Gemengd Nieuws Aanbesteding Groenten- en Fruithandel Steenenplaats. Noteering C. B. Keijser Co, Te koop bij inschrijving. De Doopsgezinde Pastorie met grooten tuin ADVERTENT1EN Muziekclub „Excelsior" een uitvoering ongeveer 200 H. L. voeraardappelen. PENSION n A. v. d. VIS. o Eer? beste pas afgekalfde 7-jarige koe BINNENLAND. neelvereeniging I.L.B. te den Burg om te Oudeschild een uitvoering te willen geven aan welk verzoek met de grootste bereid willigheid werd voldaan, waarvoor de heer Boom de leden hartelijk dank zegde. Over de inhoud der stukken kunnen we gevoe gelijk zwijgen, daar die in de courant van Zaterdag reeds vermelding vond. Er werd ook hier over het algemeen goed spel ge geven. En toch was het hoofdnummer zeer zeker geen gemakkelijk stuk om te spelen. Het decor en costumes vielen op door hun aantrekkelijkheid. Uit het harte lijk applaus na ieder bedrijf bleek wel, dat het gegevene op prijs werd gesteld en we meenen wel te mogen voorspellen, dat I.L.B. meerdere malen te Oudeschild zal optreden. Minahassa-collede. De heer J. Henkes Dz. alhier verzoekt ons mee te deelen, dat in het vorig num mer zijn persoon ten onrechte als lid van het comité, dat bovenvermelde collecte op Texel voorbereidt, vermeld is. DE MOK. Overplaatsingen. Officieren van de marinestoomvaartdienst 2e kl. Lugtenburg en B. W. Vinke zijn overgeplaatst van de Mok naar het vlieg kamp de Kooy bij den Helder. OOSTEREND. Ook hier een radio-centrale. De heer J. Omis, smid alhier, is voor nemens hier een radio-centrale te stichten behoudens goedkeuring van de bevoegde autoriteiten. Bij een minimum getal van 25 deelnemers zal de heer Omis tot stich ting overgaan. Hij zal zich daarbij van de nieuwste versterkers bedienen. De kosten zullen 50 ct. p. week bedragen, voor welk bedrag de aangeslotenen de geheele dag kunnen genieten van muziek, redevoeringen persberichten, etc. Ons Texelscli dialect. (Vervolg.) 2. Maar nou moet je wete, as dot ik die middag na 't etc an de gesmookte poon- ties vveest wos. Van deer, dot ik n ge- duchte dorst kreeg. Ik docht, wat moet ik nou beginne, want om ol na huus te gaan, dot wos me nag veul te vroog. Ik had teuge de vrouw seit, dot ik teuge 'n uur ot zeuve thuus weze zow, zo wot teuge koppiestied, en 't was nag maar n menuut ot tien over viere. Ik had wel ers hoord, dat sukelaad ok zo goed foor de dorst was, maar ja! Zo as 't wel meer gaat, had ik vergete me geldbuultje mee te neme. Ik denk: borregc wil ik niet, en. cente liene dat wow ik ok met. Ik foelde ol ders tan de iene zak in de are, en net ot 't spul sprak, laat ik nou een dubr beitje tussche de foering fan me tessie tiende. Het had er zeker ol wie weet hor lang in sete, maar offijn, ik wos er toch mee red. Maar ja! Je ken van ïen dub beltje niet veul kromme spronge make vooral mit deuze dure tied niet, hee. Ik docht zo, 'n ijsie ken ik niet hewwe vanwege me maag, en Pils ot n koegel- flessie ken ik er niet toor kngge, dus ik? na lang prakkezeere na de tent van Louw en ik seg teuge sicn vrouw: Hei je ok sukelaad? Ja zeker, seit ze, meer as je op ken. Nou ik seg: geef me dan maar 'n reepie. Hoe'k soort wow je hewwe? seit ze, van Sikkus of Kwatta, ot soms 'n karremelkreepIk seg: wat vertel +e me nou? 