25 BIGGEN. Stemming Hoofdingelanden. Bo maeiit vm het geld. GENEZING éen NOBLINO-SIROGP 8.8, Texelstroom naar Purmerend. Uw Familie of Bekenden Gemengd Nieuws FEUILLETON Hieuwe Modeblad m iiiiiiBiiiiiisiiiiiiEaiiiiiiaiiiiiuiiiiiiBiiiiiisiiiiii h de 30 Gemeenschappelijke Polders Maandag 11 November BOOGAARD, JACOB Hz. en ROEPER, JOHAN Nz. m min min mm mm in mm m 0 9 0 vaart Maandag a. s. Vertrek 1 uur HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer ys uur later.) Datum 6 7 8 9 10 11 12 Nov Hoogwater 11,15 11,54 0,15 1,03 2,C7 3,31 4,53 Wintertijd. Van H. 6,10 alleen op werkd. 8,35 Te A 7,19 alleen Z. en Fd 9,00 7,27 sneltrein, niet op Z.en F. 9,00 9.54 alleen Z. en Fd. 12,13 10,06 Zon-en feestd. niet 12,17 12 30 alleen Zaterdags 2,52 12 47 Zaterdags niet 2,52 1,13 alleen Zaterdags 2,52 3.55 Zaterd. Z. en Fd.niet 5,51 4.19 Zon-en feestd. niet 6,32 7.20 9,34 9 09 alleen Z. en Fd. 10,44 9,34 Zon- en feestd. niet 11,37 7.42 (Donderdags) 8,32 te Schagen Vertrek Amsterdam. Aankomst den Helder 5 12 Zon-en feestd. niet 8,25 8,03 sneltr.; Zon- en feestd niet 9,37 9,17 ?on-en feestd. niet 11,19 9,22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon en feesld. niet 2,39 1,45 Niet op zon- en feestdagen 3,50 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,12 4,56 Zon-en feestd. niet 5,31 5,51 8,02 9,25 Z. en Fd. niet 11,13 Zon- en feestd. aankomst 11,35 11,35 alleen Zon-en feestd. 1,10 Stoombootdienst TESO Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11,15 2,30 uur van Helder 7,9,55 12,15 4,15 uur Op Zon- en Feestdagen: van Texel 8,— 11,— 3,15 uur van Helder 9,— 12,— 4,15 uur Auto-diensten. Van Burg: 20 min. vóór het vertrek v. d. boot Van Haven na aankomst van de boot. Van Cccksdorpvm. 7,45,10,- en nam. 12,30 uur Van Burg vm. 8,40, II,— en nam. 5,30 uur Zondags van den Burg 10,45 vm.) 0n-,_r(lnd van de Cocksdorp 9.30 vm.) erend Den Burg—de Koog en den Hoorn v.v. Zondags geen dienst. Van den Burg: vm. 8 en nm. 5,30 u. Van de Koog D Van den Hoorn vm 8'45 u ennm6,-u Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; 'nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: 8 vm. tot nam. 8 Telefoonabonnees tot nam. 9 uur. Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro 1 Rijkspostspaaroankvm 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen en rijtuigen 4,58 uur LANDBOUW EN VEETEELT. Een koe die meer neemt dan ze geeft moet terstond opgeruimd worden. Con trole is noodzakelijk. Bij het aankoopen van buitenlandsche grondnotenkoek en meel moet men zeer voorzichtig zijn. Het vorig jaar werden bij 814 monsters er 292 gevonden van niet voldoende zuiverheid. o Wilt gij dat uw slakkenmeel goed werkt, zorg dan dat er genoeg kalk in de grond is. Nog altijd hebben de meeste gronden kalkgebrek. o— Er worden in ons land ongeveer 20 miljoen kippen gehouden. Er zijn helaas nog kortzichtige boeren, die geen kippen op de boerderij willen. Geen wonder, dat ze niet vooruit boeren, -^o Houdt u aan de algemeene regel; bijna alle gronden om de vier jaar kalken. Denkt ge, dat ge geen kalk noodig hebt, laat dan onderzoeken te Groningen. Bij het nemen van melk bij een par levinker in de Dordsche Kil bij 's Graven deel is overboord gevallen de 36-jarige vrouw van schipper Beekman uit Antwer pen, bevarende het schip „Martha". Hoe wel direct opgenaaid, waren de levens geesten reeds geweken. Het lijk is naar de R.K. Begraafplaats te Dordrecht ver voerd. In een onbewaakt oogenblik geraak ten de