Bloembollen. voor VOOR SR VROUW De macht va» hef geld. Vlasplukkers gevraagd. Een der vele genezingen NOBIINO SIROOP. Jonge Hennen s s* Texelstroom naar Pxirmereod, FEUILLETON slaapkamer voor 2 dames driemaandsche jonge hennen tegen 10 ct. per ex. alle soorten bollen prima kwaliteit en tegen scherp concurr. prijzen JOH. PARLEVLIET. vaart ÜMaandag a._ s. Vertrek 1 uur TRACHT HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer V* nur later.) Datum 24 25 26 27 28 29 30 jüli Hoogwater 11,22 11,56 12,32 1,- 1,30 2,13 3,01 Zomertijd. Van H. 6,10 alleen op werkd. 8,38 Te A 7,19 alleen Z. en Fd 9,00 7,26 sneltrein, niet op Z. en F. 9,00 9.54 alleen Z. en Fd. 12,13 10,06 Zon-en feestd. niet 12,17 12 30 alleen Zaterdags 2,52 12,47 Zaterdags niet 2,52 1,13 alleen Zaterdags 2,52 3.55 Zaterd. Z. en Fd. niet 5,51 4,19 Zon-en feestd. niet 6,32 7 20 9 34 9,09 alleen Z. en Fd. 10,44 9,31 Zon- en feestd. niet 11,35 7.42 (Donderdags) 8,34 te Schagen Vertrek Amsterdam. Aankomst den Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,25 8,03 sneltr.; Zon- en feestd niet 9,37 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9,22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon en feestd. niet 2,39 1,45 Niet op zon- en feestdagen 3,50 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,12 4,56 Zon-en feestd. niet 5,31 5,51 8,02 9,25 sneltrein Z. en Fd. niet 11,13 Zon- en feestd. aankomst 11,35 11,35 alleen Zon-en feestd. 1,10 HYGIENE en VEILIGHEID. Laat in uw woning, groot of 'kleen, Uw kind'ren spelend nooit alleen. Pas toch op, dat luciters nooit voor het grijpen liggen rondgestrooid. o Zet otn uw kachel, vuur of haard Een hek, dat 't kind voor brand bewaart. —O— Laat kokend water nergens staan, Waar bijgeval het wicht moet gaan. o— Vóór ge ze vult: blaas uit uw lamp: Aldus voorkomt ge groote ramp. o Als het heet is. (Wenken van een medicus.) 1. Blijt matig in alles, ook in het eten. 2. Drinkt niet te veel water en vooral niet te veel bier. 3. Zwemmen aan te bevelen, althans voor gezonde menschen. 4. Gaat niet „zonnebaden", vooral niet als men juist uit het water komt. 5. Houdt overdag de ramen aan de zonzijde dicht, 's Avonds en 's nachts de ramen open. 6. Kleedt u zoo dun mogelijk. Het man nelijk geslacht spiegele zich aan de dames. 7. Slaapt met niet te veel dek. 8. Bakert vooral zuigelingen niet te veel in. Kieedt ze heel luchtigjes, maar past op voor tocht. 9. Loopt niet zonder hoofddeksel in de zon. 1\). Leeft zoo rustig mogelijk. ELCK WAT WILS. Italiaansche spreekwoorden. De gesloten hand vangt geen vliegen. o— Voor een verbrijzeld schip is elke wind tegenwind. o Een oud vriend is altijd een nieuw vriend. o Haastige beloften Zeker berouw. o Wie onderneemt wat hij niet kan, vindt wat hij niet wil. o— Wilt gij het goede vinden? Zoekt niet. o— De beste manier. De beste manier om bewegelijk te blij ven, is: iets aan te pakken, dat heelemaal niets met je gewone bezigheden te ma ken heett, inplaats van moeizaam voort t# zeulen langs de eentonige weg. Pro beer maar eens. Colleen Moore. -o- j Goede wijn toch een krans. De tijd is voorbij, dat men zich kon gedragen naar oude trant, door vast te i houden aan het spreekwoord, dat zegt, dat goede wijn geen krans behoeft. Alles heeft reclame noodig; niets, zelfs het beste, het voornaamste, het edelste kan haar ontberen in deze jachtende tijd met zijn vinnige concurrentiestrijd. N.R.C. (Een boeiende roman naar het Engelsch van Freeman Filden.) 11. terwijl de beide moeders en Edith in de keuken bezig waren, om voor verver- schingen te zorgen, en de heeren Milburn en Quint hun oude kennis üarbutt voor goed afmaakten, had May een vertrouwe lijk gesprek met haar broer. Zij wierp 'n voorzichtige blik in de richting van de keukendeur en zei op zachte toon: Zeg, Arthur, ik bedoel er geen onaar digheid mee, maar waarom zeg je Edith met, dat ze toch eens wat meer mensch wordt?'" Arthur keek verwonderd en verontwaar digd bij de opmerking over zijn geliefde. „Wat taedoel je eigenlijk?" vroeg hij. Er is niets op haar aan te merken." „Dat is ook het woord met. Maar ik zie graag meer leven. En bij haar is ailes waardigheid. Ik houd van Edith, Arthur, werkelijk ,maar als ze niet wat