GLUTEN KOEKJES LaTh TlXËLSCHrCQURANT u hglpeB SCHAPENWASCHMIODEL Bloembollen. in briquetvorm. 5LKZ,n i »-« Hef.bekende Jonge Hennen Uit de Oude Doos. FEUILLETON De macht van het geld. Vermist een schaap met ooilam Notaris Mulder publiek verkoopen: een woonhuis met schuur en erf, Boekhandel Parkstraat. Een bij uitstek geschikt en melkrijk bij voetier voor uw melkvee in de weide. Dagelijks verkrijgbaar bij NT.V. Handelmaatschappij DROS Co. van Romein en Oudenhoven te den Burg verkrijgbaar bij Mej. A. M. KEBJSER, Ben der vele s genezingen H0BLIX0-SIR00P m m a a m a m u s Ss Texelstroom naar Purmerend Bloembollendek te koop alle soorten bollen prima kwaliteit en tegen scherp concurr. prijzen JOH. PARLEVLIET. driemaandsche jonge hennen HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer Va uur later.) Datum 31 1 2 3 4 5 6 Aug. Hoogwater 2,58 5,10 6,29 7,44 8,48 9.41 10,28 Zomertijd. Van H. 6,10 alleen op werkd. 8,38 Te A 7,19 alleen Z. en Fd 9,00 7,26 sneltrein, niet op Z. en F. 9,00 9.54 alleen Z. en Fd. 12,13 10,06 Zon-en feestd. niet 12,17 12 30 alleen Zaterdags 2,52 12,47 Zaterdags niet 2,52 1,13 alleen Zaterdags 2,52 3.55 Zaterd. Z. en Fd. niet 5,51 4,19 Zon-en feestd. niet 6,32 7 20 9 34 9,09 alleen Z. en Fd. 10,44 9,3UZon- en feestd. niet 11,35 7.42 (Donderdags) 8,34 te Schagen Vertrek Amsterdam. Aankomst den Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,25 8,03 sneltr.; Zon- en feestd niet 9,37 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9,22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon en feestd. niet 2,39 1,45 Niet op zon- en feestdagen 3,50 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,12 4,56 Zon-en feestd. niet 5,31 5,51 8,02 9,25 sneltrein Z. en Fd. niet 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 11,35 alleen Zon-en feestd. 1,10 Stoombootdienst TESO Op Werkdagen van Texel 6,8,11,15 2,30 5,40 uur van Helder 7,— 9,55 12,15 4,15 6,55 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,— 8,— 11,— 5,40 uur van Helder 7,— 9,— 12,6,40 uur Auto-diensten. Van Burg: 20 min. vóór het vertrek v. d. boot Van Haven na aankomst van de boot. Van Cocksdorpvm. 7,45,10,- en nam. 3,50 uur Van Burg vm. 8,40, 11,— en nam. 5,30 uur Zondags van den Burg 9,—vm.) 0os(erend van de Cocksdorp 8,— vm.) erend Den Burgde Koog en den Hoorn v.v. Zondags geen dienst. Van den Burg: vm. 8 en nm. 5,30 u. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; 'nam. 1—7. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. Telefoonabonnees tot nam. 9 uur. Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties j Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro I Rijkspostspaaroankvm 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen en rijtuigen 8,47 uur Vóór veertig jaar. De eerste hooiveiling in 1889 viel op 6 Juni. „Prijs plm. f 10.— per wagen." o— In de Raadszitting van 31 Mei 1889 nam Burgemeester D. C. Loman afscheid, na hier 34 jaar te hebben gewoond, waarvan 25 jaar als burgemeester. De volgende dag had de huldiging plaats. o Op 13 Juni 1889 werd Burgemeester Kooy door weth. F.Keijser, in tegenwoor digheid van oud-burgemeester Loman ge ïnstalleerd. o—- Op 29 Juni 1889 voltooiden de Dertig Polders de weg De WaalOudeschild, waardoor zij van de gemeente de toege zegde f 500.bekwamen. o— In Juli 1889 kwamen in onze gemeente vrij hevige gevallen van varkensziekte voor. (Deze kroniek wordt voortgezet.) ELCK WAT WILS. Bij vrouwen geluk te hebben zegt niets, bij een vrouw gelukkig worden alles. o— Vlug verloofd, half gescheide». o— Het hart van een jong meisje is een liefdesbrief zonder adres. o Van Heutsz baadt. (Historisch.) Van Heutsz was gewoon na een heete dag te velde zijn bad in de Kali te nemen te midden van zijn soldaten. En omdat badende militairen geen onderscheidings teekenen plegen te dragen, kon het ge beuren, dat een jolige ruselier plots zijn buurman die toevallig generaal was en Van Heutsz heette op de naakte schou der klopte met de collegiale woorden: „Zeg, Neus, laat mij dat stukkie zeep ook ereis effe vasthouden!" Van Heutsz lachte er nog om toen hij reeds lang Gouverneur-Oeneraal en Excel lentie was. o— Een wonderhuis, een wonderhuis, De spaarbank met haar ijzeren kluis. Een gulden die men hier bewaart, Wordt meer dan honderd centen waard. (Op een uithangbord.) (Een boeiende roman naar het Engelsch van Freeman Filden.) 