POSTER'C een groote bmerpalm. Hooi te koop. LIKSTKtiNEN. Bezoekt DE JÖNGH's Meubelhuis N.V. de Alkmaarsohe Stoom- Wasch- en Strijkinrichting II Metaatscliappii Bras S Ca Tweede Foto-Wedstrijd. JL RugpijnNieren Pillen %J| SWING Zware brcedeieren PLAATSMAN vertrekt Bicsd&g 12 aar vm Botterdam. Gazen mandjes ta voorziea m de beheefte aai zout uwe beesten, zip da gelijls zoutóiksteeaea verkrijgbaar bij Stuurt tijdig uwe SGhooamaakgoeshren. Alles wordt gebed gratis vervoerd. Vraagt prij scourant, \aM- Gemengd Nieuws Raad voor Vrouwen! ADVERTENTSEN Kennisgeving. alk zaken betreffende hofstede „Leiden" Fa. P. BAKKER, den Burg. Motordienst ïexeS-Harlingen. J PLAATSMAN. alvorens u snkoopen gaat doen als in DE JONGH's Meubelhuis, Telef. 344 2e Vroonstraat 115-117, Den Helder m min min mm mm mm mm mm mm Westerweg Telef. 445 Alkmaar VLEKVR5J TAFE.LZJ LVE.W gelieven zich vóór Woensdag a.s. met ons in verbinding te stellen. Hiermede gaat dan -onze tweede „Vraagbaak" in zee. Moge zij weer een goede reis hebben. De ontvangst, welke haar voorgangster ten deel viel, geeft ons goede moed. Aangemoedigd door de goede resulta ten van de eerste door ons uitgeschre-i ven foto-wedstrijd meer door de goede hoedanigheid dan door het aantal der in gezonden foto's stellen we ons voor ook dit jaar wederom zoo'n wedstrijd te organiseeren. We laten de voorwaarden, zooals we die ook in onze „Vraagbaak voor Vreemdelingen" hebben afgedrukt, hier volgen De deelname aan deze wedstrijd, we derom door de „Texelsche Courant" ge organiseerd, staat voor elkeen open. On derwerp: „Mooi Texel" (landschap, vo gels, enz.). Termijn van inzending sluit 1 October. Aantal foto's: onbeperkt; ze behoeven niet te worden opgeplakt, doch moeten niet te klein en bij voorkeur op hoogglanzend papier (met 't oog op re productie) worden afgedrukt. Adres Redactie Texelsche Courant, postbus 11, den Burg (motto „Foto's Mooi Texel"). De inzenders dragen de reproductierech ten hunner foto's, die niet worden terug gezonden, over aan de N. V. Boekhandel en Drukkerij v.h. Langeveld en de Rooy. De uitslag wordt omstreeks 1 November in de Texelsche Courant meegedeeld en wordt aan inzenders, buiten Texel woon achtig, afzonderlijk bericht. De meest ge slaagde foto's worden o.m. in het Zon dagsblad der Texelsche Courant gerepro duceerd (roto-gravure). Uitgeloofd worden prijzen van f 15,f 10,en f5,- alsmede eenige troostprijzen. o— Een woord ter aanmoediging kan ge voegelijk achterwege blijven. We meenen, dat de voorwaarden zeer aannemelijk zijn en een groot aantal inzenders aan onze wedstrijd zal willen deelnemen. MIJNHARD 1 's Hoofdpijn-Tabletten 6o ct. Laxeer-Tabletten 6j ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staaltabletten 90 ct Maagtabletten 75 ct. Bij Aooth. en Drogisten. „Stille Omgang." Donderdag vergaderde het Genootschap van de „Stille Omgang" in het St. Jans huis. Daar de heer Jac. van Heenvaarden, voorz., verhinderd was de vergadering bij te wonen, werden de besprekingen dooi de heer H. C. A. Kievits geleid. Nadat de heer N.Ran de notulen der vorige ver gadering gelezen en het jaarverslag uit gebracht had en de lieer J.Rijk van het iinancieel beheer verslag had gedaan, volg den besprekingen over de laatste „Om gang." Er was per deelnemer een bedrag van f0.85 overgehouden. Deze som zal niet worden terugbetaald, doch wordt beschouwd als contributie over de eerste maand. Voor elk der overige 11 maanden zal f 0.60 verschuldigd zijn. Vanwege het bestuur werd met nadruk aanbevolen per maand te betalen. Dan loopt het niet zoo op en heeft men aan het eind van het jaar meer