ALLEN OP naar de schitterende vierdaagsche De feestelijke opening zal plaats hebben op Donderdag 3 October te acht unr 's avonds ENTREE 20 CENT. Kinderen (mils onder voortdurend geleide] 10 cent. te houden op Donderdag 3, Vrijdag 4, Zaterdag 5 en Zondag 6 October aan het Schildereind te Den fiurg. Er zullen verscheidene Verlotingen worden gehouden. le maeht vm het geld. De zuivere opbrengst komt geheel ten voordeele van S.V. Texel. Het comité behoudt zich met nadruk het recht voor bij grooten toeloop de Oostersche Stad te doen ontruimen. HET COMITÉ. FEUILLETON Er zal veel te zien, ja, te bewonderen, te koopen en te genieten zijn. Voor goede muziek wordt volop zorg gedragen. Behoudens goedkeuring zal iederen dag gelegenheid tot dansen bestaan. 31. HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer i/s uur later.) Datum 2 3 4 5 6 7 8 Oct. Hoogwater 9,15 9,51 10,25 10,59 Wintertijd. 10,33 11,06 11,41 Van H. 6,10 alleen op werkd. 8,38 Te A 7,19 alleen Z. en Fd 9,00 7,26 sneltrein, niet op Z. en F. 9,00 9.54 alleen Z. en Fd. 12,13 10,06 Zon-en feestd. niet 12,17 12 30 alleen Zaterdags 2,52 12 47 Zaterdags niet 2,52 1,13 alleen Zaterdags 2,52 3.55 Zaterd. Z. en Fd. niet 5,51 4.19 Zon-en feestd. niet 6,32 7.20 9 34 9,09 alleen Z. en Fd. '.0,44 9,31 Zon- en feestd. niet 11,35 7.42 (Donderdags) 8,34 te Schagen Vertrek Amsterdam. Aankomst den Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,25 8,03 sneltr.; Zon- en feestd niet 9,37 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9,22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon en feestd. niet 2,39 1,45 Niet op zon- en feestdagen 3,50 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,12 4,56 Zon-en feestd. niet 5,31 5,51 8,02 9,25 sneltrein Z. en Fd. niet 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 11,35 alleen Zon-en feestd. 1,10 4,15 6,55 uur 5,40 uur 6,40 uur Stoombootdienst TESO Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11,15 2,30 5,40 uur van Helder 7,— 9,55 12,15 Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,— 8,— 11,— van Helder 7,— 9,— 12,— Auto-diensten. Van Burg: 20 min. vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Van Cocksdorpvm. 7,45,10,- en nam. 3,50 uur Van Burg vm. 8,40, 11,— en nam. 5,30 uur Zondags van den Burg 9,—vm.) van de Cocksdorp 8,— vm.vla 0°s'eren^ Den Burg—de Koog en den Hoorn v.v. Zondags geen dienst. Van den Burg: vm, 8 en nm. 5,30 u. Van de Koog 0 - Van den Hoorn vm 8-45 u en nm 6 u Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; 'nam. 1—?. Werkdagen: Telegraaf en telefoon vm. 8 tot nam. Telefoonabonnees tot nam. 9 uur. Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties I Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro Rijkspostspaaroankvm 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen en rijtuigen 6,28 uur OOSTERSCH STAD Aan deze fancy-fair wordt een speciaal Oostersch karakter geven. Het geheel zal de indruk maken van een Oos tersche galerij. De dames-verkoopsters zullen allen gekleed zijn in Oostersch costuum. Verzuimt in geen geval U door onze Oostersche Waarzegster de toekomst te laten ontsluieren. In de zaal zal bij de entree een schitterende verlichting worden aangebracht. S9 Ook zullen loten van de groote S.V. Texel-Loterij verkrijgbaar gesteld en enkele daaraan verbonden hoofdprijzen geëtalee rd worden. De zaal zal zijn geopend: Donderdag 11a acht uur, Vrijdag en Zaterdag van half vier tot zes uur en van acht uur tot sluiting. Zondag van vier uur tot Slui ng- Door verscheiden ingezetenen is voor de 500e, 1000e, 1500e, enz., bezoeker een mooi cadeau beschikbaar gesteld. - 'r - '"'C.-.