merende voeten NV. Lissesche Kistenfabriek Mijnhardt's Zenuwtabletten Heropening Fietstochten mm Tandarts ANSINGH is tot 5 Augustus afwezig. Bloembollenkisten en Gaasbakken Product General Motors. Nu is het tijd om u een Frigidaire koelkast aan te schaffen. E. BOEKEL. SLAPELOOS ADVERTENTIEN Bloembollenvervoer zonder overlading. vervoer van bloembollen Vermist 4 schapen, vrouwelijke hulp telefonisch is aangesloten onder no. 6 (Oosterend). van de zaak in galanterieën, porselein, glas- en aarde werk, alsmede gedreven koperwerk en speelgoederen Van Zaterdag 20 Juli tot Zaterdag 27 Juli vijf gulden koopt een trek pot ter waarde van een gulden cadeau. zijn zaak in galanterieën, Porselein, glas- en aardewerk alsmede gedreven koperwerk Vertrek a.s. Dinsdagmorgen 11 uur. Wed. D. MALLÉE-Plaatsman. eerder gedreven door de heer K. Slot. grof aardewerk, ansichtkaarten en souvenirs van Texel. Wed. D. MALLÉE-Plaatsman, Weverstraat. Onrustig en Overspannen. Gebruik hier tegen de Zenuwstillende en Ze nuwsterkende Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Dro gisten. houdt op 7 September a.s. te Hoorn een iokveekeuring en deed aan verscheiden melkveehouders in de omgeving ook op Texel een vraagprogramma toeko men. Wie er een wenscht te ontvangen en nog geen exemplaar kreeg, verwijze naar dit berichtje en vrage er een aan bij bovengemeld bestuur. Texelsche Zwemvereeniging. Het badseizoen geopend! Het streelend zilte nat Laat weer de lokstem hooren Voor 't frissche golvenbad. De jaarvergadering der Texelsche Zwem vereeniging op Donderdagavond in cafc den Burg gehouden, werd door ruim 20 personen bijgewoond. Bij ontstentenis van de voorz., de heer D.H.Hellema, werd ze geleid door de heer J.Blom Fz.,,. secr. Aan liet jaarverslag 1928 ontleenen we dat 53 leden bedankten, terwijl slechts 12 nieuwe toetraden, zoodat eind 1928 het aantal tot 114 was teruggeloopen. Het getal adspirantleden kwam op 55. Dertien neten zien v.d. lijst afvoeren, tien traden' toe. De donateurs bleven in aantal nage noeg gelijk (van 49 op 48). In het atgeloopen seizoen werden 1320 baden genomen, waarvan 640 door dames. Van de gelegenheid tot het ontvangen van zwemlessen werd door slechts vier per sonen gebruikt gemaakt. Demonstraties werden met gegeven, eensdeels ten ge volge van de Olympische spelen, welke de Heldersche Zwemclub tamelijk in be slag namen, anderdeels door gebrek aan een voldoend getal goede krachten in eigen kring. De rekening over 1928 vertoonde een batig saldo van 1111.48. Over het algemeen mag 1928 bevredi gend worden genoemd, zoo luidde het verslag. Dat veel leden, die meer van de vereeniging hadden verwacht, zouden be danken, was te voorzien. Thans moeten echter aller krachten er op worden ge richt, de vereeniging vooruit te brengen. De zwemsport moet hier populair worden. Het bestuur moet flink worden gesteund, opdat het nog meer voor zijn leden zal; kunnen doen, b.v. door verbetering van de inrichting. „Het doél moet worden be reikt", zoo besloot de secr. De rekening over 1928 werd door de heeren D.Dapper en D.Ruijterman ge controleerd, van wie eerstgenoemde na mens beiden een gunstig rapport uit bracht. Mej. J.Koopman, penn., werd dank gebracht voor haar nauwkeurig be heer en gedechargeerd. Ook voor 1929 werden beide heeren tot rekeningnazieners benoemd. Op voorstel van het bestuur werd be sloten op het bedrag van 1180.