kleeren van een 84-jarige weduwe aan de Amstelveensche weg te Nieuwer- Amstei in brand, vermoedelijk doordat zij er te dicht mee langs de rood gloeien de kachel streek. Hoewel de vlammen onmiddellijk met Oehulp van dekens werden gedoofd, kreeg het slachtoffer gevaarlijke brandwonden. Men vreest voor haar leven. De avondverlichting van het Rijks- musum trok groote belangstelling: 16.563 personen. Heerenveen. De Winkeliersvereen. heeft besloten in het laatst van de maand November een lichtweek te organiseeren. In Drente bestaat een sterk streven bij verschillende gemeentebesturen om de drinkwatervoorziening te regelen. In het Zuidwesten van de provincie wenschen Vledder en Nijeveen zich aan te sluiten bij de op te richten groepsdrinkwaterlei- ding in Noord-Overijsel of bij het bedrijf der gemeente Meppel. In het Oosten der provincie zijn tien gemeenten bezig het vraagstuk op te lossen door oprichting van een streekwaterleiding. (Een boeiende roman naar het Engelsch van Freeman Filden.) 41. „Zeer aangenaam", zei Tom, zijn hand al toestekend. De chauffeur, met kieschheid, deed, als of hij de hand niet zag, mompelde een dank, en trok zich terug. De beide man nen gingen op de voorste bank van de wagen zitten. /„Dat is een sigarenaansteker, Tom," legde Milburn uit, terwijl hij een lang koord van onder ophaalde, aan het einu waarvan de aansteker bevestigd was. „Die kar heeft alles, hè?" merkte Tom vol bewondering op. Maar het was duide lijk dat zijn geest met andere dingen be zig was. Eindelijk, toen zij zwijgend enke le minuten gerookt hadden, zei Tom: „Edward, ik ben in de war. De zaken gaan op de fabriek niet zooals ze moesten gaan. ik geloof, dat ik geen zakenman ben. Mijn hoofd staat niet voor koopenen verkoopen en al dat soort dingen. Ik ben een tabrieksman, dat is alles." „Ho, ho, dat is wat al te kras", was het sympathieke antwoord. „Maar wat is is de moeilijkheid eigenlijk, Tom?" „Ja, wat is die moeilijkheid eigenlijk In de nacht van 26 op 27 October is op de hoek van de Prinsestraat en de Pieterstraat te Den Haag een voorbijgan ger door een auto gegrepen. De man kreeg een schedelbreuk en bloedde hevig na enkele oogenblikken was hij overleden Velsen. B.enW. hebben besloten, de koemarkt alhier af te schaffen. 26 Oct had de laatste koemarkt, met een aan voer van 41 koeien plaats. Aan het strand te Wijk-aan-Zee is een 75-tal busjes met ontplofbare stoffen aangespoeld. De marine-laistwacht zal deze busjes met hun gevaarlijke inhoud vernietigen. E. de Letter te Sintjansland, ge meente Oosterland (Zeeland) heeft drie maal met zijn jachtgeweer geschoten op A. S. van Hoeve, landbouwer en raadslid Van Hoeve werd slechts licht gewond Het slachtoffer was 46 jaar oud. De Letter is door Rijks- en gemeente politie in het arrestantenlokaal ingesloten BUITENLAND. Semarang. De raad van justitie heeft de behandeling aangevangen van de zaak tegen verdachte M.L., machinist bij de ijs-Mij. Petodjo, gedagvaard terzake, dat hij in Maart jl. in zijn woning op de vezelonderneming Modjogedang een Ja vaansche grassnijder van het leven zou hebben beroofd door deze man, na hem voorat aan beide handen met een stut ijzerdraad te hebben vastgebonden, gj weldadig op de grond te werpen, bij nek en keel vast te grijpen en met een ijzeren hamer ettelijke slagen toe te brengen op hoofd en lichaam, tengevolge waarvan het slachtoffer is overleden. Hollywood. In een filmlaboratorium alhier heeft een brand gewoed, tengevolge waarvan 