een net echtpaar, KIMG SiOOR's MOSTERD Doorzitten Witte Kruis. Hlü ZMêê PiFROL Gemengd Nieuws Houd Uw nieren gezond! J[ RiigpijnNieren Pillen ADVERTENT3EN Algemeens ledenvergadering Gevraagd PEPERMUNT 11 ffiBBfflffiffiêBllfflffiSffiEBEBBBffiEBBBHBEBffiEBBB voor ongeveer 6 maanden, waarvan de vrouw genegen is om voor pim. 10 man te koken en te wasschen. Woning disponibel. Orievsn aan F. G. v. BALEN, Soestdijkerstraahveg 176b Bilthoven. „Ik raad U aan om er een gewoonte van te maken dagelijks te gebruiken. Dit is de origineele pe permunt, die derhalve geen kunstmiddelen be vat, maar bereid is uit het echte natuurproduct. Hieraan ontleent zij haar opwekkende en verfris- schende eigenschappen en den lekkeren en toch krachtigen smaak." Waarborg voor zuiverheid heeft U in de voortdurende controle van het laboratorium) Dr. v. Hamel Roos en Har mens, Amsterdam. verhoogen en verzwaren van de zeedijk van de Prins-Hendrikpolder op Texel, met bijbehoorende werken. Laagste inschrijver was F. O. van Balen Bilthoven voor f 110.811.—. Gunning beeft nog niet plaats gehad. Een moeilijk probleem. Is een transport-rijwiel een fiets of een vrachtvoertuig in de zin der wet? Het gebeurde op een onzer provinciale wegen, dat iemand zich genoeglijk op een transport-fiets, zooals bakkers- en krui deniers die gebruiken, voortbewoog. Op eens werd de man in zijn overpeinzingen gestoord door een dienaar van de Hei- lige Hermandad, die hem gelastte af te stappen en zijn fietsplaatje te toonen. Helaas, de fietser bezat dit niet en hij werd deswege verbaliseerd. Maar, zoo concludeerde hij, is mijn voertuig een liets, dan heb ik niet alleen Let recht maar moét ik zelfs op het fietspad rijden en terstond begaf hij zich van de groote weg op het daarnaast loopende fietspad. Ongestoord vervolgde hij zijn weg en na derde welhaast het doel van zijn reis, toen hij wederom door een agent werd aangehouden, die hem gemsjtbe at te stij gen en zich naar de groote weg te bege ven, daar hij met zijn voertuig niet op het lielsipad mocht rijden, ais zijnde geen liets. Hij we.d deswege verbaliseerd. De man zit tha.is te denken over dit probleem, waarop onlangs de N. Harl. Courant terecht de aandacht vestigde. Den Burg heeft zoo langzamerhand al h.eei wat transportrijwielen in gebruik zien ne men, door meikslijter, groenteboer, bak ker, kruidenier, röomijsventer, etc. Neem eens aan, dat allen zich verstoutten, op onze fietspaden beslag te leggen.. Een merkwaardig gevai is het zeer zeker. Wan neer men zich nog de hulp van een hond zou veroorloven, zou het worden: een hondenkar-met-een-fietsplaatje. Wie doet ons een oplossing aan de hand Die bofte! Heer des huizes: Dat tref ik; 'k heb juist m'n sleutels vergeten. Nog eens over hooge Iammerenprijzen. net was de gewoon ie der Friesche vee houders, om in het voorjaar de veestapel uit te breiden, door het opfokken en aan- koopen van lammeren. Dit voorjaar, zoo schrijft men uit Heerenveen aan „de Tele- graai", zijn de prijzen van deze dieren zco biezonder hoog, ongeveer f 20.— per stuk op 6 weken, dat de meeste boeren nu de eigen dieren gaan verkoopen. Veel aftrek vinden ze vooral naar Holland, waar ze öt voor de slacht, öf voor de weiderij bestemd worden. Bij vrachtauto's vol worden ze vervoerd en als bewijs, dat hiermee groote afstanden worden afge legd, kan dienen, dat dezer dagen op de jaarmarkt te Mildam, bij Heerenveen, 'n vijftal wagens konden worden opgemerkt, uit Zeeland en het Zuiden van Noord Brabant. Het ziet er voor Texel niet slecht uit. OUDESCHILD. Veevervoer. Gedurende de laatste week zijn van Texel verzonden: 180 koeien, 49 kalveren, 26 varkens, 17 schapen, 5 paarden, 2 geiten. Wiens duit is dat? Woensdag kwam in het bootpakhuis 'n duit binnenstappen, welke zich daar spoe dig thuis gevoelde. De vogel had een alluminiumringetje om de poot, gemerkt NURP-27-9985. Doorzitten bij wielrijden verzacht en geneest men met Doos 30 ct. Tube 80 ct. Door verkoop der overige eigen dommen moet de molen der tamilie L. Graver te Borger binnenkort verdwijnen. Een MOLEN, die NIET ver- yv- 4. U.i LIJ-Il_ dwijnt is het Handelsmerk van de SPOOR'S Alosterd- fabriekeny sinds 1888 geves tigd te CULEMBORG. Straks wordt het hier in Holland fijn, Met radio in elke trein; Bij