—, voor de betaling der siichtingskosten geleend, t80 af te lossen. De aftredende bestuursleden, mej. J. Koopman, penn., en de heer D.H.Hellema, voorz., werden bij meerderheid van stem men herbenoemd. In de plaats van de heer Joh. Dogger, die bedankte, kreeg de heer Jb. Dekker zitting in het bestuur. De voorz. deelde mee, dat de heer D. Toolens zich bereid heeft verklaard voor de leden insignes met „Z.V. Texel" te vervaardigen, bestemd om op het badpak te worden bevestigd. Hij maakte een ont werp en daarvan een schabloon, met be hulp waarvan een heel aardig insigne kan worden verkegen. Stelde de heer 1 oolens aanvankelijk voor deze kosteloos te ver strekken, op aandrang van het bestuur zal nu een bedragje van 35 ct. per exem plaar worden gevraagd. Er bleek veel be langstelling voor dit artikel te bestaan. Bij de rondvraag stelde de heer P.Kaan voor bij de Schans ook een kleedlokaal te plaatsen. De heer Jb.Dekker gaf er echter de voorkeur aan te trachten het water voor de helling vrij van wier te houden. Dan zou men wet niet meer naar de Schans gaan. Hij stelde voor een wier- keeritig te maken, waarmee echter de hr. In.Blom verwachtte, dat 1100 gemoeid zal zijn. Ue zwemgelegenheid aan de Schans is geheel van de stand van het water af hankelijk. Toch zou de heer Jn.Blom het tijdelijk plaatsen van een linnen tent in overweging willen nemen. Een en ander zal met hooge kosten ge paard gaan, waarom de heer P.Kaan voorstelde, bij de gemeente om subsidie aan te kloppen. De voorz. betwij lelt echter, of men succes zal hebben. Ce heer Dapper zon een bassin willen doen maken, rondom en op de bodem latwerk, om aldus overlast van wier uit te sluiten. Hiermee zou een groot bedrag gemoeid zijn, maar een doeltreffende op lossing was het zeker wel. De heer P.Kaan stelde voor het aantal kleedkamers uit te breiden, waarvoor het bestuur echter weinig gevoelt. Er zou veel geld mee gemoeid zijn en de be zwaren welke men nu ontmoet, zijn toch gemakkelijk te overwinnen. Gevraagd werd naar een doelmatiger gelegenheid voor ongeoefende zwemmers om bij eb het water te bereiken. Het bestuur zou aan deze wensch zooveel mo gelijk tegemoet komen. üt weer een steiger ten behoeve van hen, die willen Ieeren zwemmen, gebouwd zal worden, hangt van het aantal deel nemers aan deze lessen at. Het vorige jaar werd meer dan f30 voor de steiger utgegeven, terwijl de baten slechts f4. beliepen. Bij voldoende belangstelling, zoo deel de de voorz. rnfee, zal het bestuur over wegen ook dames een enkele l^eer per week 's avonds gelegenheid tot zwemmen te geven. Thans mogen zij van de kleed kamers gebruik maken tot uiterlijk half 7 's avonds. De heer D. Dapper vroeg of de ge oefende zwemmers zich niet zouden kun nen trainen voor de een of andere wed strijd. De belangstelling in de vereeni ging zou er zeker door gedijen. De voorz. zeide dit voorstel gaarne in overweging te zullen nemen en zal over-i leg plegen met de oud-badmeester Koorn. Het zal daarbij in ieder geval aan een goede leider niet mogen ontbreken. Hope lijk kan binnen afzienbare tijd een onder linge wedstrijd worden uitgeschreven. Ten slotte werd nog over een binnen bad gesproken, dat wellicht in de Schans gracht gevonden zou kunnen worden. Echter heeft men hier geen last van kwallen ot wier, het water wordt slecht ot in het geheel niet ververscht