zakv en asch. Tandarts Van Trotsenburg Landbouwschool. Groot Strandfeest sigaret in t droge gras Zet bosch en baas in I Vereeniginp „Mooi Texel" INLICHTINGEN GEVRAAGD: Een reuze fijne aardappel M. S. LANGEVELD. Strandwerken jongens en meisjes Kinderwagenrace Laasgevecht. Stoelendans Groot Vuurwerk. Rechtsvragen. Nieuwe Modeblad ADVERTENTIEN is afwezig van Maandag 5 Augustus tot 22 Augustus. Aangifte van leerlingen voor 10 Augustus Prentbriefkaarten van Texel. nette dienstbode, op Zaterdag 3 Aug. te de Koog PREDIKBEURTEN MARKTBERICHTEN 279 Het bestuur dringt er ten zeerste op aan van deze onderwijsgelegen- heid gebruik te maken. f voorhanden en geven de hoogst liailllllBIIIIIIH Illl Veendam: Het lijk van de vermiste 32-jarige arbeider Klaas Bos, vader van vijf kinderen, is vreeselijk verminkt en vaneengescheurd, in een kuip van de af gebrande fabriek gevonden. Te Callantsoog zijn door twee hon den niet minder dan vijftig kippen ver scheurd. De 16-jarige v.d. H. uit Culemborg raakte onder Vreeswijk bij het hooirij- den in een sloot. De wagen viel om en kwam op de jongen terecht die de ver stikkingsdood stierf. In het Winschoterdiep is de zeven jarige S.Westerhuis over boord geslagen, De vader bracht het kind aan de wal. Het was echter niet meer mogelijk, het kind bij te brengen. Er is nog geen beslissing genomen ot de te Veendam verwoeste aardappel meelfabriek wordt herbouwd. De begrafe nis van de vijf slachtoffers had Maandag plaats. Er is een steuncomité opgericht ten behoeve van hen, die niet krachtens een verzekering worden geholpen en die na zorg of steun behoeven. Penningmeester ds. Wuite, Doopsgezind predikant te Veendam. Te Bovencarspel is de tweede vei ling gehouden door de bekende vereeni- ging West-Friesland. De aanvoer be droeg 8.000.000 stuks, welke alle tegen hooge prijzen bij rijzende markt werden verkocht. Vooral naar gele soorten was veel vraag. Te Epe werden een zeer oude molen en het woonhuis een prooi der vlammen. Een groote voorraad zaad en veekoeken ging verloren. Oorzaak vermoedelijk kort sluiting. Verzekering dekt de schade. BUITENLAND. Korte berichten. In de Theiss baadden verscheiden Tsjechen. Een Roemeensche patrouille, welke de baders voor smokkelaars hield, loste eenige schoten. In de paniek vlucht ten zij, waarbij een der baders verdronk. De Duitsche zeilvlieger is te Parijs aangekomen. Hij wil trachten ter herden king van Bleriot's vlucht over het Kanaal dezelfde tocht per zeilvliegtuig doen. Bij graafwerk aan de Maas-dijk bij Luik werden drie arbeiders geheel bedol ven. Twee hunner werden gedood, de derde, de 30-j. Nederlander Jan Mors, is zwaar gewond. Te Warschau is een vliegtuig op een schooldak neergekomen. Met het vliegtuig raakten school en aangrenzende gebou wen in brand, welke gedeeltelijk verbrand den. De vlieger, hoewel met brandwon den overdekt, wist er uit te springen. Door een dynamietontploffing in een steengroeve te Sclain in België werden 2 arbeiders onder steenblokken vermorzeld. De zeekrijgsraad te Portsmouth acht te luitenant Kean, die officier van de wacht was op de L12, waarmee de ver ongelukte onderzeeër in aanvaring kwam, schuldig aan plichtsverzuim. Hij kreeg een ernstige berisping en werd naar een ander s chip verplaatst-. Op een weide bij Zborow in O.