13. Mrs. Milburn ontstelde. Zij liet de rol- pers vallen, en keek haar man angstig aan. „O, man, wat is er gebeurd?" Mrs. Milburn leefde in voortdurende angst dnt op een keer een ketel kokend vet op de fabriek uit elkaar zou springen. Edward schudde het hoofd. „Geef me een glas water, vrouw. Atijn keel is zoo droog als iets. Neen, er is niets gebeurd. Ik zal het je direct ver teilen." Hij verzwolg het water en verklaarde zicli nader. „Ik weet niet, of het feitelijk een grap is, of n et, maar als dat zoo is, dan durft de een of ander heel wat aan, en ik laat me ook niet voor de gek houden. Als het géén grap is, dandan ben ik gek, of iedereen is gek." „Edward, ik begrijp geen woord van wat je zegt. Waarom zeg je mij niet, wat er aan de hand is, je maakt me een en ai opwinding van angst." „Ik begrijp zelf ook de helft niet van wat ik zeg. Luister goed, Florence en duistere roode streep over midden van den rug, teerstip op de schoft en in de linkerzij. Inlichtingen verzoekt K. EELMAN, „Noordwijk". zal op Maandag 5 Augustus a.s. des avonds 8 uur in hotel „de Hoop" te de Cocksdorp voor de erven van de Wed. Jan Buijs staande en gelegen te de Cocksdorp, ka dastraal bekend gemeente Texel sectie A. nummer 2284, groot 2 aren 51 centi aren, thans bewoond door den heer P. Dros Nz. Aanvaarding 1 October a.s. vrij van huur. Strand- en reislectuur, o.m. Astra, No va en Favoriet. Ruime collectia boekwerken van de meest bekende auteurs. Esperanto-lectuur. Luxe en eenvoudig postpapier, in doos en in map. Vul-penhouders en -potloodcn, zeer rui me sorteering. Fotoalbums, pracht-sorteering Plakadressen, 24 voor 10 Aanhanglabels 10 voor Prentbriefkaarten van het heele eiland, keus uit meer dan 100 soorten 4 Vogelkaarten, o.a. naar foto's R.Tepe 10 Penteekeningen „Mooi Texel" van Sjoerd Kuperus 30 Oud-Texelsche prenten P.v. Cuyk 30 Houtsneden „Mooi Texel" van J. Ph. Klapmeijer 60 en 120 Vraagbaak voor vreemdelingen, Zomer- uitgave, bevattende 'n goede kaart van Texel, de Dennen en den Bung, en verder tientallen wenken, welke de vreemdeling van groot nut kunnen zijn (geïllustreerd) 10 Franco per post na ontvangst v. 15 probeer of je er iets uit maken kunt. Quint moest vanmorgen naar Springha- ven; ik ging dus niet naar mijn klanten. Ik zat in het kantoor, toen er om tien uur iemand aan de deur klopte. De deur stond open en ik verzocht de man binnen te komen. Hij vroeg me', of ik Edward Milburn was en ik zeide van ja. Toen vroeg hij mij of ik dezelfde Edward Mil burn was, die jaren geleden voor Enoch Garbutt in Bennett werkte. Dat maakte me nieuwsgierig, en ik verzocht hem, plaats te nemen. Ja, zeide ik, diezelfde Milburn was ik. Toen vroeg de man, of we de deuren niet konden afsluiten. Ik wil je zeggen, Florence, dat ik zenuw achtig begon te worden. Niet, dat Gar butt ons kwaad kon doen, maarnu, ik voelde me toch een beetje vreemd. De man was jong ea zag er aangenaam uit, en wat hij zei was goed. Ik deed de deuren dicht, de deur naar de fabriek en de buitendeur en hij ging zitten. En toen Florence, ik kan het niet gelooven, dat 't waar is. Het moet de een of andere slim me grapjas zijn, die hier een mop met ons wil uithalen." „Nu, wat zei hij dan? Kun je me dat net vertellen?" riep Mrs. Mlburn. „Hij zei, dat