GLUTEN KOEKJ ES in briquetvorm. KLIERZIEKTE De m&elit vm het geld. 1 uur behandelen 50 ct. 2 uur behandelen 60 ct. 3 uur behandelen 80 ct. s s, Texelstroom naar Fnrmerend. Wie goed wil „boeren" IE moet onslKOERDLDGlTDMDVDDR voeren Verkrijgbaar bijD. W. leijser Wz. te de Waal ©n W. J. Denvers te de Ctoeksdorp. Een bij uitstek geschikt en melkrijk bij voeder voor uw melkvee in de weide. Dagelijks verkrijgbaar bij N.V. Handelmaatschappij DROS Co twee flinke knechten. JA! echter alleen door N0BLIN0- SIR00P FEUILLETON H.H. Bloemboilenkweekers. Adverteert in de Texelsche Courant imKEIWITPRODUKTEN te UITGEEST een zilveren poederdoos, De Nieuwe Ziektewet Breien de Aller Fijnste Wollen Kousen ,9' Vertrek 1 uur VOOR PlöifWVEE M0LIAN0SCHE MELKSUIKERFAERIEK HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer ]/a uur later.) Datum Hoogwater 22 23 24 25 26 27 Aug. 10.29 11,— 11,32 12,05 12,40 1,— 1,38 Zomertijd. Van H. 6,10 alleen op werkd. 8,38 Te A 7,19 alleen Z. en Fd 9,00 7,26 sneltrein, niet op Z.en F. 9,00 9.54 alleen Z. en Fd. 12,13 10,06 Zon-en feestd. niet 12,17 12 30 alleen Zaterdags 2,52 1247 Zaterdags niet 2,52 1,13 alleen Zaterdags 2,52 3.55 Zaterd. Z. en Fd. niet 5,51 4.19 Zon-en feestd. niet 6,32 7.20 9,34 9 09 alleen Z. en Fd. 10,44 9,31 Zon- en feestd. niet 11,35 7.42 (Donderdags) 8,34 te Schagen Vertrek Amsterdam. Aankomst den Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,25 8,03 sneltr.; Zon- en feestd niet 9,37 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9,22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon en feestd. niet 2,39 1,45 Niet op zon- en feestdagen 3,50 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,12 4,56 Zon-en feestd. niet 5,31 5,51 8,02 9,25 sneltrein Z. en Fd. niet 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 11,35 alleen Zon-en feestd.] 1,10 Stoombootdienst TESO Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11,15 2,30 5,40 uur van Helder 7,— 9,55 12,15 4,15 6,55 uur Op Zon- er. Feestdagen van Texel 6,— 8,— 11,— 5,40 uur van Helder 7,— 9,— 12,— 6,40 uur Auto-diensten. Van Burg: 20 min. vóór het vertrek v. d. boot Van Haven na aankomst van de boot. Van Cocksdorp vm. 7,45,10,- en nam. 3,50 uur Van Burg vm. 8,40, 11,— en nam. 5,30 uur Zondags van den Burg 9,- vm.) 0n„fprpnri van de Cocksdorp 8,— vm.) Uosterend Den Burg—de Koog en den Hoorn v.v. Zondags geen dienst. Van den Burg: vm. 8 en nm. 5,30 u. Van de Koog 0 ,c Van den Hoorn vm 8'45 u ennm6,-u Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; 'nam. 1—7, Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. Telefoonabonnees tot nam. 9 uur. Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties Rijksverzekeringsbank f vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro I Rijkspostspaaroankvm 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen en rijtuigen 8,05 uur Esperanto. Het 4e Nederlandsche Esperanto-Congres te Arnhem. Zooals reeds is meegedeeld, zal op 21 en 22 September a.s. te Arnhem het 4e Nederl. Esperanto-Congres worden ge houden, waarvoor de belangstelling reeds groot is. Het voorloopig programma vermeldt, naast de gebruikelijke uitstapjes in de omtrek, een groote propaganda-avond, die voor iedereen toegankelijk is. Men verwacht ook vele bezoekers van over de grens, vooral uit het Rijnland. o Radio en Esperanto. In 1928 zijn 15000 Esperanto-leerboe- boeken verkocht voor de radio-cursus te Tokio. Dit jaar word.t wederom een Es- peranto-cursus gegeven door de radio- omroep te Tokio. Ook het station te Dairen zendt een Esperanto-cursus uit. o— Esperanto op school. Dr. Dietterle, directeur van het Espe ranto Ins'tituut der Duitsche Republiek, bericht ons het volgende: De groote Duitsche Vereeniging van Onderwijzers, met meer dan 150.000 le den, heeft op haar onlangs gehouden jaarvergadering te Dresden, de volgende resolutie aangenomen: Alle pogingen, die worden aangewend, om de verbreiding van