Coöp. P. T. V. „Texel" BRUIN Geeft Acht Ingezonden m arktbeTTch t e n~ Algemeane Ltsdenvergadsriiig G?öp. Ver. tot stichting Zuivelfabriek de Eendracht Opkomst dringend gewenscht PAARD zwarte bles Texelsch Fanfarecorps rondgang met muziek. dat de eieren Woensdag worden opgehaald. vaart a.s. Zaterdag 10 uur rechtstreeks, zonder over lading naar de Bollenstreek. gemeubileerde kamers in den Burg. Hij komt weer. Voor do kenners. stoof- en bakschol, Nieuwe haring gerookte vischwaren, 'la H.L. Crocussen, 8 kop Sneeuwklokjes, 5 mud dubbele narcissen, Een partij Golden Spur, Dubb. v. Sion sirwatking en een Hl. Gele crocus. Dodge Sedan Groenten- en Fruithandel 't Westiand. puike ronde Eigenheimers En tevens heerlijke pruimen slechts 20 cent per pond. tegen 10 et per ex. PREDIKBEURTEN ADVERTENTIEN. Eierenleveranciers te DEN HOORN en DE WESTEN wordt verzocht er rekening mee te willen houden, Dit in verband met de R.K. Feestdag. zanggezelschap is op de onbewaakte overweg bij Apeldoorn door een trein aangereden. De autobus werd vernield. Twaalf personen bekwamen lichte ver wondingen. De chauffeur zei, dat hij de trein pas op een afstand van zeven me ter zag naderen. Hij wilde er nog voor langs rijden. Tegen hem is procesver baal opgemaakt. Monnikendam. Wegens de slechte uitkomsten van 't gasbedrijf besloot de raad dit bedrijf op te heffen en gas te betrekken van Purmerend. Te Bovencarspel is de zesde groote veiling van leverbare bloembollen gehou den. Aanvoer ruim 7 miljoen stuks. Er was veel belangstelling. De prijzen wa ren over het geheel goed en vrijwel ge lijk aan die van de vorige veiling. De dar- winsoorten waren nogal gewild. La Rei ne en La Reine-sporten waren minder in trek. De heer Cost Budde uit 's-Graven- hage is deze week de 100.000e bezoeker op het vliegveld Waalhaven geweest. De K.L.M booa hem een reisje boven Rotter dam aan. Bij Twisk is de trein Hoorn Me- demblilc op de onbewaakte overweg in aanrijding gekomen met een auto, geladen met bloembollen. Deze werd doormidden gereden en 500 M. meegesleurd, de chauf feur zeer ernstig gewond. De Min. v. Waterstaat heeft de Flug- zeugbau dr. Georg Huffner te Krefeld- Bochum toestemming verleend gebruik te maken van een gedeelte van het stranö van AMELAND voor rondvluchten met passagiers Ook iets voor Texel De heer Th. Saris te Son heeft aan gifte gedaan van de geboorte van zijn 21e kind. BUITENLAND. BRAND IN EEN KLOOSTER Zuster-overste in de vlammen omgekomen. Bij Portsmouth is 's nachts een kloo ster afgebrand, waarin 51 arme kinderen uit Londen de zomer doorbrachten. Het gelukte de nonnen alle kinderen te red deren te redden. De overste is echter bij een poging om de kostbaarheden van het altaar en het H.Sacrament uit de kapel te redden omgekomen. Haar lijk werd voor de deur van de kapel aangetroffen. Deze zelf bleef voor het vuur gespaard. (De Tijd) Tom Shaw en de oorlogsgraven. De minister van oorlog Tom Thaw is van een bezoek aan de Engelsche oorlogs graven in België en Noord-Frankrijk te ruggekeerd. Hij zeide: „Ik ben als nog overtuigder tegenstander van de oorlog van mijn bezoek teruggekeerd, en ik geloof dat allen, die er eens per jaar ook maar'ri vluchtig bezoek aan brengen, de