\Rfeseh Uw hair Memeijer's Voor de stal lfelowascliacÉe met wringer <m>.s Xiüciiie Tiiele/i VelcüïtuiKen Hebt ge een foto? Denkt u er om Gemengd Nieuws ADVERTENTIEN Engelsche les aangeboden trekking van de Staatsloterij P. BAKKER, Agenten gevraagd een huis m. 2,45 HA weiland Examens. Onze plaatsgenoot, de heer W. N. de Wijn, leerling Z.V.S. alhier, slaagde Don derdag te den Haag voor eerste stuurman Voor het misdeelde kind. Evenals vorige jaren zal de volgende maand door comité's op de dorpen de ver koop van postzegels (z.g. Weldadigheids zegels) en prentbriefkaarten ten bate van het misdeelde kind worden georganiseerd. De postzegels zullen de vier jaargetijden voorstellen, op verschillende wijze met het kinderleven in verband gebracht. DE WAAL. Woningbouw. Voor rekening van de heer W.Kikkert wordt aan de Schilderweg nabij „Burg zicht" een nieuw woonhuis gebouwd. Het werd onderhands aanbesteed. De werk zaamheden zijn gegund aan de heeren P. J. Kooger, (timmerman), I. Voigt (met selaar) en P. Boon (schilder.) OUDESCHILD. Een dezer dagen is de groene lichtboei in het Malzsvin opgenomen en vervangen door 'n groen drijfbaken met afgeknotte ke gel. Ter plaatse staat thans, op de over blijfselen van de „Stier", 25 d.M. water, BINNENLAND. Gouda besloot tot de bouw van 50 arbeiderswoningen ten behoeve van het personeel der N.V. Fabriek van Stearine kaarsen en chemische producten. De huur zal f5.— per week bedragen. De bouw kosten, met inbegrip van de prijs van de grond, zijn geraamd op f199.000. Langs de rijksweg Arnhem—Nijme gen zullen weer ruim 850 iepenboomen gerooid worden wegens iepziekte. Te Beerta is 700 H.L. tarwe ver kocht, de helft voor 2 cent en de andere helft voor 2y4 cent per kilo. Binnenkort zal de twee duizend ton groote schutsluis bij den Oever, die de verbinding zal vormen tusschen zee en IJselmeer, voor het scheepvaartverkeer worden opengesteld. Reeds is een aanvang gemaakt met het doorgraven van de om- ringdijk van de sluisput. Te Leeuwarden is een Vrije Univer siteitsdag gehouden. Vele studenten plegen die geregeld zelf te nemen. De tollen die nog in ons land be staan zullen voorloopig wel niet verdwij nen, aangezien de tolbestormer Floris Vos voorloopig „Kamer" moet houden. In de dezer dagen gehouden verga dering van de Vereenigiing tot Bevorde ring van de Boschbouw werd het aftre dende bestuurslid ,de lieer Houtzager, niet herkozen. Dit was inderdaad niet de rechte naam op de rechte plaats. Het tegenwoordige geslacht is niet alleen ouder en langer dan vorige, doch ook beter van gezicht. Dit is tenminste af te leiden uit de druk van het aller nieuwste Spoorboekje (kleine uitgave.) Het bal van de Amsterdamsche brandweer is in alle orde verloopen; er werd niet anders dan spuitwater geschon ken. Wij mogen er niet over klagen, dat wij na zoo lange tijd de 1071 M.-golf zijn kwijtgeraakt. De z.g. „blijvende" golf IlOct. PER HALF ONS (permanente wave) houdt het dikwijls niet langer dan een paar weken uit. „Gooi die kanalen dicht", zeide Ford. Men zou dan het karakter van het Hollandsche landschap eenigszins kunnen behouden door op regelmatige afstanden benzinegevende koeien te plaataen. In Nederland wordt gemiddeld per hoofd 43 cent per week voor rooken en 41 cent voor alcoholische dranken uitge geven. Een lezeres vraagt ons, of het dus niet ruim voldoende is, als zij haar echtgenoot f 1per week zakgeld geeft In het telefoonverkeer Nedeiland— Zweden zijn ijlgesprekken ingevoerd tegen tienvoudig tarief. (Alleen ernstige koorts lijders zullen er gebruik van maken, vol gens de H.P.) De uitvoer van inetaaldraadgloeilam pen bedroeg in de maand September ruim vier miljoen, ter waarde van ruim twee miljoen gulden. De 70-jarige L.K. te Zuid-Laren is door een paard en wagen overreden. Dt oude man, die doof is, had de wagen niet hooren aankomen. De Rotterdamsehe rechtbank heeft een koopman die in Zevenhuizen een meisje heeft aangerand, veroordeeld tot een gevangenisstraf voor de tijd van ZES JAAR. Te 's Gravenhage stond terecht een, 25-jarige chauffeur uit Leiden, wie bij dagvaarding dood door schuld