en om de modderige bodem zal het aanbrengen van een plankier noodzakelijk zijn. Veei kans van slagen heeft dit plannetje dan ook niet. Hiermee was men aan het eind gekomen, waarop de voorz. de vergadering met dank voor de betoonde belangstelling sloot. Het doorzitten bij Wielrijden, een door de zon verbrande huid, Schrijnen en Smetten verzacht en geneest men met Doos 30 60 ct. Tube 80 ct. PUR0L De wolveemarkt 11—17 Juli. Voor zoover wij konden nagaan gaf de wolveehandel deze week algemeen een zeer kalme stemming. Verschillende mark ten waren bij beperkt aanbod vrijwel sta tionair. Leeuwarden was bij kleiner aan voer flauwer, hetgeen ook te Leiden het geval was. De zuiglammeren brachten op de Leidsche markt iets minder op. Voor weidlammeren was weinig animo. Overzicht eieren. Roermond. In het begin der afgeloopen week liet het zich aanzien dat de handel iets flauwer zou worden, in het midden en op het einde der week kwam er iet» meer vraag, zoodat men zelfs van een vlugge handel kon spreken. De prijzen der eieren varieerden van 6 tot 7Va cent per stuk. De prijzen zijn echter zoo hoog, dat dat wij daarin de eerste weken weinig, ot geen verandering verwachten. In de atgeloopen week bedroeg de aan voer bij de Coöp. Roermondsche Eiermijn 4.550.000 stuks. De gemaakte prijzen op de veiling van 15 Juli waren voor: Kleine eieren t 5.80 6.30; Groote eieren f6.407.40; Eend eieren t 5.506.50. De auto-tocht op Zondag 28 Juli. De medewerking komt los, van alle kanten: onze auto-tocht met ouden van dagen wordt een zegetocht, een feest, dat lang zal heugen. Kijk maar eens hier lezer: Texelsch Fanfare heeft toegezegd de rit te zullen opluisteren. Er zal een deugdelijk voertuig worden gecharterd cn daar gaan we dan langs Texels dreven onder de blijde tonen van ons Burger corps. Dat onze gasten-tochtgenootcn een glaasje limonade niet zullen versmaden, is begrijpelijk. Hulde daarom aan de „E.'I.A." (Gebr. Dros), die bereidwil lig een aantal flesschen met dat heerlijk vocht ter beschikking stelde. Een „rookertje" is voor de meeste heeren nog steeds een welkom artikel en ook daaraan zal het niet ontbreken. De heeren P.Uitgeest en W.Vlas hebben het comité en daarmee de a.s. consumen ten met sigaren verblijd. Ook gebakies vermeldt het teestmenu, vriendelijk geoffreerd door (in alfabe tische volgorde) de heeren Jb.Bakker, A. Kikkert en Zn. en C.Moojen. Glaswerk is in bruikleen aangeboden door De Lindeboom en De Oranjeboom. Ook hiermee is het comité zeer gebaat Intusschen zijn nog eenige toezeggin gen gedaan, waarvan we in een volgend nummer nader mededeeling hopen te doen. Wie volgt? en andere transpireerende lichaamsdeelen moet men behandelen met Purolpoeder, als zijnde het meest afdoende middel daarvoor. Purol-Voet - Toilet- en Kinderpoeder In Bussen van 60 cent en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten Stremming verkeer. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel brengen ter kennis van belanghebbenden, dat het Trentgeest- wegje (verbinding tusschen den Nieuwe- schilderweg en den Oosterweg) van he den tot 8 Augustus 1929 voor het ver keer met rij- en voertuigen gesloten zal zijn in verband met het vernieuwen van een duiker. Texel, 18 Juli 1929. Burgem. en Wethouders voornoemd, W. B. OORT. De Secretaris, JONKER. Hiermede bericht ondergeteekende dat hij heeft overgedaan aan mej. wed. D. MALLÉE- Plaatsman, en beveelt zijn opvolgster bij deze beleefd bij u aan. Dankend voor het zoovele jaren genoten vertrouwen. K. SLOT. Brandgevaar door het broeien van hooi. Burgemeester en Wethouders van Texel vestigen bij deze de aandacht van de landbouwers in deze gemeente op de maatregelen van voorzorg die, naar het oordeel van deskundigen, op ervaring ge grond, genomen kunnen worden tegen het brandgevaar door het broeien van hooi. In hoofdzaak komt dit oordeel op het volgende neer. Allereerst, gelijk trouwens bekend is, is het noodig, dat het gras werkelijk hooi zij, alvorens het wordt binnengehaald. Maar dit is ten opzichte van krachtig hooi niet genoeg en bij regenachtig weer ook niet altijd mogelijk. Daarom is in de tweede plaats noodig, dat een behoorlijke hoeveelheid zout in het hooi gestrooid wordt en lagen oud hooi ot stroo er tusschen worden aange bracht. Zout verhoogt bovendien den smaak van het hooi. Het oude hooi en vooral het stroo nemen hierdoor zeer in voedingswaarde toe. Beide, (het zout en de lagen oud hooi ot stroo) temperen den broei. In de derde plaats behoort elke hooi tas van tenminste één luchtkanaal te zijn voorzien, dat gemakkelijk te vervaardigen is van stevige mandenmakerstwijgen of ot eenig eenvoudig latwerk. Het is vrij zeker, dat zich geen gevaar lijke broei meer zal voordoen waar de drie bovenomschreven maatregelen zijn genomen. Ten slotte achten zij het wenschelijk te wijzen op den inhoud van artikel 15S van het Wetboek van Strafrecht, waarbij o.a. strat bedreigd is tegen hem, aan wiens schuld brand te wijten is en wel: le. gevangenisstraf of hechtenis van ten hoogste drie maanden, of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden, in dien daardoor gemeen gevaar voor goe deren ontstaat. 2e. gevangenisstraf of hechtenis van ten hoogste zes maanden of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden, in dien daardoor levensgevaar ontstaat. 3e. gevangenisstraf of hechtenis van ten hoogste een jaar, indien het feit iemands dood tengevolge heeft. Texel, IS Juli 1929. Burgem. en Wethouders voornoemd, W. B. OORT. De Secretaris, JONKER. GEBOREN: MARIUS, zoon van J. GRISNICH en A. GRISNICH-Hagen. P.H. Polder, 19 Juli 1929. Voor de betoonde belangstelling op 16 dezer betuigen wij allen hartelijk dank. D. METS en Familie. Oudeschild, 18-7-'29. Hoofdgracht 61, den Helder Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het voor Haarlem, Heemstede, Bennebroek, Hillegom, Lisse, Sassenheim enz. Billijk tarief. J. PLAATSMAN. Verwijzende naar bovenstaande beveelt ondergeteekende zich beleefd aan. Door eerste kwaliteit goederen en nette bediening hoopt zij zich ieders gunst waar dig te maken. Aanbevelend, Weverstraat, den Burg-Texel. van de Dir. Hugo P. Zwetsloot zijn wederom voorradig bij den N. V. HANDELSRAAD L.T.B. Oudeschild—Texel. Vraagt prijscourant. gemerkt zwarte stip op schoft, roode stip op kruis. Inlichtingen verzoekt L. C. KEI|SER de Waal. In werking te zien bij den Agent voor Texel GEVRAAGD: gedurende eenige dagen per week voor het onderhouden van de woning van alleenwonend persoon. Adres bureau van dit blad. Ondergeteekende maakt bekend, dat hij vanaf heden A. M. VAN LIERE, vrachtrijder, Oost. geven wij aan ieder, die voor Mede verkrijgbaar alle soorten Beleefd aanbevelend,

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 2