If m -ideumaiie£P POSTER'C pracht rijwielen likuit clii s.s„ Texelstroom naar Purmerend. i RugpijnNieren Pillen Notaris bulder J. KUIPERS, G. WESTBROEK, arts Zaterdagavonds geen spreekuur. N.V. Texels Eigen Stoomboot-Onderneming Buitengewone aigemeene vergadering Deurwaarder PRINS afbraak van schuit TX 28, Degene, die Dinsdagmiddag op Elba geweest is 11 HA 70 A wei- en hooiland, met woonhuis en stalling puik beste citroenboonen. van „de Weezenplaats" Sngezondei Over Paardenfokkerij op Texel. overgeplaatst wordt naar de Waal. Verkiezing. „Vooruitgang is ons Doel" H.S.I. en Raket rijwielen Transportdriewielers voor ontvangst Hoofdelijke omslag dienst 1930. een woonhuis Boeren- en Tuinders ongevallenverzekering de voorz. zegt, dat wel mogelijk te achten en voor goede raad zich aanbevolen te houden. De heer Vendel kocht een koe, voor voor t425, welke voor f375 werd ge taxeerd. Hij merkt op, dat hij, wanneer •nu 80 pet. wordt uitgekeerd, een reuze- strop heeft. De voorz. ontkent dit niet, maar ziet geen middel om er aan te ont komen. De financiën laten een hooger uit- kieering ,niet toe; desgewenscht kan her taxatie volgen. —o De heer Joh. de Graaf geeft in overwe ging, veehouders, verzekerd bij specula tieve maatschappijen, attent te maken op de mogelijkheid van uitttreding daaruit. Velen loopen er anders z.i. voor een jaar ot drie weer in. De heer Jac. Brans noemt een voorbeeld: een bedankbrief bleek te laat en niet aangeteekend ontvangen te zijn en de betrokkene zat weer Voor een paar jaar aan zijn verzekering vast. De heer Bern. Dros twijfelt er niet aan of alle Texelsche veehouders zullen op de duur wel toetreden, gezien de volgens hem zoo armoedige, slechte uitbetaling door speculatieve instellingen. De voorz. meent niet, dat het goed is tegen zulke instellingen op te treden. Critiek is ge makkelijk; er zijn altoos nog menschen, die voor zulke speculatieve ondernemin gen spreken. Dat las men wel in een der raadsverslagen. Op een vraag van de heer H.Smit, wat bij het uitbreken van een kwaadaardige epidemie onder het vee geschiedt, licht de voorz. toe, dat hoogstens 7.5 pet. premie wordt geheven. Is deze niet toereikend, dan beslist de alg. vergadering. Namens de incasseerder, de heer J. Wegman, wordt bij monde van de heer T.Koorn verzocht, de kwitanties bij eerste aanbieding te voldoen. De voorz. doet 'n beroep op de leden en uit zijn tevreden heid over door de heer Wegman aan de dag gelegde ijver. Te ruim halt tien sluit de voorz. hierna de vergadering, de leden dank brengend voor de belangstelling en de prettige sa menwerking. Nadrukkelijk wordt verzocht om tijdige en geregelde inzending van kaarten aan de administrateur, wanneer vee van eigenaar verwisselt. Hartelijk dank wordt in het biezonder gebracht aan de heeren adviseurs Klimp en Noordijk, voor de gewaardeerde steun, aan de ver- eeniging verleend. Zij hebben tot de goede gang van zaken veel bijgedragen. commissie geneigd een aantal premiën ter beschikking te stellen voor de veulens van die hengst, terwijl dan tevens bij verbetering van het slag ook de mogelijk- heid bestaat weer de premiekeuringen van merriën te doen houden. We hopen, dat alle liefhebbers en fokkers van een goed warmbloedpaard hun belang begrijpen en de rijvereeniging zullen steunen. Op Texel kan een zeer goed en mooi paard worden gefokt. Dat men dat toone. Goede paar den vinden hun weg nog steeds; alleen' die van mindere kwaliteit niet. Volkstelling. Volkstelling is heusch geen grapje, Maar biedt ook haar voordeel wel, Want de grootste nietsnut zelfs, Raakt daarbij zelfs nog in tel. Giften voor het Witte Kruis. I N.N., de Waal, f 2.50. OUDESCHILD. Visscherij. De vorige week kenmerkte de garnalen- visscherij zich nog door groote vangst. In de haven werd aangevoerd ruim 31100 Kg. garnalen. Ook wordt er wel wat bot ge vangen, maar dan hoofdzakelijk met de motorbotters. De schuiten zonder motor gaan waarschijnlijk niet vlug genoeg om de bot er in te sleepen, want zij vangen Irnig zoo veel niet, hetzij de vangst klein of groot is. De garnalenvisscberij was de laatste tijd heel Oostelijk, waarschijnlijk is, dat door de netten van de motorbotters met hun meerdere kracht de grond