zekerheid omtrent het aantal deel nemers. Merkwaardig natuurverschijnsel. Dinsdagavond omstreeks 9 uur zoo wordt van Wieringen gemeld zagen enkele personen een biezonder grootc vuurbol aan de hemel, welke een enorme lichtverspreiding teweegbracht. Hij kwam uit Oostelijke richting en bewoog zich langzaam in Westelijke richting, waarna men hem tenslotte achter Teuei uit't oog verloor. Winter's Aftocht? Het heeft gisteren in de vroegte nog even gesneeuwd, maar beschieten deed hef niet veel. Zomersch ziet het er inmid dels niet uit, vooral Donderdag niet, toen een koude wind door de straten joeg. Dat een door de kalender aangekondigde lente wel eens op zich wachten laat, is ons trouwens al te goed bekend. „Beter één lente in de lucht, dan tien op papier". Dan weet je waar je aan toe bent. o— De winter, die de vorige maal blijk baar te veel van zijn kracht had ver speeld, is er dit jaar niet in geslaagd, onze slooten en plassen dicht te leggen, heeft het niet verder gebracht dan een paar graden vorst in de nacht en was niet in staat tot de gebruikelijke sneeuwpro- ductie. Wel had hij velen zoo beangst gemaakt door zijn bar'oaarsche kou van 1928-'29 dat er weer een even strenge winter voor speld werd, maar zooiets is een gereeda aanleiding, om met eenig recht het te genovergestelde te verwachten. Aldus is het danook geschied, dat wij heel ge noeglijk door deze winter heengerold zijn, al verlangde menig jong hart naar een- flinke gezonde slag op de schaats, naar -een stevige, krakende sneeuwlaag. En nu schijnt het wel, alsof de winter zich een beetje schaamde, en nog even wilde laten zien, dat hij nog niet is heen gegaan tot nader order. Bij graafwerken aan de verbeterings- vverken der „Oude Vaart" in Drente wer den overblijfselen gevonden van een ren dier ot eiand, welke dieren ruim 2000 jaar geleden in deze streken voorkwamen. In de barakken te 's Hertogenbosch is een achtjarig meisje uit de naburige ge meente Vught. aan nekkramp overleden. De zon heeft Zondag velen naar, en door de bollenstreek gelokt. En ze gingen niet geheel zond-er belooning weg, want ook d-e crocussen vertoonen zich in menig veld, ondanks het nog weinig koes tering gevende voorjaarsweer. De velden, die men van de groote weg van Haarlem naar Leiden ziet, zijn voor een groot deel nog gedekt; -hier en daar, waar de narcissen al sterk groenen, krijgt men de illusie van de komende lente. Meer het land in bloeien de crocussen. Wie van Haarlem uit langs de Vogelen- zangsche weg en de Margriethenlaan tot Noordwijkerhout gaat, ziet nu niet alleen gele, maar ook witte en paarse crocus sen in bloei. De velden met deze eerste voorjaars bloemen zijn niet talrijk; maar het stemt blijmoedig, die frissche, kleurige crocus sen weer in -het land te zien, omdat zei een aankondiging van de lente zijn. Binnenkort, als de narcissen weer in het veld staan, zal de bollenstreek haar voorjaarsbezoekers nog beter uitgerust kunnen ontvangen. De raad van Bussum heeft besloten aan de letterkundige Dr. Frederik van Eeden een jaargeld van duizend gulden toe te kennen. Naar het Binnengasthuis te Amster dam is overgebracht een 80-jarige vrouw, die in het Sarphatipark door een onbe kend gebleven persoon omver was geloo- pen, tengevolge waarvan zij vermoedelijk haar linkerbeen brak. BUITENLAND. illill Te Berrneo in Spanje zijn 6 arbei ders, die bezig waren aan de haven repa raties te verrichten, door een vloedgolf overvallen en weggespoeld; 4 verdronken. De vlieger Resch is te Kassei van 5200 M. met zijn valscherm uit een vlieg tuig gesprongen en behouden neergeko men. hoewel zijn parachute