«■P* PHILIPS Aanbesteding. Het Paiestrinakoor autobussen vóór Donderdagavond PHILIPS „Miniwatt" Wissel- stroom Wonderserie heeft do radio-ontvangst een sprong vooruit gebracht. MINIWATT" s s. Texelstroom naar Purmerend Be maeht van het geld. het bouwen van een Bank gebouw met kassierswoning te den Burg, Texel. Adverteeren doet verkoopen FEUILLETON Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend: vaart Miaandag a. s. "Vertrek 1 uur >\\\\\\m\\m\\\\\\\\\\\m\\\m Deze lampen geven een zeer krachtig© ver sterking, bevor deren 'n natuur getrouw© weer gave en hebben een langen le vensduur. De toonaangevende lamp op de wereldmarkt HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer y„ uur later.) Datum 11 12 13 14 15 16 17 Sept. Hoogwater 2,17 3,11 4,31 6,09 f 7,28 8.22 9,Cl Zomertijd. Van H. 6,10 alleen op werkd. 8,38 Te A 7,19 alleen Z. en Fd 9,00 7,26 sneltrein, niet op Z.en F. 9,00 9.54 alleen Z. en Fd. 12,13 10,06 Zon-en feestd. niet 12,17 12 30 alleen Zaterdags 2,52 12 47 Zaterdags niet 2,52 1,13 alleen Zaterdags 2,52 3.55 Zaterd. Z. en Fd. niet 5,51 4.19 Zon-en feestd. niet 6,32 7.20 9,34 9.09 alleen Z. en Fd 10,44 9,31 Zon- en feestd. niet 11,35 7.42 (Donderdags) 8,34 te Schagen Vertrek Amsterdam. Aankomst den Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,25 8,03 sneltr.; Zon- en feestd niet 9,37 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9,22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon en feestd. niet 2,39 1,45 Niet op zon- en feestdagen 3,50 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,12 4,56 Zon-en feestd. niet 5,31 5,51 8,02 9.25 sneltrein Z. en Fd. niet 11,13 Zon- en feestd. aankomst 11,35 alleen Zon-en feestd.] 11,35 1,10 Stoombootdienst TESO Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11,15 2,30 5,40 uur van Helder 7,— 9,55 12,15 4,15 6,55 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,— 8,— 11,— 5,40 uur van Helder 7,— 9,— 12,— 6,40 uur Auto-diensten. Van Burg: 20 min. vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Van Cocksdorpvm. 7,45,10,- en nam. 3,50 uur Van Burg vm. 8,40, 11,— en nam. 5,30 uuf Zondags van den Burg 9,-vm.) nn«.(pr.n(1 van de Cocksdorp 8,— vm.) Uosterend Den Burg—de Koog en den Hoorn v.v. Zondags geen dienst. Van den Burg: vm., 8 en nm. 5,30 u. Van denKHoorn j vm 8-45 u ennm6,-u Zon- en feestdagen vm. 8—9; 'nam. 1—7. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. Telefoonabonnees tot nam. 9 uur. Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties i Rijksverzekeringsbank I vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro Rijkspostspaaroankvm 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen en rijtuigen 7,16 uur Namens het Bestuur der Coöp. Boeren leenbank te Texel zal door den Architect Alb. v Essen te VooVburg worden aanbesteed Alleen aannemers, woonachtig te Texel, worden hiertoe uitgenoodigd. Bestek en teekeningen zijn tegen betaling van f7,50 verkrijgbaar bij den Kassier van genoemde bank. Na afloop der besteding worden bestekken en teeker.ing tegen f 2,50 teruggenomen. Aanwijzing op 16 September a. s. te 12 uur op liet terrein. Aanbesteding eveneens op 16 September a. s., des namiddags te 8 uur in Hotel „de Lindeboom" te Den Burg, Texel. Bij genoegzame deelname rijden Vrijdag avond naar en van den Burg voor hen, die de uitvoering van het Palestrina-koor willen bijwonen. Aanmelding moet geschieden bij E. BOEKEL, den Burg; voor de Cocksdorp en Oosterend bij Th. REU VERS, de Cocksdorp. TRACHT alvorens uw debiteur in rechten aan te spreken door bemiddeling van een Incassobureau, Deurwaarder ot Advo caat UWE VORDERINGEN door onzen invloed als het bekendste Handelsinformatiebureau in Nederland te laten incasseeren. Is gerechtelijke bijstand noodzakelijk zoo hebben onze cliënten vrije keuze van Deurwaarder of Advocaat en blij ven te maken kosten desgewenscht voor onze rekening. VAN DER GRAAF Co. N.V. Amsterdam Rotterdam Brussel. D. METS (Een boeiende roman naar liet Engelsch van Freeman Filden.) 