No 4357 Zaterdag 31 Augustus 1929 42 ste Jaargang en @^©i®paamem TWEEDE BLAD Texelsche Berichten Mijnhardt's Zenuwtabletten Rechtsvragen. Gemengd Nieuws ABONNEMENTEN: UITGAVE: N.V.v/H LANGEVELD DE R001J il DEN BUP.G OP TEXEL ADVERTENTI EN: TELEFOON: N°.11 K POSTGIRO: N°.652 :i POSTBUS: N°. 11 DORSCHMACHINES Burgemeester en Wethouders van de gemeente Texel brengen onder de aan dacht van belanghebbenden, dat bij art. 179 der Alg. Politieverordening voor de ze gemeente verboden is een stoomdorsch machine voor het dorschen van granen in werking te hebben, wanneer: a. de schoorsteen der machine niet is voorzien van een in goeden staat ver keerenden vonkenvanger; b. onder de vuurhaard niet aanwezig is een goed sluitende ijzeren, steeds met water gevulden aschbak; c. de machine met andere brandstoffen dan steenkool of cokes gestookt wórdt.i Overtreding van dit voorschrift wordt gestraft met geldboete van ten hoogste f25— of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. Texel, 30 Augustus 1929. Burgem. en Wethouders voornoemd, W. B. OORT. De Secretaris, JONKER. AUTOGARAGES. Burgemeester en Wethouders brengen onder de aandacht van belanghebbenden, dat in de op 15 Augustus j.l. in werking getreden Alg. Politieverordening voor de gemeente Texel verschillende eischen zijn gesteld, waaraan autogarages in de kom men der dorpen hebben te voldoen. Zij bevelendaarom houders van autoga rages aan zich van deze eischen op de hoogte te stellen. In verband hiermee zijn van de desbetreffende bepalingen ter ge meente-secretarie exemplaren verkrijgbaar gesteld. Van enkele dier bepalingen kunnen Bur gemeester en Wethouders ontheffing ver- leenen. Met betrekking tot bestaande garages worden eventueele aanvragen om onthef fing tegemoet gezien vóór 15 Sept. a.s. TEXEL, 30 Augustus 1929. Burgem. en Wethouders voornoemd, W.B.OORT, De Secretaris, JONKER. INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de Bataatsche Import Maatschappij te 's-üravenhage om vergunning tot het op richten van een ondergrondsche benz.ne- bewaarplaats met aftapinrichting aan het Badhuiswegje te de Koog in en op het perceel, kadastraal bekend in sectie H„ no. 2140. Op Vrijdag den 13 September 1929, des middags te 12 uren zal ten Raad- huize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowei de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, o[j de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel niet tot beroep van de beschikking van het Gemeentebestuur bevoegd zijn zij, die niet voor het Gemeentebestuur zijn versche nen, ten einde hunne bezwaren monde ling toe te lichten. 1 exel, 30 Augustus 1929. Burgem. en Weth. voornoemd, W. B. OORT. De Secretaris, JONKER. INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente T exel brengen ter openbare i.enus ,ciat het verzoek van M. Dalmeijer. smid, wonende te den Burg op Texel om >n net perceel, kadastraal cekend in Sec tie K. no. 1709 een smederij te mogen ©ia Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. er. Drogisten. uitbreiden, door hen voorwaardelijk is In gewilligd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel NIET tot beroep van de be schikking bevoegd zijn zij, die indertijd niet voor het Gemeentebestuur zijn ver schenen, om hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, 26 Augustus 1929. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, W.N. KELDER, lo.s. W.B.OORT. Abonnees-Texelsche Courant kunnen kosteloos rechtskundig advies bekomen. Vragen in te zenuen aan Bureau Pers syndicaat „Buvintjo" te Wassenaar. Post zegel van 7Vs cent voor antwoord steeds insluiten. Verplegingskosten inwonend personeel. Een inwonende dienstbode wordt onge steld en wordt op advies van de plaatse lijke geneesheer getransporteerd naar een ziekenhuis te Rotterdam, waar zij geope reerd wordt, Nu is mijn vraag: Ben ik op grond van artikel 1638 IJ. verplicht, al de daarop vallende kosten te dragen de ouders der dienstbode zijn niet in staat tot betalen of ben ik alleen ver plicht de alhier gemaakte kosten van ge neeskundige behandeling en