Transpireerende Fotogr.-atslier EISELIN Wegens gevorderd seizoen RIJWIELEN.! Suikerbesteümgen Aanbesteding. oksels en voeten Rechtsvragen. ingezonden ADVERTENT! ÉN Afd. Texel der Vereen, tot bevordering der Bijenteelt RIJKSLANDBOUW- WINTERSCHOOL Aangifte van nieuwe Leerlingen, i verlaagde prijzen op i onze voorradige i I GEBR. LAFEBER, 1 i mui min mm mm mm mm mm mm mm I het maken van tafels in de verschillende gehouwen, de noodige betimmeringen! °P de terreinen en het plaatsen van vlaggen. Te koop plantgoed Groeneplaats Den Burg. behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor. Het kost 45 en 60 ct. per bus en is evenals' Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Dro gisten. De „Prins Hendrik". Straks ook Noordzee-waardig Het instructievaartuig „Prins Hen drik" van het Onderwijsfonds, waarmee leerlingen onzer Z.VjS. ook deze zomer een oefentocht over de Zuiderzee heb ben gemaakt, zal verbouwd worden, zoo dat't ook geschikt zal zijn om met deleer lingen de Noordzee te bevaren. In het midden zal een nieuw stuk worden ge voegd van 7 M. lengte en de motor van 25 P.K. zal vervangen worden door een van 100 P.K. Overzicht eierhandel. Roermond. In de afgeloopen week bleef de toestand in de eierhandel onge veer dezelfde als de vorige week. Voor kleine eieren bestaat een groote vraag, doch groote eieren zijn bijna niet te ver- koopen, waaruit men moet afleiden, dat de consument geen hoogere prijzen wil betalen. Ofschoon de productie geleidelijk af neemt, zijn er voldoende eieren voor de consumptie; het schijnt ons toe, dat men voorloopig op geen hoogere prijzen kan rekenen. De aanvoer bij de Coop. Roermondsche Eiermijn bedroeg 4.300.000 stuks. Men betaalde voor: kleine eieren f5.105.50; groote eieren f5.60—6.30; eendeneieren f5.505.80 per 100 stuks. Overzicht wolveehandel. Algemeen was liet aanbod klein en de handel stil, doch prijshoudend. Zoo was 'tte Sohagen, Leeuwarden, Zwolle, Sneek en Groningen. Op laatstgenoemde markt Waren de „vette" lammeren echter niet geheel prijshoudend. Rotterdam was over het geheel traag gestemd met flauwer prijzen, terwijl Pur- merend zoowel voor schapen als lamme ren 'n matige omzet gaf. De Leidsohe wol veemarkt was vrij goed voorzien en gaf ook een redelijk goede handel met eerder iets vaster prijzen. Het taschje met ruim f200 weer boven water. Het taschje met ruim f 200, dat een dame uit Amsterdam, logeerende bij de dames V. alhier, tot haar groote ontstel tenis vermiste, en waarnaar met zooveel moeite nasporing is gedaan zelfs poli tie en omroeper kwamen er aan te pas is weer terecht. Ge zult niet licht ra den op welke wijze. De gedupeerde kreeg n.l. de gelukkige inval eens te informee- ren, of ze het taschje met de kostbare inhoud misschien ook thuis, te Amster dam, had laten liggen en het klinkt wel vreemd zoo was het. Veler ge moederen zijn nu weer gerustgesteld, maar het geval is toch wel wat onver klaarbaar. Het ging toch niet om een paar kwartjes! Knip- en naaicursus. Er is een spreekwoord waarin van hart, maag en liefde gesproken wordt, en dat zooveel zeggen wil als: Wanneer de vrouw een goed potje kan koken, heeft ze het hart van de man voor een goed deel ver overd. Dat dit een wet is van Meden en Perzen, zouden we niet graag beweren, maar we zouden met die kookvaardigheid op één lijn willen stellen: de vaardigheid