Gemengd Mieyws Allerlei. Door de hooge zee is Donderdag de uitkijkpost van de badmeesters op het strand te de Koog omvergeworpen en te gen de duinen gespoeld. Woensdag is door een badgast uit den Helder 0|p het strand te de Koog een; taschje verloren, inhoudende een zilve ren beursje met een flink bedrag aan geld. o Venten zonder vergunning is hier niet gepermitteerd. Twee lieden uit Leiden zijn deswege tegen de lamp gevlogen. De boot, welke gewoonlijk te vijf uur te Oudeschild aankomt, had g'ister 20 mnt. vertraging. De trein was te laat aange komen: te Schagerwaard, zoo deelt men' ons mee, had deze een luxe Essex-auto van het P.E.N. gegrepen en totaal ver nield. De inzittende wisten door tijdig er uit te springen het leve Ofte redden. o— Gistermiddag had men voor de auto tocht met ouden van dagen reeds 44 deel nemers en tevens voor dit aantal auto's ter beschikking. Wie volgt Ook wat ver snaperingen en muzikale medewerking be treft, zal het deze sympathieke onderne ming aan medewerking niet ontbreken. Nu nog: EEN PORTIE MOOI WEER. Morgen wordt de heer J. A. Koevoets, Texel's oudste ingezetene, 92 jaar. DE KOOG. Van Boulogne komen aandrijven. Gistermorgen werd door Jaap en Ger- rit Witte Pz., van den Burg, bij het Wes terslag een flesch gevonden met een briefje in het Engelsch, waaruit bleek, dat ze 20 April 1930 te Boulogne (Frank rijk) over boord geworpen was door T. Sabrie, 228 Hotwell Road, Bristol (Eng.) De vinder werd verzocht bericht te doen. OUDESCHILD. Op de Razende Bol gestrand. Gistermorgen te ruim 9 uur zijn de As sistent, sleepboot van Wijsmuller, en de „Dorus Rijkers" van den Helder uitgeva ren op het bericht, dat er eeen schip in de Razende Bol zat. Door het hooge wa ter en de geweldige zeeën is het over det Bol heengeslagen. Bij onderzoek bleek 't een visschersschuit van vreemde nationali teit te zijn. Er was niemand aan boorde De zeeën hebben aan boord de boel kort en klein geslagen. Het schip is te den Helder binnengebraoht. ll!!lllllll!ll!l!llllll!ll)!ll!!lilllil!lll!l!llllllll llllllllllllilllllllll!! BINNENLAND. ||||||l!llllllllllllll!l llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Er ontstond brand in de woning van de heer De Kort, te Tilburg. De man, die doofstom is, bemerkte de brand, toen een kamer reeds in lichte laaie stond. Hij dacht direct aan zijn kinderen, die hij wist te redden. Jammer genoeg liep hij hierbij ernstige verwondingen op, waarom hij naar het R.K. Ziekenhuis moest wor den overgebracht. Het groote Circus Kapitein Schnei der. reist binnenkort door Nederland. De ze onderneming, die gedurende de winter maanden in Engeland en Spanje voorstel lingen gaf, beschikt over een masaal pro gramma. Wereldberoemd zijn b.v. de honderd „Quo-vadis-leeuwen", die door de temmer Kapitein Alfred Schneider per soonlijk werden gedresseerd. Van de overige nummers zij nog vermeld het reusachtige manége-schouwspel „circus onder water". 500.000 liter water stort bruisend van een hooge waterval in dc omgebouwde manége; lichtfonteinen klet teren, een sterrenhemel welft zich over de circuskoepel, schijnwerpers doopen de manége-zee in lichtgolven. Het program ma bevat 66 nummers. Twee Haagsche jongelui, 21 en 17 jaar oud, waagden zich bij het baden aan het Noordzeestrand te Scheveningen te ver in zee. Ze konden niet zwemmen, en werden op een gegeven oogenblik dooi de stroom meegesleurd. De lijken zijn kort daarop aangespoeld. Het gebeurde bleef aan het strand onopgemerkt. Een leerzaam bericht. De 44-jarige