verpleging te betalen. v. N. Antwoord. Ook de operatiekosten en in het algemeen de verplegingskosten van de zieke gedurende de eerste zes wekear moeten door de werkgever betaald wor den. De kosten der laatste twee dezer zes weken kan de werkgever dan weer op de werknemer verhalen. Tegen al deze risico's kan de werkge ver zich verzekeren. o— De vraag van „de W." is hiermee tevens beantwoord. Texelsche Electr. Mij. Op het land van de heer Joh. Roeper!, tegenover diens woonhuis aan de Koo gerstraat is door de T.E.M. een z.g. vaste aansluiting tot stand gebracht. Het is n.l. zoo vaak voorgekomen, dat voor 'n tent ter plaatse een tijdelijke aansluiting op de kabel moest worden gegeven, dat de aanwezigheid van een aansluitkast raadzaam geoordeeld werd. Ook bij de a.s. Volksfeesten zal deze aansluiting te pas komen. UiT ONS ZONDAGSBLAD. Van de foto's noemen we allereerst die, welke een zonnig tafereel aan Hol lands mooie strand in beeld brengt. Ver der konden kiekjes worden opgenomen, betrekking hebbende op het groote „Juli- anadok", op de kranige roeier Gunther, pas als Europeesch kampioen uit Polen teruggekeerd, de Zuiderzeewerken bij Me- demblik, alsmede tal van toto's uit het buitenland, van Spitsbergen, uit Athene, St. Petersburg, etc. Over heel de 15e pagina de reproductie van een Jan Steen., Overigens de bekende rubrieken: 'tver volgverhaal (met korte inhoud van wat reeds verscheen), twee complete verhalen, het blad voor de vrouw met modeplaatje, recepten, een aardig artikeltje en nuttige wenken; de jeugdpagina met haar weke- lijksch en steeds geïllustreerd verhaal; op de zestiende pagina „Humor in Woord en beeld". Wekelijks zenden we dit Zondagsblad, uitsluitend bevattendfe to to's, teekeningen en tekst (geen adver tent.es), aan abonnees-Texeische Crt. voor nog geen vier cent pe nummer (50 ct. per Ij nrs.; builen den Burg 7J ct.) Proefnummer op aanvraag gratis ver krijgbaar. Nog iets over het Palestrina-koor. Naar men ons gisteren uit den Haag nog meldde, zal 't Palestrina-koor hier een tiental nummers ten gehoore bren gen, uitsluitend werken van Palestrina. "Ier afwisseling zal de heer Jaap Vranken Jos.zn. eenige stukken van J.S.Bach, C. Franck en G.F. Handel vertolken Zie ook het eerste blad en het volgend num mer). OOST. Schoolnleuws. Tot tijdelijk hoofd der school alhier is benoemd de heer O. J. K o c h, van Bak- kum. DE KOOG. Dat liep goed af! Donderdagmiddag omstreeks 6 uur is op de Koogerwcg op een paar honderd meter afstand van "Flora" een zwaar met graan geladen wagen omgevallen, toen voerman Nan Kikkert voor de vrachtauto van Mart. Plaatsman moest uitwijken. De broer van K. en de knecht, samen boven op gezeten, kwamen op de tuinwal te recht. De bestuurder sprong tijdig van de wagen. Allen mogen van geluk spre ken, dat zij er heelhuids afkwamen. BINNENLAND. Korte Berichten. In de garage van de heer Ekcris te Zeist ontstond kortsluiting waardoor een auto in brand vloog. Het vuur greep zoo snet om zich heen, dat ook het doch tertje van de garagehouder in brand ge raakte. Deerlijk verbrand werd zij in het ziekenhuis opgenomen. Van Alastrim deden zich in ons land tot 29 Aug. totaal 196 gevallen voob, waarvan 5 met doodelijke afloop. Te Brandwijk (Alblasserwaard) doet zich in een gezin alastrim voor bij kin deren van 12 en 14 jaar. De heer H. Colijn, bij de laatste ver kiezingen als lid van de Tweede Kamer gekozen, heeft thans bedankt als lid van de Eerste Kamer. Ik sjouw en stoei met zeven kleuters ln boseh en duin thans dag aan dag; Gelukkig dat 'k van mijn vacantie Straks op 't bureau uitrusten mag. O.W. te E. De heer en mevrouw A. C. Hamer, keerden met hun zesjarig dochtertje van Middelburg naar Bergen-op-Zoom terug. Bij Kruiningen ging, terwijl het meisje tegen het portier van de treincoupé stond, de deur plotseling open, met het gevolg, dat de kleine uit de trein viel en daardoor overleed. Maandag bestond de S.D.A.P. 35 jaar. Een korporaal heeft bij het vervoer van militaire troepen uit Anthem, een trap van eet paard gekregen en is te ZwoT daaraan overleden. Bij