10 tot 20 personen worden ver mist. De brand is ontstaan door een ont ploffing. Op het traject Teschen-Wadowitz is 'n aanslag op een spoortrein gepleegd. Uit wraak, dat hij zoo lang voor de slag- boomen moest wachten, legde een koop man een stuk ijzer van 100 kg. op de rails. Een ramp werd op het laatste oogenblik voorkomen. Een melkboer, uit Golden Green in Engeland, die een zijner melkflesschen had laten vallen en de scherven op de openbare weg had laten liggen, is door de politierechter te Enfield tot tien pond boete veroordeeld. De witte rhinocerossen, die in het dierenpark aan de Witte Oemfolosi-ri vier in Natal worden beschermd, zijn in aantal toegenomen. Men meende, dat er maar een kudde van ongeveer vijftig die ren bestond, maar de entomoloog Harris, die aldaar een campagne tegen de tse tse-vlieg hield, heeft 172 van deze dieren geteld. niet?" antwoordde Tom treurig. Met alles is er moeilijkheid, op kantoor. Het is gek, maar dezelfde menschen, die altijd zoo prompt waren met het betalen van hun rekeningen, toen jij er was, zijn nu altijd slecht bij kas. Ik heb te veel geld uitstaan, dat is één ding. En dan, ik ben geen kooper genoeg, Edward. Jij hadt altijd zoo'n manier om de laagste prijs te krij gen. En mijn boeken zijn heelemaal in de war. Ik probeerde ze eerst zelf bij te houden, voor het meerendeel, tenminste. En toen heb ik een boekhoudster geno men, maar die deugt heelemaal niet. O, de heele boel is in de war." „Kom, _rnaak je daar nu maar geen zorg over 1 om. Ik zal eens aanloopen om te kijken hoe het met je staat. Ik had je meer wenken moeten geven, hoe je moest koopen, vóór ik heenging, dat is zeker. Maar wat duivel, ik zal een paar dagen bij je komen werken, al heel gauw, zoo dra ik mijn eigen zaken wat op streek heb." „Dat meen je toch niet, Edward. Zou ;e dat werkelijk kunnen doen?" Lom was alweer een ander mensch. Zijn somberheid verdween als mist voor de zon. V,Natuurlijk kan ik dat. En al heel gauw ook. Denk er maar niet meer aan, oude jongen. Zeg, Tom, kijk daar ach terin eens hoe deze kar is ingericht. Net een huis met centrale verwarming. Ver- sche bloemen, van alles. Een tafeltje om We vestigen de aan dacht van onze leze ressen op het Dit verschijnt 2 maal per maand met 16 blz. in groot formaat en bevat telkens tiental len goede modellen van dames- en kin derkleeding, alsmede van fraaie handwer ken. Een uitvoerig knippatronenblad wordt gratis bijge leverd. Frijs 95 ct per kwartaal. Franco per post f 1,25. We maken er u spe ciaal op attent, dat uitsluitend abonnees op deTexelsche Courant dit Nieuwe Modeblad tegen deze prijs kunnenbekomen. i I'S Voor KLIEREN en KL1ER-TUBERCULOSE bestaat er maar geneesmiddel Genezing hiermede wordt ge garandeerd. Vele dankbetuigin gen. Verkrijgbaar bij alle drogisten. Fabriek „Noblino" Scheldestr. 165 Den Haag. TRACHT alvorens uw debiteur in rechten aan te spreken door bemiddeling van een Incassobureau, Deurwaarder of Advo caat UWE VORDERINGEN door onzen invloed als het bekendste Handelsinformatiebureau in Nederland te laten incasseeren. Is gerechtelijke bijstand noodzakelijk zoo hebben onze cliënten vrije keuze van Deurwaarder of Advocaat en blij ven te maken kosten desgewenscht voor onze rekening. VAN DER GRAAF Co. N.V. Amsterdam Rotterdam Brussel. te whisten.... maar als ik wil whisten, dan kan ik dat in de voorkamer thuis doen,. Sommige van die gemakken zijn gewoon onzin, Lom." y,Maar toch wel aardig." „,0, ja, maar ik begin iets