in het knippen, naaien en wat daar meer bij te pas komt ais stofversieren, ver stellen, vermaken, enz. Welnu er doet zich een schoone gelegenheid voor, zoo wel voor schoolkinderen als voor oudere dames, om zich in die edele knip- en naaikunst te bekwamen. Een advertentie in dit nummer wijst u de weg. De lessen worden, aanvangende in September, ge geven door mevr. Dros-Donker, die daar toe over een ruim en gunstig gelegen ate lier beschikt. We kunnen belanghebbenden aanraden met deze cursus eens kennis te maken. Naar de Zuiderzeewerken. Een advertentie in dit nummer ver meldt, dat op Donderdag a.s. door T.E. S.O. aan de logeergasten op ons eiland gelegenheid wordt gegeven met „De Da geraad" een tochtje naar de Zuiderzee werken te maken. De vacanties zijn nog niet verstreken, zoodat verwacht mag worden, dat menige vreemdeling met bei de handen de hem geboden gelegenheid waarnemen zal. Er zijn plm. 150 kaarten beschikbaar, m.a.w.haast u wat, of ge vischt achter het net. Om de logeergasten tegemoet te komen vaart de boot Don derdag voor hen alleen. Spoed maken blijft echter geboden. o Op Dinsdag 26 Augustus wordt het reisje herhaald. Dan kan elkeen zoo lang de voorraad strekt zich van een kaart voorzien. Als het weer nu maar een handje hel pen wil Kerknieuws. Gisteren vierde pastoor G. J. Blan- kenouw, eerder kapelaan alhier, in de parochie van O.L. Vr. Geb. te Schermer- horn, zijn 25-jarig priesterfeest. Een nieuwe fraismachine. „De fraismachine is gearriveerd", zoo maken de Gebr. v. d. Lans, te Sas- sen'heim in dit nummer bekend. Wat dit zeggen wil, zetten we hier, na een bezoek aan het bollenland van de heer S.J.Flens, waar de machine in bedrijf was gesteld, even uiteen. De machine waarvan hier sprake is, wordt geëxploiteerd door de Gebr. v.d. Lans en is een z.g. Siemens-Schuckcrt- grondfrais-machine. Ze is verstelbaar tot een diepte, varieerende van 540 cM. en bewerkt in een uur tijd ViVs H.A. land. De drijfkracht wordt ontleend aan een benzine-motor, welke per uur 1012 L. benzine verbruikt. De machine is uitge rust met rubbervelgen, en kan, zonder eenig verstellen van wat ook, meteen uit het land op de weg rijden, wat veel tijd bespaart. In weerwil van de hooge prijs maar eventjes f 10.000 neemt het aantal orders op deze machine aan de Siemens-Schuckert-Werke steeds toe. Mo menteel, zoo deelde de heer Van der Lans ons mee, wordt aan een order van 300 stuks voor Rusland gewerkt. De heeren Van der Lans beschikken thans over een drietal machines waarmee zij bloembollenland bewerken, maar ook gemakkelijk weiland in bloembollenland kunnen omzetten. Zoo noodig doet de machine als tractor dienst; ze heeft op de weg een trekkracht van 5000 Kg., ter wijl haar gewicht, compleet, 2500 Kg. be draagt. Vertegenwoordiger voor Texel is de heer Maureschat, die de machine zelf bedient en met dit werk zeer goed vertrouwd is, daar hij, voor bovengemelde fabriek, ge durende 7 jaar demonstraties in Duitsch- land en Rusland heeft gegeven. Het geldt hier een proefneming, welke stellig aan de verwachtingen beantwoordt. De demonstratie op het land van de heer Flens, werd door verscheiden bol- lenkweekers bijgewoond, die allen over de geleverde prestatie best te spreken waren. Wanneer ge er eenig belang bij hebt, moet u de machine ook eens aan het werk zien. Het loont de moeite. DE WAAL. Wolkeuring. De