de wereldhulp taal in de kringen van onderwijzers en leerlingen te bevorderen, moeten wor den gesteund. Wat zullen onze Nederlandsche onder wijzers thans doen? Esperanto op school. Aangemoedigd door het groote succes, dat de heer Andreo Ce met zijn onder- wijs-systeem heeft, werd door het Pea- dagogisch Seminari te Budapest in samen werking met het instituut Jean Jacques Rousseau te Oenève een speciale cursus georganiseerd voor onderwijzend perso neel, onder leiding van de heer Andreo Ce, lid van het Internationale Bureau voor opvoeding te Oenève en naar het model van zijn succesvol werk in Zwe den en Esthland. De cursus had ten doel na te gaan, welke peadagogische waarde het Esperanto-onderwijs heeften kennis te maken meCeen succesvolle leer methode voor talen. Het resultaat van de cursus staat on der controle van het instituut J.J.Rous seau. Het gemeentebestuur van Budapest had voor dit doel geld uitgetrokken. o Op de Japansche lagere scholen wordt Esperanto officieel ingevoerd. Hetzelfde zal ook op de middelbare scholen plaats vinden. Het Japansche Esperanto Instituut krijgt subsidie van de regeering. Deze besluiten werden genomen, dank zij o.a. Dr. Nitobe, vroeger secretaris van de Volkenbond. (Een boeiende roman naar het Engelsch van Freeman Filden.) 2 Milburn's hart stond voor een oogen- blilc stil, en begon dan hevig te bonsen. c H'i was zichzelf er van bewust, dat het bloed naar zijn hoofd steeeg en dat zijn gelaat vuurrood was. Een duidelijk idee van de verschillende ondernemingen. Wat moest dat beteekenen? Hem door de af- - deelingen rondleiden, als het nietHij' durfde er met aan denken. Mr. Barker ging op zakelijke en hei deze toon voort: ,,Wij zijn van plan om de electrische s stioom te betrekken van de nieuwe hy- i dro-dynamo bij de Wolfwatervallen, zob- dra die gereed is, Mr. Milburn. De ri- viersterkte is ongelijk, ziet u, en het zal i ongetwijfeld goedkooper zijn clan stoom." Hij sprak tot Milburn, alsof deze heel t wat op het spel had staan, i i,We zullen eerst door deze fabriek gaan. De orders zijn juist onderweg, j We werken hier met twee ploegen. Als we daarmee gereed zijn, gaan we r.aar de houti'abriek. Vanmiddag De bloembollenkokerij hoek Waalenburg is Woensdag 1.1. geopend. Aangifte onder overlegging van certifi caat op Villa „Pomona" of bij den heer J. v. LEEUWEN, controleur der „Narcis", in de Kokerij. Alles per H.L. strijkmaat. Betaling 1 Nov. '29. Tot en met f10. contant. Villa „POMONA"J vaart Maandag a. s. D. METS VOOR EEN IEDER die te veel van zijn kracht gevergd heeft; wiens zenuwen zijn uitgeput; die de verschijnselen heeft van anaemie (bloedarmoede) of neu rasthenie (zet uwzwakte) is de SAN- QU1NOSE het middel dat snel de verlorene krachten herstelt. Door dat de SANOUINOSE het bloed ver nieuwt, verrijkt en verstrekt, grijpt zij met vaste hand in tal van kwa len, die allen samenhangen met zwakke zenuwen of arm bloed. SANOUINOSE kost: per fl. f2 de 6 fl f 11.—, 12 fl. f 21,-. Tweemaal per dag een eetlepel. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en voorname Drogisten. Wacht U voor namaak. VAN DAM Co. De Riemerstr. 2c/4. Den Haag. Te Texel bij G. Dros, Ooster end T. Buijs en I. Moerbeek den Burg, Joh. Dros, Oude- schild, en P. Dogger, Oost. Milburn hoorde niet eens alles. Zijn hoofd duizelde. Zij bleven meer dan een uur in de wol spinnerij en Mr. Barker wees op elk onderdeel van belang, als verwachtte hij een speciale discussie er over. Vervol gens gingen ze naar de houtzagerij. ,,L' kent dit alles zeker wel vroeet Mr. Barker. „O, ja, heel goed," antwoordde Mil burn. Een onweerstaanbaar iets dreef hem naar het venster, dat uitzag op de sluis, waaruit hij Tom bad opgepikt, toen deze gevaar liep, door de woeste stroom te worden meegesleurd. Een sterk drama tisch instinct trachtte in hem tot uiting te komen. Hij bad groote moeite, zich te verzetten tegen het verlangen, de man naast hem toe te