ïjS: Sint Nicolaas-Etalage. Sigaren en Sigaretten Gevulde speculaas f I,- p.p. Luxe en Huishoudelijke artikelen Wed. W. P. LAP - Weverstraat In Rook- Marsepain en Chocoladewerk. Een Geschenk M.f. Texcls Eigen Stoom fo&otonderneming te Texel Buitengewone algemeene vergadering Notaris Mulder nieuwe stofzuiger STOP Varkensvleesch fruitmand Speel goederen A. PLAATSMAN. ADVERTENTBEN pathéfoon met platen. Sla dit niet over cadeau !|2 fl. advocaat 1 pond suiker cadeau. H. H. LONDON, wederom 10 ct per kilo afgeslagen. St. Nicoiaas voorstelling Ie Rang 2e Rang Laatste acte M. S. LANGEVELD. JOH. P. DROS, Oudeschild BIJ DIT NUMMER BEHOORT EEN TWEEDE BLAD. dat altijd welkom is aan man, vrouw, jongen of meisje, is een doos of tube Purol. Kerknieuws. Maandagavond is door het Kiescol lege der Nea. Herv. Kerk alhier beroe pen de heer F. Viseer, cand. tot de H. Dienst, te den Haag. Vrijdagavond werden in het kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier in de plaats van wijlen de heer D. Mets en de heer K. Eelderink (vertrokken) benoemd de (heeren G. Schmidt en Joh. Kikkert Pz. Sportnieuws. Texel II—B.K.C. II: 6-1. Men schrijft ons: Begunstigd door schitterend voetbal- weer, floot scheidsrechter Augustein, die zeer goed leidde, op tijd de beide elftal-i len tusschen de lijnen. Het was een wedstrijd, zooals Texel nog zelden gespeeld heeft. Men kon ont dekken, dat T. door N.N. goed versterkt was, er werd zeer vlug spel te zien ge geven en het publiek heeft danook erg ge noten. Texel was geregeld in de mee - derheid, alhoewel B.K.C. een niet te onderschatten ploeg is. Door voor de rust 40 te maken, wist Texel II zijn meerderheid uit te drukken. Na de thee werd er weer vinnig aange pakt en wist B.K.C. de eer te redden. T. maakte er nog 2 puntjes bij en met de stand 6—1 kwam het eind van deze zeer spannende wedstrijd. In het begin strandden de beide aanval len van beide partijen op de verdedigin gen. Vooral de verdediging van T. was uitstekend. Er was voor de voorhoede van B.K.C. geen doorkomen aan, hetgeen, de stand danook aangeeft. Mocht de ver dediging gepasseerd zijn, dan zorgde de keeper voor de rest. Ook de keeper van B.K.C. was zeer goed. Hij heeft B.K.C voor grooter ne derlaag behoed. Indien Texel II zoo door gaat, kan het eindresultaat goed zijn. De volgende week uit naar B.K.C. II en Texel I—B.K.C. 1 thuis. Texel I—de Rest: 9-3. De rust ging in met 2—2. Na de rust kon men ontdekken, dat „de Rest" teeke nen van vermoeidheid te zien gaf. Texel! waarin we de keeper en de midd-half misten, was zeer sterk in de meerderheid; de keeper van de Rest was zeer goed. Jammer, dat het uitloopen. de Rest een paar puntjes kostte. Het was een zeer vlug spel en het publiek genioot wel. De eindstand van de wedstrijd was 93 voort Texel I. Het is voor T. een goede oefen- partij geweest. Ik raad aan, om, indien T. I weer eens een vrije Zondag heeft, zoo'n wedstrijd nog eens te spelen en dan de Rest te versterken, zoodat de partijen wat aan elkaar gewaagd zijn. Zondag j.l. werd de derde wedstrijd hier gespeeld door de onderlinge Compe titie-A tegen C. Hoewel A iets sterker leek, wist toch C de overwinning te behalen en wel met 2—1. Het spel viel deze keer nu juist niet zoo bijster te roemen. Vele kansen ble ven onbenut. Zeer zeker heeft het door zetten van Jan. Br. veel tot de overwin ning bijgedragen. Er werd hard gewerkt en aan beide zijden hebben de keepers ge noeg gelegenheid gehad om hun talenten te toonen. Met deze match zijn