Zonnebrand rami Fa. Wuis en Baijs Agent gevraagd La m m e re n ve rvoer. Adverteeren doet Verkoopen. Handelsschool met 5-jarige cursus den Helder. Vakschool voor meisjes voor den Helder en Omstreken. AROMA-KOFFIE 1 m Algemeene Vergadering Coëp. Boerenleenbank De aanmelding van nieuwe leerlingen mi Ingezonden ADVERTENT1EN Harley Davison 5-7 KalkSoods, 2 maal weeksche beurt- dienst TexeE-AEkmaar Zaanstreek-Amsterdam. Oroote koek- en suiker* warkenfabrlek vraagt voor het eiland Texel een actief agent. S.S. Burgemeester van Alkmaar II Dagschool met 3-jarige cursus 2-jarige opleiding voor Huishoudster MIJNH A.R DT's Hoofdt ijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 6e> ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staaltabletten 90 ct Maagtabletten 75 ct. vaart Maandag van Texel naar Purmerend en tusschencelegen plaatsen. Afvaart 1 uur. Donderdag van Texel naar Deiden en tusscliengelegen plaatsen. .Afvaart 8 uur. De Commissaris T. C. BAKKER. is van heden af opengesteld op MAANDAG en DONDERDAG van 2--4 uur in de school Hoofdgracht (ingang Houtsteeg). Belastingbiljet mee te brengen. Voor leerlingen buiten de gemeente is schriftelijke aanmelding geoorloofd. Namens het Bestuur De Directeur. lil n min min mm hi Grys- Zegel 30cf. Paars-Zegel 35 Groen-Zegel 40 Bruin-Zegel 45 Rood-Zegel 50 Blauw-Zegel 55 Geel-Zegel 60 Fijne Dessert 65 Grijs-Zegel en Shors-Zegel van SO en 35ct. is reeds een goed kop koffie L METPUNTEIT werkt. Wat de bouw van nieuwe Nuts-, woningen aangaat, deelde de Inspecteur der Volksgezondheid mee, dat een nieuwe regeling op komst is, volgens welke men te werk zou kunnen gaan als thans inge volge de landarbeiderswet geschiedt. De bewoner betaalt wekelijks een bepaald be drag en wordt op de duur eigenaar. De rekening wordt goedgekeurd. Op een vraag van de heer J.Krijnen, waarop de huurprijs der Nutswoningen is gebaseerd, is het antwoord, dat bij de bepaling van de huur rekening gehouden wordt, a. met de vastgestelde minimum-I huurprijs en b. met het gezinsinkomen. Tot lid der commissie Nutsbouwstich- ting werd herbenoemd de heer A. Wie- renga met op één na algemeene stemmen. De Volkstuintjes „opgedoekt," De heer J. Krijnen brengt verslag uit over het financieel beheer van het insti tuut „Volkstuintjes." Ontvangen was 1438.071/2, uitgegeven f325,62. Batig sal do t 112.45. Een bedrag van t 8.40 kon niet geïnd worden. De „tuinier" had blijkbaar niet best geboerd. Vijf tuintjes konden niet verhuurd worden, zocdat528 M2. grond braak bleet liggen. Na eenige discussie wordt besloten het land niet meer in te huren en het insti-i tuut „Volkstuintjes" op te heffen. Er blijkt geen voldoende liefhebberij meer te bestaan. Nutsbewaarschool. Bij afwezigheid van de penningmeester kon geen voiledig verslag van de financi- eele toestand gegeven worden. De school is thans begonnen met twee leerkrachten' en 32 leerlingen. Een grondige restaura tie van het gebouw zal spoedig worden uitgevoerd. De aftredende bestuursleden mej. E. Langeveld en de heer J. C. Rab worden met nagenoeg algemeene stemmen her benoemd. (tiet bewaarsohoolbestuur had mevr. Boswijk en de heer A. v. d. Meuleu candidaat gesteld.) Nutsbibliotheck. De heer J. Roeper Cz. doet rekeningen verantwoording. Ontvangen werd f549. uitgegeven 1544.57. Batig saldo f 4.43. Het aantal lezers bedroeg 63, het aantal' uitgeleende boeken 1187. Dank zij het aanschaffen van een groot aantal nieuwe boeken, was de belangstelling van de zijde der lezers belangrijk grooter dan, vorige jaren. Het ligt in de bedoeling de bibliotheek over te brengen naar het ge bouw aan de Waalderstraat, zoodra dat .opgeknapt is. De rekening wordt goed- keurd. Het Nutsbestuur. In de plaats van de heer M. D. Dijt, af tredend, niet herkiesbaar, wordt met al gemeene stemmen Ds. Vis benoemd. Jeugdlokaal. Bij de rondvraag wordt uitvoerig de mogelijkheid van de stichting van een jeugdlokaal onder het oog gezien. Mis schien kan gedurende de avonduren van een der lokalen der gerestaureerde Nuts bewaarschool gebruik worden gemaakt. De heer Wiercnga oordeelt het gewenscht deze