Jan het Westelijk Front seen Nieuws" Ziek «I Zaterdag 28 Febr. a.s. een extra boot door gevatte koude, en bij pijnen van velerlei aard, zullen een der hieronder ge noemde Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen: Mijnhardt's Grieppoe- ders. Hoofdpijnpoeders. Verkoud- heidspoeders. Kiespijnpoeders. - Hoest poeders. Maagpijnpoeders. Rheuma- tiekpoeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij het koopen hierop! Prijs per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. Sportnieuws. Men schrijft ons: Wieringerwaard I—Texel 10—1. Een verdiende overwinning. Twee kostbare puntjes binnen. Toen om ongeveer 10 uur Texel I met de bus van het Koningsplein te den Hel der vertrok, was die geheel bezet, daar ook nog eenige supporters de tocht medemaakten. Toen we na een voorspoedige reis te Wieringerwaard aankwamen, begaven we ons naar het terrein, en bevonden, dat het lang niet met het terrein van T. te vergelijken was. Nu kwamen de spelers en dachten wij dat er begonnen kon worden, inaar de doelen waren nog netloos; het bleek, dat die nog geplaatst moesten worden, zoo dat het ruim kwart over twaalf was, voor1 er getost kon worden. De scheidsrechter liet nu beide cap tains bij zich komen en na de gebruike- kelijke begroeting tossen, welke toss door W.Waard gewonnen werd. W. had doel keus, zoodat T. aftrapte. Men kon zien, dat T. zich i,n den be ginne niet thuis gevoelde en zich eerst moest inspelen en W.W. was dan ook iets in de meerderheid, maar toen T. zich had ingespeeld, wogen de partijen tegen elkander op. De eerste aanvallen liepen dood op de verdedigingen van beide ploegen en, mochten de backs al gepasseerd zijn, dan zorgden de keepers voor de rest. De eerste helft scheen wel puntenloos te zul len eindigen, totdat een speler van W.Wi. in het beruchte gebied een fout beging en de scheidsrechter naai" de fatale stip. wees. De bal werd daar gedeponeerd, Jn., Gieles plaatste zich er achter, maar re kende op 'n bespeelbaar terrein en nam daardoor de bal te zacht. Zoo kon de keeper het schot houden. Nu juichten de W.W.-supporters maar hun vreugde was van korte duur, daar nog maar kort hier* tna in het beruchte gebied weer een fout door de scheidsrechter geconstateerd werd en hij weer naar het witte punt wees. Nu was het R.Ran, die de straf zou vol trekken; hij gaf de keeper geen schijn' van kans: 1—0. Er werd nu voor de rust over en weer hard gewerkt door T. om de voorsprong te vergrooten en door W.W. voor de ge lijkmaker, maar er was voor de voor hoede geen 'doorkomen aan en zoo ver streek de tijd zon|der dat er nog een' doelpunt gemaakt werd. Na de rust wogen de partijen vrijwel tegen elkaar op, en waren beide doelen om beurten in gevaar. Doordat de spelers (vooral die van T.) zich slecht op helt terrein konden verplaatsen, bleven de ver dedigingen de situatie meester. T. kon doordat H.Ran ontbrak, zijn spel niet ontwikkelen, daar men een vlugge vleu gelspeler miste. Met om beurten de ploe gen in de aanval verstreek de tijd en was het vooral voor T. een opluchting, toen de scheidsrechter einde floot. Texel heeft nu weer 2 zeer kostbare puntjes binnen en daarmede een stijgende kans op het kampioenschap. Nu moetT. I nog uit tegen Zeemacht 1 (de volgende week), Sucoes en B.K.C. en thuis Hel der III, en Schagen I (de concurrrent om, het kampioenschap) nog ontvangen. Met deze wedstrijd heeft T. een gevaarlijke klip omzeild en hiermede de kans in han den, dus opgepast hoor! Over het verloop van de wedstrijd het volgende: Texel