Prima Carbolineum voor slechts f 11,00 de 100 hilo Goedkoop hout en gaas AFRIKAANSCHE MAIS H.V. HandelmaatsGhappii Dros 5 Co FRANS ZEGEL Kz., Oudeschild Ned. Herv. Gemeente de Koog. Radiopalen Koopt een lot! Verloting melk wenschen te beien Schuilen, Kribben, Ruiven, Hokken, enz. enz. bij FRANS ZEGEL Kz Rezoekt de Korfbalwedstr Udi - SE0L.T.0. bij Frans Zegel Kz Solide heining Uit de hand te buur een partijtje mooie witte boonen voor de zaai Frans Zegel Kz bij Frans Zegel Kz van 'n cbocoladehaas Prijs per lot 0,25 „m hoop" Afslag koevleesch met 20 ct. p. kilo Gras- en Klaverzaden. Voedert uw vee met meel van Afrikaansche gele en witte platte mais. en stemt allen de gemeente. Coöp. Zuivelfabriek de Eendracht C. R. KEIJSER Co. Vooideeli'g - Soliede te de Koog Zondag a s. Entree 10 cent. Donateurs vrije toegang. zoolang de voorraad strekt Fust vrij. Alleen per heel fust. Komt allen op voor de 10 jaarlijksche stemming op Donderdag 29 Januari te7,3o Het is Uw belang. N. GOMES, de Koog. met gecreosoteerde palen, harmonicagaas, draad en puntdraad. Kost slechts 43, 47 50 ct. per strekkende meter en met 4 zware schrooten 72 ct per strekkende meter. Alles franco thuis. Aanbevelend, FRANS ZEGEL Kz. voor Mevr. de Wed. Abspoel Keijser te Utrecht 2.48.70 HA wei- en hooiland genaamd Boterkoog 2.25.25 HA wei- en hooiland gen. de Fok 1.20.70 HA bouwland om te ploegen, genaamd Pieter Meijersland, tevens zeer geschikt voor bloembollen, kan ook afzon derlijk gehuurd worden. Aanvaarding 20 Maart a.s., bouwland direct. Te bevragen bij R. P. KEIJSER Cz., den Burg, Texel. TE KOOP: CO KALIS, Westergeest. voor droogkisten en gaasbakken bij 8 Meter lang 1.50 1,25 1,— ten bate der Alg. Texelsche Wijkverpleging Goedgekeurd bij besluit van B en W d.d 16 Jan. 1931, no. 50. Aantal loten 400. Te bezichtigen bij bakkerij Koogerstraat. 26 |anuari Lappen, soepvleesch en gehakt 70 Stukjes en rollade 80 Rosbief en baklap 85 Biefstuk en haas 110 p p Aanbevelend, C. VISSER Zonen. Veehouders van Texel, welke per 1 April a.s. hun kunnen daaromtrent inlichtingen bekomen bij 't bestuur en ten kantore der fabriek Wij noteeren op directe bestelling per KG Rood Rozendaalsch Klaver tl. Rood Brabantsch Klaver 1.— W itte Klaver 2.— Lucerne de Provence 1.10 Zweedsche Basterd 1.15 Engelsch Raygras 0.45 ltaliaansch Raygras 0.45 Westerwoldsch Raygras 0.40 Timothé 0.80 Beemdlangbloem 0.90 Alles WARKRUIDVRIJ, met gegaran deerde KIEMKRACHT, ZUIVERHEID en GEBRUIKSWAARDE. Prima samenstellingen voor blijvende weide. Vraagt onze speciale offerte voor beduidende kwantums. 24 Januari 1931. Het vochtgehalte is buitengewoon laag. De marktwaarde van deze mais is be langrijk hooger dan die van andere mais soorten. Wij leveren dit meel tegen denzelfden prijs als dat van andere mais. Handzagen 68788S ct. Steekbeitels li/s en 2 duim 1.38 Gewone timmerhamer 42 ct. Prima klauwhamer 98 en 108 Winkelhaak 48 ct. Ijzerzaag compleet 98 ct. Waterpas 88 en 108 Duimstok 9 ct. Timmermansduimstok 68 ct. Nijptangen 38 ct. Zwarte hangsloten 8 ct. Gegalv. hangsloten 33 ct. Kaart figuurzaaggereedschap 98 ct. Triplex voor figuurzaagwerk 300x 40 cM. 72 ct. Blanke koekenpan 68 en 78 Waschborden 58 Nikkelen strijkbout 2.58 Electrische strijkbout 5.28 Electrische waschmachine 98. Gegalv. emmers 586878 ct. Gegalv. waschtobbe vanat 1.58 Haller petroleumstel 1 vlam 2 vlam 3 vlam 4 vlam 2.08 3.18 4.68 7.28 Kachelrekje 3-deelig 9S ct. Dichte turfbak 2.78 Open turfbak 2.58 Gepolijste bedkruik 1.08 Nikkelen hondenketting 18 Stof blikken 18 Pannekoekmes 21 Koperen tabakdoos 6S Thermosflesch 1/2 L. 78 L. 1.28 1 L. 1.58 Emaille koffiekan 1.58 Wit emaille schaal 22 cM. 19 Wit emaille schaal 24 cM. 22 Wit emaille schaal 36 cM. 46 Emaille zeepkop 38 waschkom 58 spoelkom op voet 88 pannen 138158178 watermok 33 zwarte braadpan vanat 98 waterkruiken 88 en 158 Geldkisten 2.08—2.58—2.98 Geijkte melkmaat met stortrand V2 liter 1 liter 1.20 1.80 Blok kopergewicht 2.98 Profiteer van deze en andere koopjes, zoolang de voorraad strekt. Schrijft ons direct wat u wenscht, wij brengen het u thuis. Beleefd aanbevelend. Sterren aan de boks-hemel. Rechts: Carnera, de Italiaansche „reus"; links Max Schmeling, kampioen-zwaarge wicht. Wat zou er in de harten van deze krachtmenschen op dit oogenblik omgaan Van het Engelsche front. De bekende Engelsche politicus Mr. Baldwin, met zijn eega en de voorzitter der conservatieve partij Mr. Neville Chamberlain. Nieuw-Holiandsche