is ten laste gelegd. Een inspecteur van politie heeft gecon stateerd, dat verdachte onder invloed van. sterke drank was, hij had een wezenloos uiterlijk. Verd. zeide slechts een glas bier te hebben gedronken. Hij wist zich verder van de aanrijding niets te herinneren en kon niet verklaren hoe deze ontstaan is, doch er werd ZES MAANDEN tegen hem geëischt. De Medemblik ging da arbeider A. Flietstra met een electrische looplamp naar de kelders van het Tehuis voor Ouden van Dagen. Hij werd hierbij door de stroom getroffen. De man, die juist de vorige week in het huwelijk was getre den, was op slag dood. Zeg Rotterdam, wat bof je, Dat is geen kleinigheid; Een goed gevulde bijenkorf In deze bitt're tijd. (Ter gelegenheid van de opening van de „Bijenkorf".) Twee celbewoners weer ontvlucht, Men doet daar wat men wil. Me dunkt, 't is geen gevangenis, Veeleer een duiventil. (Ter gelegenheid van de ontvluchting van twee gevangenen uit Scheveningen.) De Jonge-Boerenbond te Groenlo heeft het inititatief genomen tot het op richten van een kruisbeeld aan de Zwol- sche weg. Dit is het eerste kruisbeeld, dat in de Geldersche Achterhoek aan de openbare weg zal worden geplaatst. „Wat zegt De Bilt? Bewolkt, mis schien regen." De weigering van De Bilt ooit iets anders te zeggen, doet de angstige vraag rijzen, of het inderdaad gelukt is de papegaaienziekte volkomen te onderdrukken. BUITENLAND. Te Boekarest is een groote zijde- smokkelarij ontdekt. Ongeveer 400 Kg. zijde is in beslag genomen. De boete be draagt meer dan 5 miljoen lei. —De Italiaansche bisschop Mignani is te Kioekiang aangekomen met mededee- ling van de eisch van een losgeld van 10 miljoen Mexicaansche dollars voor de ont voerde geestelijken. De Belgische Minister van Justitie heeft besloten om noch mevr. Hanau. noch de heer Arnaud in België toe te laten. Te Alton zijn drie jongelui van plm. 24 jaar een bijkantoor van de stadsspaar- bank binnengedrongen, waar zij twee em- ployé's onder bedreiging met een revolver naar een achtergelegen kamer drongen en daar boeiden. Vervolgens hebben zij 3000 mark buitgemaakt, waarmee zij de vlucht namen. Een brand heeft te Bankok de bu reau's van een bioscooponderneming ver woest. Acht vrouwen en zeven kinderen, die op een der bovenverdiepingen woon den, kwamen om. Een gezin, bestaande uit vader, moe der en twee kleine kindieren, is in een logement te Vals les bains (Frankrijk), door hamerslagen vermoord gevonden. De moordenaars hebben getracht het verblijf in brand te steken door de lijken van de man en de vrouw met petroleum te begie ten. De brand is echter uit zichzelf ge doofd. Het Amerik. bureau inzake het drankverbod heeft naar 3000 bladen over het geheele land een vragenlijst gestuurd teneinde te weten te komen, of zij vóór of tegen drankverbodswetten zijn, dan wel er neutraal tegenover staan. Uit Tampico (Mexico) wordt gemeld, dat meer dan honderd menschen zijn om gekomen door de overstrooming. Te Straatsburg is gedurende ander halve seconde een sterke aardschok ge voeld, die de huizen deed trillen. Het verschijnsel werd gevolgd door een ge rommel als van donder en een knal. De menschen kwamen verschrikt uit hun liuir zen loopen. De jury te Tarnow in Gallicii heeft drie mannen, die een boschwachterr ver moord hadden, veroordeeld tot de strop. Een Amerikaansche onderzeeboot heeft een diepte van 100 M. bereikt, wat een Amerikaansch record is. Te Sevilla hebben twee Spaansche officieren een vlucut van 5000 K.M. ge maakt met een nuttige last van 500 Kg. Deze vlucht werd in 25 uur en 10 minuten volbracht met een gemiddelde snelheid van 204 K.M. per uur. Een nieuw snel heidsrecord. Uit Londen vertrok het onderzoe kingsvaartuig William Scoresby, teneinde het studie- en explo ratiewerk in de Zui delijke poolzeeën te hervatten. Het is maar een klein vaartuig (134 vt. lang), maar het heeft voldoende stookolie aan boord om er een tocht van 4000 mijl mee te volbrengen. Het is toegerust met een kabeldreg waarmee kan worden gedregd tot op 3000 vaam diepte. Met een Lucas- lood-installatie kan tot 5000 vaam diepte worden bepaald. Vier