meer in beweging komt, dan moet getrouwd zijn met haar even leuk zijn als een begrafe nis.'' „Bemoei jij je met je eigen zaken," zei Arthur uit de hoogte. „Ik leg het er niet op toe om met een danseres te trouwen Voor haar. Laat uw man rustig zijn krant lezen. Vertel hem onaangename nieuwtjes eerst na het eten. Verlang niet van hem, dat hij zich met dienstbodenquaesties bemoeit. Denk er aan, dat ge er zoo goed ver zorgd uitziet, als vóór uw huwelijk. Luister, als uw man u wat te vertellen heett. Richt uw huishouden zoo in, dat gij doende tijd voor uw man overhoudt. Voor hem Neem er notitie van, als uw vrouw een nieuwe japon aan heeft. Heb at en toe eens een vriendelijk woord over voor al de kleinigheden, die zij voor u uit de weg ruimt. Wees thuis niet humeurig, omdat ge op uw katoor ot in uw werk elders on aangenaamheden hebt gehad. Prijs niet altijd de vrouwen van uw col lega's Nuttige wenken. Een lezeres schrijft ons een wit ten- nisjaponnetje te hebben gewasschen, dat nu in de lengte en in de breedte zoo ge krompen is, dat zij het niet meer dragen kan. Hoe kan ik het nu weer in orde krij gen, vraagt zij. Antwoord: Herhaaldelijk moet nog wor den gewaarschuwd tegen een verkeerde reimgingsmethode. Wanneer de boel een maal gekrompen is, valt er niets meer aan te doen, voor zoover ons bekend. o— en ik beschouw mijn huwelijksleven ook niet bepaald als een graf. Edith heett liersens, meer hersens dan jij en ik samen." .„O, dat zou' ik nog niet zeggen." „En toch is het zoo. Wat voor nut heett het dat te ontkennen Feit is in ieder geval, May, dat ik verwonderd ben, dat ze mij met Iaat loopen. Ik weet niet wat ze aan mij vindt, werkelijk niet." „Aha, visschen naar een compliment." „Neen ik meen het, Atay, je bent er zelt over begonnen. Waar vwe het dus toch er over hebben, wil ik je wel ver tellen, dat ik de gelukkigste kerel ben, die ooit bestaan heeft. In het eerst gin gen Edith en ik met elkaar, omdat.... nu, omdat we altijd met elkaar geloopen had den. En toen ontdekte ik op zekere dag dat ik haar altijd wilde zien, en we zagen in, dat we met gelukkig konden zijn, zon der elkaar. Pas later kwam ik te weten^ dat haar familie en de onze er haar zin nen op gezet had, om ons getrouwd te zien. Dat maakte alles natuurlijk gemak kelijker. En bovendien, Edith is de beste huisvrouw en de beste kok....;" „Ze kookt met beter, dan ik, viel zijn zuster boos uit." Arthur wilde eerlijk zijn. „Nu, misschien met. Ik geef je toe, zus, dat je geen slons bent. De knaap, die jou krijgt, mag ook van geluk spre ken. Alleen vind ik, dat je te veel criti- Stoombootdienst TESO Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11,15 2,30 5,40 uur van Helder 7,— 9,55 12,15 4,15 6,55 uur Op Zon- er. Feestdagen van Texel 6,— 8,— 11,— 5,40 uur van Helder 7,— 9,— 12,— 6,40 uur Auto-diensten. Van Burg: 20 min. vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Van Cocksdorpvm. 7,45,10,- en nam. 3,50 uur Van Burg vm. 8,40, 11,— en nam. 5,30 uur Zondags van den Burg 9,- vm.nn„(prpnd van de Cocksdorp 8,— vm.Uosterend Den Burg—de Koog en den Hoorn v.v. Zondags geen dienst. Van den Burg: vm. 8 en7nm. 5,157u. Van de Koog 0 a Van den Hoorn vm 8'45 u ea nm 6 u Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—7. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. Telefoonabonnees tot nam. 9 uur. Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties i Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro Rijkspostspaarosnk vm 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen en rijtuigen 8,59 uur Handschoenen, die men om de een ot andere reden met meer wenscht te dra gen, maar die nog niet weggedaan behoe ven te worden, kan men, na ze gewas; schen te hebben, op deze wijze gebruiken: 1. Wrijf er leeren schoentjes mee op; het fijne leer krijgt dan een mooie glans. 2. Maak van de vingers duimehngen voor eventueel gewonde vingers. 3. Trek, als gij picnic houdt, de duim van een zoo oude handschoen over de kapotte kurk van een aangebroken flesch 't üvertrekje weert het stof van de straat, 4. Van afgedankte leeren handschoe^ nen maakt men goede wisschertjes voor bril ot lorgnet. 