wordt losgewoeld. Dan komen veel „heften"1 bloot, zooals groote steenen en stukken hout, waardoor de visscherij daar nogal lastig is. De netten loopen er aan vast en het gebeurt wel eens, dat men er een uur of wat vertraging door heeft. Als men in 't geheel niet los kan komen, wordt een boei op het touwwerk gestoken en laat men de boei liggen om bij een volgend tij weer eens. te probeeren. Te den Helder waren verscheiden visschers aan het bot visschen met de vlet. Dan gebruikt men schakelnettenhierin raakt de visch verward en met net en al wordt ze dan binnengehaald. Veevervoer. Gedurende de laatste week zijn van lexel verzonden: 2S varkens, 4 koeien, 7 kalveren, 38 schapen. GEBOREN: FIJTJE, dochter van M. v. EGMOND-Buijs S. v. EGMOND. Eierland, Texel, 7 Jan. 1931. de Cocksdorp Spreekuren werkdagen8-9 vm. en 7-8 n.m. HEEL TEXEL wilt ge bereiken Adverteer dan in de TEXELSCHE COURANT. £4 Deze wordt hier huis aan huis ÊE4 ❖a gelezen. Als dit niet helpt, E ♦£3 helpt niemendal gg4 te Texel. van aandeelhouders op Zaterdag 17 Januari 1931 des avonds 8 uur in het hotel Texel te den Burg. Punt van behandeling: Statutenwijziging in verband met de nieuwe wet op de Naamlooze Vennoot schappen. Het voorstel tot statutenwijziging, zooals dit nader is aangevuld en gewijzigd ligt van 3 tot en met 17 Januari 1931 ter inzage ten kantore der Vennootschap te den Burg. Exemplaren der consept statuten zijn kosteloos voor aandeelhouders verkrijgbaar ten kantore voormeld. Aandeelhouders worden verzocht hun aandeel te toonen voor begin der vergadering De Raad van Commissarissen. zal op Vrijdag, 16 Januari a.s., des voor middags 10 uur aan den dijk achter Oost, ten verzoeke van den heer S. Daalder, publiek en h contant verkoopen: w.o. eikenh. palen, ribben, planken, brand hout, mast, zeil, fokken, ankerketting, touwwerk, enz. VAART MAANDAG A.S. aangaande woning, wordt beleefd verzocht terug te komen, indien nog niet voorzien JAN SCHRAAG. TE HUUR: Te bevragen bij R. J. DAALDER, de Koog. TE KOOP: P. BOON, Oosterend. Belanghebbenden worden herinnerd aan ae verhuring op heden en landerijen. Not. Mulder. N ieuwj aarswensch. (Beter laat dan nooit.) Al is geringschatting niet prettig Toch wensch ik voor 't komend jaar, Dat er één is, die u gering schat: De belastingambtenaar. STRIJDLIED. ANTI-HORZEL. ANTI-T.B.C. (Wijze: De Zilvervloot.) Opgedragen aan de veehouders van Texel en elders. Ge hebt toch wel gehoord, Van de runderhorzelplaag, Waar de rund'ren zoo onder lijden? Het is thans zoo gesteld, Dat met heel, heel weinig geld, Ge die plaag goed kunt bestrijden. T.B.C.- En Horzelwee; Komt, doet nu allen mee En weest niet langer traag, Bestrijdt tezaam die plaag Het gaat om 't heil van je beurs en vee. Gédé. Men schrijft ons van bevoegde zijde: De Prov. Regelingscommissie voor de paardenfokkerij heeft besloten, gezien de zeer matige kwaliteit van het merriemate riaal (type warmbloed) op Texel, voor- loopig geen premiekeuringen van mer riën meer te houden. De commissie wil echter wel weer de paardenliefhebbers op het eiland in de gelegenheid stellen, het materiaal voor I de toekomst te verbeteren en heeft zich daartoe in verbinding gesteld met de Paar- densport- en Rijvereeniging. Indien door deze vereeniging een warm bloed hengst van goede kwaliteit wordt aangekocht en te Texel ter dekking gesteld wordt is de Een misverstand. Geachte Redactie. De mededeeling van Woensdag 1.1. dat ik in de Texelsche Courant van 10 Janu ari mijn naam zou bekend maken, berust op een misverstand tusschen de redactie en mij Zeer zeker ben ik bereid mijn naam bekend te maken, maai' alleen op. het oogenblik, dat ik dit zelt gewenscht) en noodig acht. Laat ik intusschen mogen zeggen, dat ik de inhoud van mijn gedichtje geheel voor mijn rekening neem en bereid ben de waarheid van dat gedichtje zin voor zin met feiten te staven. Hoogachtend, x ABONNEE. Oosterend, 7 Januari 1931. VOGELLEED. In deez' koude, natte dagen, Zoogenaamd de wintertijd, Komen vele soorten vogels, Vragen om een kleinigheid. De natuur geeft nu zoo weinig, Boom en grond, 't is alles kaal' En de kleine vogelmaagjes Hunk'ren naar 'n lekker maal. gedenk de kleine vliegers, Het kost waarlijk niét zoo veel'. Gij wilt zelf ook graag genieten, U-eet de dieren ook hun deel HUIB de RIJMELAAR. Rheumatiek komt noodeloos veel voor. Weersveranderingen zijn er gedeeltelijk schuld aan doch dikwijls zijn verzwakte nieren de oorzaak. De pijn wordt ver oorzaakt door afzettingen van urinezuur in de gewrichten, en deze afzettingen kunnen niet geschieden, als de nieren behoorlijk werken .en het urinezuur af scheiden. 