iheer N. Vermeulen alhier, verzocht ons te willen mededeelen, dat hij bij de wolkeuring te den Burg in de rubriek „wilde vachten" inet 'n vacht van 7.1 Kg.j van een EEN-jarige ram de le prijs be haalde. (Zie ook het vorig no.) DEN HOORN. Breeder weg, minder verkeersongevallen. Van gemeentewege is hier een belang rijke verkeersverbetering tot stand ge bracht. Door aankoop van een gedeelte grond van mw. de wed. Troost heeft men 'de heining daar ter plaatse meer naar achteren kunnen brengen, wat aan de breedte van de Dorpsstraat en daarmee aan een veilig snelverkeer ten goede is gekomen. Woningbouw. Door aannemer J. Drijver te Oosterend zal voor de heer W.Duinlcer op de hoek van de Kerkstraat een nieuwe woning worden gebouwd. Dat hoekje zal er van opknappen. Het nieuwe woonhuis voor de heer K.S.Lap, is nagenoeg gereed. Het werd gebouwd door de heeren Graaf en Trap, terwijl de heer C.Boon thans het schilderwerk uitvoert. TERSCHELLING. 'Meer vreemdelingen dan ooit te voren. Het aantal vreemdelingen op Terschel ling is thans van die aard, dat, wanneer men nog eens een paar dagen naar Ter schelling zou willen komen, het aanbeve ling verdient, even inlichtingen te vragen bij de secr. van V.V.V. ,daar het anders nogal moeilijk is om direct onderdak of Verandering, verbetering. Vader: Ik vind dat je beminde er veel beter uit ziet dan gisteren, beste kind: Dochter-lief: Dat komt ook wel uit, want het is een andere. pensions te bekomen, daar alle hotels en pensions bij tijden vol zijn. Aldus ver telt ons de N. Harl. Crt. Het vreemdelingenbezoek is dit jaar drukker dan ooit te voren. Abonnees-Texelsche Courant kunnen kosteloos rechtskundig advies bekomen. Vragen te zenden aan het bureau van dit blad. Voor porti twee postzegels van zes cent bijsluiten. Wanneer mijn zoon nog geen 14 is. Vraag: A. heeft een jongen, die nog geen 14 jaar is, maar wel vrij van de leerplicht. Hij vraagt nu, wetende dat hij hem niet mag laten werken, of hij hem als volontair te werk mag stellen. Antwoord: Dat zal ook niet gaan. Dan komt u toch met de Arbeidswet, art. 9 in botsing. Daar is geen ontkomen aan, tenzij uw dertienjarige zoon krachtens een z.g. leerovereenkomst, in de nijver- heidswet nader omschreven, aan het werk is. Verloting ten bate van de Landbouwten toonstelling. Zooals u bekend zal op Woensdag 3 en Donderdag 4 Sept. een groote Land bouwtentoonstelling op Texel gehouden worden, welke niet alleen landbouwpro ducten, doch ook rundvee, wolvee, pluim vee, varkens, wol, enz. zal omvatten. Het groote belang eener dergelijke ten toonstelling voor Texel zal door niemand uwer zeker onderschat worden en er zul len kosten noch moeite gespaard worden om deze tentoonstelling te doen slagen. Hiervoor is echter veel geld noodig. De Commissie ter voorbereiding heeft een groote verloting op touw gezet, om te trachten op deze wijze haar kas te stij ven en u tevens in de gelegenheid te stel len mede te dingen naar eenige zeer be langrijke prijzen, als een vette koe, de nieuwste land- en tuinbouwwerktuigen, enz., totaal 200 prijzen. Er is een keur van meisjes bereid ge vonden, niet alleen in Den Burg, maar over geheel Texel, huis aan huis deze loten ten verkoop aan te bieden. De prijs is slechts fl.per lot en waar u door aankoop van een of meer loten tevens medehelpt deze voor Texel zoo belang rijke tentoonstelling te doen slagen, re kenen wij er op, dat niemand uwer zal achterblijven, doch de verkoopsters een flink aantal loten zal worden afgenomen. Laat ieder uwer het zich tot eer rekenen op deze wijze tot het welslagen der Texelsche landbouwtentoonstelling mede te werken. HET COMITÉ. PREDIKBEURTEN. HERV. GEMEENTE Zondag 17 Augustus. Burg, vm. 10 uur Ds. J. I. v. Schaick van Soest. H. Doop en Maandcollecte. Waal, vm. 10 uur Ds. v. 