Philips toestellen van f 125,- G. SMIDT, timmer- en wagenmakerswerk G. SMIDT, nieuwe meubelen Nu is het tijd een nette dienstbode Noteering C. R. Keijser &Co. Gemengd Nieuws ADVERTENT! EN Deurwaarder PRINS Korfbalwedstrijd De Koog-den Burg zijn nu voorradig. Zie onze etalage Vraagt gratis demonstratie een kippenhok met 5 jonge kippen en een handkar. Landbouw Onderlinge. Eet nu RIJPE BANANEN Vraagt eens prijs voor uw bij H. ZIJM Rz„ Parkstraat Manchester pak te dragen. MARKTBERICHTEN BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TEXEL vertoonende de Hollandsche vlag, in de Eierlandsche gronfden verzeild was; dat het op een zeer gevaarlijke plaats aan de grond was geraakt en, dat men, tot redding der equipage, schip en lading, op de plaats van het onheil niets vermocht, maar die redding wachtte van de hulp der loods- en visschersvaartuigen, wier bemanning, ook wel met hoop van winst voor zich, maar tevens met het edel doel, om menschenlevens te redden, zelfs dik wijls met opoffering van het hunne, door gaans zoo spoedig naar de plaats eener stranding heensnelde. Een skip op 't strand. Een skip in 't Eijerland" klonk, weldra van mond tot mond. „Weer zit i?" „Wat is 't er voor ien?" „Wat het i lade?" deze vragen werden wederkeerig gedaan. Een vrouw slechts, in wie we de moeder van Willem die „an de termine sturve is," herkennen cn die sedert onze ontmoeting zoo droefgeestig en vervallen uitziet, hooren we de vraag doen: „Is 't volk ol rèed. (Wordt vervolgd.) net drukwerk. OOED MATERIAAL is voor net drukwerk een eerste vereischte. Onze drukkerij is danook modern O ingericht en waarborgt U keurige uitvoering en BILLIJKE prijs. Terwijl de leden van 't gezin van J. Kuipers bij Oss naar de eerste H.Mis waren, drongen vijf gemaskerde bandie ten het huis binnen. De vrouw, die al leen thuis was, werd vastgebonden, waar na de schurken ruim duizend meenamen. Nasporing was vruchteloos. De storm, die Zondag over Amster dam gierde, heeft twee torenkranen van de Ned. Scheepsbouwmij. omvergewaaid. Ze hebben geen schade op het terrein aangericht, maar werden ernstig ver - nield. Ze waren 35 M. hoog. In Elso, in Limburg, is de 36-jarige gehuwde L. Ketelaar, die op een fiets reed, door een auto aangereden en ge dood. Hij laat een vrouw en drie kin deren achter. Te Dalfsen had de smid Haaverman een laschapparaat schoongemaakt en wilde nog eenige werkzaamheden daaraan verrichten, toen het toestel plotseling uit elkaar vloog, met het treurig gevolg, dat de smid op slag werd gedood. De man was omstreeks veertig jaar en laat vrouw en een kind achter. Te Wageningen is de 15-jarige J. Weg bij het worstmaken met zijn rechter hand in de machine bekneld geraakt. De hand werd geheel afgesneden. Een bazar ten bate eener te bouwen nieuwe Ned. Herv. Kerk (de vierde) te Apeldoorn, heeft f5400 opgebracht. Te Standaard heeft het zoontje van de heer S. het busje van een potlood dat hij met carbid had gevuld, ingeslikt. Het 4-jarig ventje is aan verbranding en verstikking overleden. Het bestuur van het Palestrinakoor/ (dir. Jos. Vrankefr), heeft aan de Haag- sche gemeenteraad verzocht om f 500 sub sidie 's jaars, ten einde het koor voor dé ondergang te behoeden. De twaalfmotorige „D.O. X" zal op het marinevliegstation Schellingwoude waarschijnlijk a.s. Zondagnam. aankomen. Op een onbewaakte overweg bij Be verwijk is een man overreden en gedood. Het was