we precies op de helft en heeft ieder 2 punten bemachtigd Alle drie hebben één wedstrijd gewonnen en één verloren Het elftal, dat nu in de eerstvolgende wedstrijd verliest, ziet haar kans beden kelijk dalen. Zondag a.s. speelt A tegen B. Aanvang half drie. De uitslagen der gespeelde wedstrijden zijn: B tegen C 4—3. B tegen A 23. A tegen C 12. OUDESCHILD. Feestvergadering S.D.V.C. De Sociaal-Democratische Vrouwenclub hield Zaterdagavond een feestvergadering, welke best bezocht was. Ongeveer 150 personen werden door de voorzitster, mej. C.Eelman-Dogger, welkom geheeten en in het biezonder mej. Lodder, die op deze avond zou spreken over het werk van de vrouw in de politiek. Het programma werd geopend met een lied, „Vrijheid" gezongen door de vrouwen, wat direct insloeg, en waarvoor de aanwezigen har telijk applaudiseerden. Mej. G. Wassenaar declameerde „Vrouwendag". Hierna volgde een tooneelstukje, waarin we twee moe ders zien, de dames C.Eelman-Dogger en L.Visser, die beide hoog op zitten te geven van het correcte gedrag hunner kinderen, respectievelijk twee dochters en twee zoons. De kinderen gaan nooit uit en doen niets buiten moeder om. Als de moeders dan zoo gezellig zitten te praten, komt één der dochters (M. v. Dijk) bun pen met een heerenwandelstok: de moe ders schrikken geweldig, vooral als zij dan vertelt, dat zij met een heer uit ge weest is, en bij vergissing zijn stok mee genomen heeft. De verbazing wordt nog grooter als de tweede dochter (Annie Dogger) binnenkomt met een luitenants pet op het hoofd. Als dan tenslotte blijkt, dat de wandelstok en de luitenantspet v.d. zoons van een der moeders zijn, staan zij perplex en het slot van het liedje is, dat de jongelui elkander krijgen. Mej. M. v. Dijk zong heel verdienstelijk „Als ik in je blinde oogen kijk". Door de dames. C. EelmanDogger, Bruin-Hemelrijk en Visser en de heer J. Koning werd nu een meer ernstig tooneelstukje opgevoerd „Onschuldig veroordeeld". Goed spel werd hierin te zien gegeven; het maalde op de aanwezigen een diepe indruk. Eenige jongedames zongen heel aardig het „Mijnwerkerslied." Toen kwam de spreekster aan het woord en we kunnen er direct aan toe voegen, dat zij niet naar woorden had te zoeken. Zij sprak zeer bevattelijk, zoodat ieder haar best kon volgen. De S.D.V. Clubs, aldus spreekster, dagteekenen van 1911 en waren toen internationaal. Op 12 Mei 1912 werd officieel de eerste in ternationale Vrouwendag gehouden, doch de wereldoorlog had dit alles weer ver broken. In Nederland echter was die Vrouwenclub blijven bestaan, en hoewel veel tegenwerking werd ondervonden, van de heeren politiekers, zelfs van naastbe- staanfden, is die beweging steeds gaan groeien Als voornaamste punten stonden op hei programma: Algemeen vrouwen kiesrecht, Moederschapszorg, Anti-Mili tairisme. Daar aan de eerste twee punten reeds behoorlijk zorg is besteed en nog zal besteed worden, staat nu hoofdzake lijk op het programma: „Ontwapening". Voor ouderdomspensioen, behoorlijk onderwijs, aldus spr., is nooit geld te vin den, maar voor het militairisme is er altijd. Hiertegen te strijden, is onze dure plicht. Onze Vrouwendagen staan thans in het teeken van een jubileum. Ons lijf blad, de „Proletarische Vrouw", bestaat thans 25 jaar. Gaarne breng ik danook van deze plaats hulde aan mevr. Posthuis- Smit, die onze courant steeds van zulke leesbare lectuur voorziet. Zorg, dat de „Proletarische Vrouw" in ieder arbeh dersgezin komt. Het is uw dure plicht. Men verwijt