kon, zooals boven gezegd., het spel niet ontplooien, zooals gewoonlijk. De spelers hebben echter gespeeld zoo' goed als het terrein het toeliet, vooral de halflinie en backs hebben zich goed ge weerd en waren niet te pas see ren, zoodat de keeper weinig te doen gehad heeft en de ballen, die hij kreeg, goed door hem verwerkt werden. Vooral gat hij een1 prachtig staaltje van uitloopen te zien, waardoor een doelpunt voorkomen werd. Wat het spel van W.W. betreft, gaf deze club ook (daar de spelers aan het terrein gewend waren) zeer goed spel te zien, vooral de vleugelspelerss waren zeer goed. Ook over de backs en keeper niets dan lot. W.W. heeft de overwinning niet cadeau gegeven en tot 't laatst volgehou den, net als Texel. Van de Adspiranten. Het is A gelukt van B te winnen en wel met 4—1. Hoewel B het meest in de aanval was en dikwijls goede kansen schiep, wisten zij het niet tot doelpunten te brengen, hetgeen hoofdzakelijk kwam door het veel alleen spelen. In de voor hoede werd steeds getracht, alléén door de verdediging heen te breken. Dit nu is op zichzelt al heel moeilijk en vooral bij de uitstekend spelende A-backs, terwijl Bela geen enkele fout maakte. Ook de halts met Gom aan het hoofd hebben uitstekend gespeeld. In de A-voorhoede trachtte men gezamenlijk de verdediging te passeeren, hetgeen ook niet zonder re sulfaat bleet. In B vielen de backs en' linkshalfs op. Tot het einde spanden zij zich in en stelden alles in het werk om de voorhoede tot doelpunten in staat te stellen. Ook Ferrie was in goede con ditie. De doelpunten waren voor hem nipt te houden. Als scheidsrechter K. Gieles Johz., die correct leidde, laat beginjnen, trekt A ten aanval, maar vindt B op z'n post, die zijn voorhoede aan het werk zet en menig gevaarlijk ooogenblik voor het A-doe brengt. Maar Gom helpt waar hij kan, hij werkt voor twee, zet zijn voorhoede aan het werk. Uit een zoo'n aanval krijgt Theo de weggewerkte bal te pakken, drijft op maakt met een goed schot juist onder de lat het le doelpunt voor A. Dit brengt spanning. Aan weerskanten wordt hard gewerkt, maar als er nog 10 minuten te spelen zijn, is het nog 1—0. Dan krijgt P. een goed doorgespeelde bal op links snelt naar het doel, doet alsof hij voor zet, trapt plotseling door, schiet en de stand is 2—0. B. probeert het nog eens Als P. Br. door alles heen is, wordt hij ongeoorloofd aangevallen, een strafschop en het is 21. Twee minuten later het zelfde voor het andere doel en 31 is het gevolg. A doelpunt nog een keer. Hier mede komt het einde en heeft A verdiend ■doch geflatteerd gewonnen. A heeft nu de beste kans en staat met 5 punten aan del spits. Zondag a.s. C tegen B, aanvang 2,15 uur. o— Voor de wedstrijd Nederland-België kan men kaarten bestellen bij de secr. van S.V. „Texel" tot 26 Febr. Eeretribune Loges 17. Eeretribune f 5. Marathon-tribune f 5.— Open zijvakken f 3. Zuidelijke tribune f2.— Noordelijke tribune (staanpl.) fl.— Noordelijke tribune (jongenspl.) f0.50 Het bedrag storten bij het bestellen der plaatsen. Boerenhofstede „Rozehhout." De boerenhofstede „Rozenhout" werd door notaris Mulder voor de heer Jac. Witte Pz. bij inschrijving verhuurd aan de heer J. P. Bremer. Optreden-Tula m Joh. Schmidt. - Di Vista. De vierde Nutsavond is bepaald op Dinsdag 24 Februari a.s. en belooft- het Departement werkelijk kunstgenot te zul len schenken. Het bestuur heeft n.l. uit- genoodigd de bekende tooneelisten Tula en Johan Schmidt-Di Vista, wier naam Feeds borg is voor „een avond, die klinkt als een klok". Onze verwachtingen zijn hooggespannen. Het succes, dat beiden elders oogstten, wacht hun zeker ook hier. Behoudens wijziging is het programma aldus: 1. „Van twee oude menschen". 