is geopend vaart Maandag a. s. Vertrek 1 uur per regel te koop aangeboden Alles extra best gewas, te zien op de tuin aan den Burg. HOOOWATER ter reede van Texel, vóórmiddags(nam. ongeveer V° uur later.) Datum 8 9 10 11 12 13 14 Mei Hoogwater 7,58 8,34 9,12 9,54 10,39 11,29 Wintertijd. Van H. 6,10 alleen op werkd. 8,38 Te A 7,24 alleen Z. en Fd 9,01 7,27 sneltrein, niet op Z. en F. 9,01 9.54 alleen Z. en Fd. 12,13 10,06 Zon-en feestd. niet 12,17 12 30 alleen Zaterdags 2,52 12.47 Zaterdags niet 2,52 1,13 alleen Zaterdags 2,52 3.55 Zaterd. Z. en Fd. niet 5,51 4.19 Zon-en feestd. nietj| 6,32 7.20 9,34 8,58 alleen Z. en Fd 10,33 9,34 Zon- en feestd. niet 11,35 7.42 (Donderdags) 8,34 te Schagen Vertrek Amsterdam. Aankomst den Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,25 8,03 sneltr.; Zon- en feestd niet 9,37 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9,22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon en feestd. niet 2,39 1,45 Niet op zon- en feestdagen 3,47 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,12 3,43 Zon-en feestd. niet 6,12 5,51 8,02 9.25 sneltrein 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 11,35 alleen Zon-en feestd. 1,10 Den Burg Texel Tel. Int. no. 22. Op Werkdagen Vertrek Texel: 6,vm. 8,— vm. Vertrek Helder7,— vm. 9,55 vm. Op Zon- en Feestdagen Vertrek Texel6,— vm. 8, vm. Vertrek Helder7. - vm. 9,— vm. 11,15 vm. 12,15 nm. 2,30 nm. 4,15 nm. 5,40 nm. 6.55 nm. 11, vm. 12,— midd. 5,40 nm. 6,40 nm. De Directeur. en zorgt, dat Uw Kinderen de degelijke eigengebreide kousen dragen van Jaap Snor Mach.-Breiinrichting Zuidstr. 15, den Helder Let op den gelen winkel. Depot voor Texel Wed. S. Bakker, den Burg. Het College van Dagelijksch Bestuur van polder Waal en Burg brengt hiermede ter kennis van de ingelanden, dat op een stemming zal plaats hebben voor de verkiezing van een heemraad, ter voorzie ning in de door overlijden ontstane vaca ture van den heer Het stembureau is gevestigd in café den Burg te den Burg op Texel, hetwelk zal zijn geopend van 10 uur vm. tot 1 uurnm. op den dag der verkiezing, alwaar de stem briefjes zullen worden uitgereikt. Het College van Dag. Bestuur vnd. J. EELMAN Jbz., Voorzitter. W. H. LAP, Secretaris. Nieuwe raadsels. 1. Ik besta uit vier letter en wordt op het land gebruikt. Neem je er eentje van mij weg, dan is de rest nog zes. Hoe kan dat? 2. Met 1 de achterste, met b de voorste en samen een spreekwoord. Wie is er zoo knap het te raden? 3. Je vindt mij in de tuin van bloemis ten. Als ik mijn hoofd verlies kun je mij alleen in de provincie Drente vinden. 4. Ik ben heerlijk zoet. Verander één letter van mijn naam en ik kom geregeld bij jullie thuis. Hoe vreemd het is, toch is het zoo. Denk maar eens goed. ALS BROEDERS. 24. Zoo ging ze heen. Ze trok haar voile over het gezicht, om toch aan niemand haar doodelijke bleekheid te verraden. O, zij wist wel, wat dat plotselinge vertrek te beduiden had. Het wilde zeg gen: „Ik schaam mij dood. Nooit zal je mij weerzien, nooit zul je iets meer van mij hooren". Zij liet onder de sluier haar tranen de vrije loop en herhaalde telkens bij zichzelf: „Maar ik heb je lief, Felix, nameloos liet: O, je weet niet hoe wreed, hoe hard je hebt gehandeld met mij te ver laten. Ja, je hebt, het is waar, verraad gepleegd aan de vriendschap, maar een met mmder groot verraad pleeg je nu aan de liefde Met jouw zou ik, desnoods bedelend, de heele wereld zijn doorge