167 Pas daarom op! Tocht, gevatte kou en te zwaar werk kunnen de nieren hin deren in hun taak tot zuivering van het bloed. Geef aan de nieren de hulp, die zij behoeven, bij het eerste teek-en van) rheumatische pijnen. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het speciale nier- middel tegen rugpijn, urinekwalen, hoofd pijn en duizeligheid, rheumatiek, ischias, spt en gewrichtspijnen. Tijdig gebruik voorkomt veel narigheid. Bij alle drogisten enz. f 1.75 p. flacon. zal op Dinsdag 13 Januari a.s., des avonds 7 uur in het café „Loodsmans welvaren" te den Hoorn PUBLIEK VERHUREN: voor den tijd van drie jaren: A. voor de Diaconie der Ned. Herv. Gem. te Den Hoorn: plm. 0.75.— HA weiland „het Kerke land" in polder den Hoorn (Zuid kant.) plm. 0.75.— HA weiland „het Kerke- land" aldaar (Noordkant.) plm. 0.65.— HA weiland „de Groote Geest" aldaar (Zuidkant.) plm. 0.65.— HA weiland „de Groote Geest" aldaar (Noordkant.) plm. 0.50.— HA weiland „de Geest" al daar (Noordkant.) 1.19.40 HA weiland „het Tonneke" aldaar. 1.S9.90 HA weiland „het Rammen- land" aldaar (in de Buitendijk). 0.48.30 HA weiland „het Geestje" aldaar (in den Buitendijk). 0.82.— HA weiland „het Kuiltje" in polder de Kuil. 0.82.60 HA weiland „Metselaarsland je" in den Buitendijk, plm. 1.20.HA weiland „de Buitendijk Oostkant", plm. 1.47.— HA weiland „de Buitendijk Westkant" 0.43.38 HA weiland „de Hoogjes (westelijk ged.) in polder den Hoorn. 1.01.20 HA weiland "Teunis List" aldaar. 1.22.70 HA weiland „Varkenskoog; aldaar. B. voor de Kerk der Ned. Herv. Gem. te Den Hoorn: .027.60 HA weiland „Hondertje". 0.14.50 „Westerkerkhof". 1.52.30 „Ouderskoog". 0.78.80 „St. Annaland". 2.09.S0 „Kerkeland" (over ouden weg). 1.04.20 „Gasthuisput". "L^ge Oude Hoorn". 0.40.60 „Hooge Oude Hoorn". Hierbij berichten wij aan belanghebbenden dat vanaf Maandag 12 [an. a.s. het kantoor van de NV. Stoomzui- velfabriek „de Hoop" te de Waal, thans gevestigd ten huize van den heer W. H. Lap. N.V. Stoomz.fabr. „de Hoop" de Waal op Texel K. J. BOSMA, dir. Het Bestuur van de Vereeniging tot uit- keering bij overlijden brengt ter kennis van stemgerechtigde leden dat op Donderdag 15Januari 1931 's avonds van 7,30 tot 8 in hotel „de Lindeboom" te den Burg Texel de candidaatstelling zal p'aats heb ben voor een commissaris van Toezicht Deze verkiezing behoort te geschieden ter voorziening in de vacature, ontstaan door de benoeming van de heer Jac. van Heerwaarden tot Boekhouder. Formulieren voor opgaaf candidaten zijn verkrijgbaar bij den Secretaris. Texel, 10 Januari 1931. D. KEIJSER Sz., Voorzitter. P. LI EU WEN, Secretaris. AAN IEDEREEN. Als u het hart tot spreken dringt, Zoo spreek. o— Zoo schreef eenmaal de Génestet, zoo schrijven wij hem na. Iedere op- of aan-i merking, welke inhoud of uiterlijk van ons blad ten goede kan komen, is harte lijk welkom. Spaar ons uw critiek niet. Aan het oordeel onzer lezers is ons veel' gelegen. Weder ontvangen van de beroemde H S.I. fabrieken Nederl. fabrikaat. dïï voorraad leverbaar. Telef. 82 Schildereinde 84 Den Burg. Betaling in overleg met de kooper. Kerkvoogden der Ned. Herv. Gem. den Burg, houden zitting in de Kerkekamer op Maandag 12 Januari, 's avonds var 7 tot 9 uur Uit de hand te koop bevattende beneden 3 kamers met ruime schuren, waarin stalling voor koelen, paarden enz., erf en groote tuin, alles staande en gelegen te Den Burg groot plm. 10 aren. Te aanvaarden uiterlijk 1 Mei 1931. Inlichtingen verstrekt Notaris MULDER. Ondergeteekende, Agent van de houdt zitting in hotel „De Zwaan" op Maandagen 5, 12 .en 19 Januari, tot het in ontvangst nemen van LOONLIJSTEN oVer het jaar 1930 en opgaaf van loon voor 1931, van 10 tot 12 uur 's morgens.. A. COMMANDEUR. O

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 2