d'overwegen wordt men chic, Tot moes gereden met muziek. Te Middelburg zou een 49-jarige slagersknecht in de centrale slachtplaats een koe slachten. De koe stootte hem het pistool uit de handen, waardoor de man: door een schot in de buik gedood werd. Bij Axel moest een auto uitwijken voor een kinderwagen. Hij reed toen te gen een boom. De wagen werd totaal vernield. De bestuurder verkeert in hope- looze toestand. Bij het droogmaken van de Wierin- germeer is bij de pas nieuw gebouwde sluis te Medemblik een mijn te voorschijn gekomen. Hij wordt gedemonteerd. Winkel heeft besloten tot electrifica- (ie. Het is de laatste gemeente van Noord- Holland, welke daartoe is overgegaan. Te Alkmaar is de veehouder-diaken uit Westwoud, die geld van de Herv. Gem. verduisterde en een diefstal fingeer de door zijn brandkast opengebroken in een sloot te werpen, veroordeeld tot zes maanden. Dinteland. Bij het vee van J. v. T. heeft zich mond-en klauwzeer voorgedaan. Te Meppel is de korenmolen van L. a'gebrand. Zestig kippen kwamen om. Te Legcjelo is de ongehuwde vijf tigjarige E. Klok te water geraakt en verdronken. Den Haag. Verschenen is een Kon. Besluit, waarbij gebruiksgerechtigden van stervende of doode iepen verplicht wor den deze te vellen en de schors onscha delijk te maken. Dit besluit trad 8 Mei reeds in werking. (Bedoeling is de be strijding van de iepenziekte en de iëpen* spintkever.) Amsterdam. De 19-jarige wielrijder, in de Ferd. Bolstraat, dooreen tram ge grepen en zwaar gewond, is aan de ge volgen overleden. Te Ossendrecht speelden de kinde ren van dc landbouwer M. met een ben- zinevat. Terwijl een der kleinen in het vat keek, gooide een ander er een bran dende lucifer in. Door de toen opspui tende vlam bekwam het kind ernstige brandwonden in het gezicht. Op 27 Mei zal het vijftig jaar gele den zijn, dat de oud-minister dr. J. Th. de Visser cum laude bevestigd werd tot doctor in de Godgeleerdheid. Den Helder. Het marinevliegtuig D 25 is bij Willemsoord van honderd nieter hoogte in een vrille naar beneden geko men. Sergeant Kerkhof heeft daarbij een teen gebroken. De Haarlemmermeer wordt ieder jaar opnieuw onveilig gemaakt door bloeddorstige honden. Worden in de winter voorai de schapen het slachtoffer, thans' hebben de honden het op de kippen gemunt. Bij een landbouwer aan de IJ weg werden zoo op een morgen niet minder dan 500 kippen verscheurd gevonden. Doetinchem. Door het te roeg over halen van een wissel is een goederenwa gen ontspoord. Twee sporen waren gedu rende eenige uren versperd. Winschoten. Eenige bankwerkers doodden een giftige adder (vipera berus), die in het bosch was aangetroffen. Beek. Terwijl de familie Th. achter de woning arbeid verrichtte, vloog de wieg in brand, waarin een 2-jarig kind lag. De voetjes van het arme kind waren verkoold. De toestand is hopeloos. Dgn Haag. Minister Ruys de Beeren- brouck heeft de commissie betreffende een onderzoek naar maatregelen met het oog op de oogenblikkelijke toestand van stand van land- en tuinbouw geïnstalleerd. Te Driebergen is in de groote villa van de heer Brand, brand ontstaan ver moedelijk door een gasgeyser. De boven verdieping brandde geheel uit. De ex-kei- zer was spoedig aanwezig om de heer B., zijn vriend, eventueel hulp te verleenen. Het keizerlijke brandspuitje behoefde ech ter geen dienst te doen. Van het tooverspel der kleuren Zie je niets door het getut. En door motor-walm-odeuren Riekt er alles mut en duf. (Ter gelegenheid van de bollen-Zondag.) Te Leiden is de electrische kabel van het tramnet aan de Blauwpoortsbrüg doorgebrand. Het tramverkeer heeft twee uur stilgestaan. De veehandelaar Ij. Velde, te Beet- sterzwaag, dus op de hooge zandgrond, verkocht een stier voor f2500 en een melkkoe voor f 1230. BUITENLAND. Bij Boekerest is een auto door twee roovers overvallen. In de wagen zaten de, echtgenoote van de Poolsche gezant te Washington en de Amerikaansche finan- cieele adviseur van Polen. De roovers beroofden hen van alles en deden daarop de chauffeur met de grootst mo gelijke snelheid weg rijden. Toledo. Bij een wedstrijd van mo torwielrijders reed een motorrijwiel mid den tusschen de toeschouwers. Zeven per sonen werden zwaar gewond. De renners moesten tegen de woedende menigte be