oorlog zullen blijven haten." Korte berichten. De staking in de jute-spinnerijen in Bengalen breidt zich uit. Naar schatting staken thans 120.000 arbeiders. Amanoella en zijn vrouw worden halt Augustus te Konstantinopel ver wacht. Zij zullen de winter vermoedelijk te Angora doorbrengen. Bij Nervoe is het s.s. Prima uit Riga vergaan. Vermoedelijk is de uit 6 koppen bestaande bemanning omgekomen. Slechts de kapitein werd in een redding boot drijvend bewusteloos opgepikt. De commandant van de L. 12 is vrijgesproken van de beschuldiging van onachtzaam en gevaarlijk manoeuvreeren met zijn boot, die de aanvaring met de H. 47 veroorzaakt heeft. In het Theiss-gebied werden reeds 21 giftmengsters gearresteerd als moorde naressen harer echtgenooten. Een had 6 familieleden vergiftigd om in het bezit te komen van een stuk bouwland en een huisje. Allen bekenden. Te New York (stad) is in de Acht ste Avenue een lift met 21 menschen tegen de bodem kapot geslagen. Allen werden gewond; twee levensgevaarlijk. De drukste brug ter wereld is die, welke Philadelphia met Camden verbindt, op één dag gaan daarover niet minder dan 64.332 voertuigen. Te Kowno zijn er 's nachts weer voortdurend uitspattingen tegen de Jood- sche bevolking geweest. Er zijn 65 Joden ernstig mishandeld. Een schandalig geval. De omgeving van Villefranche sur Saóne is door een wervelstorm geteisterd. De oogst is vernield. De schade wordt op miljoenen frs. geschat. Bij een botsing tusschen stakers en werkwilligen in de katoenspinnerijen van Calcutta, zijn op één dag 6 mannen ge dood. In Mexico is Miggel Marting op zon derlinge wijze om het leven gekomen. Twee zijner vrienden verzochten M. bij een duel als secondant tegenwoordig te te willen zijn, aan welk verzoek hij gevolg gaf. De vechtersbazen troffen beiden bij het eerste schot hun secondant doodelijk De Mechelsche zangeres Mej. Adèle Colson heeft het diploma van beiaardier ster bekomen. Zij zal wel de eenige car- rillonbespeelster in de heele wereld zijn, Zij dirigeert het Mechelsche „St. Cecilia- koor" en is 23 jaar oud. Het gemeentebestuur van Charleston (Z.-Carolina) heeft de Duitscher Paul Muller, wiens zeilboot, waarmee hij de oceaan was overgestoken, bij een storm verging, 'n nieuwe boot geschonken. Te Williamstown (Austr.) is een landingsteiger in brand gevlogen door eer ontploffing aan boord van de Falsterno, die 16000 kisten petroleum en smeerolie aan boord had. De brand werd gebluscht. Verscheiden personen kregen letsel. Op 71-jarige leeftijd overleed te Bei» lijn de teekenaar Heinrich Zille. Hij was er een populair figuur in de volkswijken, waar hij ondenverpen voor zijn teeke- ningen vond. Het wild in de Belgische Ardennen leed veel onder de strenge winter. Het aantal everzwijnen is sedert het vorig jaar met de helft afgenomen. Ook zijn plm. 700 herten en een duizendtal reeën omge komen, terwijl nog ruim 4000 reeën wer den gedood. Deze stapel bedraagt nau welijks de helft van vóór de oorlog. De sultan van Marokko ontving in Frankrijk bericht van de onderwerping van de beruchte rebellenhoofdman Vo gue, waardoor het aantal opstandelingen met 200.000 is verminderd. De hertogin van Bedford is te Croydon aangekomen. Zij is naar