werkman, D. Kwikkei, uit Spijkenisse, is bij het maken van een nieuwe huisaansluiting aan het laagspan ningsnet te Oudenhoorn door de electri- sche stroom gedood. De man Iaat een vrouw en vijf kinderen achter. De Ned. Geluidsfilmmaatschappij „Cinetone" heeft een gebouwencomplex benoorden het IJ aangekocht, geschikt voor filmstudio's en laboratoria. De Ned. Spoorwegen laten o.m. een goedkoope trein met regenverzekering loopen op Dinsdag 19 Augustus van den Helder naar Zaandam en Alkmaar. Besloten is de 10e keer te Barneveld een legwedstrijd te organiseeren. Aan vang 15 October. Getracht wordt te komen tot de op richting van een fokstation voor Barne velders. In en rondom Maartensdijk heerscht hevig 't mond- en klauwzeer en wel on der het vee van honderden veehouders. Het aantal sollicitanten naar de be trekking van le ambtenaar ter gemeente secretarie van Zijpe bedraagt 69. In de Wieringermeer zijn onder Me- demblik de eerste welputten geslagen. Men verkreeg er zoet water en over vloedig gas. Toen het 10-jarig meisje A. H. R. stond te kijken voor een winkel in de Vaillantlaan te 's Gravenhage, bemerkte een voorbijgaande juffrouw, dat de klee- ren van het kind in brand stonden. Het meisje liep opeens hard weg en heeft vrij ernstige brandwonden opgeloopen. Waarschijnlijk is een pijp, sigaar of siga ret van een voorbijganger de schuldige. Een comité te Beverwijk overweegt het plan om een fonds te stichten tot op richting van een Beverwij ksche Oudheid kamer. kippen gestolen. Daders spoorloos ver dwenen. Door de fotograaf verschalkt. De Engelsche schrijver Rudyard Kip ling, de auteur o.m. van „Het licht, dat) verdween", op de foto. Dat gebeurt niet alle dagen, want de beste man Tieeft aan fotografen een broertje dood. Daarvoor staat hij bekend. Te Oostburg is de bliksem ingesla gen in de schuur van A. de Smit. Een groote hoeveelheid hooi en stroo werd 'n prooi der vlammen. Twee paarden kwa men in de vlammen om. De 20-jarige zoon van de aanne mer Blijleven uit Geertruidenberg, die werkzaam was aan de nieuwe sluis, is met de electrische stroom in aanraking gekomen en gedood. Op het terrein van het Twenthe- Rijnkanaal te Eefde is een locomotief van een zandtrein omgevallen. Een 17- jarige jongen, die naast de machinist op de locomotief stond, werd door de machine verpletterd. De uit de 16de eeuw dateerende to ren van de N. H. Kerk te Woudrichem zal met steun van het Rijk, provincie en de gemeente worden gerestaureerd. De 17-jarige lichtmatroos Dullaert uit Rotterdam is aan boord van het Ned. s.s. „Sosma" te Genua bij het dichtdekken der luiken in het ruim gevallen en daar door overleden. Te den Haag is gearresteerd een ho tel-employé, die ten nadeele van zijn di rectie de laatste jaren enkele duizenden guldens verduisterd heeft. De Haarlemmermeerpolder wordt onveilig gemaakt door kippendieven. Thans zijn bij O. aan de IJweg honderd llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllll BUITENLAND. I!l!lll|l||)lll!lllllll! Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Te New-York heeft men voor het eerst sedert twee weken van een aange name dag genoten, die begon met een stortregen. Soortgelijke berichten komen uit die gedeelten des lands, welke te lijden hebben gehad van de droogte in het midden-Westen, waar in zeven staten stortbuien neerkwamen. Helaas komen deze stortbuien te laat om veel goed te doen aan de graanoogst. Te Berlijn zijn tijdens een zwaar on- weder vier volwassen personen in de Ruppmerstrasse door de bliksem getrof fen. Zij hadden onder een boom beschut ting gezocht. Bij de politic te Briihl bij Keulen meldde zich een bedelaar aan, die onder- dak kwam vragen. Daar de politie hem ervan verdacht dat hij valsche papieren bezat, fouilleerde zij hem en slaagde er in mede met behulp van vingerafdrukken, tenslotte vast te siellen, dat het een oude: bekende uit Bochein betrof, die al negen jaar lang wegens moord gezocht werd. De man is in 1921 in de gevangenis op gesloten om een langdurige vrijheidsstraf te ondergaan. Na eenige maanden wist hij echter te ontsnappen en vond onderdak bij een vriendin, die hij later bij een woor denwisseling doodschoot. De dader vluchtte en wist zich tot nu toe door middel van valsche papieren steeds aan de politie te onttrekken. Londen, 9 Aug. Op de "Stockards National Bank" in Texas is een bomaan- slag gepleegd. Een man drong de bank binnen en eischte toen 10.000 dollar. Toen men dit weigerde, dreigde hij de Bank in de lucht te laten springen. De man slin gerde daarop een bom weg, met het ge volg, dat de vice-president van de bank instelling Pelton en de indringer zelf ge dood werden. Een kassier werd zwaar gewond. In de buurt van Clifton bij Bristol, viel een 20-jarig meisje van de rotsen en overleed aan de bekomen verwondingen. Een man en vrouw, die hun dochter ver misten en van het ongeluk hoorden, be gaven zich naar het ziekenhuis en her kenden het lijk van het meisje als dat van hun dochter. Geschokt gingen zij naar huis terug. Doch tot hun groote verba zing vonden zij hun dochter in levenden lijve. Het verongelukte meisje had ge laatstrekken, die zoozeer overeenkwamen met die van hun dochter, dat zelfs de moeder geen verschil ontdekte. In een rede voor de radio heeft Lindbergh uniforme luchtvaartreglementen voor alle volken aanbevolen, en voor speld, dat binnen enkele jaren trans- oceanische luchtvaartdiensten de thans reeds bestaande vliegroutes 'zullen ver binden tot één groot net dat zich over de geheele wereld zal uitstrekken. Rome. In tegenstelling met geruch ten omtrent de gezondheidstoestand van Z.H. de Paus, komen uit betrouwbare berichten over de bewonderenswaardige lichamelijke en geestelijke gezondheid van Pius XI, die ondanks overstelpende dag taak de avonduren nog doorbrengt met inspannende lectuur en documenten-stu die. „De Tijd." Op de Westrivier in China is een groot Chineesch vaartuig op een mijn ge- loopen. Er zijn zeventig passagiers ver dronken, meerendeels vrouwen. Een jonge onbekende bader is aan de kust van de Fransche badplaats Royan twee jonge vrouwen te hulp gekomen, die zich te ver in zee hadden gewaagd. Hij slaagde, doch op het oogenblik, dat hij zelf uit het water zou gaan, werd hij door een groote golf gegrepen en de moedige redder verdronk jammerlijk. Een magneet is een nuttig ding. Van magneten wordt, zooals bekend, mag worden verondersteld, een veelzij dig gebruik gemaakt. We zien hier hoe men er zich in een oogklipiek van be dient om een stukje metaal uit de oog holte te verwijderen. Wanneer men op jacht is. Wat zegt u van zoo'n romantisch kiek je? Het boeiend tafereel werd midden in een betooverende zomernacht door een fotograaf-eendenjager op de gevoelige plaat vastgelegd. UIT HET LEVEN VAN MIJNHEER ADAMSON. Adamson krijgt zijn verdiende loon. Het laatste snufje op het gebied der klankfilmtechniek: een verplaatsbaar ate lier, waarvan men zich in Hollywood met veel succes bedient. 'v y). O COPYRIGHT R I B. DX» 6. <0P£HHA<3£N

Texelsche Courant | 1930 | | pagina 6