5. Verknip leeren handschoenen, die niet kunnen worden gedragen, tot pen newisschers. Leer laat geen haren achter op pennen. o— Heeft u thuis last van mieren? Hier vindt ge eenige verdelgingsmethoden. lo. Koolteer. 2o. Citroen-olie. 3o. Het nest overgieten met kokend water, petroleum, loog of kalkwater. 4o. Watten ot een spons neerleggen gedrenkt m suikerwater of honing. Als die vol mieren zit, er kokend water over-1 gieten. 5o. Alle plinten flink bestrooietj met naphtaline-poeder. GEVRAAGD: van 5 tot 19 Augustus te de Koog Brieven aan P. DAALDER, de Koog. B. DROS, Eierland. door Mijn kind was hopeloos KLIER- K ZIEK Ten einde raad diende ik NOBLINO-S1ROOP toe en kan dankbaar getuigen, dat mijn kind na het gebruik van 16 fla cons RADICAAL GENEZEN is G. LIGTHART, Wagenmakerij, Rijksweg 26 Koegras. seert. Dat is allemaal goed voor een oogenblikje, maar een man heeft weer eens wat anders noodig, om zich op te verlaten." De jonge man zei het met diepe ernst, overeenkomstig zijn jaren en zijn onder vinding. s,lk zou nog een hoop van je kunnen leeren", snoot zijn zuster. Dan voegde zij erbij „ln ieder geval, begrijp me goed, Ar thur: ik wilde niets onaardigs zeggen. Ik mag Edith graag, en ik vind haar een allerliefst meisje, maar ik vind ook, dat ze voor een enkele keer toch eens uit de rouw moet gaan. Heeft vader in de laat ste tijd het een of ander over je trouwen gezegd v,Ja. Hij is er erg op. Hij en oom Tom gaan een huis voor ons zetten. Dat is verbazend aardig, hè. Maar Edith zegt...." Het binnenbrengen van de ververschin- gen maakte een einde aan het gesprek. Arthur sprong op en nam van zijn ver loofde een groote schotel met sandwiches over. Hij zag rood van vrees, dat Edith een deel van het gesprek gehoord had. Maar zijn zuster, die als iedere vrouw in stinctmatig wist hoe zij zich 111 derge lijke gevallen moest gedragen, begroette Edith met de opmerking: „Ik zeg juist tegen Arthur, hoe lief je er met die japon uitziet, Edith. Ze staat je werkelijk prachtig." geregeld af te geven van prima legstam en kerngezond. P. KEIJSER, Harkebuurt. D. METS. ZOMER 1929. UitgaveBOEKHANDEL PARKSTRAAT Alom op Texel verkrijgbaar Franco per post 15 cent. Bevat o. m. drie kaarten: van Texel, de Dennen en den Burg en bovendien tien tallen bijzonderheden en wenken, welke den vreemdeling van groot nut kunnen zijn «A *-X ^X <*>X <^x Alle kweekers en event, nog beginnenden kunnen waarvan de bloemen op de hier gehouden tentoonstelling door hen zijn gezien, in geleverd worden door «p; *?X ^X <*X «eX. «ex *!X ^X ^X "X alvorens uw debiteur in rechten aan te spreken door bemiddeling van een Incassobureau, Deurwaarder of Advo caat UWE VORDERINGEN door onzen invloed als het bekendste Handelsinformatiebureau in Nederland te laten incasseeren. Is gerechtelijke bijstand noodzakelijk zoo hebben onze cliënten vrije keuze van Deurwaarder of Advocaat en blij ven te maken kosten desgewenscht voor onze rekening. VAN DER GRAAF Co. N.V. Amsterdam Rotterdam Brussel. Intusschen keek de aanstaande bruide gom, die nu met de sandwiches rondging, nu en dan woedend naar zijn zuster, om- zij over Edith's ouderwetsche gedragin gen was begonnen te spreken. Hij had zelt soms gewenscht dat zijn aanstaande vrouw een beetje vroolijker was en wat minder met haar geest werkte. Hij had met daarop tegen, dat zij veel las en na dacht. Daar was hij' veeleer trotsch op. Maar soms voelde hij zich met geheel op zijn gemak, vooral als zij in gezelschap waren. Dan kwam het hem voor, dat menschen, die ouder en ernstiger waren, bij zichzelf zeiden: „Wat kan ze aan hèm' hebben? terwijl de jongelui zich afvroe gen: „Wat vindt hij toch aan haar?" Bovendien bleef Edith pal staan, waar het Arthur's financieele positie betrof. En dat was het punt waarover hij juist met zijn zuster wilde spreken, toen Edith de kamer binnenkwam. Hij had dus nog gelegenheid, om de zaak met Edith te bespreken, toen hij ^aar naar huis bracht. Haar ouders waren met Chester in de auto voorop gegaan. Het was een heldere avond een van die zeldzame heerlijke avonden, welke laat in de hertst kunnen voorkomen. Zij liepen langzaam voort, de armen om elkanders middel geslagen. Haar hootö reikte slechts tot aan zijn schouder. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 4