'n Karremelkreep bit deer dan karremelk in? Ja, seit ze, t staat er te minste op. Nou ik seg, dan ben 'k hier net an 't goeie adres, want de dokter het me net anrade veul karremelk te gebruke. En deurdat 'k zoo'n dorst had, seg ik, geet me d'r dan maar gauvv ien. Ik seg, hoe duur benne ze per stik? 'n Stuuver, seit ze. Nou, ik fond dat hille- gaar niet zo duur, maar 'k seg as ik er nou 'rs twie geliek neem, skeelt dot nag Ni, dot ken niet, seide ze. En deer ik toch al mit 't dubbeltje in me hand stond, leide ik 't maar gauw neer, en kreecr ik er twie en ik vort. Maar ik wow vanzelf niet tussche-n-al die badgasten in loope te snobbe, dot ik docht, ik gaan n endje om de Zuud, 'n rustig plekkie op- soeke, en ze deer opete. Op lest had ik 'n plekkie fonde, weer gie mensche wazze, en docht sie zo, nou zei ik me dorst ers sien over te krigge, maar k zet eerst maar eve me koese antrekke. Maar ja wel, ik sat nag maar ampei, ot deer kwam er al ien op 'n koggeltje schuin op me of. Ik docht, wat hewwe we nou weer, kenne ze me nou met rs 'n oogeölikkie rustig allien sitte late (Wordt vervolgd.) Utrecht. Maandagmorgen te vijf uur is Z D.H. Mgr. van de Wetering, Aarts bisschop van Utrecht, overleden De ka tholieke wereld lijdt door dat afsteiven n groot verlies. De uitvaar-, en de begrafenis zullen plaats hebben op Vrijdag a.s. Het stoffe lijk overschot zal worden bijgezet in de Bisschopskapel aan de Bildstraat te Utrecht. Tusschcn de min. van Binnenl. Za ken en Landb. en van Waterstaat vindt overleg plaats nopens hetgeen moet wor den verricht tot het verwerven van een behoorlijke vischstand in liet toekomstige IJselmeer na afsluiting der Zuiderzee (eind 1930.) De laatste molen te Waddinxveen, de graanmolen van de firma Galama, wordt gesloopt. De familie Speenhoff zal 27 Novem ber voor een rondreis naar Nederlandsch- Indië vertrekken. In Februari a.s. zal door de Holl. Spoor de exploitatie worden gestaakt van de Stoomtram Schagen-Wognum-Nibbix- woud. BUITENLAND. Hankau. Roovers, die zich voor communisten uitgaven, hebben de Fran ciscaner zendeling Ulrich Kreutzer ge vangen genomen en eischen een losgeld van 10.000 dollars van de missie. Rooseveltvliegveld. Teil aanschouwe van een groote menigte zijn 16 menschen waaronder een vrouw, achter elkaar van 650 M. hoogte uit een vliegtuig gespron gen. Zij kwamen allen behouden op de grond Terecht. Zij waren zoo snel ach-, ter elkaar uit het vliegtuig gesprongen, dat zij na het openen van de valscher men bijna een loodrechte lijn vormden. De gewezen Duitsche keizer heeft een klacht ingediend tegen de Berliner Morgenpost. Het blad had enkele dagen geleden een artikel gepubliceerd, waarin werd beweerd, dat Wilhelm II financieel geïnteresseerd was geweest in de firma Krupp en dat het Duitsche leger daarom zijn kanonnen bij Krupp moest betrekken. -— De vulkanische uitbarsting in Guate mala (M. Am.) heeft minstens 700 doo- den geëischt. Het juiste getal is niet te melden, daar tal van personen, door de vloeibare kokende lava verzwolgen wer den. Te Worcester (Mass.) zijn vijf ai-» beiders gedood door een te vroege ont ploffing van dynamiet onder een tunnel. Een 25-jarig jongmensch werd te Namen wegens beleediging van het leger en de Belgische vlag, tot 350 fr. boete veroordeeld. Hij had, toen hij een regi- mentsvlag voorbij kwam, gefloten en tweemaal „weg met het leger" geroe pen. Gedurende een hevig onweer boven