trokken en nu laat je mij alleen met mijn herinnering, mijn machtelooze lief de, ten prooi aan het vreeselijkst zelf verwijt". Ze zoekt en ze vindt in een der bosch- jes langs de weg een schuilplaats en eerst tegen het vallen van de avond, als Zoolang de voorraad strekt zullen fraaie platen (geplakt op een royaal en sierlijk pas separtout), uitnemend geschikt voor wand versiering, tegen slechts 25 cent per stuk worden verkocht. Portretlijsten worden eveneens tegen la ge prijzen geleverd. het ai wat donker begint te worden, durft zij huiswaarts keeren. ln de vestibule komt Ragon haar te gemoet: „Mevrouw, er is een telegram voor U „Ik dank je". Ze spoed zich met het dunne couvert naar haar kamer. Een telegram O, zeker van hem Een verklaring Een oproe ping Wat is het In "elk geval een woord van liefde, van hoop,.een kus. Zij rukt het papier los en vindt, als-, ot het evenveel dolksteken voor haar waren, slechts deze drie woorden: „Nooit, nooit, nooit Daarop verliest zij alle bewustzijn. Een 'uur later komt zij tot zichzelf, gebroken naar lichaam en ziel, met een hevige koorts. Men komt haar ontkleeden en helpt haar naar bed; in groote angst gaat de nacht voorbij. De dokter, die 's morgens vroeg verschijnt, beveelt de grootste zorg aan; hij is bang voor een hersenziekte. Zij ijlt bijna voortdurend en daarbij komen haar telkens de namen van Felix en Michel op de lippen. Wekenlang blijft ze dobberen tusschen leven en dood. Maar eindelijk behaalt de jeugd de ze gepraal. Marie-Anna mag weer wat op zitten Ze is nog zeer zwak, maar buiten gevaar en toch zoo droevig, zoo akelig veranderd. En nu het gelaat zoo veran derd, zoo vermagerd is, komen die groote Stoombootdienst TESO Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11,15 2,30 5,40 uur van Helder 7,— 9,55 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- er. Feestdagen van Texel 6,— 8,— 11,— 5,40 uur van Helder 7,— 9,— 12,— 6,40 uur Auto-diensten. Van Burg: 20 min. vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Van Cocksdorp vm. 7,45,10,- en nam. 3,50 uur Van Burg vm. 8,40, 11,— en nam. 5,30 uur Zondags van den Burg 10,45 vm. van de Cocksdorp 9,30 vm.)via Oosterend Den Burg—de Koog en den Hoorn v.v. Zondags geen dienst. Van den Burg: vm. 8 en nm. 5,15_u. Van denKHoorn vm 8'45 u en »m6,-u Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. Telefoonabonnees tot nam. 9 uur. Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties i Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro Rijkspostspaaroank vm 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen en rijtuigen 7,44 uur Van onzen invloed als hetbekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Handel en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het Incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerings-tarie? houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. Wanneer de Texelsche kweekers hun be langen begrijpen, wenden zij zich bij tot een vertrouwd handelaar, die er alle belang bij heeft dat zijn cliënten op de worden bediend. Voor PRIMA rVAAR tegen concurreerende prijzen is HET ADRES JOH. PARLEVLIET. '"'ii i'i ii'iinmri niiniii iiun .iiiiiirrifiniriiiirtifiiiiiiiniiiiin im i j i ii 11in irii n r)wi 11 ii li, i n 11. D. METS Narcis Loyd George Narcis Croessus Dawson city Hollandsch Glory Spark Oranje Beautie Invencible Brilliancie Mermout Majestic Firetail Golden Ray Héllios Cheer Fulnis Potter Mrs. Krelage