Enoch Garbutt van plan is, jou en mij een toelage van 10.000 dol lar per maand toe te kennen 120.000 dollar per jaar. Mrs. Milburn hoorde hem aan, en zag IS Waalderstraat. IRIliBBBSaSHi door H Mijn kind was HOPELOOS KL1ERZIEK. Ten einde raad diende ik NOBLINO-S1ROOP toe B en kan dankbaar getuigen, dat gg mijn kind na liet gebruik van 16 flacons RADICAAL GENEZEN is. G. LIGTHART, m Wagenmakerij, Rijksweg 26 Koegras. vaart Maandag a, s. Vertrek 1 uur D. METS hem dan in het gezicht, zonder liet ge ringste teeken, dat zij aan die woorden geloof hechtte. „Onzin natuurlijk!" zei ze. kwam je me daarvoor in mijn werk storen, om me zoo'n malle geschiedenis te vertellen Flet is natuurlijk een kerel, die door de lui van de fabriek gestuurd is, om een grap met je uit te halen. Ze denken, dat ze geestig zijn. Een vrouw zou je er niet zoo gauw toe krijgen om zich zoo belachelijk te maken. Allemachtig, Edward, je kwam iiier binnenvliegen, alsof de fabriek af brandde. Je moest toch verstandiger zijn." Milburn haalde diep adem en veegde voorhoofd af met zijn zakdoek. „Ja, ik geloof, dat je gelijk lieebt. Ik zei je toch dadelijk al, dat het een of andere mop moest zijn. Maar „Wat maar?" Milburn stak zijn hand in de. binnenzak van zijn jas en haalde een enveloppe te voorschijn. „Ik zou er niet de minste waarde aan geliecht hebben, Florence, als ik dit niet gekregen had." Hij haalde een cheque uit de envelop en reikte die aan zijn vrouw. „Je ziet, dat hij getrokken is op de Handels- en Landbouwbank te Bennett, en dat is-de bank van Garbutt. Tiendui zend dollar. Hij is geteekend door Enoch Garbutt. Het is waar, ik ken zijn hand- eekening niet. Maar als die chèque niet zoolang de voorraad strekt, tegen November te leveren. P. J. BREMER, Noord-Haffel. •PA PA «A *A PA -PA "Pp; "PA "P-A «PA PA *A Alle kweekers en event, nog beginnenden kunnen waarvan de bloemen op de hier gehouden tentoonstelling door hen zijn gezien, in geleverd worden door "P-A "PA "PA "PA «A "PA 'PA "PA "PA PA PA "PA geregeld af te geven van prima legstam er. kerngezond. P. KE1JSER, Harkebuurt. TRACHT alvorens uw debiteur in rechten aan te spreken door bemiddeling van een Incassobureau, Deurwaarder ot Advo- UWE VORDERINGEN door onzen invloed als het bekendste Handelsinformatiebureau in Nederland te laten incasseeren. Is gerechtelijke bijstand noodzakelijk zoo hebben onze cliënten vrije keuze van Deurwaarder of Advocaat en blij ven te maken kosten desgewenscht voor onze rekening. VAN DER GRAAF Co. N.V. Amsterdam Rotterdam Brussel. deugt, dan heeft de een of ander veel kans, om in de gevangenis te komen, en voor een tijdje achter slot en grendel grappen te maken. Dat is alles wat ik er van zeggen kan". Mrs. Milburn draaide het papier in ge dachten om en om. Praatjes zijn praatjes, maar een chèque zelfs al is hij niet echt is tenminste een bewijs." „Nu", zei ze eindelijk, je kunt gemak kelijk te weten komen, of die chèque in orde is. Zou je niet naar de Bank in Ben nett kunnen telefoneeren Zoo ontzettend veel zou dat niet kosten." „Ik heb getelefonnerd. D.w.z.: ik heb intercommunaal opgebeld, en gevraagd om me hier aan huis op te roepen. We zullen dus tamelijk gauw weten wat we ervan moeten denken. Maar al is het 'n grap, Florence, dan wil ik wedden, dat de jonge man, met wie ik sprak, er on schuldig aan is. Hij is een hoogstaand persoon, of ik weet er niets van. Hij spreekt als een advocaat en dat is hij dan ook, zooals hij zegt. En zijn kaartje kan er wezen. Luister! Dat is de telefoon, hè? Florence, ga jij luisteren. Als het een mop is zullen ze tenminste niet de voldoening hebben, dat ze kunnen zeg gen, dat ik de moeite nam om te telefo neeren." Mrs. Milburn ging naar de telefoon, en nam met bevnde hand de hoorn van de haak. W.v.v.

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 4