in -een boom bleet hangen. Die 5200 M. moet een re cord zijn. New-York. (Reuter.) Volgens een uit Sjanghai afkomstig bericht heeft er te Fuan een aanval plaats gehad van com munisten, die alle autoriteiten, alsmede twee duizend mannen, vrouwen en kinde ren vermoordden. De Antwerpsche wisselcommissionair W.j -heeft de stad verlaten met achterla ting van een tekort van verscheidene mil joenen francs door speculaties en het be zoeken van speelclubs. DRANKWET. Burgemeester en Wethouder van Texel brengen ter openbare kennis, dat op 31 Maart 1930 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van Joh. Houtwipper, van beroep los werkman, wonende te Oude- schild, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank in de navolgende localiteit: de groote zaal van het perceel, kadastraal bekend gemeente Texel, sectie D., no. 2621, plaatselijk gemerkt B. 6881, en gele gen aan den Schilderweg aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk be zwaren bij burgemeester en wethou ders inbrengen. Texel, 1 April 1930. Burgem. en Wethouders voornoemd, R. P. KEIJSER Cz., Lo.-B. De Secretaris, JONKER. Vanaf haar vorming tot voorbij den middelbaren leeftijd, vergen de lichamelijke beproevingen, waaraan iedere vrouw onderhevig is, veel van haar gestel en vaak veel van de nieren in het bijonder. Eveneens hebben de nieren veel extra werk te doen voor en na de geboorte van kinderen en tijdens de overgangs periode. Geen wonder derhalve, dat vrouwen vaak lijden aan rugpijn, lendenzwakte, duizeligheid, hoofdpijn, urinekwalen en waterzuchtige zwel lingen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen kun nen onder die omstandigheden blijkens de ervaring van zoovele vrouwen een weldaad zijn. Zij werken uitsluitend op de nieren en blaas, en staan de nieren bij in haar zoo belangrijke taak: het filtreeren van het bloed van de erin voorkomende onzuiverheden. Verkrij'gbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking f 1.75 p. flacon. Onderrjeteekentls bericht hiermede dat vanaf heden zullen worden behandeld door Gebr. WASEKE hoeve „Katwijk" P.H. pol der. M. VERMEER. TE KOOP: Adres te bevragen aan het bureau van dit blad. Eischt Veiligheidsmesjes. Langste levensduur Vlijmscherp Ieder mesje gegarandeerd Per stuk 15 cent. Va dozijn f 0,90. Aktiebolaget Svsnsk Rakklinga SANDViKEN - Zweden Alleen verkrijgbaar bij de Vertrekt iederen Woensdagmorgen van Texel. Vertrekt iederen Zaterdagmorgen van Harlingen. Aanbevelend, Dagelijks verkrijgbaar: van Reds, W. Leghorns, W. Wyandottes en Welsummers. Productie per hen le legjaar 180 tot 200 eieren, 12 cent per stuk. Productie per hen, le legjaar 200 tot 240 eieren, 15 cent per stuk. Productie per hen le legjaar, 240 tot 2S0 eieren, 20 cent per stuk. Leden P.V.E. 10, 12 en 15 cent per stuk. Geregelde valnestcontrole en individu- eele fok. S. D. KEIJSER, den Burg. F. DIJKSEN, Tel. 12. Vrachtrijder. de Cocksdorp. VERKRIJGBAAR: v-oor individueel uitbroeden van eieren, inhoud 8 eieren, f 1.10 per stuk. Leden! P.V.E. gratis in bruikleen. S. D. KEIJSER, den Burg. U vindt daar de grootste sorteering in Leeren Clubfauteuils, Ameublementen in Trijp, Moquette en Leer, Dressoirs, Buffetten, Theemeubels, Kleeden en Karpetten; Spiegels, Eiken Linnenkasten, Ledikanten Bedden, Aupingmatrassen, Gordijnen, Spiegels, Salon- en Schuiftafels, Bioemtafels. Tafel- en Divankleed-en, enorme sorteering, in alles, ook nog Brandkasten en Brandkluis. U koopt bij niemand zoo goedkoop en alles prima kwaliteit. aan het einde van de straat. GERO GROMALCA 0^ rA0Rl«AA) !«li

Texelsche Courant | 1930 | | pagina 2