The star Golden scepter ,Jh zag sleeJs een vooruitgang door Sanalogen, die zich duidelijk uitte in 'n frissche gelaats kleur. verbetering van den eetlust en een zich krachtiger OoeUn". Dr. W. L1NGMONT. Art® te Moppel. Nieuwe bouwstoffen zijn noodig bloed, spieren, zenuwen, - alles moet hersteld en de verzwakte reservekracht moet weer opgebouwd worden. Hoe sneller ge die stoffen toevoert, hoe sneller ook het herstel kan plaats vinden. Gij kunt Uw herstel bespoedigen ge weet immers, dat Sanatogen juist die stoffen toevoert - phosphor en albumine welke de lichaamskrachten vanuit de kern nieuw opbouwen en versterken. En de zwakste zieke zal Sanatogen gemakkelijk verdragen. In zeer korten tijd zal Sanatogen U Uw vroegere gezondheid teruggeven. Het Zenuwsterkend Voedsel. Verkrijgb.in alle Apotheken en Drogisterijen vanaf/I.— p. bus niriiinnnimiiiiumini min iujii oogen des te meer uit en het geheele uiterlijk teekent smart en wanhoop. O, nu kon Felix wel terugkomen. Misschien zou hij bij het aanschouwen van de ver welking harer schoonheid, de noodlottige schoonheid, die van alles de schuld had, haar niet meer beminnen. Van lieverlede gaat zij zich gemakkelijk bewegen en wordt ze weer heelemaal be- Maar, hersteld, bedreigt haar een nieuw gevaar Zij zou moeder worden. Deze gedachte, die haar vroeger van 'n namelooze blijdschap zou hebben ver vuld, maakte haar nu bijna krankzinnig. HET ONSCHULDIGE KIND. Marie-Anna leefde nu in algeheele te ruggetrokkenheid. Vreeselijker nog dan het heden, was het dreigend gevaar voor de toekomst. Zij zou dat gevaar niet kunnen bezwe ren. Was Felix maar op Rozières gebleven; dan hadden ze 'in de wanhoop van hun geheim, dat toch ontdekt moest worden, samen de vlucht genomen. Wat had het haar gedeerd of haar eer vernietigd was, haar naam door het slijk gesleurd, als hij haar lot maar had kunnen deelen, hij, Felix. Maar zij wist in de verte niet,-waar Felix was, en zoo alleen was zij bang, verschrikkelijk bang voor Michel, de bra ve, edele man, de laaghartig bedrogene. En in haar algeheele afzondering had Marie-Anna toch nog iets wat haar troostte, af was het dan ook een even denkbeeldige als gevaarlijke troost, n.l. om te schrijven aan Felix. Wanneer het lijden haar al te overstelpend werd, stort te zij haar hart uit op het papier, haaij kreten van liefde en smart, en dat deed zij tenslotte dag aan dag in brieven, die natuurlijk nooit verzonden werden. „Eens," zoo dacht zij, „eens zal hij ze toch lezenDan zal hij begrijpen, hoe wreed en hard hij tegenover mij is ge weest en mij daarom des te meer bemin-» nen." „O, mijn vriend, waarom ben je heen gegaan, nu ik je liefheb, nu ik je toebe hoor. Waarom heb je getracht mijn lief de te ontvluchten, daar je toch nooit kunt ontkomen aan de brandende liefde in 't eigen hart? Wij zouden immers zelfs in zonden ons geluk gevonden hebben? En als de levenslast ons te zwaar werd door de schuld die ons drukte, zouden wij im-) mers gezamenlijk de dood gezocht en ge vonden hebben? O, mijn Felix, waar zit je toch terwijl ik jammer en weeklaag om je gemis? Kom terug om mij wat moed te schenken. Kom terug om het kind te omhelzen, dat het uwe is en waarvan de de geboorte de grootste rampen veroor zaken moet." Marie-Anna sloot die heel geheimzinnig steeds in een secretaire, waarvan zij de sleutel dag en nacht met een koordje om de hals bij zich droeg. (W.v.v.)

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 4