ons nogal eens, dat wij slechts voor het materieele werken, hoo- ger locn, enz.; doch ook geestelijk willen we de arbeiders hooger brengen. De doodsche stilte tijdens de redevoering bij' de begrafenis van Troelstra onder de duizenden volgelingen, is hiervan toch zeker al wel een treffend bewijs. Nog vele punten werden door spreek ster behandeld. We willen besluiten met de mededeeling, dat de veelomvattende rede luide werd toegejuicht. De woorden van danlk, die zij van de voorzitster aan het einde van de avond kreeg, waren zeer zeker verdiend. „Vier nette dienstboden", een heel aar dig stukje, opgevoerd door de dames C.Eelman-Dogger als mevrouw, met haar dienstmeisje (L.Visser) en vier sollici- tantndienstboden, (J.Hemelrijk, T. Bruin,, H.Dogger en A.Dogger), sloeg geweldig in. Het werd dan ook heel aardig ge-v speeld; het applaus was wel verdiend. „Op de groote stille heide", een mooi zangnummertje, werd tweestemmig door een zestal jongedames gezongen. Mej. G. Wassenaar declameerde hierna „Te Wa pen" van Adema van Scheltema. Met een heel mooi tableau, betrekking hebbende op „de Proletarische Vrouw" (waarvan veel werk was gemaakt), werd deze, het pu bliek in allen deele bevredigende avond besloten. Met dank aan allen die tot het welslagen van deze avond hadden meege werkt, sloot de voorz. de vergadering, in het biezonder dank brengende aan de dames, voor de muzikale afwisseling had den gezorgd. Auto met stroo van de kade gereden. Maandagmorgen reed een auto met stroo beladen, achteruit van de kade. Daar het bij de ligplaats van het s.s. „Texelstroom" gebeurde, geraakte de auto met stroo op dit schip. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Van de stuurhut van de „Texelstroom" werd 'n ruit gebroken. Na gelost te zijn werd het achtereind opgeheschen, een auto kwam er voor trekken en zoo kwam de vracht wagen weer op de kade. Een angstige reis met een hollend paard. Zondagmorgen had het echtpaar De Graat uit de P.H.Polder de vroegkerk te Oudeschild bezocht en zou huiswaarts kee- ren. Het paard was voor de wagen ge spannen, waarin de vrouw reeds had plaats genomen. De Graaf zou ook Lm stappen, doch zijn voet gleed uit, waar door het paard waarschijnlijk schrok en er van door ging. Dit gebeurde in de Rasters (de verbinding tusschen de dijk en de dorpsstraat aan het Westeinde van Oudeschild). Het paard nam de korte draai naar de kant van de haven, kwam ook op de haven en langs de havenkant, totdat het tenslotte in de bleek bij zeil makerij Kruithoed belandde; het paard aan de eene kant van het hek en de wagen met mej. De Graaf aan de andere kant. Men kan zich vorrstellen, dat de in zittende angstige oogenblikken heeft doorgemaakt. Als men ziet langs welk een nauw pad het paard met de wagen gegaan is, is het bijna onbegrijpelijk, dat de wagen niet is vastgeloopen. Aan de eene kant lagen een hoop zuilen en aan de andere kant staat het oude pakhuis van de L.T.B. Voor dit pakhuis staat een groote steen, waarover de wagen nog moet zijn heengegaan. Aan de wagen was geen schade, alleen aan het tuig. Het paard had oogenschijnlijk geen letsel be komen. Jb. VLAMING Bz. en A. VLAMING—Vermeulen zeggen dank voor de vele blijken van be langstelling, bij hun huwelijk ondervonden Öosterend, Nov. 19301 van aandeelhouders op Zaterdag 20 Dec. 1930 des avonds ten 8 ure in cafe den Burg Punt van behandeling: Satutenwijziging in verband met de nieuwe wet op de Naaml. Vennootschappen Het voorstel tot statutenwijziging ligt