Sportvereeniging Texel. prima droog fijn T0BFSTB09ISEL G. R. Reijser Go. Gemengd Nieuws ADVERTENTIEN Den 22sten Sept. a.s. Ledenvergadering der VARA Algemeene Vergadering Volksfeesten te Oosterend op Dinsdag 17 Sept. Kinderspelen Hinderniswedstrijd met paarden Gecostumeerd ringsteken met paard en kar PREDIKBEURTEN MARKTBERICHTEN 449 GEERTJE Auto over de kop geslagen. Zondagmiddag omstreeks twee uur is een huurauto van de heer E. Boekei, be stuurd door de heer Hoste, bij de Boks- berg door haar snelle vaart over de kop geslagen. De wagen kwam met zijn wie len omhoog te liggen en kreeg groote schade. Wonder boven wonder bekwam de heer H. geen letsel. De droogte wordt nijpend op Texel. Onze veehouders en landbouwers bemer ken dat iedere dag meer. Ook anderen, die op regen- ot welput zijn aangewezen, worden leelijk gedupeerd. Wanneer zal 't beteren Over de T. E. M. (Ingezonden.) Om de stroomatname te bereiken heeft de TEM moeten bekostigen hoog- en L.S. leidingen en bovendien in de kommen 'n bepaald aantal M. leiding huisaansluiting, waarvoor niets wordt vergoed, maar ver goeding wordt gevonden in vast recht en strooinprijs. Hoe staat het met de kos ten van aanleg voor een perceel buiten de kommen Moet dit bekostigen de gehee- le aansluitingskosten of wordt afgetrok ken het gemiddelde van hetgeen een per ceel aan de TEM heeft gekost aan hoog- en laagsp., etc., of wordt mogelijk het gemiddelde afgetrokken van hetgeen een perceel op Oost of aan de Koog aan de TEM heeft gekost voor die leidingen Kunt U uw lezers inlichten, ot de TEM in casu de gemeente, evenveel kosten op zich neemt voor een perceel buiten de kommen (waarop bij de aanleg niet gere kend is), als voor perceelen in de kom men (waarop wel gerekend is). Den Burg, 10—9—'29 ABONNEE. -o Gisteren was de directeur van de TEM buiten de gemeente. We hopen, dat U uw vraag Zaterdag beantwoord zult zien D. Foto's Zondagsblad. In een der volgende nummers van ons Zondagsblad zullen foto's worden opge nomen ter gelegenheid van het gouden jubileum van de Meisjesvereeniging al hier en van de Paardensportfeesten. Inenting. Niet alle kinderen, op 2 Sept. voor de eerste maal ingeënt, hebben zich op Maandag 1.1. opnieuw ter controle aan gemeld hoewel dit per officieel be richt Zaterdag nadrukkelijk was verzocht. Inkwartiering. In verband met militaire oefeningen van 5 tot 19 September, zijn een 17-tal mili tairen, in onze gemeente, voornamelijk te den Burg ingekwartierd. Kerknieuws. Tot godsdienstonderwij/.eres in de Doopsgez. gemeenten den Burg, de Waal en Oosterend is benoemd mej. C. P .E van Veeren, van Gorinchem. Naar we lezen in ,,Dc Lampen Bran dend" zal in het laatst dezer maand door de Doopsgezinde Gemeenten op Texel ten bate van de ined'sche zending een ver loling worden gehouden. De loten zullen 50 ct. per stuk kosten en kans geven op traaie prijzen. Vliegerwedstrijd. Wanneer de weersomstandigheden het veroorloven, zal de reeds tweemaal uit gestelde vliegerwedstrijd plaats hebben op vf HEDENAVOND (Woensdag) 5 uur. Sportnieuws. Zondag speelden een zevental leden van de Tennisclub alhier tegen 'n zeven tal uit Bergen. Texel won met 6—2. Zakennieuws. Aan de Koogerweg heeft da heer A.N. Plaatsman Mzeen zaak in wild en ge vogelte geopend. Woon- en