Indië gevlogen en terug in de recordtijd van zeven en een halve dag. In Engeland overleed Mevr. Millicent Fawcett, de baanbreekster voor het vrou wenkiesrecht. Zij was het, die 61 jaar geleden de eerste vrouw was, die in het openbaar een rede hield om te pleiten voor dat kiesrecht. Friedrichshafen. Bij een der proef vluchten van de Do X, de reuzen Dornier vliegboot, heeft de koning van Zweden meegevlogen. De gidsv.d. expeditie, welke in de Poolstreek een nader onderzoek doet naar de Italia-ramp, werd door een ijsbeer aangevallen. De leider Albertini wilde het beest doodschieten, doch viel en trof de gids Guidoz doodelijk. Te Berlijn zijn een luxe-auto en een bus bij een hevige botsing omgeslagen, waarbij 2 personen zijn gedood en 4 zwaar gewond. De oorzaak was, dat een levensmoede man zich voor de auto wierp. De bestuurder trachtte hem te mijden met het gevolg, dat hij de bus aanreed. Eenige mijlen ten W. van Charbin is door sabotage een trein in de lucht ge vlogen. 14 wagons werden vernield. (Het was gelukkig een goederentrein) Bij Chailar in China wist een gewa pende bende de spoorlijn te bereiken en ze over groote afstand op te breken. Bij Dallas in de Ver. St. is een auto met twee gezinnen door een trein aange reden. Slechts één kind bracht er 't leven; af. De auto zou voor een overweg plots in beweging geraakt en toen aangereden zijn Geachte Redactie. Beleefd verzoeken wij plaatsing van onderstaande, waarvoor bij voorbaat onze dank. Het is algemeen bekend, dat Tex. Fan farecorps een andere directeur heeft moe ten benoemen. Minder bokend is het mis schien dat daardoor het corps voor zeer groote uitgaven komt te staan. Toch is het een feit, dat door deze verandering de uitgaven met plm. f500.werden ver hoogd, en om dat te bestrijden, zullen dus noodzakelijk oo kde inkomsten ver hoogd moeten worden. En daarom doet het corps een beroep op de medewerking van de Burgerij. De cotributie der donateurs verhoogen willen wij niet omdat dit voor enkelen bezwaarlijk zou zijn en dat mag niet. Iedereen moet donateur van Tex. Fan farecorps kunnen zijn. En daarom heeft het corps een ernstig verzoek aan allen, om de contributie v r ij w i 11 i g te ver hoogen, ieder naar vermogen. Ook alle n i e t-donateurs worden verzocht thans toe te treden. Iedereen wordt bezocht, wij hopen op een vriendelijke ontvangst. Hier is een mooie gelegenheid om te be wijzen of het voortbestaan van het Fan farecorps op prijs wordt gesteld, want wij mogen niet verheelen, dat dit voort bestaan afhangt van de oplossing der finantieele moeilijkheid. Om de betaling wat gemakkelijker en aangenamer te maken, zal de inning van Donateursgelden worden opgeluisterd met muziek. Tex. Fanfarecorps heeft nog nooit te vergeefs aangeklopt en daarom durft het ook met het volle vertrouwen aller mede werking inroepen. U, geachte redactie dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend, Het Bestuur van TEX. FANFARECORPS, den Burg—Texel, 13 Aug. 1929. Zondag 18 Augustus. HERV. GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. Plug. Waal vm. 10 uur de hr. J. Kortenhoeven Diakoon te Heemstede. Extra collecte. Koog, vm. 10 uur ds. v. 