Purol bij Ruwe Handen N E E LS N EELS Reclameweek. 15 pet korting RugpijnNierenPillen Den Helder. Winterjassen Regenjassen Grijze Demi's Fietsjekkers Blauwe Costnams Gekleurde Gostnums voor personen tot voor personen tot voor personen tot voor personen tot voor personen tot voor personen tot 250 pond 250 pond 250 pond 250 pond 250 pond 250 pond Koninystr. Modebazar 17-21-23 S. HERSCHEL DEN HELDER. W aarschu wingen Keizerstraat Keizerstraat - den Helder MANNHEIM'S GOEDKOOPE WINKEL Kachels en Haardkacheis Wij geven gedurende de week van Zaterdag 25 Oct tot Zaterdag 1 November op al onze Dames- en Kinderconfectie, Dames- en Hinderhoeden, Deux pieces en Pullovers, Bontmantels. Regenmantels, ook de Falcon. iiiiii min mm mm mm mm mm mm mm mm mm mm Die weet er weg mee. We beelden hier de Italiaansche kam- pioen-macaroni-eter af. De man beroemt er zich op, in vijf mifnuten een pond ma caroni te kunnen oppeuzelen. Wat voor verdienste daarin schuilt, is ons 'n raad sel, maar het schijnt, dat dit bij veel re~ cordpogingen geen gewicht in de schaal legt. Schoolnieuws. De heer A. den Broeder, eerder onder wijzer aan de Ulo alhier, wend benoemd tot onderwijzer aan de o. 1. school II te Breezand. Onze Nieuwe Telefoonlijst. Wie nog niet in het bezit is van onze nieuwe telefoonlijst voor Texel, kan er aan ons bureau kosteloos een bekomen. Ze is thans, aangevuld met verscheiden nieuwe nummers, geheel compleet. Nog iets over het Noorderlicht. Aanvankelijk werd in twijfel getrokken, ot het natuurverschijnsel, op Vrijdaga vond door verscheiden personen op Texel waargenomen en vermeld in ons vorig nummer, wel iets met liet z.g. Noorder licht te maken zou hebben. Het volgend bericht echter, dat we van 'het Meteor. Instituut te de Bilt ontvingen geeft ech ter alle zekerheid daaromtrent. Er werden omtrent dat verschijnsel plm. vijftig berichten ontvangen uit alle deelen des lands. Te gelijkertijd werd te de Bilt een sterke magnetische storing gere gistreerd. Mede op grond hiervan is aan te nemen, dat de verschijnselen als Noor derlicht (Poollicht) zijn te beschouwen. Dertigjarig bestaan „Vriendenkring". Een woord van dank. De heer Gerrit Schoenmaker schrijft ons: In aansluiting op het stukje van de lieer J.J.Kuijper, thans te Driebergen, wil ik gaarne, als de bedoelde patiënt G. S., nog eenige regels doen plaatsen om nog maals mijn dankbaarheid te toonen jegens die mannen, die mij rond een half jaar 'hebben bijgestaan en jegens nog vele an dere menschen, die „Vriendenkring" een goed hart toedragen en de kas met hun bijdragen steunen. Ook aan dokter Wage- maker, die mij gedurende een half jaar zoo welwillend geholpen heeft, mijn dank. Ik roep danook u allen toe: „Steunt Vriendenkring, als liet noodig is, want zij waarborgt u loon naar werken. Altijd zijn er nog wel menschen, die in tijd van ziekte hulp noodig hebben en dan is „Vriendenkring op zijn post, om als red der in de nood de last te helpen verlich ten." Telefonische aflevering van telegrammen. De wnd. postdirecteur deelt mee: In verband met de wijziging van Art.: 58, 5e lid v.h. rijkstelegraafreglement, wordt gewezen op de voordeden, welke verbonden zijn aan telefonische afleve ring van telegrammen; ze komen dan n.l. sneller in het bezit van geadresseer den, terwijl bovendien later het telegram zelf ot een afschrift daarvan kosteloos per post wordt bezorgd. Vooral voor hen, die geregeld telegram men ontvangen, en voor telefonisch aan geslotenen, die op verre afstand van het kantoor wonen, is dit van groot belang. Nadere inlichtingen worden ten post kantore verstrekt. Een vriendelijk verzoek. Uit naam van vele „luistervinken." De heer Mittelhauser, exploitant van de Radio-centrale alhier, verzoekt ons het volgende onder de welwillende aandacht van betrokkene (n) te brengen. Iedere avond omstreeks tien uur wordt de radio-ontvangst in en om de Wever straat, door een electriseertoestel der mate gestoord, dat van muziekgenieten,, luisteren naar een of ander spreker, b.y. naar de omroeper van Persbureau Vas Diaz (dat omstreeks die tijd zijn berich ten doorgeeft), geen sprake kan zijn.i Vriendelijk wordt verzocht die storing te voorkomen of voor het electriseeren een minder ongelukkig tijdstip uit te kiezen. De heer Mittelhauser is gaarne bereid de gebruiker van het toestel, dat het euvel te voorschijn roept, met raad en daad bij te staan. Hij (of zij) make zijn (haar) adres bekend. De radio-vreugd van me nige luistervink wordt op heden onnoo- dig bedorven. Moge dit vriendelijk doch dringend beroep op welwillende medewer king succes hebben. Uorcfnnninn moeilijke en on- verbiuppmy regelmatige stoelgang regelt men vlug