't Hooft. Koog, vm. 10 uur Ds. J. Henzel. pred. te Zutfen. Cocksdorp, vm. halt 11 Ds. Plug. Den Hoorn, vm. half 11 Ds. Oskamp. Oostererid, nm. 3 uur Ds. Oskamp. Oudeschild, nm. 3 uur Ds. Plug. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, vm. 10 uur ds. v. d. Leer 's av. half 8 dezellde. GEREF. KERK (H.V.) Oosterend, n.m. 3 uur Ds. Buskes nm. half 8 dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, vm. 10 uur Ds. Vis. tëARKÏBEBiCHTEN Coöp. Centr. Eierveiling Purmerend G.A. Aanvoer op 12 Aug. 99294 stuks 70/80 K.G. f 6,70 af 8.00 65/66 6,20 6,60 63 64 5,80 6,30 60 62 5,60 6,00 58 59 5,50 5,80 56 57 5,40 5,60 53 55 5,30 5.50 50 52 4,60 5.00 45/49 3,90 4,50 69643 eendeieren 4.60 a 4.80 oude kippen p. st f 0,85 a f 1,50 Jonge hanen 0.30 a 1,45 oude hanen 0.70 a 1.20 Oude kippen per KG «',56 a 0,65 Jonge hanen per KG 0,60 a 0,82 Schagen 14 Aug. 77 vette koeien 250 a 460 32 Gelde koeien mag. 265 a 370 130 Schapen vette 38,— a 45, 117 lammeren 18,a 28, 19 vette varkens 0,64 a 0,68 64 Biggen 20. - a 28, Boter 0,— a 0,— a 0,— Eierveiling Schagen Kipeieren: aanvoer 86041 Bruin ongewogen f 4,30 a f 4,50 per 100 Wit 5,' 0 a 5,60 Eendeieren 4.30 a 4,50 DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van belangstelling voor en op den 2den Aug. betuig ik, ook namens mijn vrouw, aan allen mijn har- telijken dank. Dr. F. H. KEIDEL. Alkmaar, Aug. 1930. Stadsziekenhuis. De rechtspractijk, welke uitgeoefend werd door Mrs. Dirk Sluis en A. Schenke- veld, advocaten en procureurs te Alkmaar, wordt voortgezet door Mr. A. Schenke- veld. Het kantoor blijft gevestigd te Alk maar Oudegracht 227, telefoon no. 535. Woonhuis: Westerweg 95, Alkmaar, te lefoon no. 1314. in Nederland. worden ingewacht voor 24 Augustus a.s. bij de secretaris. De prijs der suiker is 14 cent per K.G., bij bestelling te voldoen. De Secretaris, J. MAK. TE SCHAGEN. die vóór 1 Januari a.s. den leeftijd van 16 jaar moeten hebben bereikt, worden vóór 1 September a.s. ingewacht bij on- dergeteekende, die op aanvrage program ma en inlichtingen verschaft. Gelegenheid voor opleiding tot Melk- controleur. De wnd. Directeur, Ir. G. VEENSTRA. ül III in linn üm WARMOESSTRAAT. Het tentoonstellingsbestuur wenscht aan te besteden Aanwijzingen en inlichtingen Dinsdag avond a.s. 7 uur bij Garage Boekei in de Parkstraat. HET BESTUUR. plm. 15 HL Dubb. Sion plm. D/s HL Oranje Phoenix plm D/o HL Horsfield plm. 1 HL Sir Watkin. Villa Pomona. Geopend Maandags en Donderdags Fotok. en Salonfoto per J/s doz f 2 en f 2,50 Voor opnamen bij huwelijk, jubileum, enz. op andere dan bovengenoemde dagen s.v.p. even vooruit bespreken. Van overleden personen maken wij van ieder portret de mooiste vergrooting, die er van te leveren is. Semi-emaillebyoute- rieën als broche's, hangers, dasspelden, cigarettenkokers, (alles met foto.) Prachtcollectie staven voor lijsten naar maat.

Texelsche Courant | 1930 | | pagina 2