J.T., een woonwagenbewoner. Over het Noord-Hollandsch Kanaal ligt onder de gemeente Zijpe de z. g. Vlotbrug. Het is verboden met geladen wagens te passeeren. Bij gebruik door leege wagens wordt nog uitdrukkelijk ge zegd, dat dit geschiedt op eigen risico van de gebruiker.' De Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland heeft aan de autoriteiten om verbetering verzocht. In Friesland blijft men sukkelen om aan kléine scholen met "het o.l. onderwijs op het platteland hoofden te krijgen. Soms komt geen enkele liefhebber opdagen of maar één of twee. De schoolhoofden solliciteeren liever naar de betrekking van onderwijzer in grootere plaatsen. De kinderen van het Doofstommen- Instituut te St. Michiels-Gestel hebben een briefje naar dr. Eckener gestuurd: „Ot, wanneer hij naar Nederland kwam1 met de „Graf Zeppelin", hij a.u.b. ook eens even boven het instituut wou- ko men." Dr. Eckener is zoo vriendelijk ge weest bevestigend te antwoorden. Te Leiden is na een hevig lijden van enkele dagen overleden een 2-jaria kind, van de heer S., dat in een onbewaakt oogenblik uit een flesch ammoniak had gedronken. —Te Heerlen is een man door een auto overreden. De ongelukkige werd af schuwelijk verminkt. Ruim een uur na het ongeval werd ter plaatse nog een ge deelte van de scliedel van de verongelukte persoon gevonden. Volgend jaar zal een maandblad ver schijnen, getiteld: „De Kern", met als ondertitel: „Tijdschriftartikelen van blij vend belang uit binnen- en buitenland", leder nummer zal dertig artikelen bevat ten over allerlei onderwerpen van de dag, voor iedere dag van de maand dus één. Het formaat zal zóó zijn, dat het ge makkelijk in de zak kan worden gestoken. Te Bloemendaal is de lójarige O. uit Haarlem aangehouden, daar deze in 't bezit was van 'n revolver met zes scherpe patronen. Hij had nog twintig scherpe patronen bij zich. De jongen vertelde, dat hij met zijn revolver konijnen had willen schieten. Door het spelen met lucifers door kinderen brak brand uit in een hooiberg te Nutsdorp. Eenige rijtuigen, landbouw gereedschappen en duizenden kilo's hooi verbrandden. Op 21 October is het tienduizendste schip met Rotterdam als bestemming de Nieuwe Waterweg binnengeloopen. (Vorig jaar 19 October.) Te IJmuiden werden de laatste 3 a 4 weken groote partijen makreel aange voerd, diep uit de noord. De vorige week werd het record geslagen door de stoomtrawler „Gerard" van de reederij van de heer C. Stam, voor welke record lading, ruim 1600 manden, de „Gerard" bijna f 11000 besomde. Effecten-, goederen prijzen dalen, Menig speculant bezwijkt; Zelfs de mode is thans aangestoken: De rok heeft reeds de grond bereikt. Uit droog Amerika gekomen, Was 't eerste uit zijn mond vernomen: „Ah jakkes, wat een waterland; Doe al die natheid aan de kantJ" (Naar aanleiding van Ford's bezoek aan ons land.) BUITENLAND. Londen. De schrijver H. G. Wells, die te Londen het woord heeft gevoerd in een bijeenkomst ter bevordering van de vrede, verklaarde: „Ik geloot, dat het heel goed mogelijk is, dat binnen enkele jaren in het Naburig Oosten of dichterbij een oorlog uitbreekt. Er kan het volgend jaar een ot ander incident voorvallen en het is zoo ver." Wells drong op doeltreffender preven tieve maatregelen ter voorkoming van oor log aan. De Amerikaansche krantenkoning Hearst, die voor kort uit Frankrijk werd uitgewezen, heeft te Los Angelos een rede gehouden