winkelhuis werden gebouwd door de heer H. Daal der, de Cocksdorp, het schilderwerk werd verricht door da heer P. Boon. Het ge heel maakt een degelijke indruk. Aan schilderwerk en bestrating alleen moet nog de laatste hand worden gelegd. Het PalesTlna-koor. Omtrent een uitvoering van het Palc- strina-koor te den Haag lezen we in ,,Het Vaderland'' o.m.: Een dankbaar en talrijk publiek blijft de heer Vranken en de organist trouw. Het applaus kan het niet vertellen en dat behoeft ook niet. De blijvende goede op komst zegt het bovendien wel, dat velen zich deze stille vreugde niet ontzeggen willenDeze zangers hebben door Jos. Vranken's leiding de stem van de Heilige van Paeneste verstaan en begre pen. De stijl is volmaakt...:... .De vrije, alleen aan interne hoogste kunst gebon den expressie, d: rust in de toonvorm !ng de vlckkelooze a capella-zuiverheid, dat alles is hier zoo verblijdend aanwezig, dat het koor en wij daarvoor de leider dank verschuld gd zijn. De Residentiebode" schreef: Pale- strina-koor en organist hebben 't in grootui getale opgekomen publiek hoog kunst genot geschonken.... Het koor oefent zich onder zijn kunstzinnige leider voortdu rend in de weergave van Palestrina's ver- Lieven klankgedichten en heeft daarin reeds een schitterende hoogte bereikt... De schier sinettelooze zuiverheid, de ho mogeniteit van dit koor kwamen de ge- heele avond schitterend uit.^.w Men werd getroffen door de eenvoud van de zang, het vermijden van elk effectbejag en de groote eenheid.-'. (Ingez.) Zie de advertenties in dit nummer. DE WAAL. Op hol geslagen. Zondag ging de zoon van de heer A. Kikkert met paard en dresseerkar te mel ken naar een perceel gelegen bij de Waal. Op een gegeven oogenblik gingen paard en wagen er vandoor, over twee of drie hekken heen, de weg op. Alles liep zon der persoonlijke ongelukken af, maar er is veel materieele schade. Hooge kaasprijzen. Door de stoomzuivelfabriek ,,De Hoop" werd 4 of 5 weken achtereen de hoogste markt voor de kaas betaald. Vrijdag t 46,50 per 50 Ko. Alle eer aan de Zm- velbereider en zijn helpers! OUDESCHILD. B. Beumkes. f Zaterdagmorgen is in het Ziekenhuis te den Helder plotseling overleden onze plaatsgenoot, de heer B. Beumkes. De overledene, die de leeftijd van 74 jaar bereikte, was in leven oud-havenmeester en onbezoldigd gemeente-veldwachter. Ook als jager en vogelwachter was hij een bekende figuur. Hij heeft 'n werkzaam en nuttig leven achter de rug. Hij besteedde zijn dagen wel en moge nu rusten in vrede. D. OOST. De weg bij Vierhuizen. De nieuwe weg bij Vierhuizen, welke voor 't verkeer een verbetering belooft te zijn, wordt reeds gebruikt, hoewel de ver- eischte afheining der belendende percee len nog niet gereed gekomen is. In ver band hiermee dienen de hekken, aan be gin en eind geplaatst, door gebruikers van de weg steeds nog gesloten te wor den. (Bij onze informatie werd dit be richt van politiewege bevestigd.) een locomotief gegrepen en 80 meters meegesleurd. De heer Z. werd zwaar ge wond; de 46-jarige handelsreiziger G.