Motorschip Maria. "HlU PS LUXE OHflWfK&Okf n°ï5ij EUG. GOYARTS Bloembollen. s.s. Burgemeester van Almaar II vaart as. Maandag naar Pnrmerend. Afvaart 1 nnr. as. Woensdag naar Leiden Afvaart 5 nnr. FEUILLETON Be masht van hef geld. Tandheelkundige Loodsgracht 37, Heider. Spreekoren dagelijks van 10-4 behalve Dinsdag en Vrijdag. Avondspreekonr Donderdag v. 7-8 H.H. Bloembollenkweekers. 1 uur behandelen 50 ct. 2 uur behandelen 60 ct. 3 uur behandelen 80 ct. Maandag van Texel naar Pnr merend en tnsschengalegen plaatsen. Afvaart 1 cnr. en Woensdag van Texel naar Leiden en tcssckengelegcn plaatsen. Afvaart 8 nnr. PRIJS F. 330.- H. KEESOM. (Een boeiende roman naar liet Engelsch van Freeman Filden.) 20. „Juist, de Quint's. We moeten het hun vertellen. We zullen er vanavond heen gaan, als ze tenminste geen andere plan nen hebben. Ik weet niet goed, hoe ik er mee aan moet komen." „Maar ze zullen toch zeker verheugd zijn over ons geluk", meende Mrs. Mil- burn, hoewel met met al te veel overtui ging in haar toon. „Verheugd. Natuurlijk zullen ze ver heugd- zijn. In ieder geval. Tom zeker, dom behoort tot die menschen die alles voor een vriend zullen doen. Maar wat duivel, Florence, Garbutt had voor hen ook wat moeten doen. Ze zullen dat on willekeurig zelt ook denken. Hoe zal ik dat moeten verklaren?" „Verklaren? Je kunt het niet verklaren, Edward. Dat moet Enoch verklaren." „Ja natuurlijk, dat is zoo. Nu, we moe ten 't hun vertellen. En de kinderen kun nen er ook wel bij zijn. Tegenover Tom heb ik al een leugen gezegd; de eerste leugen in 20 jaar kameraadschap. Ik zei hem, dat ik naar Springhaven ging, toen ik naar Bennett ging. Wat kon ik anders doen Als ik hem gezegd had, dat ik naar Bennett gipg, had ik niet goed kunnen weigeren, om hem te zeggen waarvoofV' „Het was niet zoo'n heel vreeselijke leugen, Edward," zei Mrs. Milburn. „Neen, maar.,we hebben nooit op die manier zaken met elkaar gedaan. In ieder geval, telefoneer jij Daisy, dat we vanavond komen. Ik ga nu naar Tom". I oen Mary thuis kwam, weigerde zij beslist, om 's avonds naar de Quint's te gaan. „Ik heb beloofd om met een gezelschap naar de cinema te gaan," verklaarde zij. Ook Arthur was beslist bezet die avond. .„Edith en ik gaan naar een kennis van ons." „Dan zullen jullie je afspraken er aan moeien geven, jongelui", zei Milburn met een geheimzinnige glimlach. „Je zult er geen spijt van hebben. De cinema is er elke avond nog, maar een kans als deze zul je in je heele leven niet meer krijgem „Ach, kom, vader", lachte Arthur. „Ik wed, dat u plan hebt om verstoppertje te spelen, of zoo iets. Doet u dat op een andeie keer." „Het betreft iets heel ernstigs, Arthur, zei zijn moeder. „Luister goed, wat vader zegt. Dit is iets wat de toekomst van jullie beiden betreft." „Kunt U het ons dan nu niet vertellen Dan is het meieen uit. Waarom is het noodig, dat we naar oom Tom gaan, om het te hooren „Ook goed dan," zei Mrs Milburn streng. „Ga jij maar naar de cinema, als je dat liever doet. Maar je vader zal de heele geschiedenis niet tweemaal ver tellen, alleen om jullie een plezier te doen. Je vader is heel rijk geworden, Arthur. Er is iets gebeurd, dat alles an ders voor u maakt" „Wat zegt U Rijk vroeg Arthur snel. „Een erfenis IJ schertst zeker moeder „Nu zeg ik niets meer", antwoordde Mrs. Milburn. „De rest vertellen we bij de Quints". Marie, ik geloot, dat we beter met va der en moeder konden meegaan. Naar wat moeder zegt, moet het wel wat bie- zonders wezen", zei Arthur. „O, goed dan, stemde Marie in. „Ik kan Charlie misschien ook vragen „Geen vreemden vanavond", was het scherpe antwoord van haar moeder. „Dit is alleen voor onszelf en onze beste ken nissen bestemd". De waarheid was, dat Florence Atilburn hoewei ze met de beste wil van de we reld bezield was jegens Tom en zijn vrouw, menschelijkerwijs niet in staat was haar verlangen te bedwingen, om de ont hulling met de noodige plechtstatigheid te doen. Die avond waren zij dus allen bijeen in de huiskamer van de Quints. Tom was opgewekt en vriendelijk als altijd, hoe wel hij er wat afgetobd uitzag, na gedu rende twee dagen zoowel zijn eigen als Milburns werk gedaan te hebben. Het grootè oogenblik was daar. Edward Mil burn schraapte zijn keel en begon lang en dramatisch: „Tom, we zijn vanavond naar hier ge komen om je iets te vertellen, dat de grootste verrassing zal zijn, die je ooit hebt meegemaakt. Florence en ik zijn nog niet over de schrik heen. Het lijkt onmo gelijk, maar er is geen twijfel aan. Enoch „je wil me toch niet vertellen, dat hij dood is"? riep Tom uit. Garbutt „Neen, dat is het niet. Ik zal je niet in onzekerheid laten, oude kerel. Enoch is tot andere gedachten gekomen. Hij wil Florence en mij een toelage van 10.000 dollar per maand schenken voor de rest van ons leven, ot van zijn leven, dat weet ik nog niet." „Hoho!" zei Quint met een grijnslach. Dat meen je toch niet, Edward? Wat is dat voor een mop?" Mrs. Quint lachte kalm en werktuige- zooals een toegevend gehoor de goedbe doelde pogingen van een tweederangs gezelschap beloont. (Wordt vervolgd.) Eigen laboratorium voor moderne tandtechniek. Kunsttanden en gebitten. Kroon- en Brugwerk. Volledige garantie. Pijnlooze behandeling Het BESTE adres voor den in- en verkoop van bloem bollen tegen scherp concurreerende prijzen is nog STEEDS JOH. PARLEVLIET De bloembollenkokerij hoek Waalenburg is Woensdag 1.1. geopend. Aangifte onder overlegging van certifi caat op Villa „Pomona" of bij den heer J. v. LEEUWEN, controleur der „Narcis", in de Kokerij. Alles per H.L. strijkmaat. Betaling 1 Nov. '29. Tot en met f 10.— contant. Villa „POMONA". vaart De Commissaris T. C. BAKKER Ofschoon het Philips Ontvang toestel No. 2511 reeds sedert anderhalf jaar op de markt is, was het gedurende ai dien tijd onmogelijk de productie gelijken tred te doen houden met den buitengewonen toevloed van be stellingen op dit mooiste van alle Philips Ontvangtoestellen. De laatste groote uitbreiding on zer fabrieken heeft het evenwel thans mogelijk gemaakt dat elke handelaar Ontvangtoestel 2511 direct uit voorraad kan levéren. X* X* Sfc. X* X* *p; «p; «p; *>p; <*p; *p; «p; <*>p; «p;

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 4