SAIOÖIOIE DE BEKENDE STANDAARD COMBINATIE P RIJ S F 253" Se mu van het geld. WSJ BREIEN Adverteert in de Teselsche Courant FEUILLETON Volgens het nieuwste Philips systeem van afbetaling OOK LEVERBAAR NA DE EERSTE BETALING IN TERMIJNEN VAN F 14.60 OF F 18.- PER MAAND Uw handelaar geeft U gaarne alle gewenschfe inlichtingen. - f min es min mm b iiiiii m mm si mm 0 fwortfi vervolgd,) I i HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmlddags(nam. Datum 12 13 14 15 16 17 ongeveer 18 uur later.) Feb Hoogwater Wintertijd. Van H. 6,10 alleen op werkd. 8,35 Te A 7,19 alleen Z. en Fd 9,CO 7,27 sneltrein, niet op Z. en F. 9,00 9.54 alleen Z. en Fd. 12,13 10,06 Zon-en feestd. niet 12,17 12 30 alleen Zaterdags 2,52 12,47 Zaterdags niet 2,52 1,13 alleen Zaterdags 2,52 3.55 Zaterd. Z. en Fd. niet 5,51 4.19 Zon-en feestd. niet 6,32 7.20 9,34 9,09 alleen Z. en Fd. 10,44 9,34 Zon- en feestd. niet 11,37 7.42 (Donderdags) 8,32 te Schagen Vertrek Amsterdam. Aankomst den Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,25 8,03 sneltr.; Zon- en feestd niet 9,37 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9,22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon en feestd. niet 2,39 1,45 Niet op zon- en feestdagen 3,50 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,12 4,56 Zon-en feestd. niet 5,31 5,51 8,02 9,25 Z. en Fd. niet 11,13 Zon- en feestd. aankomst 11,35 11,35 alleen Zon-en feestd. 1,10 Stoombootdienst TESO Op Werkdagen van Texel 6,8,— 11,15 2,30 uur van Helder 7,— 9,55 12,15 4,15 uur Op Zon- er, Feestdagen van Texel 8,— 11,— 3,15 uur van Helder 9,— 12,— 4,15 uur Auto-diensten. Van Burg: 20 min. vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Van Cocksdorp vm. 7,45,9,50 en nam. 12,50 uur Van Burg vm. 8,40, 11,en nam. 5,20 uar Zondags van den Burg 10,30 vm.) 0osterend van de Cocksdorp 9,30 vm.vla U0SIerenQ Den Burg—de Koog en den Hoorn v.v. Zondags geen dienst. Van den Burgvm. 8 en nm. 5,30 u. Van denKHoorn vm 8-45 u nm 6,-u Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9nam. 1—2, Werkdagen: Telegraaf en telefoon: 8 vm. tot nam. 8 Telefoonabonnees tot nam. 9 uur. Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties i Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro Rijkspostspaarosnkvm 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen en rijtuigen 5,31 uur en repareeren alle soorten wollen kleeding kousen en sokken. Ook de allerfijnste. JAAP SNOR, Zuidstraat 15, den Helder. Let op den gelen winkel. Depöt Wed. S. BAKKER, Gravenstraat. den Burg. PHILIP'S- De Sanguinose is een krach tige bloedherstellet en een kracht bron voor het geheele zenuw stelsel. De Sanguinose bestrijdt en overwint de bloedarmoede en zenuwzwakte met al hare gevol gen. Zij heeft honderden gehol pen, zij zal het ook U doen. Tweemaal daags een eetlepel is voldoende. SANGUINOSE kost: per fl. f2.— de 6 fl f 11-, 12 B. f 21,-. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en voorname Drogisten. Wacht U voor namaak. VAN DAM Co. De Riemerstr. 2c/4. Den Haag. Te Texel bij G. Dros, Ooster end T. Buijs en I. Moerbeek den Burg, Joh. Dros, Oude- schild, en P. Dogger, Oost. (exclusief antenne) (Een boeiende roman naar het Engelsch van Freeman Filden.) 67. „O, ja, ik geloof óók wel, dat het in orde is. Het eena is niet erger dan het' andere. Als Drummey bij ons de boel be keken heeft, kan hij zeggen, dat we schoon opmaken. Laten we dan maar geen ver stoppertje spelen. Maar zorg er voor, dat er 'nergens een spoor van drank is. Berg die karaffen en bitterglazen een paar hon derd meter onder de grond. En zeg Mary, dat zij geen sigaret rookt, als haar leven haar liet is. Laat eens kijken: er is geen gevaar dat er iemand komt vanavond, is 't wel? Wat ik je bidden mag, Iaat de Prew's niet komen. Mrs. Prew is van dat' soort vrouwen, dat Enoch direct zou neer schieten. Wij oegrijpen haar nu zoo'n beetje, maar Enoen zou dat niet doen. Kijk eens, die sigaretten-eindjes daar in de ascb van de