\V. uit Lonneker werd op slag gedood. Laatst genoemde laat een vrouw en tien kin deren achter. Een man, die in beschonken toe stand verkeerde, is te Amsterdam in de Lauriergracht gesprongen en verdronken. sr» Sfa. if». if» sr» if» ie» ifa. ïf» i Van de 1870 gezinnen op ons H eiland bereikt de Texelsche Cou- Q EH rant met haar oplaag van 1660 B ex., verspreid in Alle Kringen, g| verreweg de meeste. Als regel B is de Texelaar abonnee of mede- 13 lezer. Bi llilll Oplaag 1660 ex. Zondag 15 September. HERV. GEMEENTE. Burg, 's av. 7 uur ds. Plug Waal, vm. 10 uur ds. v. 't Hooft. Koog, Geen dienst. den Hoorn 's av. 8 uur ds. Groenenbtrg. Oudeschild, 's av. 7 uur ds. v. 't Hooft. Oosterend vm. 10 uur ds. Groenenberg. Cocksdorp vm. half 11 ds. Plug. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, vm. 10 uur ds. v. d. Leer. Voorbereiding H Avondmaal. Collecte v.d. hulpbehoevende kerken in de Classis, nm. 3 uur dezelfde. GEREF. KERK (H.V.) Oosterend, vm. half 10 ds. Buskes. nm. half 3 dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, vm. 10 uur ds. Vis. BINNENLAND. Groote scheepsbrand te Rotterdam. Bij de Rotterdamsche Droogdok Mij. is aan boord van het tankschip „Vimei- ra" door onbekende oorzaak brand ont staan. Er ontstond een ontploffing, waar na een gedeelte der bemanning overboord is gesprongen, doch daarbij moeten 10 personen omgekomen zijn. Een drietal verbrandde. Zoodra de brand ontstond heeft men de „Vimeira" los van de wal gemaakt om te voorkomen dat de brand oversloeg naar het terrein. Met al het beschikbare materieel was de brandweer bezig. Men heeft nog getracht, de mannen die zich in het schip bevonden, te redden, doch tengevolge van de groote hitte was dit onmogelijk. Zoo ontstond de brand: Men was aan boord bezig gloeiende sintels buiten boord te werpen. Eensklaps zag men vlammen op het water, ontstaan doordat olie op de oppervlakte van het water dreef, die in aanraking kwam met de gloeiendje sintels. De vlammen klommen als het ware op het schip naar boven, zoodat het van onder tot boven in vlammen gehuld was. Aanvankelijk was het vaartuig alleen middenscheeps in brand, doch de vlam men breidden zich weldra over het ge- heele dek uit. Blussching was onmogelijk. Korte Berichten. Een zwervende vrouw van 60 jaar is te Amsterdam door een vrachtauto op de Weesperzijde overreden en gedood. De chauffeur treft geen schuld. De boerderij Van Beerendonk te Best is atgebrand. De bewoners, een paar menschen van in de 70 jaar, lagen al te bed; zij werden gewekt door het lichtschijnsel van het vuur. Huis en in boedel gingen verloren, benevens 10 voer hooi. Het huis was laag verzekerd, de inboedel niet. De locomotief van de bij Meppel verongelukte trein is gelicht, zoodat de brug weer dicht kan. Te Oude-Pekela (Gr.) zijn een 6S- jarige bruidegom en een 71-jarige bruid ondertrouwd. Twee jongens staken te Groningen een lucifer in een groote rioolput op de hoek van de Oostersingel, met het gevolg dat een explosie on '.stond, waardoor het deksel meters hoog de lucht in geslingerd werd. De negenjarige J. O. en de elf jarige L. B. bekwamen brandwonden. De heer H.B. te Hunsel kreeg een trap van zijn paard en overleed in het ziekenhuis te Roermond aan de gevolgen Op de onbewaakte overweg te Us- selo (Lonneker) is een auto, bestuurd door de 50-jarige Z. uit Enschedé, door Alkmaar, 6 Sept. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 2396 H.L. De prijzen waren per 100 K.G. Tarwe 12.