vertrouwen: ,,Ot ik dit alles ken? Dat zou ik den ken. Ik heb gewerkt in dezelfde zaal waar we nu in staan, 25 jaar geleden, als een aankomende jongen. Ik werkte hier, toen Garbutt me wegjoeg". Maar hij bleet zwijgen. Üe zaal, waarin zij zich bevonden, was op dat oogenblik niet druk. „De houtzagerij is wat slapjes nu", verklaarde Mr. Barker. „Zoo gaat het, ziet u. De eene branche omhoog, en een andere omlaag. Is er nog wat anders wat u vragen wou „Neen niets," was het doffe ant woord. Mr. Milburn gevoelde zich opeens doodop, lichamelijk en geestelijk. Hij verlangde niets anders, dan verlost té worden van zijn metgezel, ergens in een rustig hoekje te gaan zitten en over alles na te danken. „Tusschen haakjes, Air. Milburn", zei de ander. „Ik heb hier een brief van Mr. Garbutt voor u." Hij haalde een verzegelde envelop uit zijn zak, en gaf die aan Milburn. Deze durfde de brief pas open te maken, toen hij weer in de trein zat, en op eenige afstand van Bennett was. Het schrijven was kort, koud en voor geen vergissing, vatbaar. „Mijnheer, De toelage voor u en uw vrouw zal door de Handels- en Landbouwbank wor den verzonden op de eerste van iedere maand. Ten aanzien van de wijze, boe u dit geld wilt besteden, hoeft u geen re kening te houden met mijn opvattingen, en hoeft u niet te gissen naar mijn wen- 'schen. Dat is geheel en al uw zaak. U zult het nauwelijks noodig vinden u met mij in verbinding te stellen. Mocht zich een onvoorziene moeilijkheid voordoen, wat onwaarschijnlijk is, dan zullen alle biezor.derheden naar behooren worden ai- gehandeld door Mr. Barker. Uw zeer dw. Enoch Garbutt." Toen Mrs. Milburn deze brief zag, glimlachte ze veelbeteekenend. „Enoch was in Bennett, al die tijd, dat VERLOREN op het strand bij de Koog op Dinsdag 13 of Woensdag 14 Augustus. Tegen belooning terug te bezorgen Strandhotel, de Koog. VOOR DIRECT GEVRAAGD Motordienst BRUIN. Thans ook in brochure-vorm verschenen. Rechten en verplichtingen van den patroon. Voorlichting voor on dergeschikten. Deze brochure wordt abonné's op het weekblad „Handelsbelangen" gratis aangebo den en wordt aan niet-geabonnecr- den verkrijgbaar gesteld tegen voor uitbetaling van f2.50. Wie zich ter zake volkomen oriënteeren wil en moeilijkheden voorkomen, abonnee- re zich op „Handelsbelangen" of schaffe zich een exemplaar dezer brochure aan. „HANDELSBELANGEN." Lijnbaansgracht 231, Amsterdam C. KAN GENEZEN WORDEN? Bij alle drogisten verkrijgbaar Voor en-gros GEBR. ROTGANS Schagen. zeer netjes voor U aan. JAAP SNOR. Voor nieuwwerk zijn wij nummer 1. Tel. 251 Depót Wed. S. BAKKER, Gravenstraat. den Burg. jij er ook was. Ik weet het, Edward. Be grijp je dan niet, dat hij zich schaamt om je te ontmoeten?" „Ik geloof dat je gelijk hebt, vrouw.: Wat gek, dat ik niet op die gedachte kwam. Het lijkt heel redelijk. Natuurlijk, als hij mij had willen treffen, dan hau hij dat heel gemakkelijk gekund. Nu, ik ben blij dat hij het niet gedaan heeft.' Ik zou niet geweten hebben hoe ik had moeten handelen. Ik had hem niet eerlijk kunnen zeggen, dat ik hem mocht. In ieder geval, de zaak staat vast. Er is geen twijfel aan, Florence: hij heeft zijn testament gemaakt ten gunste van ons, oi hij is dat van plan. Anders had het geen zin, dat Barker mij langs verschillende afdeelingen bracht. Hij ging zelfs zoo ver, dat hij mij de safe op de bank liet zien. Nu hoeven we niet hebzuchtig te zijn, vrouw, maar we mogen toch gerust ruw berekenen, wat dat ailes waard is. Honderd en twintig duizend dollar per jaar is ongeveer 5 pet. rente van 2y3 miljoen. Dat is natuurlijk niet zijn heele inkomen. Het kan wel een betrekkelijk klem gedeelte zijn. Ze hebben altijd ge zegd, dat hij rijker was dan iemand ook maar vermoedde. En nu weten we het. Ik denk dat hij zijn geld over het heele land belegd heeft. Er is maar één ding, dat me nu nog dwars zit." Airs. Milburn knikte. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 4