Boigenseestei van Alkmaar II CE Wegens verplaatsing onzer zaak DE JQNGH's Meubelhuis Stoomerij en Ververij van S. KROM Zaterdag a.s. van Texel naar Perseend. Afmrt 11 ent. Vergadering zullen al @nz@ meubelen enz ver beneden den inkoopsprijs worden verboekt Boet uw voordeel, daar deze uitverkoop slechts enkele dagen duurt. FEUILLETON De macht vaa het geld. N.V. Texefs Elgsn Stoomb.ondersiemlng Texel. 2e Vroonstraat 115-117, Den Helder V'S GERO GROMALCA is de eenige- inrichting te Alkmaar die is ingericht om Uw co3daron chemisch te behandelen öf te verven. Onze NAAM waarborgt U een PRIMA afwerking. HOOGWATER ter reede van Texel vóórmiddags; (nam. ongeveer V» uur later.) 7 8 9 10 11 12 13 Mei Datum Hoogwater 3.33 6.04 6,58 7.42 8,21 8,58 Wintertijd. Van H. 6,10 alleen op werkd. 8,35 Te A 7,19 alleen Z. en Fd 9,00 7,27 sneltrein, niet op Z. en F. 9,CO 9.54 alleen Z. en Fd. 12,13 10,06 Zon-en feestd. niet 12,17 12 30 alleen Zaterdags 2,52 12,47 Zaterdags niet 2,52 13 alleen Zaterdags 2.52 3.55 Zaterd. Z. en Fd. niet 5,51 4.19 Zon-en feestd. niet 6,32 7.20 9.34 9,09 alleen Z. en Fd. 10.44 9,34 Zon- en feestd. niet 11,37 7.42 (Donderdags) 8,32 te Schagen Vertrek Amsterdam. Aankomst den Helder 5 12 Zon-en teestd. niet 8,25 8,03 sneltr.; Zon- en feestd niet 9,37 9,17 l on- en feestd. niet 11,19 9,22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12 05 Zon en feestd. niet 2,39 1,45 Niet op zon- en feestdagen 3,50 3,11 alieen Zon-en feestd. 6,12 4,56 Zon-en feestd. niet 5,31 5,51 8,02 925 11,13 9,25 Zon- en feestd. aankomst 11,35 11,35 alleen Zon- en feestd. 1,10 Stoombootdienst TESO Op Werkdagen van Texel 6,8,11,15 2,30 5,40 uur van Helder 7,— 9,55 12,15 4,15 6,55 uur Op Zon- en Feestdagen: van Texel 6,— 8,— 11,— 5,40 uur van Helder 7,9,—12,-6,40 uur Auto-diensten. Van Burg: 20 min. vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Van Cocksdorpvm. 7,45,9,50 en nam. 3 50 uur Van Burg vm. 8,40, 11,— en nam. 5,20 uur Zondags van den Burg 10 30 vm.) vja 0osterend van de Cocksdorp 9,30 vm.) Den Burg—de Koog en den Hoorn v.v. Zondags geen dienst. Van den Burg: vm. 8 en nm. 5,30 u. Van denKH°oorn vm 8'45 u en nm 6,-u Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—?,. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: 8 vm. tot nam. 8 Telefoonabonnees tot nam. 9 uur. Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties l Rijksverzekeringsbank j vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro I Rijkspostspaarosnkvm 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen en rijtuigen 8,— uur L' vaart De Commissaris T. C. BAKKER van aandeelhouders op Zaterdag 24 Mei 1930 des avonds 8 uur in café den Burg. Agenda 1 Notulen 2 Overlegging Balans en Verlies- en o Winstrekening. 3 Jaarverslag 1929. 4 Vaststelling Balans en Verlies- en Winstrekening 5 Verkiezing van 2 commissarissen. 5 Rondvraag. .De balans en Verlies- en Winstrekening liggen voor aandeelhouders ter inzage van 12 t.m. 19 Mei 19,30 ten kantore der Ven nootschap te den Burg. De Directeur. Voor Handelsinformaties niet te verwarren met particuliere informaties, welke wij niet ver strekken. VAN DER GRAAF Co. N.V. Voor sneldlenstinformaties in rechtstreeksch verkeer met de daarvoor aangewezen bizondere correspondenten in plm. 3500 plaat sen in Nederland. VAN DER GRAAF Co. N.V. Voor Incasso van Handelsvorderingen (achterstallige of betwiste). VAN DER GRAAF Co. N.V. Amsterdam Rotterdam Brussel. Vraagt tarieven. want Gromalca lepels en vorken zijn absoluut vlekvrij, behouden hun glans en behoeven nooit ge poetst te worden. Volledige garantie van de Gero- fabriek te Zeist, de fabrikanten van het bekende Gero-Zilver. Vraagt geïllustreerde prijscourant. Tafellepels of -vorken vanaf f5.40 doz. Soeplepel [-3.—stuk Sauslepel -1.40 stuk Groente- of Aardappellepel - 1.50 stuk Verkrijgbaar In alle goede zaken HAfTSTRA Telefoon 344. (Een boeiende roman naar het Engelsch van Freeman Filden.) 