Siddeburcn woonde de vromv van een zeeman, die sinds twaalf jarct mets meer van zich liet lioorcn en dus als verongelukt beschouwd werd. De „we duwe'' was enkele jaren geleden her trouwd. Thans is haar oorspronkelijke echtgenoot plotseling weer thuisgekomen. Wegens electrische bemaling wordt de watermolen aan de Van Engelenvaart bij Heerenveen afgebroken. Aan het Scheveningschc strand is een zestienjarig meisje uit de Rocluissen- straat bij liet baden in zee verdronken, Aan het station Vries-Zuid-Laren zijn acht wagons, geladen met zaden, vlas, stroo en stukgoederen verbrand. De oorzaak van de brand is nog niet bekend, 'k Zat't vorig jaar niet thuis te plakken. Begon met vacantie met koffer pakken; Maar dit jaar zit ik thuis te mokken-; 'k Begin de vacantie met kaftcr-pokken. W. te R. De kopstukken der groote machten Gaan 1111 het gouden kalf aan 't slachten. Voor 't Haagje 't zij hier fluist'rcnd gezegd Zijn zij de kip, die gouden ci'rcn legt. v. H. te 's-Gr. De molen van de Beekpolder onder Sassenheim, waarvan eenige tijd geleden de wieken zijn afgewaaid, zal niet meer worden hersteld, maar voor electrische drijfkracht worden ingericht. Sjef van Dongen, die zich. een groote populariteit verwierf door zijn moedige reddingspogingen van Nobilc, treedt met ingang van 1 September in dienst van de Nederlandsche verkoop- atd. dér Rhilips-fabr. te Eindhoven. De drie prachtige molens te Kol- horn zullen behouden blijven. Dijkgraaf en Heemraden hebben besloten ze niet te verkoopen, doch ze zeil in stand te hou den. De Haagsche conferentie kan als ge slaagd worden beschouwd, zoowel wat betreft de Herstelbetalingen als wat de ontruiming van het Rijnland aangaat. Stond de zaak er Dinsdag allesbehalve geruststellend voor, Donderdag draaiden de kansen en thans kunnen we melden', dat de Haagsche conferentie niet ver geefs is belegd. I11 ons wekelijksch over zicht hopen wc een en ander over de re sultaten te melden. BUITENLAND. Een Duitsch concern heeft aan de Roemeensche regeering het aanbod ge daan, de tijdens de oorlog vernielde 84 bruggen te restaureeren of opnieuw te bouwen. Dit werk zou 45 jaar duren en 450 miljoen lei kosten. De bedoelde Duit- sche groep verplicht zich, 75 pet. Roie- meensche arbeiders aan te stellen. Een belangwekkend rechtsgeding is geëindigd in Old Bailey, waar een Ameri kaan tot vijt maanden gevangenisstraf werd veroordeeld wegens het feit, dat hij een man met zijn auto had overreden en gedood. Naar verluidt is de beklaag de zeer rijk en waarschijnlijk is het dus een verrassing voor hem geweest te ont waren, dat zulks bij ons geen verschil maakt. Integendeel: de rechter was on vriendelijk genoeg, de jury-leden er op merkzaam op te maken, dat zij hun oor deel precies zoo moesten vellen alsof 'n straatventer het feit gepleegd had, die iemand had gedood door woest rijden met zijn wagen. Londensche corresp. v.d. Haagsche Post. Ook Chili heeft de ratificatie-oor konde van 't Kellogg-pact te Washington gedeponeerd. Daarmede zijn thans 50 staten definitet lid van het Pact. Nog niet gedeponeerd hebben Zwitserland'^ Venezuela, Costa Rica en Haïti. T oen eenige ambtenaren op de Do-' nau bij Ulm bezig waren opmetingen te doen, botste liet bootje tegen een pijler van de oude Donaubrug. Een sloeg over boord en verdronk. Een collega, ci.e hem wilde redden is eveneens verdronxen. DEN BURG: 50 et per drie Maanden. Franco p. post door geheel Nederland 75 ct p. 3 maanden. Losse nummers: 3 ct DE TEXELSCHE COURANT VERSCHIJNT WOENSDAG- EN ZATERDAGMORGEN Van 1-5 rogols: 50 ct. Iedere regol moor: 10 ct. Dozelfdo advertentie 4 maal geplaatst wordt 3 maal borokond. Bij abonnement lagere rogelprijs ADVERTENTIÉN MOETEN DAAGS VOOR T VERSCHIJNEN 4 UUR NAM. IN ONS BEZIT ZIJN Wrijft de gesmette en ontstoken deelen voorzichtig in met Purol.en houdt hel huidje steeds droog, door bij het verwisselen van den luier, telkens Ie bepoederen met Purol-Kinderpoeder. Pu rol doos 30, 60en90ct.Tube80cl. Purol-Kinderpoeder bus 60 ct. en 1 gld.

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 1