— a 13, Haver 9.25 a 10, Gerst chevalier 9.50 a 9,85 Elerveillng, Hollands Noorderkwartier Alkmaar 7 Sept. Kipeieren. Aanvoer 120.000. 56/58 K.G. 6,20 a 6,60 d 100stuks 58/60 K.G. 6,40 f 6.80 ae 1UUSIUKS 60/62 6,60 7,20 62/64 7,— a 7,50 t ruin 6,80 7,70 Eendeieren. Aanvoer 12 000 6.6,20 EierveIHng Texel, 9 Sept. Aangevoerd werden partijen, 71992 stuks Kipeieren '50-54 Kg. 0. - 54-58 5,90 0,— 58-62 6,10 6 50 62-66 6,20 6,80 66-70 6,50 7,30 Kleine eieren 3,70 a 5,20 eendeieren f 6,00 a 0,— Texel, 9 Sept. 1929. 1 paarden 1 Veulen 4 koeien 2 Pinken 1 kalf 9 nuchtere kalveren 9 Rammen 320 Schapen 168 lammeren 14 biggen 20 korf oude kippen 7 korf Jonge hanen a 0,— a 0, - 220. a 250.— a 12, a 20,— 30.— a 70.- 25,— a 35,— 16,—a 24,— 20.- a 25. - 0,80 a 1,40 0,20 a 0,65 Purmerend, 10 Sept. 758 Runderen waaronder 320 vette koeien f 0,75 a f Gelde koeien Melkkoeien 29 vette kalveren per KG 237 Nuchtere kal eren 177 Vette varkens per KG 44 Magere varkens 208 Biggen 687 Schapen 678 Lammeren Kipeieren Eendeieren 1,10 p. KG 125 a 350 125 a 350 1,25 a 1,40 a a a a a a a a 13,- 0.86 32,- 22,- 25,- 16.— 6,25 5,80 40, 0.90 58,— 34,- 42,- 25,- 7,25 0, GEBOREN: PIETER zoon van C. ROEPER en T. ROEPER-Steenman. Ongeren, Texel, 8 Sept. 1929. De fleer en Mevr. REMMERS— Lange- veld geven kennis van de geboorte van hun dochter Sineanore, Grove Road 767 8 Sept. 1929. Eenige kennisgeving. hopen onze geliefde Ouders PETRUS WOKKE en ANNA MARIA DIJT hun 25-jarige Echtvereeniging te vieren. Dat zij nog lang door God ge spaard mogen blijven is de wensch van hun dierbare kinde- rea. Annie Cor en hun pleegzoon Coenraad. Zaterdag 7 Sept overleed plotseling in het ziekenhuis te den Helder onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer B. BEUMKES, oud-havenmeester in den ouderdom van 74 jaar. Uit aller naam A BEUMKES-Hillenius. Oudeschild-Texel. Heden overleed, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, HENDRIKA M. MULDER, Wed. van Joh. J. Rijk, in den ouderdom van ruim 53 jaar. Uit aller naam, M. RI[K. den Burg 10 Sept. 1929. afd. Texel op Woensdag 11 Sept. 1929 nam 8 uur bij JAC. BRUIN te Oudeschild. op Donderdagavond 8.30 in Hotel „De Oranjeboom". Agenda: Notulen. Competitie. Mededeeling „Oostersche stad". Mededeeling verloting. Rondvraag. Nieuwe leden kunnen zich hier opge ven. Verplichte opkomst ingevolge art. 24 Reglement. Het Bestuur. Voormiddag 9 uur rondgang met mu ziek, daarna Kaarshappen voor jongens van 10—13 jaar Koekhappen voor meisjes van 10—13 jaar Hinderniswedstrijd voor jongens van 6 tot 10 jaar Eierloop voor meisjes van 6—10 jaar. Voorm. 11 uur: Inleggeld f 0.75. Aangifte voor Maandagavond 9 uur bij IJ. Koppen ot een der andere cotnm.-leden. Nam. 2 uur: Inleggeld f 1.—. Extra prijs voor het mooiste costuum. De eerste prijswinnaar van het vorige jaar is hiervan uitgesloten. Nam. 4 uur: Mastklimmen voor personen boven 14 jaar. 5 uur: Hinderniswedstrijd voor meis jes van 1316 jaar .(Kussenloop) 6 uur: Kinderwagenrace voor dames boven 16 jaar 8 uur: Strijd om den man voor da mes boven 18 jaar. Inleggeld f0.25. Alles opgeluisterd door muziek. DE FEESTCOMMISSIE. Spoedig wachtende en op directe be 'elling ad f 2— per pak uit schip te Oudeschild. 11 September 1929.

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 2