haard. Laat die er allemaal uitne men, of zeg Nelly, dat ze er een vuur boven aantegt, en" ze allemaal verbrandt. Het staat schooierig." Dat was zooveel'als blaam werpen op de huishouding en Mrs. Milburn werd ge prikkeld. „Oom Enoch is niet gek, Edward. Hij weet, dat de menschen rooken." „Florence", zei Milburn, zonder verder op die kwestie in te gaan, „laten we een! eenvoudig diner hebben. Geen kostbare gerechten. Een gebraden lamstuk, dat is een idee." „Denk je dan, Edward, dat ik tot nu toe er niet aan dacht voor het diner te zorgen Ik heb twee fasanten, cake, ijs...V „Genadige hemel, dat had je niet moe ten doen, Florence", riep Edward uit. Waar is Arthur?" „Wel, die is naar New-York gegaan met de jonge Prew. Dat weet je toch." „Ja, dat weet ik. Maar weet je ook wan neer hij terugkomt? Florence, ik houd niet van die uitstapjes, heelemaal niet. Gerard Prew is een kwal, zijn familie weet geen raad met hem sinds hij van het college is weggejaagd. Heb je Arthur geld gegeven vóór hij wegging, Florence?" „Ik heb hem 1U0 dollar van me zelf ge geven," zei zijn vrouw. „Edward, dat moest hij hebben. Hij kan niet uitkomen, met wat jij hem gaf." „Ik wil niet hebben dat jij die jongen geid geeft," riep Milburn wild. „Dat heb je wel honderdmaal gezegd." „St. Schreeuw niet zoo. Moeten de mei den liet hooren?" „Het kan me niet schelen, wie het hoort." Maar hij liet zij stem dalen. „Ik zal er niet niet verder over spreken, Flo rence, maar we moeten eens goed praten over die jongen. Hij blijft te veel rond hangen in de opera en zoo... Enfin, laat dat nu maar even rusten. Alles, wat ik; graag wil weten, is, dat hij hier niet komt binnenstormen met een ot andere idiote kennis, als Drummey aan tafel zit. Waar is Mary?" „Die is uit winkelen met Mrs. Hazel- tine." „Dat is een idee. Vraag of ze hier wil komen. Haar man is uit de stad. Ze zou het misschien graag doen. En het zou beter staan." Horace Drummey arriveerde prompt, Mrs. Hazeltine kwam met Marv mee en 't diner werd een schitterend succes. Maar vóór Mr. Drummey kwam, was Mr. Mil burn naar Stevens gegaan en had tot deze gezegd: „Als mijn zoon thuiskomt wanneer we aan tafel zijn. Stevens, of zoolang Mr. Drummey hier is, zeg hem dan dat we 'n het doet er niet toe, watmaar laat ehm niet „Ik begrijp u, mijnheer," knikte de er varen bediende. „Ik zal er voor zorgen,, mijnheer." Maar toen hij de instructie gegeven had, voelde Edward een stekende pijn in zijn hart. Zijn eigen zoon. Hij zou daar aan een bediendeja, hoeveel eigenlijk? Niet, dat Arthur niet deugde, natuurlijk, inaar hij zei er niettemin mee, dat de jon gen een beetje wild groeide. „Het is een prachtig buiten," zei Drum mey, toen men hem alles had laten zien. „U is wel te benijden. Het moet een kapi taal gekost hebben, om dit huis te bou wen." „Ik heb het voor een appel eti een ei gekregen," zei Milburn haastig. „Het had allang een kooper gezocht." „Maar het moet toch heel wat kosten, oin zoo te leven," meende Mr. Drummey. „O, niet zooveel als u zoudt denken," verklaarde Mr. Milburn. „We zijn van ouds gewoon om zuinig te zijn, ziet u." „Hoe gaat het met oom Enoch"? was Mrs. Milburns eerste vraag. „Ik wou, dat hij hier kon komen en een paar dagen bij ons kon blijven We hebben het over onze beste kennis van ons, die geen wer kelijke tamilie van ons is," legde zij Mrs. Hazeltine uit. „Mary heeft over hem gesproken," knikte Mrs. Hazeltine. Milburn wierp een snelle blik op zijn dochter. Mary antwoordde met haar oogen dat zij niet onbescheiden was ge weest. Afaar in zijn hart bad Mr. Milburn, dat Drummey niets van de bron van zijn inkomen zou zeggen waar Mrs. Hazel tine bij was. Geld is geld, maar men wil niet graag voor een gepensionneerde ge houden worden. Buiten de schitterende weergave heeft het Philips Ontvangtoestel type 2514 de navolgende groote voordeelen: directe aansluiting op Uw stop» contact - aesthetisch uiterlijk - zeer gemakkelijke, haarfijne afstemming i

Texelsche Courant | 1930 | | pagina 4