en zonder kramp of pijn mei Mijnhardt's Laxeertabletten Prijs per doo^ 6° ci Pij Apofh. er, Drogisten Optreden Goochel-Prof. Mullens. De bekende goochelaar, prof. Mullens, van Rotterdam, heeft verscheiden kinde ren op Texel prettig met zijn aardige toe ren en grapjes bezig gehouden. Woens dagmiddag trad hij eerst in de „Zwaan" en later in hotel „Texel" op. De „prof.7 'heeft er slag van het jonge volkje te boeien en heeft vooral ook met zijn marionetten, zooals we die in hotel „Texel" zagen vertoonen, veler hartjes veroverd. Hartelijk werd er gelachen, als hij uit 'n oude hoed tal van voorwerpen, een pop en poppekleeren, blokken en pa pieren mutsen te voorschijn tooverde, die geen mensch daarin aanwezig veronder stelde. Verscheiden goochelkunstjes slaag den heel gelukkig. Je kon er geen speld tusschen krijgen en dat wil wat zeggen in deze moderne tijd, waarin we ons niet; licht iets op de mouw laten spelden of spoedig over iets verwondlerd staan te kij ken. Maar die prof. Mullens speelde het toch maar klaar. Onderscheiding. Bij de 1 Oct. 1.1. te Utrecht gehouden Nationale Vakwedstrijd, georganiseerd door Greidanus en Co's Fabrieken voor Bakkerijgrondstoften te Amsterdam, be haalde de heer M. Witte, koek-, brood- en banketbakker alhier, in de afd. Koek- Vrije Inzendingen met een collectie koek jes, taai-taai en speculaas een diploma met eervolle vermelding. DE WAAL. Woningbouw. Bij onderhandsche aanbesteding is het bouwen van een nieuwe woning voor de heer R. IJska alhier opgedragen aan de heer 1. Voigt, eveneens alhier. Tevens zal de heer Voigt een woning bouwen voor de heer W. Kikkert, Laagte. OUDESCHILD. Vïsscherij. Gedurende de laatste week is in de haven aangebracht ruim 4900 Kg. garna len. De vangsten zijn niet biezonder groot doch de prijzen zijn aardig goed. Op Texelstroom vischt ook een motorschip uit Stellendam op garnalen. Dit verscheept meest ongezouten garnalen voor de pelle rij. In het zuiden van ons land zijn waarschijnlijk dus ook niet veel garnalen. De palingvisschers hebben niet over groote vangsten te roemen, misschien een enkele uitgezonderd. De vangsten zijn klein te noemen. Let er op of uw urine te donker of te licht van kleur is, of gij zeer vaak of zeer weinig aandrang tot loozing hebt, of uw water bewolkt is, bezinksel of zand bevat, en een branderige pijn veroorzaakt. Ook rug pijn, hoofdpijn, duizeligheid, rheuma- tische pijnen en een gejaagd, vermoeid gevoel kunnen u waarschuwen. Het zijn waarschuwingen der na tuur, dat er iets niet in orde is, en dat uw nieren en blaas verzwakt kunnen zijn. Beproef zonder uitstel Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die uw verzwakte organen blijkens de ervaring van zoovelen weder kunnen versterken en uw leven weder tot een lust kunnen maken. Verkrijgbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking a f 1,75 p. flacon. voor zware personen'-wegende'tot 250^pond hebben wij groote voorraad in heeft ontvangen een enorme sorteering WINTERJASSEN met en zonder band in den rug, de nieuwste kleuren, 47 45 42 40 38 36 35 33 30 28 26 24 22 20 17,50 16 14 12.25 RATINÉJASSEN in de grootste verscheidenheid, met en zonder riem, ook voor corpulente personen, in alle prijzen verkrijgbaar. RATINÉJEKKERS voor alle leeftijden 24 22 20 18 17 15,50 15 14 12 10 9 8 7 6 5.50 5 4,50 4 3.50 GEBOORDE JEKKERS voor JONGENS en MEISJES, met goud montuur en zonder bewerking, alles met garantie. 23.75 22 21 20 18 16 14 13.50 13 12.25 11.50 Ontvangen Blauwe en gekleurde HEERENCOSTUUMS de nieuwste tricolines en kamgaren 57.50 56 50 45 43 40 38 36 35 34 33 30 27.50 25 23 21 20 18 16 14 12 10 8,50 Ook voor personen wegende tot 250 pond. Zeldzaam is onze sorteering REGENJASSEN vanaf 7,95 tot 45 gulden Vaste prijzen. Vertrouwd adres. Wij zijn 20 pCt. goedkooper. Reiskosten worden vergoed. KONINGSTRAAT 78 DEN HELDER. bericht de ontvangst van een groote nieuwe collectie ZIET ONZE LAGE PRIJZEN. Ronde Waschfornuizen f 5,90 Salamander kachels 8,2.) Salamander kachel met aschlade 12,90 Huishoudkachels met nikkelen kop, voet en deuren 15,90 Sier Salamanders met geëmailleerde voet en kop 16,90 Sier Salamanders met nikkelen kop 21,90 Sier Salamanders geheel geëmailleerd met nikkelen deuren 25,90 Calorifères met nikkelen voet en kop en binnenpot 14,90 Binnenpotten, klein 5,75 Binnenpotten, middel 6,75 f 15,90 Kolenschoppen 11 cent, kachelhaakjes 5 cent, kachelpoken 11 cent, vulemmers 69 cent, geëmailleerde kachelplaten f 1,25, Vuurschermen gedecoreerd f2.75, schuine kolenbakken met deksel f 1,95. Kachelpijpen en ellebogen in alle maten, direct gereed. Zondags geopend. Ill

Texelsche Courant | 1930 | | pagina 2