Wijsheid. Eigen haar is goud waard. Wie een burger wil plukken, kan altijd wel een belasting vinden. —o Al is de diet ook nog zoo snel, De radio achterhaalt hem wel. o— Na regen komt zonneschijn, als je maar geduld hebt. De huisvader wikt en de fiscus beschikt. ESPERANTO. Vragen, deze rubriek betreffende, te richten aan de redactie van dit blad. Aan het Esperanto-Congres te Oxford namen Esperanten deer uit wel dertig landen, zelts waren er zes uit Australië, eenige Japanners, Amerikanen en een IJslander. Zij allen konden zich met het grootste gemak met elkander onderhou den. o Vrijwel alle belangrijke jaarbeurzen ma ken voor reclame-doeleinden gebruik van Esperanto. Kostbare prospectussen in 't Esperanto bewijzen, dat men de waarde van deze taal niet gering schat. Wie als Esperantist zoo'n jaarbeurs bezoekt, komt er zeker terecht. Het leeren van Esperanto behoort tot 'n moderne opvoeding. De meervoudsvorming geschiedt in het Esperanto door toevoeging van de letter „j": libro, boek; libroj, boeken; domo,, huis, domoj, huizen; pordo, deur, pordoj, deuren. Er zijn op deze regel geen uitzonderingen. Vergelijk dat eens met b.v. Fransch, Duitsch en Engelsch. Dan zit er heel wat meer aan vast. VOOR DE VROUW. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen gezonden worden aan de Redactie. Voor porto twee postzegels van zes cent bijsluiten. Modepraatje. Zoodra Januari m het land is zijn we geneigd onze winterganderobe een wei nig aan te vulleniets hebben we er vaak bij noodig, hetzij een aardig namiddagja ponnetje, hetzij een nieuwe avondjapon. Oogenschijnlijk is de mode gelijk geble ven aan wat zij in 't begin van het seizoen was, maar ais u met wat aandacht de nieuwe modebladen doorziet, zult utoch wel verschillen opmerken. In de eerste plaats komen de lange casaques weer terug. Wit men een oude japon veranderen, ot langer maken, dan komt die mode ons heerlijk te hulp. Een rok met schoten is ook weer zeer nieuw. Let u verder eens op de aardige bolero's en korte jasjes in uw modebladen. De groote variatie in de mouwen zal u on getwijfeld ook opvallen. Vele zijn nauw sluitend, maar daarop worden als gar neering manchetten aangebracht in aller lei vorm. Zeer chique is ook de eenvou dige mouw, welke lang op de hand valt. o Alleen abonnees "Iexelsche Courant kunnen voor 95 ct. zes nummers van het Nieuwe Modeblad ontvangen. De Ladies Weldon van Februari geett gratis patronen met beschrijving van een Jumper van waschzijde, een Klokrok en een Namiddagjapon. Nuttige wenken. Om levertraan gemakkelijk in te nemen: Neus dichtknijpen, met dichtgeknepen neus de levertraan doorslikken en onmid dellijk daarna een flink stuk snijkoek gaan eten. De koek veegt mond en lippen schoon ien men proeft niets van de lever- traansmaak. —o Zorg er voor dat kachels geheel zijn lééggehaald voor het* aanmaken. Stort geen petroleum in een brandende of smeulende kachel; bevochtig daarmede al leen turt, die ge voor het aanmaken ge bruikt. Vul de kachel eerst bij, als een gloeiende onderlaag is verkregen. Zorg dat uw schoorsteenen op tijd geveegd zijn. Vergulde schilderijlijsten kan men schoonwrijven met zachte, droge doeken, Zijn ze erg vuil, neem dan een doorge sneden ui, wrijf ze daarmede in en ver wijder het achtergebleven vocht met een zachte, droge doek. Recepten. Sneeuwballen. Breng 4 dL. water of melk aan de kook met 85 gram boter en 4 gram zout. Strooi daarin een half pond gezeefde bloem en roer het mensel op 't vuur tot een goed samenhangende massa, die niet meer aan de lepel vastkleeft. Roer dan, van het het vuur af, er vijf eieren één voor één door. Verdeel dit deeg met behulp van twee lepels in hoopjes ter groote van een appel en bak deze in heet frituurvet. Laat ze daarna op een stuk poreus papier uitlekken en bestrooi ze met poedersuiker. Maak voor gevulde sneeuwballen, in elke bal aan één kant een insnijding en vul de holte met roomvla, met geslagen room ot jam. Op deze wijze klaargemaakt, zullen de sneeuwballen niet inschromj>elen bij het afkoelen. Alcoholvrije punch. Men brengt een halve liter water aan de kook, lost daarin een halt pond suiker op en laat in deze vloeistof het geel van' ieen citroenschil ongeveer een halt uur trekken. Voeg bij deze suikerstroop, zoo dra ze koud is, het sap van twee sinaas appelen en één citroen. Verdun deze punch „Romeinsche punch" geheeten naar smaak met heet water. 7 6 O 0 O O O O

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 8