Oore leeÉbter sveibodig K POSTER'C Sportiereeniging Texel Spoedeischende Vergadering DOUWE EGBERTS Zeewemë em ©vefipammem Omvmïïg en Slapeloos KENNEMER MELANGE SmiÉ a's boter, niet zoo duur Prijs 70 cent per pond „Er staat geschreven" net dagmeisje Landbouwers en grasmaaiers KOFFIE en THEE KOFFIE 30'lr^rfpolcf THEE Texel I-Adelborsten. wettig gedeponeerde merk ,Rakete", Mijnhardt's Zenuwtabletten wanneer U gebruikt. WolWo crown Gemengd Nieuws Nierkwalen verouderen U! JL RugpijnNieren Pillen ADVERTENTIEN Laatste zitting HEDEN 1 Maart Bal na. Entree f 1,~ N.V. Zuivelfabriek „DE HOOP" een handnaaimachine. WILHELM PADBERG. feilpiipi 22 cf. per ons Gebruik hiertegen de Zenu wstiliende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten. voorz. van het Ziekenfonds. Ook deze begon met zijn teleurstelling uit te spreken over de geringe opkomst, temeer, daar liet de eerste jaarvergadering betrof, van het nieuw opgerichtte fonds. Echter werden de aanwezigen hartelijk welkom geheeten. Allereerst werd, nu het woord gegeven aan d,e heer P.P.Kuiper, secretaris dei- vereen. tot het voorlezen van het jaarver-i slag en de notulen der vorige algemeene vergadering. De secretaris ontving hier voor dank. Thans was het woord aan de heer R.v. d. Vis tot het geven van het financieel, verslag. Hierop werden geen aanmerkin gen gemaakt, terwijl bij monde van de heer S.Keijzer verklaard werd, dat alles in de puntjes in orde was bevonden toen ten huize van de penningmeester boeken en kas waren nagekeken. Uit het financieel verslag bleek, dat het ledental op 1 Jan. 1930 bedroeg 741, van, wie 21 niet-betalenden. De inkomsten over het afgeloopen jaar hadden bedragen: Saldo van het oude fonds f644,93, con tributie 15902.25, inleg nieuwe leden 1 134.09, reglementen f 26.70, voorschot ten 15.37, totaal f6713.34. De uitgaven bedroegen: geneeskundige hulp aan huisartsen f4131.55, aan speci alistische hulp f731.91, brillen f 181.25,- breukbanden en elastieken kousen f 63.15, salarissen f250. drukwerken, enz. f 110.07. extra ritten f204, verlossingen f55, extra uitgaven aan specialisten f35, aan medica menten specialité's) gedurende het le kwartaal t'65.97, telefoon f4.10, onvoor ziene uitgaven f64.45. Totaal f5896.45. De inkomsten van het verplegingsfonds bedroegen f792.27, de uitgaven f762.67. Aan rente was gekweekt ongeveer f50, terwijl de reserve ad 1 pet. ruim f67 opbracht. Deze laatste bedragen zullen echter in het loopende boekjaar worden verantwoord. Voorlezing volgde van een briet van de adminstratie van het St. Lidwina Zie kenhuis te den Helder, waarin werd mee gedeeld, dat boven de gewone verpleging moet betaald worden het gebruik van de operatiekamer, de narcose en chemicaliën' ten bedrage van ongeveer f 12. Het be stuur stelde voor, dat bovengenoemde kosten komen voor rekening van de pa tiënten, die eventueel voor operatie enz. in het St. Lidwinaziekenhuis wenschen te worden behandeld. Ook werd door de voorz. erop gewezen, dat ieder ervan door drongen behoort te zijn dat toch vooral van het fonds, betreffende extra ritten en medicamenten geen misbruik moet worden gemaakt, daar zulks wellicht ver hooging van contributie of extra toelagen tengevolge zou kunnen hebben. Reeds was ter oore gekomen, dat ook de speci- listen bezwaren maken om voor het vast- geste'de tariet de patiënten te behandelen, voornamelijk betreffende