Toscane sloeg de bliksem in een kerk. Het dak werd weggeslingerd. In Prato sloeg de bliksem in het stationsgebouw. De spoormannen moesten door de ven sters vluchten. In de bergen is 15 cM. sneeuw geval len. De temperatuur is eenige graden on der nul. Op de bergen bij Peruggia ligt de snecmv een meter hoog. Bijna zes weken vroeger dan gewooti- ijk heeft de winter in Frankrijk zijn in trede gedaan. Overal is koude voelbaar, in verschillende steden en ook in Parijs is Vrijdag de eerste sneeuw gevallen. Behalve een dikke mist, die vooral Lon den en het Zuid-Oosten geteisterd heeft, is het op verscheidene plaatsen zeer koud geweest en in Schotland heeft het 'snachts 15 graden gevroren. Glasgow had 6 uur 's morgens een temperatuur van 20 gr. Fahrenheit en de scheepvaart op de Clyde ondervond al veel stagnatie. In Britsch-Indië is een nieuwe ge- electrificeerde spoorweg van Bombay naar Poona geopend. De lijn is 116 mijl lang en de langste electr. spoorweg in het Britsche rijk. Hoover heeft de natiën uitgenoodigd tot deelneming aan de wereldtentoonstel ling te Chicago in 1933 ter viering van de honderdste jaardag van de instelling van het gemeentebestuur van Chicago. Te Chicago is 5.000.000 dollar bijeen gebracht. INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de N.V. Graanhandel en Graanmalerij ,,De Hoop" te de Cocksdorp om vergun ning tot het oprichten van een inrichting voor het breken van lijnkoeken in het perceel gelegen nabij de Haven te Oude schild, kadastraal bekend in sectie D., no. 2946. Op Dinsdag den 3en December 1929, des middags te 12 uren zal ten Raad- huize gelegenheid bestaan om bezwaren cegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten Zoowei de verzoeker, als zij die be- i,varen hebben, kunnen gedure. de drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, p de Secretarie der Gemeen e kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel niet tot beroep van de beschikking van het Gemeentebestuur bevoegd zijn zij, die niet voor iiet Gemeentebestuur zijn versche nen, ten einde hunne bezwaren monde ling toe te lichten. Texel, 19 November 1929. Burgem. en Wetli. voornoemd, W. B. ÜORT. De Secretaris, JONKER. PREDIKBEURTEN HERV. GEMEENTE, Donderdag 21 November. Oosterend, 's av. half 8 Bijbellezing. Vrijdag 22 November GEREF. KERK (H.V.) Oosterend 's av. half acht spreekt Ds. Buskes Over de Christenreis van Bu- nyan. Zondag 24 November. HERV. GEMEENTE. Burg, 's av. 7 uur ds. v. 't Hooft. Koog, vm. 10 uur ds. v. 't Hooft. H. Avondmaal, den Hoorn vm, 10 uur ds. Oskamp. Oudeschild, vm. 10 uur ds. Groenenberg. Collecte schraalste Pred. tract. Oosterend nm. 3 uur ds. Groenenberg. Cocksdorp vm. 10 uur ds. Plug. 'sav. 7 uur Bijbellezing. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, vm. 10 uur ds. v. d. Leer Maandcollecte voor de kerk. nm. 3 uur dezelfde. GEREF. KERK (H.V.) Oosterend, nm. half 3 ds. Buskes. nm. half 8 dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, vm. 10 uur ds. Vis' Burg, 's av. 7 uur ds. Vis. den Hoorn, vm. 10 uur ds. Smidts. MARKTBERICHTEN Alkmaar, 15 Nov. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 1430 H.L. De prijzen waren per 100 K.G. Tarwe 11.60 a 12,75 Haver 8.— a 8,50 Gerst chevalier 8.75 a 9,25 Groene erwten (kleine) 12, - a 15,— (groote) 18,- a 25 Grauwe erwten 14,a 36, Vale erwten 14,50 a 32,— Eierveiling, Hollands Noorderkwartier Alkmaar 16 Nov. Kipeieren. Aanvoer 45.000. 