aangelegenheid o.m. met „Mooi Texel" en andere plaatselijke Nutsver- eenigingen gezamenlijk te bespreken. De heer C.Jonker merkt op, dat de statuten der Nulsbewaarschool-Stichting in het openen van zoo'n ontspanningslokaal, reeds voorzien, Gewezen wordt op de ra dio als een der middelen om het doe! te bereiken, De heer Wierenga verwijst naar de stichtingen te Haren en Paterswolde, welke volkomen aan haar doel beantwoor den en Texel ten voorbeeld zouden kun nen strekken. De voorz. vestigt de aan dacht op het Volkshuis te Leiden, dat. eveneens verdient te worden genoemd. Besloten wordt ten siolte trots de vele moeilijkheden, welke zullen moeten wor den overwonnen, de handen flink aan de. ploeg te slaan. Het Bestuur zal eens poolshoogte nemen en hoopt in een vol gende vergadering van de resultaten ver slag te kunnen doen. Hierna volgt sluiting. Stuklcopen van Huid en Voeten en Doorzitten bij Wielrijden verzacht en geneest i 30. Tube 80 ct. Bij Apoth. 6 Drogisten Bede cener kinderziel. Moeder, lieveling, blijt niet teuren, Droog die vele tranen af. Slechts mijn afgedragen kleedje Rust in 't stille, donkere graf. Eng'len zijn mij komen halen, En zij reikten mij de hand. Brachten mij bij kinderzielen Eng'len in 't Zonneland. Heerlijk, heerlijk zou 't hier wezen, Lietste, zonder uw verdiet, Bij ADOth. en Drogisten. 'k Wil u troosten, en ik kus u, Moederen gij merkt het niet. O, ik ben zoo dikwijls bij u, 'k Sla mijn armen om u heen, 'k Roep u bij uw liefste namen. En ik hoor slechts droet geween. Nooit te voren waart gij doot toch, Voor de wenschen van uw kind? Voelt gij niet, dat door die tranen Hij geen rust, geen vrede vindt? Nog een korte, korte wijle, En bij Eng'len-wiekgesuis Komt gij lieve, lieve moeder Bij uw eeuwig kindje „thuis." Gij droogt uw tranen Gij lacht tegen mij Zoo heerlijk, zoo stralend, Zoo wonderlijk blij. Gij hoort mij, gij voelt mij O moedertje-mijn, Nu eerst kan uw kindje Gelukkig weer zijn. Mevr. R. van N. Ingezonden door mevr. J.K. v. M., Den Haag, Juni '30. Voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden, betuigen wij ook namens familie, onzen hartelijken dank. A. WU1S. C. J. WUIS Kikkert, den Burg, 5 Juni '30. DER LEDEN VAN DE TE TEXEL, op Dinsdag 17 Juni 1930, 's avonds te 8 uur in het Hotel „De Zwaan." AGENDA: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Jaarverslag. 4. Rekening en Balans. 5. Benoeming lid van den Raad van Toe zicht, aftredend de heer H. Leber, (herkiesbaar.) 6. Benoeming lid van het Bestuur, aftre dend de heer Jac. Kikkert Nz., (her kiesbaar.) 7. Benoeming van een lid van de Raad van Toezicht .wegens liet bedanken van den heer D. H. Bruin. 8. Mededeeüng en rondvraag. 9. Sluiting. Namens het Bestuur, JAC. KIKKERT Nz., Voorz. TE KOOP: Prijs f 90,-. J. BIERSTEKER Jz„ de Cocksdorp TE KOOP: zeer geschikt voor kippenhok en een par tijtje kout staande nieuwe gebouw van den heer Parlevliet (Dennen.) Te bevragen bij VV. BURGER, Oudeschild Vertrek Texel Maandag en Woensdag Amsterdam Woensdag en Vrij dag 4 uui. Alkm lar Donderdag en Zaterdag 12 uur. Beleefd aanbevelend, Brieven onder no. 478 aan het bureau van dit blad. September a.s. aanvang van het nieuwe leerjaar. voor leerlingen die minstens 6 klassen van de lagere school hebben doorloopen en voor 1 September a.s. den 12-jarigen leeftijd hebben bereikt. Ouders worden er aan herinnerd, dat ingevolge art 7, al. 3 van de leerplichtwet de meisjes het 7e leerjaar ook aan een nijverheidsschool kunnen volgen. voor leerlingen die middelbaar of M.U.L.O. genoten hebben. Bij voldoende deelname CURSUSSEN in Naaien en verstellen (2 middagen of 2 avonden per week). Costuumnaaien. Teekenen en stofversieren. Kantklossen. Batikken en schabloneeren. Leerbewerking. Koken. Dekken en dienen. Bij aangifte biljet Rijksinkomstenbelasting meebrengen. In het internaat is plaats voor buitenleerlingen tegen vergoeding van f 600 per jaar. Aangifte gedurende de maand Juni op het spreekuur: Dinsdag 2.30—4 uur. Donderdag 7—8 uur. per Va pond. DouireE„l [Arom, O.a voor fraaie KUHSt-voonverpOt A 24

Texelsche Courant | 1930 | | pagina 2