2. „Haar eerste dinertje", speel-monoloog door Salomonson. 3. „De Dief", het vermaarde transformatiespel van Otto Zeegers. Alhoewel in dit nummer zeven personen optreden, wordt het door de heer en mevr. SchmidtDi Vista alleen opgevoerd. Ten tooneele verschijnen: Di rectrice van het toevluchtsoord van onbe-, huisden, portier, jonker, Hecht, Toffe Dirk, Strieber, en Comm. van Politie. Dit stuk zal zeker inslaan. Na de pauze volgen nog 4. „De Groene Hagedis", een komisch discours, en 5. „Ik kan er niet tegen", een humoreskei van P. M. van Eijsden. De heer Schmidt zal niet voor het eerst hier voet aan wal zetten. Hij trad hier al eens op met wijlen Louis Bouwmeester, maar dat is al een dag of wat geleden, We hopen, dat de hernieuwde kennis- makng van aangename aard zal zijn. Wie het haze-boutje won. Voor de groote chocoladehaas, verloot door bakker C.D.Bremer alhier, is in aanmerking gekomen mej. Dora Witte, Zuid-Haffel. Een lekker hapje. „Uit de oude Doos." De heer D. Eelman SCz. vond bij het graven in de tuin een medaille met in het Fransch de woorden „Vrijheid, Gelijkheid en Broederschap", randschrift en jaartal ontbraken. Mogelijk dateert ze uit de Fransche tijd, maar zou het ook kunnen, dat het een herinnering is aan de onaf- hankelijkheidsfeesten van 1913? Vastenavondfeest—Hotel Texel. Het Vastenavondfeest, Maandagavond in hotel Texel gevierd, is geheel naan wensch geslaagd, de zaal was meer dan vol, zoodat zelfs de serre in gebruik moest worden genomen. Te half acht sprak de heer IJ.Witte 'n kort woord ter opening, waarin hij har telijk dank bracht aan allen, die in dei voorbereiding van deze avond een werk zaam aandeel hadden. Als eerste nummer van het programma werd opgevoerd „Het Minnebriefje", ten beste gegeven dooir de dames His Ran, Corrie Gomes, Lena Gieles en de heer 1 Cor Bakker. Dat was een goed begin. Na gelegenheid tot dansen te hebben gegeven, was het woord aan „Jul Ver nes", beter bekend als de heer Jul Tim mer, die er slag van heeft, zijn publiek tranen met tuiten te doen lachen en allen met zijn meditatie van Pater Brom buiten gewoon vermaakte. De dames Koba Reij, His Ran, Lena Gieles en Corrie Gomes namen een zangnummer voor haar re kening, „Viermaal één is vier", waarmee zij veei succes hadden. Zij deden biezon- der hun best om aan de man te komen Misschien, dat het helpt. Toen was het weer dansen. De stem ming was uitstekend. Een ieder vermaakte zich naar hartelust. We merkten ook ver scheiden gehuwden onder de danslustigen; op. De rozengalop liep prachtig van stapel. De deelnemers werden in drie partijen verdeeld en voor iedere partij werd een prijs uitgeloofd. De gelukkige paren waren: de lieer Dijt en mej. Witte, de heer Piet Witte en mej. Dora v. Heer waarden, de heer B. Halsema en mej. Annie Reij. Toen het sluitingsuur was aangebroken, betrad de heer IJ. Witte het podium om, dank te brengen aan allen, die deze avond tot een groot succes maakten, vooral aan hen, die zich tot de organisators van dit carnavalsfeest opwierpen. Hartelijk dank werd vooral ook aan het 6 man-sterk, orkest gebracht, dat zich zoo uitnemend weerde. (Het B.B.B.