kinderen van een school in een buitenwijk van Calais zijn ziek geworden aan diphteritis en in het ziekenhuis ge storven. De school is gesloten. De Amerikaansche Admiraal Pratt, de leider der vlootoperaties, deeldie mede, dat het personeel der vloot zal worden verminderd met wel 4800 man, waardoor in 't loopende dienstjaar 3.420.000 dollar wordt bespaard. Het aantal torpedojagers wordt verminderd van 109 tot 92 en de 52.700 ton, die door het verdrag worden toegestaan. In Polen bloeien boornen en struiken voor de tweede maal, als gevolg van het warme Novemberweder. De vlierboomen, de aardbeien zijn in volle bloei. De Touring-Club der Belgique stelde onlangs aan haar leden de vraag; welke zijn de tien mooiste gebouwen en tien 'mooiste landschappen van België? Het mooiste gebouw werd geoordeeld het stadhuis te Brussel; het mooiste land schap de Waterval te Coo. Havanna. De vrouw van de vice- consul der Ver. Staten, Jackson, werd door een hevige windstoot van een rots in zee geslingerd. Ze kwam temiidden van draaiende kolken terecht. Haar man en 'n andere Amerikaansche consul draken haar na, doch alle drie vonden de dood. Mexico. Een auto, welke per veer over de sterk gezwollen Mexchala werd gezet, schoot in de golven en verdween. De zeven inzittenden, onder wie enkele kinderen, verdronken. De storm, welke Zondag boven En geland losbrak, woedde Maandag nog on verminderd boven Wales. Een Fransche tweemaster leed schipbreuk. De beman ning van 5 koppen kwam om. Te Friena (Berlijn) is een paartje getrouwd, tezamen 482 pond wegende, 't zwaarste bruidspaar van de stad. Bij de opstand van inlanders in het binnenland van Formosa, zijn 190 Japan ners, onder wie 20 scholieren vermoond. VOOR ONZE DAMMERS. Vragen, deze rubriek betreffende, te richten aan de redactie van dit blad. Een postzegel van zes cent bijsluiten. We plaatsen thans een aardig partijtje, dat in al zijn eenvoud toch een buiten gewoon geestig oplossings-verloop laat zien, hetgeen men er zeker niet in ver wachten zou. Zwart 2: 1 2 3 4 5 mJÉf.J® Wit speelt hier de verrassende zet: 35—30, vervolgens 49—16. Zwart is nu gedwongen tot 39—44. Wit dan 16—11, zwart 44—50, want op 44—49 zou vol gen wit 11—44 (49x40) en 45x34. Wit na 44—50 nu 11—6, zwart 35—40, wit 45x34, zwart 50—45 en wit 6—1 Eiken dag van uw leven staat gij bloot aan inwendige vergiftiging uw eenige bescherming tegen overtollig urinezuur en andere schadelijke onzuiverheden wordt gevormd door gezonde, krachtige werkin» der nieren. Als gij uw gezondheid op prijs stelt, dient gij de eerste verschijnselen van nierzwakte te kennen. Rugpijn, hoofd pijn, aanvallen van duizeligheid en urine-stoornissen zijn op zichzelf reeds ellendig genoeg, zij worden bovendien dikwijls gevolgd door rheumatiek nier waterzucht, blaaszwakte, graveel en nier steen. Grijp de kwaal krachtig in haar wor tels aan. De versterkende, heelende en, opwekkende hoedanigheden van Foster's Rugpijn Nieren Pillen worden sinds jaren door velen geroemd om hun uitstekende werking bij verzwakte nieren, waardoor deze organen weder in staat gesteld wor den om het bloed zuiver en rein te hou- den. 158 Bij alle drogisten enz. f 1.75 p. flacon. smm Wij plaatsen die zorgvuldig in een pas sende lijst. Prijs vanaf 80 ct. per M. (glas, arbeid, enz inbegrepen). BOEKHANDEL PARKSTRAAT. Gebruikte, doch in prima staat zijnde slechts 1 jaar gebruikt. P BAKKER, Ijzerhandel. W DALME1JER, de Koog. Gediplomeerd Vereen, v. Leeraren. Maandag 24 Nov begint de Heeft u al een obligatie? Vraagt anders even aan 't gelukskantoor of zend briefkaart HANSIE FRANSIE, den Hoorn. Mestvorken Stalschoppen Roskammen, enz. Ijzerhandel. voor verkoop land- en tuinb. zaden en vruchtb. Provisie tuijnz. 25 pet. J. TEN BRUGGEN CATE, Albergen. Te huur of te koop gelegen in Koogerveld. Te bevragen bij A. MtAS, de Koog. eens met Purolz<>ep. U zult dan zien hoe mooi, zacht en roosvrij UW haar wordt- Purolzcep Is cvcnab Purol verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. Zeegat van Texel. m.,Él§,„ 47 48 49 Wit; 3. Lantaarns,

Texelsche Courant | 1930 | | pagina 2