56/58 K.G. 0, a 0, lOOstuks 58/60 K.G. 0,A f 0. - üe luustuks 60/64 11,— k 11,50 62/64 a —.00 truin 11,12,10 Kleine eieren 6,50 a 9.— Eendeieren. Aanvoer 8 000 7.10 k 7,30 Eierveiling Texel, 18 Nov. Aangevoerd werden partijen, 12818 stuks Kipeieren 58-62 Kg. 9,- 10,90 62-66 9,80 11,40 66-70 10,50 12,30 Puleieren 6,00 9,90 eendeieren f 6,80 a 0,— Texel, 18 Nov. 1929. 8 koeien 225. a 275. 12 Pinken 100.—a 140. 15 kalveren 50,a 75, 8 nuchtere kalveren 12, a 18, 2 rammen 10 Schapen 25,a 35,— 1 Geiren 0,— a 4 schrammen - a -, - 19 biggen 15.- a 18. - 17 korf oude kippen 0,80 a 1,20 3 korf jonge kippen 2,50 a 3,50 NAGEKOMEN BERICHTEN. De directeur van T.E.S.O. deelt mee, dat de „Alarsdiep" Zaterdag weer de dienst hervatten zal. Zondag a.s. zullen 10 Texelsche en 10 Heldersche dammers elkaar in Hotel Texel bekampen. Door een donateur van de Texelsche damclub is een medaille uit geloofd. Gij kunt er van verzekerd zijn, dat de Texelsche Courant op Texel in alle kringen wordt gelezen en hier een zoo ruime verspreiding geniet, dat ge met 'n advertentie in dit blad vrijwel ieder Texelaar bereikt: HIJ IS ALS REGEL ABONNEE en anders ZEKER MEDELEZER. Oplaag 1670 ex. GEBOREN: MARGARETA, dochter van C. W. I.. KELDERHUIS-Walig R. KEI DERhUIS. Zui ';-Eierland, 19 Nov. 1929. Heden overleed plotseling onze jongste lieveling, MAARTEN. Zijn diepbedroefde Ouders, S. HEERSCHAP. L. HEERSCHAP-v. d. Vliet Den Burg, 18 Nov. 1929. geeft Zaterdag 23 Nov. in de Zeven Provinciën te Oudeschild. MUZIEK en VOORDRACHTEN. Entree 60 cent. Aanvang 8 uur. BAL NA. TE KOOP voor 2 cent per K.G. MART. DE GRAAF, nabij Cocksdorp. De dames SCHRAMA—BAKKER zullen trachten aan te besteden, het timmer- en metselwerklvan een te bouwen aan het Schildereind te den Burg, De inschrijving moet geschieden in per- ceelen. Bestek en teekeningen verkrijgbaar A f 2, -. Bij ongeschonden inlevering der bestekken en teekeningen f 1, restitutie Briefjes in te leveren voor of op Woens dag 27 Nov. voor 9 uur 's avonds. De uit slag zal later bekend gemaakt worden. lederen dag versch gerookte Poonen Stroobokking Spekbokking Verder verkrijgbaar Prima Zoutevisch Stokviscli Gemarineerde Haring per flesch van 20 stuks f 0,95. Beleefd aanbevelend, van AF OUDESCHILD l.aplata en platte Mals 9,50 Chevaliergerst 9,50 Prima Canadagerst 9,— Gemengd kippenvoer 11,25 Ochtend voer 14,25 Bertels kunstkorrel 16,25 Haver 8,50 Inlandsche tarwe 12,— Buitenl. tarwe 9,75 Voererwten 11,75 Voorslaglijnkoeken 14,50 Amerik Lijnkoek S. K. 14,50 Zachte Grondnotenkoek 13,25 Cocoskoeken 11,25 Paimpitkoeken 11,25 Zaansche Soyakoeken 12,25 Murwe lijnkoek W.L. 17,50 Bertels Suikerkoekjes 18,25 Kalvermeel Duyvis 18, Katoenzaadmeel Bolted Texas 14.25 Inl. Suikerpulp ca. 28% 9,—' China paardeboonen^geschoond 11,50 Tarwezemelen 7,75 Tarwegnnt 7,50 Delftsche Phosphorzure kalk 14 50 Carnarina vleesch-diermeel 23 75 Vischmeel 23,— Turfstrooisel fijn .*,35 Den Burg, Texel 21 Nov. 1929. TE DEN HOORN. Zeer geschikt voor pension. Biljetten worden ingewacht tot en met 30 November 1929, 's avonds 8 uur bij den boekhouder JAC. BRANS. TE KOOP: met veel melk en 1 KCEKALF. Gebr. G. en A. KEijSER, de Waal.

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 3