- -- (Een boeiende roman naar het Engelsch van Freeman Filden.) „O, je hebt heelemaal geen geld noo- dig. Om je geld wordt hier niet ge vraagd, jongen. Als ik iemand mag, dan mag ik hem. Heb ik je gisteravond ge vraagd om te betalen Zeg, die partij heeft me wat achterop gebracht, dat wil ik je wel zeggen. Honderd cn zestien, mij ntieer." „Dollar"? schreeuwde Arthur bijna. „Ja, dollar. Dacht jij centen?"' „Ataar „Maak je maar niet druk. Luister. Die bestelling, die ik vanmiddag kreeg, be- teekent 700 dollar voor me, alleen aan commissieloon. Hier, probeer dit eens: dat is je ware." Laat die avond werd er bij de Quint's aan de bel getrokken. De familie was nog niet naar bed. De heer des huizes was kortgeleden thuisgekomen, ongewoon ver moeid. Edith begat zich naar de deur, maar lichtte eerst het klepje van de brie venbus op. „Wie is daar?" vroeg zij. „Laat me erin. Qoed volk. Fïet is Ar thur, Edith." Het meisje herkende de stem, hoewel ze wat schor klonk en deed de deur open. terwijl ze tegelijk het licht binnen op draaide. Arthur Mi'lburn stond voor haar, met zijn oogen knippend in het felle licht, zonder hoed, met koortsachtig gloeiende wangen. „Arthur! Wat is er gebeurd, Arthur? Je ziet er vreemd uit." Toen bracht de reuk haar al gauw op de hoogte, terwijl hij langs haar heen- slingerde. Hij zou gevallen zijn, als ze hem niet gegrepen had. Zij hielp hem in de hooge stoel in de gang en sloot de deur. „Goed zoo, meisje," begon hij dan. „Ik ben gekomen, om excuus te maken. Ik wist niet wat ik deed. Als iemand het je soms vertelt, 't is allemaal een vergis sing hoor. Ik zou mijn lieve Edith voor geen geld verdriet willen doen." Edith maakte de gevolgtrekking, dat hij excuus maakte voor de toestand, waarin hij zich bevond en kwam bij hem staan. „Tob er nu maar niet meer over, Ar thur", zei ze zacht. Ik begrijp er alles alles van. Het is een beetje onnadenkend van je. Kom binnen, ik zal om een taxi bellen, en dan kun je rustig naar huis gaan. Morgen zul je weer heelemaal in orde zijn." „Tallant kan me maar niet commandee- ren als een hond", zei Arthur luid, ter wijl hij een vijandige houding aannam. „Neen, jongen, natuurlijk niet. Kom nu maar mee." Hij strompelde gehoorzaam verder, ter wijl hij mompelde: „een beste meid ben jeik moest me schamen...-..." De consternatie in de familie Quint be hoeft geen beschrijving. Edith bleef een oogenblik bij de deur van de huiskamer staan. Een mengeling van gevoeiens be stormde haar hart. Zij was bedroefd, diep bedroefd, vooral om de schaamte, die hij zou voelen als hij de volgende mor gen haar onder de oogen zou komen. Eén ding gat haar evenwel reden tot blijd schap. Al was Arthur onvoorzichtig ge weest, hij was instinctmatig bij haar ge komen, zooals een verdwaalde duif mar de til vliegt. Haar moederlijk gevoel werd er niet weinig door gestreeld. De volgende dag leek de zaak minder weerzinwekkend. Arthur was ziek echt en ernstig ziek. De dokter, die geroepen werd, zeide, dat het een wonder zou zijn als de jongemaii geen longontsteking kreeg. Het duurde twee weken, vóór Arthur het huis van Edith terugzag. VIII. De Milhurn's waren verhuisd. Op de zelfde avond, dat Arthur bij de Quint's verschenen was, in allesbehalve voordee- iige toestand, had zijn vader de papieren geieekend, die hem tot eigenaar maakten van het 'buitengoed van Joe Brown op de „Heuvel", het aristocratische gedeelte van Bridgeton. Dit buiten was, naar men algemeen oor deelde, het mooiste van de heele stad. Het was gebouwd door een optimistisch O. W.-ër, een van die menschen, die aanvan kelijk altijd goed geraden hadden. Maar, zooals tal van anderen, was Mr. Joe Brown onmiddellijk na de wapenstilstand verkeerd beginnen te raden. De bom was gebarsten, er Mr, Brown bleef alleen met zijn gescheurde jasje over. Sindsdien was 'het „heerenhuis" aldoor op de markt ge weest, voor een belachelijk lage prijs, in aanmerking genomen, wat het oorspron kelijk gekost had. ledereen vond het mooi, en niemand durfde het te nemen. Het was ontzaggelijk groot, en kostbaar van onderhoud. De prachtig aangelegde tuinen werden reeds schreeuwend ver waarloosd. Ernest Hazeltine had het huis volledig en schitterend gemeubileerd, van de failliete eigenaar bij wijze van specu latie gekocht en was nu beginnen te den ken, dat hij er ook in geloopen was. Toen Mrs. Hazeltine dan ook op zekere dag tot haar man zeide: „ik geloot dat ik iemand weet, die het buiten van Brown wil koopen", had haar man terstond de ooren gespitst. „Wie"? vroeg hij. „Milburn", was het antwoord, „dem. n die de fabriek van aardappel-wafels heeft." (Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 4