't Hooft. H. Doop. den Hoorn vm. half elf ds. Oskamp. Oudeschild, vm. 10 uur de hr. Adr. Oskamp Theol. Cand. Oosterend vm. 10 uur ds. Groenenberg. Cocksdorp 'sav. 8 uur ds. Plug. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, vm. 10 uur ds. v. d. Leer 'sav. half 8 dezelfde. GEREF. KERK (H.V.) Oosterend, vm. half 10 ds. Buskes. nm. half 3 dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Geen dienst. (Gemeentedag te N.-Niedorp.) Alkmaar, 9 Aug. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 477 ri.L. De prijzen waren per 100 K.G. Tarwe 12.50 a 13,90 Haver 10.37 a 10,50 Gerst chevalier 11.25 a 11,50 Eierveillng, Hollands Noorderkwartier Alkmaar 10 Aug. Kipeieren. Aanvoer 143.000. 56/58 K G. 6,40 a 6,60 J00_lllk<. 58/60 K.G. 6,50 k f 6.80 de IUUi»tuks 60/62 6,60 k 1 62/64 6,80 a 7,20 truin 7,00 k 7,70 Eendeieren. Aanvoer 8000. 6. - k 6,10 Eierveillng Texel, 12 Aug. Aangevoerd werden partijen, 76139 stuks Kipeieren 50-54 Kg. 5.80 54-58 6,20 6,60 58-62 6,20 7,— 62-66 6,50 7,40 66-70 6,90 7,80 eendeieren f 6,80 k 0,— Texel, 12 Aug. 1929. 6 paarden a 5 Veulens 75,— a 125, - 6 koeien 220. a 285.— 17 nuchtere kalveren 12, a 18, 233 Schapen 25,— a 32,— 310 lammeren 15,—a 22,— 17 biggen 18.- a 22. - 12 korf oude kippen 0,70 a 1,10 6 korf Jonge hanen 0,15 a 0,65 4 korf jonge kippen 2,50 a 3,25 Purmerend, 13 Aug. 826 Runderen waaronder 320 vette koeien f 0,75 a f ooc Gelde koeien Melkkoeien 58 vette kalveren per KG 216 Nuchtere kal -eren 384 Vette varkens per KG 36 Magere varkens 118 Biggen 502 Schapen 833 Lammeren Kipeieren Eendeieren 1,10 p. KG 120 a 325 120 a 325 1,35 a 1,50 a 40, - a 95 a 60,— a 37,- a 40,— a 24,— a 7,- a 0,— 13, 88 32,- 28,- 25,- 16.— 6,25 5,70 Heden ontsliep, zacht en kalm onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, mej. ANTJE KEIJZER, Wed. J. G. Moojen, in den ouderdom van 89 jaar. C. P. de Winter-Moojen. Zeist, W. J. de Vries-Moojen. C. J. de Vries. Haarlem, J. G. Moojen. S. Moojen-de Jong, en Kleinkinderen, Alkmaar, 11 Aug. 1929. Groenélaantje 19. De begrafenis zal plaats hebben Woensdag 14 Aug., voormiddags 11 uur te Den Burg op Texel. van de op Vrijdag a.s. 's avonds half acht (oude tijd) bij den heer E. D. WESTDORP. Bestuur een uur vroeger. TE KOOP: Een mak 3Vj-jarig ook genegen te ruilen. C. S. Z1JM, Westen. houdt Zaterdagmiddag 17 Augustus een Tegelijk zullen dan de Donateurskaarten ter betaling worden aangeboden. Wilt u ook even het ingezonden stukje lezen? TE HUUR Brieven onder 110. 399 aan Bureau van dit blad. Uw adres voor 1ste kwaliteit levendige alsmede en alle is Jb. MOSK, Weststraat, den Burg. TE KOOP Sions, goedgekeurd. De Waal C. BRUIN Jbz. TE KOOP: Te bevragen bij A. DAALDER, Koog. TE KOOP AANGEBODEN: 5 pers., 4 deurs, in prima staat, nieuwe banden. Prijs f 475,—. Adres Breewaterstraat 57, Den Helder. Heden noteeren wij voor ons slechts 7 cent per kilo. Beleefd aanbevelend, M. S. LANGEVELD. Tevens Kruidenier- en Suikerperen. ZOMER 1929. UitgaveBOEKHANDEL PARKSTRAAT Alom op Texel verkrijgbaar Franco per post 15 cent. Bevat o. m. drie kaarten: van Texel, de Dennen en den Burg en bovendien tien tallen bijzonderheden en wenken, welke den vreemdeling vvi groot uutku nnen zij

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 3