-gezelschap heeft ook een goede naam). Ook de heer Kikkert deelde in de dank van de heer Witte om zijn volle medewerking tot het welslagen van het vastenavondfeest verleend. Een extra vermelding verdient de heer IJ. Witte, een eerste kracht om een feest-) avond als deze succes te verzekeren. Helt heeft hem aan waardeering voor zijn vele werk gelukkig niet ontbroken. R. Eenige berichten en Ingez. Stukken blij ven liggen voor het volgend nummer REDACTIE. Ter gelegenheid van de vertooning van deze wereldberoemde, overwel digende, diep-ontroerende film be werkt naar het overbekende boek van Remarque vaart Vertrek van Texel: kwart voor zes Van den Helder na afloop der voor stelling: kwart over 11. Prijzen der plaatsen: Balcon f 1.25, zaal f 0.75. Extra boot f 0.75. Deze v/eek nog enkele kaarten in Boekhandel Parkstraat te bekomen. Koopt ze vandaag nog. Mor gen kan de zaal voor Zaterdag uitverkocht zijn. Van het Westelijk Front geen Nieuws. Voor de film „Van het Westelijk Front geen Nieuws", wordt groote belangstel ling aan de dag gelegd, zoodat binnen 'n. dag of wat het Tivoli-theater te den Helder waar de film zal worden ver toond voor Zaterdag 28 Februari ge heel uitverkocht zal zijn. Niet alleen is Zaterdag de uitgaansdag bij uitnemend heid, maar ook vaart alleen die dag een extra boot Texel-Den Helder v.v., waar van door zeer veel Texelaars gebruik wordt gemaakt. Van de plm. 375 bal- conplaatsen en de zeshonderd plaatsen in1 de zaal is reeds een zeer groot aantal be sproken, zoodat de bioscoop-directie drin gend in overweging geeft met kaarten koopen spoed te maken. Voor de Texelaars worden eenige rijen achter elkaar gereserveerd, zoodat zij al len bijeen komen te zitten. Wie in Boek handel Parkstraat een kaart koopt (voor t2.of f 1.50, alles inbegrepen), kan van de extra boot gebruik maken en, heeft recht op een besproken plaats, zon der bijbetaling. Voor nadere biezon- derheden verwijzen we naai' de adverten tie in dit en het vorige nr. lOver de Winkelsluitingswet. We hebben een paar maanden terug leen en ander over de inmiddels aange nomen winkelsluitingswet geschreven. Daarbij bleek, dat eenige zaken, bij die wet bepaald, door de gemeente afzonder lijk plaatselijk kunnen worden geregeld. Ten einde in kennis te komen met wat op dit punt in onze gemeente gewenscht en noodig wordt geacht, hebben B.enW. zich om advies tot de Alg Tex. Middenstands- vereeniging gewend, welker bestuur tegen hedenavond een vergadering belegde om hierover het oordeel der leden te hooren. Ieder belanghebbende zij present. OUDESCHILD. De Afsluiting der Zuiderzee. Bij herhaling namen wij berichten op omtrent hooge en lage waterstanden in de haven te Oudeschild. Nu eens stond het water bij een stevige wind reeds spoe dig op de kade, dan weer kon öf de boot, de haven niet op tijd binnenloopen èt zelfs door gebrek aan water daaruit niet vertrekken. Er werd verband gelegd tus- schen deze feiten en de vordering, welke men bij het leggen van de Zuiderzee-at- sluitdijk maakt. Nu kan niet worden ontkend, dat van die afsluiting de gevolgen aan de Texel- sche kust merkbaar zijn. Echter zijn deze slechts van geringe beteekenis. We moch- ten een onderhoud hebben met de heer J.S.Dijt, dijkgraaf der Dertig Polders, die er op wees, dat voor ongerustheid geen grond bestaat. Alle voorgekomen veranderingen, zoowel van de stroomen, van de tijverschillen als van de storm- hoogten, komen op bevredigende wijze overeen met de uitkomsten van bereke ningen, uitgevoerd volgens de door de Staatscomm.