van 4 tot en met 17 December '30 ter inzage ten kantore der Vennootschap te den Burg De raad van Commissarissen. Fa.llissemem Nalatenschap van M. Plaats man, gewoond hebbende den Burg, Texel. De Curator brengt ter kennis, dat de EENIGE UITDEELINGSLIJST heden door hem ter Griffie der Arrondisse- ments-Rechtbank te Alkmaar en van het Kantongerecht te den Helder, is gedepo neerd, en aldaar gedurende 10 dagen ter kostelooze inzage van de crediteuren ligt. De Curator: Mr. C. P. EECEN Gz. Oudkarspel, 28 November 1930. zal op Vrijdag 5 December a.s. des voor middags 10 uur bij den heer W. BREMER te Oosterend PUBLIEK VERKOOPEN: 62 schapen, 14 lammeren, 2 rammen, tent wagen, zoo goed als nieuw kartuig, maai- machine, hooischudder, hooischop, koe kenbreker, kettingeg, kribben, ruiven, val- bakken, etc. Betaling 24 Juni a.s. TE KOOP GEVRAAGD een in goede staat zijnde spoedige opgave s.v.p. Brieven met omschrijving onder no. 523 aan het bureau van dit blad. TE KOOP: (iets beschadigd) voor f 43,- met garantie Te bezichtigen in de etalage. KUIPERS, Schildereinde 84, den Burg. Gedurende de maand December zoolang de voorraad strekt 1 L flesch Samos-wijn k f 1,60 met daarbij Kwaliteit van beide prima. Prijzen zijn bui ten glas. Verder bij aankoop van 1 KG poeder chocolade Prijzen vanaf 90 ct. per KG. Kleine speculaas 40 ct p p Fondant borstplaat 12 ct pons Chocolade beestjes 15 Sigaren in priizen van 4-5-6-7-8-10 ct. Sigaren per kistje 10 pet. korting. Beleefd aanbevelend. Weverstraat, den Burg. Aanbevelend, C. VISSER Zonen. Plaatskaarten in uw waar ze bezorgd moet worden en uw succes is geweldig want een fruitmand vakkundig opgemaakt is het mooiste geschenk wat u kan geven. Fruit is gezond voor ieders mond staanplaatsen voor Nieuwe noten extra 45 ct' p pond Hazelnoten 55 Mangelen 60 Cocosnoten 25 Pinda's, Studentenhaver, fijne chocolade suikerwerken en bonbons. Fijne sinaasappelen 5 voor 25 cent Manderijnen 6 en 7 voor 25 cent. Tevens de mooiste en fijnste appelen. Alle soorten vruchten in blik. Tevens alle soorten Hero groenten en Jams Versch gerookte dikke paling en andere soorten gerookte en gebakken visch. Iedere klant die voor minstens f2,50 besteedt krijgt 1 POND BANANEN of 1 POND APPELEN CADEAU. Met onze aanbeveling Spoedbestellingen Telefoon 80. VRAAGT HANDELSBELANGEN M WEEKBLAD fg voor Handel en Nijverheid. BS ffifflfflffifflffiBSfflffiffi HET WEEKBLAD, dat HANDELS- en INDUSTRIEKRINGEN de beste service biedt. Bureaux gevestigd te Amsterdam (C.) Lijnbaansgracht, hoek Leidsche gracht Telefoon 33693. Heden weder een groote voorraad o.a. een prachtsorteering LEERWERK. Tevens een ruime sorteering waaronder: poppenwagens, poppenwie gen, karren, auto-peds, kinderstoeltjes, Enz. enz. Groote voorraad MECANO-DOOZEN. Ziet ook de etalage BINNEN, Beleefd aanbevelend. artikelen en prima droge zoowel in luxe als gewone verpakking, hebben wij weer een prachtcollectie voorhanden Aanbevelend, Komt U ook eens binnen kijken s linn min h min h iiiiii a mm mm Speculaas 80 ct. p.pond Banketletters f 1.10 p.pond Banketstukjes 90 ct. p.pond Alles uitsluitend met natuurboter. TWEEDE SOORT SPECULAAS ook met amandelen f0.50 per pond. Pepermoppen 40 ct. p.pond Anijstaaitaai 30 ct. p.pond Gembertaaitaai 33 ct. p.pond Voorts Kwaliteit bekend. Een dosis Foster's Maagpillen 's avonds bij het naar bed gaan genomen, verzekert een goede nachtrust en verschaft 's morgens volkomen normale stoelgang. f 0.65 per flacon.

Texelsche Courant | 1930 | | pagina 2