-Ga- licië trachtten jongens een in het veld ge vonden granaat uit elkaar te nemen, met het gevolg, dat het projectiel uit elkaar barstte. Zes knaapjes van zeven tot acht jaar werden op slag gedood. Zes communisten, die in Mostar (Bosnië) strooibiljetten hadden verspreid, zijn veroordeeld van twee tot vijf jaai gevangenisstraf. Te Belgrado was een communist uit Serajewo in hechtenis genomen. Op het politiebureau wist hij een revolver te trekken. Hij schoot twee politieagenten dood en ontsnapte. Te Antivari, aan de kust van de Adriatische zee zal een groote Fordfa briek worden gebouwd als een centrum voor een nieuwe Fordexpansie op de Balkan. Te Weiier in Wallis is brand ont staan door de bliksem. Het dorpje be stond uit 22 woningen. Daarvan zijn er twee gespaard. Meer dan tachtig per sonen zijn dakloos. De nieuwe zeevaartschool te Antwer pen zal een oppervlakte beslaan van ruim een hectare. Tshirpan en omgeving zijn door een ernstige aardbeving getroffen. De scha de is groot; de bevolking is in paniek gevlucht. Parlement en kiezers van Monaco zouden een ultimatum aan hun vorst waarbij zij hem verzoeken hun grieven uit de weg te ruimen. Anders volgt een re ferendum over de instelling van een re publiek. De bioscoopeigenaars in Duitschlanc hebben besloten voorloopig geen klank- filmapparaten aan te schaffen. De vorige week heeft het reusachtig; vliegtuig D.O.X te F'riedrichshafen met volle belasting, 23.000 K.C. vlot en naar wensch gevlogen. Het vliegtuig zelf weegt 25.000 Kg. Te Parijs zijn des nachts de onder- aardsche telefoonlijnen tusschen het hoofdbureau van politie en de zes kazer nes der Garde Républicaine doorgesne den. Verdacht worden arbeiders die in de buurt graafwerk verrichtten. De eenzame zeiler. Alain Gerbault, was 24 Juli met zijn klein zeiljacht te Cherbourg binnengeloo- en 25 Juli zonder iemand gezien en ge sproken te hebben weer vertrokken, doch ditmaal naar Le Havre, waar hij zijn zwerftocht voorloopig denkt te beëindi gen. Hij is van Juli 1923, dus zes volle jaren met zijn notedopje op alle Oceanen geweest, altijd geheel alleen, en heeft on geveer 60.000 K.M. afgelegd. Eenmaal is hij door ziekte een paar weken aan Hnd geweest, anders nooit langer dan één of twee dagen om verduurzaamde levensmid delen in te slaan. Abonnees-Texelsche Courant kunnen kosteloos rechtskundig advies bekomen. Vragen in te zenuen aan Bureau Pers syndicaat „Buvintjo" te Wassenaar. Post zegel van 7V2 cent voor antwoord steeds insluiten. „Bloembollenkweeker". Vraag reeds per brief beantwoord. „Vrager" te den B. U staat zeer sterk. Hulp van advocaat inroepen is aan te bevelen. We vestigen de aan dacht van onze leze ressen op het Dit verschijnt 2 maal per maand met 16 blz. in groot formaat en bevat telkens tiental len goede modellen van dames- en kin derkleedlng, alsmede van fraaie handwer ken. Een uitvoerig knippatronenblad wordt gratis bijge leverd. Prijs 95 ct per kwartaal. Franco per post f 1,25. We maken er u spe ciaal op attent, dat uitsluitend abonnees op de Texelsche Courant dit Nieuwe Modeblad tegen deze prijs kunnen bekomen. Zondag 4 Augustus. HERV. GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. v. 't Hooft. Waal, 'sav. 7 uur ds. v. 't Hooft. Koog, 's av. 8 uur ds. Groenenberg. Oudeschlld, vm. 10 uur ds. Plug. den Hoorn vm. half elf ds. Oskamp. Maandcollecte. Doopsbediening. Posterend vm. 10 uur ds. Groenenberg. Cocksdorp nm. 3 uur ds. Plug. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, vm. 10 uur ds. v.. d. Leer 's av. half 8 dezelfde. GEREF. KERK (H.V.) Costerend, vm. half 10 ds. Buskes. nm. half 3 dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Costerend, vm. 10 uur ds. Vis. Alkmaar, 26 Juli. Op de heden gehouden graanmarkt warer, aangevoerd 515 H.L. De prijzen waren per 100 K.G. l arwe 13.50 a 14,— laver 10.50 a 10,75 jerst chevalier 11.50 a 11,75 Eierveiling. Hollands Noorderkwartier Alkmaar 27 Juli. Kipeieren. Aanvoer 160.000. zö 58 K.G. 6,a 6,30 j 100 stuks 58/60 K.G. 6,10 a f 6.40 de luusluks 51;62 6,30 a 6,70 6 '/64 6,50 a 6,70 i ruin 6,50 k 7,40 Eendeieren. Aanvoer 16000. 5.40 k 5,60 Eierveiling Texel, 29 Juli. angevoerd werden partijen, 90894 stuks \meieren .>4-58 5,70 5,80 58-62 5,70 6,40 6 >66 6,20 6,80 65-70 6,60 7,50 69 eendeieren f 6,50 a 0,— Texel, 29 Juli 1929. 1 paard a 3 koeien 225. a 275.- 1 vette Kalveren a 15 nuchtere kalveren 14, a 18,— 241 Schapen 22,— a 28, 247 lammeren 15,—a 18,— bi. 'J&u. Jtedei-landsdje t(eidemaa(sc!)appij# NAMEN Mej. M. v. d. HOFF Mej. J. M. de KONING J. VISSER Jzn. J. L. LEESTEMAKER A. W1LLEMSEN Woonplaats Leersum (U.) v.d. Hoonaardstr. 21a Rotterdam Heeg (Fr.) Overtoom 296 Amsterdam. Komatistraat 11 Dordrecht Gevraagd: pension van 5—20 Aug. pension gezocht pension gezocht pension van 5—12 Aug. pension gezocht 2 varkens 3 schrammen 10 korf oude kippen 8 korf Jonge hanen Purmerend, 30 Juli. 659 Runderen waaronder 275 vette koeien f 0,75 a f Gelde koeien Melkkoeien 69 vette kalveren per KG 269 Nuchtere kal eren 417 Vette varkens per KG 95 Magere varkens 171 Biggen 357 Schapen 670 Lammeren Kipeieren Eendeieren a .- - a 0,70 a 1, - 0,15 a 0,60 1,10 p. KG 120 a 350 120 a 350 1,30 a 1,45 a a a a a a k a 13,- 88, 30,- 30,- 25,- 16.— 5,75 5,30 38, - 93,— 63,— 37,- 40,- 24,— 6,75 0,- GEBOREN: KASSE zoon van T. BEUMKES—Bonne en K. BEUMKES. Horntje, Texel, 29 juli 1929. bij het hoofd der school, de heer H. KL1MP die tevens de noodige inlichtingen verstrekt., J. S. DI|T, Voorz. M. W. DE GRAAF, Secretaris. koopt u bij Wederverkoopers I Behalve door prijs en kwa- A liteit wordt uw omzet in prent- briefkaarten bepaald door de •J| omvang van uw collectie r< Wij houden thans meer dan f. 100 soorten in fraaie uitvoering f mogelijke korting. J Boekhandel Parkstraat. Er biedt zich aan tegen ongeveer half Sept. een voor d. en n. Liefst met huiselijk ver keer. Brieven onder no. 396 bureau van dit blad. des morgens te 10 uur, aanvang van den wedstrijd van uitsluitend voor kinderen van Badgasten. Ten elf ure Reddingsbootdemonstratie. Twee uur aanvang der Kinderspelen voor van 6 t/rn 15 jaar van geheel Texel. Als extra nummer voor Dames van 16 - 20 jaar en voor Heeren van 16-20 jaar Voor bovengenoemde spelen zich op te geven van half 2 tot 2 uur bij de commissie in een tent op het strand. 's Avonds half acht voor BADGASTEN en INWONERS van de Koog. Bij goed weer 's avonds 10 uur Alles met medewerking van het Fanfare. P.S. Door bovengenoemde Vereen, wor den 2 niet te solide Kinderwagens ter leen of te koop gevraagd. £111111 m ONVERANDERLIJKE VRIENDEN. Al kunnen we niet allen boven op de top van de berg wonen, toch kunnen we allen af en toe van de zon genieten en te midden van eventueele teleurstellingen, ergernissen en ellende is het altijd aan genaam er aan te worden herinnerd, dat boeken onze oude vrienden zijn, die nooit met andere gezichten worden gezien, die dezelfde blijven of we in rijkdom of ar moede leven, of we ons met roem overla den of in het duister blijven. o— Boekhandel Parkstraat houdt steeds een groot aantal met zorg gekozen boekwer ken, „e'.ck wat wils", voor jong en oud, en voor iedere beurs voorhanden. OOK VOOR U, LEZER! ïllllllSllllil2allli!IOIIiiailllllHii

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 3