25. „O, ik weet het niet precies, vrouw. Die dingen kun je niet zoo berekenen. Als een zaak „gaat", met alle toebehooren en klandizie, en zoo, nu, ik geloof niet,, dat we haar voor 25.000 dollar kwijt ge wild hadden. Maar met zoo'n zaak gaat liet zoo: Neem Tom en mij eruit en breng haar op de veiling en ze zou niet veel opbrengen". „Maar als Tom er nog in is, zou je on geveer kunnen zeggen, dat je do Quints op z'n minst tien duizend dollar gaf vroeg mrs. Milburn sluw. „Ja, dat denk ik wel", antwoordde hij nadenkend. „Dat zou je zoo kunnen zeg- gen. „Nu, dat is dm een mooi cadeau, hè. We wilden immers wat voor ben doen „Ju'.st, vrouw, maar heb je ook aan mij gedacht flapte hij eruit, met iets als gekreun. „Wat moet ik dan gaan doen ïk kan met blijven rondloopen en niets doen. Ik moet aan het werk zijn. En nu ben ik bezig de grond onder mijn voe ten weg te trappen. Het komt me waar achtig voor, alsof Tom nog het beste \\m\v\\\\\\\\\\\\\\\\\m\\\\m m\\\\\\\\\\\\m \\\m\\\\\\\\\\\\\\\ \vu\\\\\\\v\w v\\\\\\\\\\\\\\\w^ v\W ,\WWS at is". „O, wees daar tocli niet bezorgd over, lieve. Je zult wat beters doen iets wat van veel ineer belang is dan diit werk. Je behoeft geen haast te maken om iets aan te pakken. Wat je noodig hebt, is: rondkijken, je gemak houden en het er goed van nemen, terwijl je over een andere bezigheid nadenkt. Kijk tens naar de jongens van Hazeltine. Het zijn goede zakenlui, zeggen de menschen; maar je ziet ze altijd golf of tennis spe len ot paardrijden, ik kan gerust zeggen, dat zij met dollars rekenen, waar jij 'inet centen rekent. Nu kun jij ook met dollars rekenen." o— Op dat oogenblik kwam Marie de ka mer binnen. j,,Hallo, vaderlief", zei ze vroolijk „Al weer terug Hoe vindt U mijn nieuwe ja pon Is het niet net een sprookje Het knappe meisje draaide zich naar alle kanten, zoodat haar vader 't beste ge zicht had op al dat moois, alsook op het flinke en aantrekkelijke figuur, dat er in zat. Mr. Milburn trachtte ontstemd te zijn. Hij trachtte te fronsen. Men was hem ongehoorzaam geweest. Zijn dochter was niet naar haar werk gegaan. Maar, niettegenstaande zichzelf bleef hij naar dat bekoorlijke schepseltje kijken, of hij wilde of niet. Marie was eenvoudig over weldigend. Ze was nog mooier dan haar moeder geweest was en bovendien kleed de zij veel beter. Het was waar; alle jon ge vrouwen wisten daarvan in deze tijd mee te praten, dacht Milburni..-. hij kon er niets aan doen: hij was trotsch op haar. „Wees nu niet boos, Edward", kwam Mrs. Milburn haastig tusschenbeide. „Het heeft in de verste verte niet gekost, wat je wel denkt. Integendeel, je moogt ons wel een pluimpje geven voor de koopjes, die we halen. Er zijn niet veel vrouwe/i, die op koopjes zouden loopen, als ze Een waarschuwende blik hield de woor den terug, die ze op de lippen had; maar ze vervolgde: „We kunnen toch moeilijk zeggen, dat we zoo erg arm zijn, is het wel Maar deze japon was speciaal gemaakt voor Mrs. Hazeltine, in de „Bon Ton"; toen ze af was, pasten de kleuren haar niet heelemaal, dacht ze. Maar bij Marie's haar en oogen, heerlijk hè? We kregen de japon voor de helft van wat Mrs. Hazeltine er voor betaald zou Lebben. Vind je nu ook niet, dat we erg zuinig geweest zijn, Edward „O, ja, misschien wel", antwoordde Milburn droogjes. „Het is waar. De ja pon staat je goed, Marie en ik zal er niet over Drommen. Ik veronderstel, dat je niet meer naar je werk gaat Marie lachte vroolijk. „O, U bent om te gieren, vader", riep ze, terwijl ze hem onstuimig omhelsde. „Ik houd dol van U". „Wat baat me dat", dacht Milburn hul peloos. En hij begon te lachen om zijn eigen onmacht. Marie ging vroolijk zin gend de kamer uit, de trap op. Man en vrouw zaten enkele minuten zwijgend bij een. Toen zei Edward opeens: „Florence, de opmerking, welke Edith maakte, heeft me toch wat in de war ge bracht". „Welke opmerking bedoel je „Och, dat weet je toch wel. Zij zei dat het misschien het beste nog was Gar- butt's aanbod heelemaal niet aan te ne men. Ik ben vergeten wat ze precies zei op haar eigenaardige ernstige manier. Maar het gaf me te denken. Ik ben er nog zoo verdraaid zeker niet van, dat er niet ergens een addertje in het gras is. Verondersteldmaar natuurlijk, hij zou geen geld uitgeven, alleen om... en toch.." „Edward, doe nu niet zoo dwaas," was het kalme antwoord. „Edith heeft al heel weinig noodig, om anderen een buitenkansje te geven. Maar zoo zijn de menschen nu eenmaal. Ze vinden het niet bepaald prettig om te zien, dat anderen hun een eind vooruit ko men." (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 4