schermd worden. De aardbeving, die Birma geteisterd heeft, heeft de 11.600 inwoners tellende stad Pegu verwoest. Er zouden 1000 doo- den zijn. Op de ramp volgde een springvloed en terzeltdertijd een brand. Pegu is geheel verwoest. Rangoon heeft ernstig te lijden gehad: 50 gebouwen werden verwoest. De groote spoorbrug op 500 K.M. ten N. van Pegu werd vernield. De Indische bevolking, die de aardbeving als een strat beschouwt voor de arrestatie van Gandhi, heeft te Rangoon religieuze betoogingen gehouden. Juffrouw Amy Johnson, een 22-jarig meisje is in een klein vliegtuig alleen naar Australië vertrokken via Weenen, Kon- stantinopel en Aleppo. Te Boedapest is door de Posterijen een postzegelmuseum geopend. Het bevat 49000 buiteniandsche en 7000 Hongaar- sche zegels, waaronder vele zeldzame. Bijna ade soorten, sinds 1850 door Hon garije en het buitenland uitgegeven, zijn vertegenwoordigd. Er zijn 17000 Euro- peesche soorten, 7300 Aziatische, 11000 Atrikaansehe, 12000 Amerikaansche en 2500 Australische. Er is ook een verza meling valsche postzegels aanwezig. Rome. Prins Wolkowsky, oud-adju dant van tsaar Nicolaas II, het hoofd van de Russische kolonie te Rome, die steeds het oude regime in Rusland trouw is ge- gebleven, wordt tot Roomsch-katholiek priester gewijd. Onder de zalmen in Schotland en Ierland komt veel ziekte voor. De sterfte is groot. Een iersch grootgrondbezitter schat zijn verlies aan zalm in sommige meren op 1000 pond. sterling. Wegens inbraak is in Kecskemet (Hong.) Imre Müller, een oude kennis van de politie, die te zamen 29 jaar in de gevangenis heeft doorgebracht, gearres teerd. Bij die gelegenheid bleek Müller interessante getuigschriften te hebben. In een getuigschrift van een schoepvaart- maatschappij wordt hij een technisch be kwaam, betrouwbaar, vlijtig en eerlijk inensch genoemd. Het interessantste is, dat hij gedurende de oorlog in Tókaj de onder de wapenen geroepen koster twee- en-een-half jaar verving en daarvoor geen cent aannam, maar alle geld aan de fami lie van de koster liet. De lichtinstallatie van het Vrijheids beeld voor de haven van New-York is één nacht onklaar geraakt. Dit was voor het eerst sinds de installatie van het licht. De „natten" in de Ver. Staten maken grapjes op het geval en beweren, dat „het licht van de vrijheid" in de Unie al gedoofd was sinds de invoering van het drankverbod. Bij nierzwakte blijven urinezuur en andere vergiftige onzuiverheden in het bloed achter, waardoor uw geheele gestel bedreigd wordt. Daarom is het zoo verkeerd de eerste waarschuwende verschijnselen te verwaarloozen als rugpijn, urinestoornissen, stijve en ge zwollen gewrichten, blaaszwakte, be zinksel in de urine, hoofdpijn, duizelig heid enz. De nieren moeten hulp ontvangen en versterkt worden, terwijl het tijd is. Beproef Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het sedert jaren bekende middel. Vraag ernaar in uw omgeving en hoor hoe zij worden aangeprezen. Verkrijgbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking a f 1.75 p. flacon. ONDERTROUWD: JAN BRANS Az. en P1ETERNELLA JACOBA v. LEEUWEN Eierland"0' Texel' 9 Mei 1930 Huwelijksvoltrekking 22 Mei a.s. [1 DEN 13en MEI a.s. H ffl hopen onze geliefde Ouders, Be- EB huwd- en Grootouders E@ ES p. KOK ES ES en Eg BS S. KOK—Duinker ES BS hun 50-jarige Echtvereeniging te ES herdenken. [g [g Den Hoorn, 10 Mei '30. fg EB N. DRIJVER—Kok. SS D. DRIJVER. m BB G. LAP—Kok. BS 11 A. LAP. ffl EB K. KOK. m EB G. KOK—Lap. gg BB en Kleinkinderen. BB Bij dezen betuigen wij onzen dank voor de hartelijke bewijzen van deelneming, be toond bij het overlijden van onzen lieven zoon en broeder FRANS. Uit alle' naam Mevr. TJALL1NG1I. Den Haag, Mei 1930. op Donderdag 15 Mei 1930, 's avonds 8 uur in Hotel „De Zwaan." AGENDA: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Bestuursvoorstel. 4. Ingekomen stukken. 5. Jaarverslag. 6. Rekening en verantwoording van den Secretaris-Boekhouder. 7. Verslag rekeningnazieners. 8. Begrooting. 9. Verslag magazijn. 10. Ziekenauto. D- Afgev. Algemeene vergade ring. 12. Bestuursverkiezing. 13. Benoeming rekeningnazieners. 14. Rondvraag. 15. Sluiting. Namens het bestuur, Dr. PRAKKEN, Voorzitter. A. WIERENGA, Secretaris.

Texelsche Courant | 1930 | | pagina 2