aan een diner, dat hem door de stedelijke overheid en de zaken wereld werd aangeboden. Hij verklaarde o.a. dat Frankrijk om twee redenen een afkeer had van Ameri ka: ten eerste heeft het de oorlog slechts kunnen winnen met Amerjkaansche hulp, ten tweede wil het de aan Amerika ver schuldigde bedragen niet terugbetalen. Bo vendien heeft Frankrijk verachting voor Rusland en wil het, daar het bevreesd is voor Italië, Duitschland, Oostenrijk en Hongarije, deze landen onder de ijzeren druk van zijn oorlogsmateriaal houden. De nieuwste craze te New-York is: dineeren a la Titilaan. Er is n.l. in die stad van veel licht en veel vermaak een restaurant geopend, waar alle 55 kelnerin nen rood haar hebben. Een ander denkbeeld. Maar tomaten soep zal daar met eenige argwaan wor den bekeken. Omdat de gasten, indien er een haar indrijft, het niet zullen ont dekken.... De vrouwen van een biezonder on veilige buitenwijk in 't onveilige Chicago krijgen van de politie les in het omgaan met revolvers. In de Gooische gemeente Laren wil de burgemeester de bewoners der buitenwijken extra laten betalen voor een gemeentelijke nachtveiligheidsdienst. Het stelsel van Chicago lijkt ons, althans als de dames goed leeren schieten, doel treffender. A. H. B. Het staat nu wel vast, dat er tengeJ volge van de storm, die op 18 en 19 Sep tember veertig uur aan één stuk voor Bre- tagne heeft gewoed, ongeveer 200 vis- schers zijn omgekomen. Alle hoop op ctt terugkeer dergenen, die vermist worden, is thans opgegeven. In het geheel zijn er 28 visschersvaartuigen niet teruggekomen. Te New-York is op hooge leeftijd overleden Henry Phipps, een bekend staal- magnaat en eertijds partner van Andrew Carnegie. Phipps, die gelijk zooveel Amerikaan sche millionairs als kantoorbediende met een salaris van vijf dollar per week be gon, was na Carnegie de rijkste man van New-York. Ook hij was een groot philan- troop, die miljoenen voor liefdadige en wetenschappelijke doeleinden heeft weg gegeven. Tot zijn voornaamste schenkingen be- hooren drie miljoen dollar aan de univer siteit van Philadelphia voor tuberculose bestrijding en een miljoen dollar voor on derzoek naar geestesziekten. Aanstonds na de Boerenoorlog schonk hij 100.000 dollar voor de wederopbouw van Zuid- Afrika. De Japansche papierfabrikage is de laatste jaren sterk toegenomen en behoort tegenwoordig tot de Delangrijkste indus trieën van het land. De Japansche uit voer is thans ook grooter dan de invoer. De totale fabricage bedroeg in 1921, 251 miljoen Pond en heeft zich thans vervijf voudigd. PREDIKBEURTEN. HERV. GEMEENTE. Donderdag 6 November. Oosterend, 's av. half 8 Bijbellezing. (De Openbaring.) Koog, 's av. halt 8 Bijbellezing. Vrijdag 7 November. OOSTEREND. Ds. Buskes spreekt om zes uur over het leven van Jezus (met lichtbeel den; voor kinderen); om acht uur over de stad Rome (met lichtbeel den; voor ouderen.) HERV. GEMEENTE. Zondag 9 November. Burg, vm. 10 uur Ds. v. 't Hooft. Cocftsdorp, vm. 10 uur Ds. Plug. Den Hoorn, vm. 10 uur Ds. Oskamp. Oosterend, vm. 10 uur Ds. Groenenberg. Oudeschild, 's av. 7 uur Ds. Plug. Waal, 's av. half 8 Ds. v. 't Hoott. Voorbereiding H. Avondmaal. OFREFORMEERDE KERK. Oosterend, vm. 10 uur Leesdienst nin. 3 uur GEREF KERK (H.V.) Oosterend, vm. half 10 de hr. K. v.d Berg nm. half 3 dezelfae. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, vm 10 uur ds. Vis. Alkmaar, 31 Oct. Op de heden gehouden graanmarkt warer; aangevoerd 2126 H.L. De prijzen waren per 100 K.G Tarwe 7.— a 8,— Haver 5 75 a 7.75 Gerst chevaliei 6.- a 6,50 Elerveilmg, Hollands Noorderkwartier Alkmaar 1 Nov. Kipeieren Aanvoer 57.000. 56 58 K.G. 0,- a 0,- ,00stuks 58'60 K.G —.00 f -.00 lle slul<s 60/62 10 20 11.20 62/64 10,40 a 11,20 i ruin - - Kleine eieren 6,80 a 8.6" tendeieren Aanvoer 2000(1. 7.10 ii 7.50 Eierveiling Texel, 3 Nóv. Aangevoerd werden partijen, 22905 stuk.i Kipeieren 58-62 9,70 10,30 62-66 9,80 10,70 66-70 10,50 11,00 Kleine eieren 6,40 9,00 eendeieren f 0, <5 6,40 Texel, 3 Nov, 1930. 3 paarden 6 koeien 2 Pinken 7 kalveren 5 nuchtere kalveren 2 Rammen 4 Schapen 8 Lammeren 44 biggen 18 korven oude kippen Purmerend, 4 Nov. 525 Runderen waaronder 476 vette koeien f 1,00 a f 1,12 25 Gelde koeien 190 a 280 10 Melkkoeien 250 a 390 10 vette kalveren per KG 1,10 a 1,40 136 Nuchtere kalveren 13,— a 41, - 44 Vette varkens per KG 48. - a 0.50 45 Magere varkens 24,— a 36, 226 Biggen 14, - a 21, 721 Schapen 34,— a 44,— Kipeleren 9,75 10,75 Eendeieren 7,a 0, van 1 tot en met 4 Nov. 1930. OVERLEDEN: Cornelis Bakker, 83 jaar, weduwnaar van Immetje Zijm. 275,- a 375,- 70,— a 110.- 12, a 20,— - a 3 26,— a 30, 15.- a 20. 0,70 a 1,20 zal op Vrijdag 7 November a.s. des voorm. 10 uur, ten huize en verzoeke van den heer J. A Hillen a d. Waalderstraat te den Burg publiek en contant verkoopen: w.o spiegel, theekast, kapstokken, kapstok- en divankleeden, wieg, eenige gebruikte naaimachines, orgel, schrijfbureau, kachel, enz enz. Voortsmeubelmakersgereedschappen, en houtwaren, w.o. verstekzaagmachine, meubelmakerswerkbank, houtdraaibank, partij staaflijsten, enz. Tevens nog 15 konijnen. Te bezichtigen een uur voor den ver koop. Zoodag 9 Nov. 3 uur n.m. op een terrein van In t Staatsboschbeheer aan de Koog Toegang vrij Vertrek autobus van den Burg half 3. Parkstraal, den Burg. TE KOOP C. VISSER, Groencplaats. De leden worden verzocht hun LOON LIJSTEN zoo spoedig mogelijk in te leveren Tevens wordt dringend verzocht het bij de nieuwe I ontijst ingesloten formulier der ZIEKTEVERZEKERING in te vullen en ge lijktijdig met de loonlijst in te leveren bij de plaatselijke leden of den secretaris. vanaf 20 cent per pond. Beleefd aanbevelend. M. S. LANGEVELD. werkplaats Nieuwstraat. Billijk en solied werk. om een Wij hebben alle maten voorradig. Scherp concurreerende prijzen. Parkstraat, den Burg. GEVRAAGD: Tevens een vlugge loopjongen. Goed loon M S. LANGEVELD. van Laplata rnais 5.25 C'hevaliergerst 6, - Prima BI. gerst gezuiverd 64/65 Kg 4.50 Gemengd kippen voei 7,75 Kunstkorrels Bertels le soort 13,25 Kunstkorrels Duyvis 12, - Ochtendvoer 11,50 Haver 6,50 Inl. tarwe 7,25 Voorslaglijnkoeki n 9,50 Arnerik Lijnkoek 9,75 Grondnotenkoek blanke zachte 7,50 59 pet. eiwit en vet Sesamkoeken 51 pet. eiwit en vet 7,25 Soyakoeken 8,75 Palmpitkoeken 5,75 Cocoskoeker. 8,25 vUirwe lijnkoek W.L. 12,50 Ber els Suikerkoekjes 13,75 Kal vermeel Duyvis A 14,50 idem B 11,50 Witte erwten 7,75 Pulp 15/20 pet. 5.50 Tarwezemelen 5, Tarwegrint 4,75 Havermout 11,25 Phosphorzure kalk 14,50 Carnarina vleesch-diermeel 24, Vischmeel 24, Turfstrooisel fijn 1,75 Den Burn Texel 6 Nov 1930 III KERSTNUMMERS van lij Haagsche Post, |jj Katholieke Illustratie, De Prins, Hi De Stad, enz., enz. Ill worden gaarne geleverd door III BOEKHANDEL PARKSTRAAT

Texelsche Courant | 1930 | | pagina 5