-Lorentz aangegeven metho den. Buiten de lijn van afsluiting is de in vloed van de werken reeds duidelijk merkbaar bij de stroomen in het geulen stelsel benoorden Wieringen. In de Hels- deur echter kon nog geen verandering van stroom worden geconstateerd. Het gerucht, volgens hetwelk voor de Texel- sche kust bij afsluiting van de Zuider zee sterke stroomen zouden ontstaan, welke gevaar opleveren voor de dijken, berust op fantasie. Eerder wordt een zoo danige afname van de stroom voorspeld, waarvan een verzanding van de Texelsche haven het gevolg zou kunnen zijn, aldus de heer Dijt. Behalve op de stroomkracht heeft de afsluiting invloed op het tijverschil. Was het verschil tusschen hoog en laag water te den Helder voor het begin der afslui ting 11S cM., eind 1930 was het 120 cM. Voor Terschelling waren deze getallen 163 en 163 (geen verschil), Harlingen 126 en 132, Westerland 75 en 126 (dus 51 cM. grooter verschil), den Oever 85 ■en 119 cM. Voor de Oudeschilder haven is het tijverschil plm. 3 cM. en dus van! geringe beteekenis. Met belangstelling zullen we intusschen alle publicaties volgen, welke op deze on getwijfeld belangrijke aangelegenheid be trekking hebben en het belangrijkste daar uit onder de aandacht onzer lezers bren gen. Nieuwe telefoonaansluiting. No. 18: American Petr. Comp., depot Texel. (Joh. Dogger.) DE KOOG. Tooneelvereeniging „Nooit Gedacht." Tooneelvereeniging „Nooit Gedacht" gaf Zondag een uitvoering bij de heer Den Braven. De heer Bos opende om 7 uur 45 en riep het publiek een hartelijk; welkom toe. Dat de zaal niet geheel vol was, speet de heer Bos ten zeerste, daar toch een prachtig kluchtspel in drie be drijven zou worden opgevoerd. Gegeven werd „Willy's Trouwdag". Daar de rollen goed verdeeld waren, kwam het stuk goed tot zijn recht. Er werd voortdurend gelachen. De heeren Van Ijzer en De Waard komt een extra pluimpje toe, daar zij heel goed spel gaven. Tegen elf uur was het stuk teneinde en kon met het bal een aanvang worden gemaakt, dat zeer gezellig verliep, mede dank zij de muziek van Keijser's draai orgel. We besluiten met de wensch, dat Eier- land's -tooneelclub tot steeds grooter bloei mag komen en steeds waardeering vindt. W. OOSTEREND. Zangvereeniging „Nieuw Leven." Zaterdagavond gaf de zangvereeniging „Nieuw Leven", directeur de heer M. Kikkert, een uitvoering in ,,'t Wapen van Amsterdam". Leek het de laatste jaren of de vereeniging door gebrek aan krach ten ten do ode was opgeschreven, thans kan, dank zij het toetreden van enkele beste krachten, met gerustheid worden geconstateerd, dat hiervan vooralsnog geen sprake is. De gehouden uitvoering is hiervoor wel het beste bewijs. Toen tel ruimhalfSde bijeenkomst door de voor zitster der vereen., mej. N.Bakker werd geopend, was de zaal geheel gevuld. Spr. kon danook niet nalaten, haar groote vreugde te betuigen, dat zoo velen van hun belangstelling in „Nieuw Leven" blijk gaven. Met de wensch, dat allen een ge noeglijke en gezellige avond zouden heb ben, besloot spreekster haar rede, en werd met het zeer uitvoerig programma een aanvang gemaakt. Allereerst kregen we een drietal zang nummers te hooren, n.l. Mijn Nederland Lofzang en Nieuw Leven. Al ter stond viel op te merken, dat in vergelijk met vorige uitvoeringen, vooral de hee- renafdeelingen, bas en tenor veel verbe terd waren, als gevolg van het toetreden! van enkele goede zangers. Na ieder num mer was een luid applaus de belooning. „Een koffiepraatje" volgde. Dit aardige stukje, in Texelsch dialect, gegeven door de dames Jo Kikkert en Neiie Bakker, gaf op zeer typische en komische wijze weer wat de vereen, in de 16 jaren van haar bestaan zooal had beleefd en meege-

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 2