91- Er was iets, iets, dat haar niet volko men bevredigde. Iets, dat ik niet had. Na tuurlijk. Want anders zou er niet gebeurd zijn, wat er in werkelijkheid gebeurde. „Ik hield van haar. Zij moet geweten hebben, hoeveel ik van haar hield. Ik kon aan niemand anders denken. De zaken verwaarloosde ik niet, o neen. Maar ik ik verveelde haar nooit met daarover te praten, en mijn liefde voor haar en mijn verwachtingen voor de toekomst, deden mij als op vleugelen zweven. Eindelijk zei mijn vader ik herinner het mij nog goed „Enoch, ik houd niet al te veel van die menschen. Maar als dat meisje er aansprakelijk voor is, zooals je nu werkt, dan moet je haar maar trouwen." Haar trouwen. Ik zou haar getrouwd heb ben, ot ze arm was ot rijk, en al had de heele wereld zich er tegen verzet. Zij had mij totaal in beslag genomen. Toch hield ze niet werkelijk van me. Neen. Ze had niet de bedoeling om me te misleiden, daar ben ik zeker van. Zonder twijfel was zij tot de overtuiging geko men, dat het 't beste voor haar was, en ook het beste voor haar familie, om met mij te trouwen. Zonder twijfel gaf ze ook wel wat om mij. Maar er ontbrak iets aan mij. Ik bevredigde haar niet in alle op zichten. Ik was niet liet ideaal, waarvan ze gedroomd had. Ik wist het niet. Hoe kon ik het weten? Ik gaf haar al mijn liefde, al mijn vrije tijd, e.n zooveel ca deautjes als ze wilde aannemen. Zoover ik wist, sprak zij met geen enkele andere man, nadat we verloofd waren. Het zou mij gehinderd hebben, als ze dat gedaan had, maar ik had het kunnen verdragen. Behalve dan om mij te misleiden, had zij in ailes haar zin kunnen hebben. Niet, dat zij in staat was, om mij te misleiden. Dat zat niet in haar. En toch kwam het allemaal plotseling op een eind." Enoch zweeg geruime tijd, vóór hij opnieuw sprak. „Zij trouwde Edward Milburn's vader", zei Edith op zachte toon, als wilde zij in zijn plaats zeggen, wat voor hem te wreed was. „Als ze hem op de gewone wijze ge- getrouwd had als ze mij gezegd had, dat ze niets om me gaf", riep de oude man opeens vol bitterheid uit, „dan zou het mij leed hebben gedaan, maar het zou eerlijk geweest zijn. Neen, stil, ik mag haar niets verwijten. De fout moet bij mij gelegen hebben. We zouden trou wen in de eerste week van Juni. Ik her inner me, hoe ik de dagen telde, terwijl ik de timmerlieden aanzette, om dit huis op tijd op te leveren, want de dag was bepaald. Op de Zondag, vóór we zouden trouwen, zou ik haar in de namiddag bezoeken. Maar zij was uit de kerk niet meer thuis gekomen. Toen ik aanliep, zochten haar moeder en vader haar overal: Er viel een kille regen die dag, en het meisje had 'n zware mantel over haar Zondagsche klee- ren aangetrokken. Haar ouders dachten, dat ik moest weten waar zij was. Maar zij was niet te vinden. Wij konden liet niet geiooven. Wij renden heen en weer, en gisten allerlei soort van dingen, tot wij. tenslotte vernamen, dat men haar met een man had zien staan praten, op de weg van de kerk naar huis, en dat zij samen ver dwenen waren. Die man was Harold Mil- burn, een kerel, zoo gemeen, als er ooit een op de wereld heeft rondgeloopen. Een speler, een dief, een oplichter, die in geen fatsoenlijk huis werd toegelaten. Zij begaven zich op weg, om zich in cle echt te laten verbinden." „O, dat was vreeselijk!" riep Edith ademloos uit. „Jaren zijn sindsdien voorbij gegaan", vervolgde Mr. Garbutt, met bevende lip pen, „en thans zie ik het duidelijk. Hij was een romantische figuur, die Miiburn, en knap; en hij had een manier over zich van alles aan te durven, die bij de vrou wen in de smaak viel. Bovendien haatte hij mij." „U kende liern dus goed?" „We hadden samen school gegaan. We hadden instinctmatig een afkeer van elkaar, van het begin af. Eens vochten we over een boek dat hij van mij gestolen had. Mijn vader liet hem op zekere dag arresteeren op grond van een of andere overtreding. De man had hoog opgegeven dat i'< nooit Georgia Kaely zou trouwen. Ik hoorde dat later. De hemel weet, wat hij die dag tot haar zei. Maar zij leefde lang genoeg om de dag te vervloeken, waarop zij door hem in zijn netten ge vangen was. Hij mishandelde haar. Overi gens leefde hij niet lang meer daarna. Ik denk, dat ik haar getrouwd zou hebben zelfs nadatnadat hij doodgevallen was maar zij wilde mij nooit ontmoe ten. Zij schreef mij een brief toen zij waren teruggekomen van de plaats, waar zij getrouwd waren waarin zij mij ver giftenis vroeg. Ik heb die brief ver scheurd. Zij hadden mijn trots vernie tigd. Was het trots? Neen, ik hield van haar. Het was niet trots alleen. Dat zou mij tenminste niet zóó ellendig gemaakt hebben." Plotseling barstte Enoch uit, op een toon van woede: „En ze stonden hier in deze kamer, Miiburn en uw vader, jaren later en zij lachten mij uit en verweten mij, dat ik geen vrienden en geen gezin had. Zij stieten mij, als 't ware, dolken in 't hart. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1930 | | pagina 4