de operaties, daar aan genoemde heeren niet ten volle ken worden uitbetaald, hetgeen in verband met de tarieven door hen was verdiend. We willen evenwel hopen, dat het aantal operaties zoodanig zal verminderen, dat van een mindere uitbetaling in het vervolg- geen sprake meer zal zijn. Aangezien de rondvraag geen biezonders meer oplever de, werd de vergadering met dank aan de aanwezigen gesloten. De melange welke uitsluitend met eerste soort versche roomboter gemengd wordt. Van ons Geïll. Zondagsblad, dat ook deze week weer een schat van mooie en interessante foto's bevat, zenden we op' aanvraag aan abonneesTexelsche Cou rant een kosteloos nummer tce. We ves tigen uw aandacht op de merkwaardige foto's op de middenbladen: „karakteri stieke vogelkoppen", en een zeldzame luchtfoto van New-York met een vijftal vliegtuigen, welke over de stad hun weg kiezen. Vrienden in nood Een vriend is vaak als een alarmklok, Dat leert de ervaring u en mij. Zoodra er eventjes gevaar dreigt, Dan gaan ze loopen, allebei. De badplaats Huisduinen. Van de N.V. Zeebad Eluisduinen ont vingen we 'n keurig uigevoerd, practisch ingericht en rijk geïllustreerd prospec tus, voornamelijk betreffende het door haar geëxploiteerde hotelpension met bad paviljoen, alsmede diverse gemeubileerde woningen nabij strand en zee te Huis duinen. Wie nadere inlichtingen wenscht, ge lieve zich tc wenden tot de gérant van het Hotel-Pension te Huisduinen, telef. 263. Het secretariaat van Helders Belang, V.V.V., is gevestigd Loodsgracht 45, den Helder, telef. 178. Sijmen, betaal! Bedragen der Rijksinkomstenbelasting, vermeld op biljetten, gedateerd Decem ber 1929, moesten vandaag voor de helft betaald zijn. Wie -een verzuim te her stellen heeft, doe dit alsnog, zoo spoedigt mogelijk. Wanneer de rijksontvanger straks een aanmaning op uw dak stuurt, nroogt ge een kwartje meer betalen. En -daar gevoelt ge toch niet veel voor? Nieuwe Spoorboekjes. Met ingang van de Zomerdienst bren gen de Ned. Spoorwegen een kleine uit gave van -de officieel-e reisgids in de ban-, del voor 15 ct. en een groote uitgave voor 50 ct. Het kleine boekje, dat het meest gevraagd wordt, zal de volledige dienstregeling der Ned. Spoorwegen en eenige binnenlan-dsche aansluitingen be vatten. Het formaat zal 10x15 cM., de, omvang 160 blz. zijn. Het groote boekje* is speciaal bestemd voor hen, die ook bui tenslands reizen. Dit zal 480 blz. tellen en 10.5x17 cM. groot zijn. Geluksbrengers. Waarom heerscht er zoo weinig geluk En gaat het ons niet voor de wind? Om-dat men door het autoverkeer Op straat geen hoefijzers meer vindt. SH Hier heb ik eindelijk weer die echte pepermunt, welke mijn moeder ook steeds gebruikt, 'tls de origineele PEPERMUNT Engros bij J. F. v. LIESHOUT Alkmaai Te Zeddam, gem. Bergh, meldden zich voor de betrekking voor hoofd der openb. schooi slechts 6 sollicitanten aan. Terwijl het gemeentebestuur aanstalten maakte om een voordracht op te maken, hebben bijna allen hun sollicitatie inge trokken omdat het hun bi-eek, dat het schoolgebouw ongeschikt was. B. en W. hebben nu een nieuwe oproeping gedaan. Een gezelschap Fransche heeren bracht een bezoek aan de Zeeuwsche Oes tercultuur. Te Utrecht is op 78-jarige leeftijd overleden de letterkundige, mevr. Nelli-e van Kol. De gemeenteraad van Veldhoven (N.