te merken van dit weeidestelletje. Je bent nooit heelemaal tevreden, wat je dan ook hebt. Wat je werkelijk wilt hebben, is altijd een eind voor je uit. Nu spreken ze alweer over een auto voor Mary. Natuurlijk, het is waar, Mary heeft recht op een deel van ons meevallertje. Dan wil Arthur een kar hebben. Ataar die krijgt hij niet. Die jon gen moet strikt bij zijn werk blijven en vooruit zien te komen. Als hij een kar retje wil hebben, moet hij wachten, tot hij er een kan koopen. Natuurlijk, als zij trouwen, dat is wat anders. Tom, ik wou je daar juist eens over spreken." Binnenshuis had de vergadering zich in natuurlijke groepjes verdeeld. Natuurlijk hadden Mrs. Milburn en Daisy veel om over te spreken en veel, om te inspec- teeren. Mary, die zich al lang verveelde met de voorstelling, trachtte Chester be zig te houden met uitgeknipte puzzle's. Deze zelfverloochening, welke Mary zich ijwilüg oplegde, al geeuwde zij "er nu en dan bij, gaf Arthur en Edith gelegen heid om eens met elkaar te praten. Er was voldoende reden voor Edith's ongewone opgewektheid die avond. Zij was gekomen, vrij van alle vroegere be- sluiteloosneiü. Het was een verlichting TE KOOP: B. DROS, Eierland. llllliS!IIIIIHIIIIIIi5IIIIIIBSll!III^IIIIIIS3ll!l!l^lll!ll 3 Wij verzoeken beleefd advertenties voor het volgend nummer in te zenden daags vóór de verschijning van dat blad uiterlijk te half vier n.m. Groote an nonces des morgens s.v.p. De Adm. De stemming van 2 Hoofdingelanden voor het Waterschap zal gehouden worden op van 's morgens 10 uur tot namiddags 3 uur in café „den Burg". Periodiek aftredend de heeren: beiden herkiesbaar. Het College v.li. Dag. Bestuur, J. S. DIJT, Voorzitter. D. v. d. OORD, Secretaris. D. METS kunnen koopen wat zij wenschen maar een FOTO van u of uw familie niet. Waarom zoudt u als bt. Nicolaasgeschenk dus niet eens EEN GOEDE FOTO laten maken Het is het mooiste en duurzaamste souvenir, dat u kunt aanbieden aan diegenen, die u dierbaar zijn. Portret-Atelier JAC. DE BOER DEN HELDER, levert u datgene wat u wenscht, in de meest fijne en houdbare uitvoering. Wacht niet tot 't laatst. nil voor haar, dat zij nu wist, wat zij moest doen. Mr. Milburn's onhandige, maar eer lijk gemeende tusschenkomst had het meisje er toe gebracht, om voor de laatste maal de verhouding tusschen Arthur en haar aan een onderzoek te onderwerpen. Zij beminde Arthur en zij verlangde er naar, hem gelukkig te maken. Zij had al leen voorzichtig willen zijn. Maar zij moest zichzelf bekennen, dat voorzichtig heid ten slotte slechts één van de vele deugden is: en de moed om een vraag stuk aan te pakken, waar moeilijkheden aan verbonden zijn, is misschien nog de grootste voorzichtigheid. Die gedachte stemde haar vroolijk. En ze wist boven dien, dat de omstandigheden nog wel eens heel wat minder gunstig hadden kunnen zijn. Zoo was ze naar de Milburns gegaan, met stralende oogen, vol verlangen en gelukkig. Met één enkel woord kon zij niet alleen zichzelf en Arthur, maar te vens zijn ouders en haar ouders genoegen doen. Zij had dat woord reeds op de lip pen. Zij wachtte slechts op één gefluis terd woord van teederheid van zijn kant om het nieuwe leven te beginnen. Er was voor haar niets vreemds in c» zenuwachtige onrust van Arthur, toen zij naast hem zat op de groote, rijk bekleede sola, en hem de gelegenheid gaf, om te spreKen .Zij voelde, zij wist waaraan hij op dat oogenblik dacht. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 4