-Br.) heeft besloten voor de jeugd een geldpremie beschikbaar te stellen voor het inleveren van nesten van de bastaardsa- tijnviinder. De kinderen ontvangen voor elk tiental een cent. De nest-en moeten bij de politie worden ingeleverd. Daar er honderdduizenden nesten zitten in geboom te en struikgewas, laat het zich aanzien, dat deze „bijverdienste" aan de jeugd geen windeieren zal opleveren. Als be- strijdingsmethode is de maatregel dan ook als een zeer practische te beschouwen, i Prinses Juliana zal haar colleges aan de Leidsche universiteit nog eenige tijd voortzetten. Te IJseimuiden bij Kampen is een kindje van tien maanden, van de groen- tenhandelaar P., dat in een kinderstoel- zat, waarin een test met vuur was ge plaatst, in brand geraakt. Het kindje, een meisje, is aan de bekomen brandwonden overleden. Na den middelbaren leeftijd heeft men zoo vaak last van rugpijn, duize ligheid, waterzuchtige zwellingen en urinestoornissen. En dan moet vaak gedacht worden aan overspannen nieren. Want gedurende uw geheele leven passeert iedere drie minuten het bloed de nieren om gefiltreerd en gezuiverd te worden. Geen wonder derhalve, dat deze organen verzwakken Jjunnen. Er bestaat gevaar voor uitbreiding van uw kwaal en daarom is het ver standig bijtijds in te grijpen. Versterk uw nieren met Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het zacht werkende middel, dat blijkens de ervaring van zoovelen een weldadigen invloed kan uitoefenen. Houd uw nieren jong en flink, dan houden deze uw flink en jong. Verkrijgbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking a f 1.75 p. flacon. Hiermede vervullen wij den treuri- gen plicht U kennis te geven van het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, Jn. Jz. SMIT, wedn. van Antje Selser in den hoogen ouderdom van ruim 94 jaar. Uit aller naam, Wed T. KELTiNG-Smit. Den Burg, Texel 25 Februari 1930. Kerkvoogden Ned. Herv. Gem. den Burg h'uiden zitting op Maandag 3 Maart voor ontvangst Hoofdelijke omslag. Zondag 2 Maart Aanvang 2,15. Entree 25 en 10 cent. komt „Klein Tooneel" met 't volkstuk in Hotel „Texel" Aanvang half acht. Plaatsbespreking aan de zaai Vrijdag en Zaterdag. Vergadering van Aandeelhouders van de op Maandag 3 Maart ten half acht in café „Belle Vue" te de Waal. AGENDA Voorstel tot verkoop der fabriek en de daarbij te stellen voorwaarden. Keuze van een te bestellen stoomketeL De Directeur, C. BRUIN |bz. N.B. Aandeelhouders, die zich door hun zoon laten vertegenwoordigen, worden er aan herinnerd, dat die zoons moptera zijn voorzien van een volmacht. De vergadering is alleen en uitslui tend toegankelijk voor daartoe gerechtig den. BIEDT ZICH AAN~" Adres te bevragen aan het bureau van dit blad. TE KOOP voor spotprijs H. BOON, Spang. Koopt Uw zeisen, zichten, schapenscheer- machine, haarsnijmachine, scheermessen enz. van het door Nederland bekenae, dan heeft U het beste wat op de markt is. Dit merk wordt verkocht met garantie De goederen worden direct geleverd, ter wijl de betaling eerst in Aug. behoeft plaats te hebben. U kunt u dus eerst overtuigen van de kwaliteit. Dezer dagen zuit U worden bezocht door een onzer vertegenw. die U een legitimatie bewijs zal toonen. Aanbevelend, Niedersfeld (Duitschland). Tijdelijk adres te den Burg p.a. G. SCHOTANUS, Wilhelminalaan. Mieuwe soorten GRIJS-ZEGEL GOED EN GOEDKOOP HET BESTE VOOR DEN PRIJS UIT ONS ZONDAG5BLAD.

Texelsche Courant | 1930 | | pagina 2