NEELS Keizerstr. 62 Den Helder NIEUWSTE COSTUUMS NEELS Keizerstr. DEN HELDER Abonneert U op de TEXELSCHE COURANT. RugpijnNieren Pillen Notaris Mulder Dierenleed. "ADVERT EN tVÉN^ Een woonhuis met erf, tuin en een perceel weiland, de Vosbles Belg. Stamboek en Premiehengst Charlois B 1003. N. DROS, Eierland, Keizerstraat DEN HELDER ca. 1200 Costuums NEELS - DEN HELDER. VÜ05 eieren .ampioenfoom fómpioenhen 'A 130* |§iererïi .«-.ra Verkrijgbaar bij P. KEIJSER. schieden, zal de risico van 't bedrijf klei ner, de rendabiliteit grooter worden. Om uit het bedrijf het meest mogelijke te halen, is degelijk onderwijs, gevolgd door landbouwonderwijs en 't geregeld kennis nemen van wat in de vakbladen vermeld staat, naast het zich geven aan het vak, zeer belangrijk. Duidelijk zal men wel begrijpen, dat zeer veel factoren in goede harmonie moeten samenwerken om tot de beste bedrijfsresultaten te kun nen leiden. Ook volgt hieruit duidelijk, dat 't soms geringe verschil in de uitbe talingen der verschillende fabrieken de veehouders niet door de moeilijke tijden van thans heen kan helpen. Er zijn nog grooter mogelijkheden te bereiken, wan neer organisatie en economie der veehou derij beter tot haar recht komen. Na een geanimeerde discussie en een extra opwekking van de heer P.Meinderts- ma om toch niet te wachten zich bij de controlevereeniging aan te sluiten, en van de voorz., om over te gaan tot aanslui ting bij de Vereeniging tot bestrijding van T.B.C., sluit de heer Stoepker met dank aan de aanwezigen voor hun op komst en aangename besprekingen en aan de directeur voor zijn inleiding, te om streeks half twaalf deze vergadering. Eerst echter had hij zich nog tot de heer A. Poot gericht, die het eiland gaat verlaten en aan wie de voorz. zijn beste wenscheji meegat. Giften voor het Witte Kruis. P. K., Oudeschild, fl. Jb. de B., Oudeschild, fl. Lam m eren pr ij zen. De Wieringer Crt. schrijft: De handel in lammeren op Wieringen, alhoewel wat vroeg, is reeds begonnen. De prijzen loopen van f 17—f20. Reeds zijn er partijtjes voor f 17 en f 19.50 ver kocht. Met het oog op beweiding der a.s. Wieringermeerpolder, schijnt er veel vraag naar wolvee te zijn. OUDESCHILD. Zuiderzee-werken op Texel. Met de voorbereidende werkzaamheden voor het werk aan de dijk bij de haven en beoosten de haven is een aanvang ge maakt. Bij de haven zijn een tweetal kee- ten geplaatst en een vijftiental personen uit Sliedrecht zijn achter de helling bezig om zinkstukken te maken. Daar is een groote hoop rijshout opgestapeld. Naar we vernamen, komt er de volgende week ook baggermateriaal. Een en ander zal de a.s. zomer heel wat drukte in de haven geven. Langs de weg van de haven tot zuivelfabriek „De Eendracht" ziet men vele stapels spoorbeels. Daar moet de rails gelegd worden voor de zandtrein, welke het benoodigde zand van de Hooge- berg naar de dijkwerken moet aanvoeren. Visscheri]. Gedurende de vorige week zijn in de haven aangebracht ruim 8000 Kg. garna len. De vangsten waren even beter, wat dan in de regel tengevolge heeft, dat de prijzen zakken. De kommenvisschers van gen de laatste dagen flink wat haring, maar het is hier natuurlijk ook: groote aanvoer lage prijzen en daar de vis- schers door de late vorst heel wat schade gehad hebben, zullen de uitkomsten dit jaar waarschijnlijk wel niet schitterend zijn. De kommenvisschers moeten een noordelijke wind hebben. Zoodra de wind oostelijk is, is de vangst, al is het danook betrekkelijk goed weer, veel minder. TERSCHELLING. Baldadigheid? De N. Harl. Crt schrijft: Op het eiland Griend bestaat reeds vele jaren een beschermde vogelbroedplaats. Voor de personen, die tijdens de broedtijd de wacht op het eiland houden is eenige jaren terug, inplaats van een houten ge bouwtje dat na de broedtijd werd af gebroken en weer naar Terschelling mee genomen een van beton gemaakt. De deur is niet op slot, zoodat aan personen, die daar eens mochten aanlanden, toch eenige beschutting kon worden aangebo den; ook de ramen zijn niet van luiken voorzien. Nu is door de wachter een be zoek aan het eiland gebracht, waar bij aankomst door hem werd geconstateerd, dat de deur open was, eenige boekjes ont vreemd en 21 ruiten verbrijzeld waren. Wat kan hiervan de oorzaak zijn? Zou ,t een raadsel blijven Wie denken mocht, dat de vereenigin- gen voor dierenbescherming, dat de die renbeschermers in het algemeen toch eigenlijk maar een slag in de lucht ma ken, omdat in onze beschaafde maat schappij dierenmishandeling zoo goed als onbekend is, is leelijk uit de dommel ge schrikt. Eerst een berichtje van slechts enkele regels. In Kilder, gemeente Bergh, heeft iemand, die zich nog mensch durft noe men, een paard, dat van vermoeidheid neerviel in de sneeuw, onverzorgd laten liggen in de felle kou. Het dier gaf de volgende morgen nog teekenen van leven. Laten we ons eens even indenken in de afschuwelijke martelingen, die het dier, waarvan de „baas" natuurlijk zijn pro fijten heeft getrokken, geleden heeft. Of liever, laten we het niet doen. Wie hart in het lijt heeft, huivert, om zich met zijn gevoelens in dit drama van die renleed verplaatsen. Indien het geval zich heeft toegedra gen als in het bericht gemeld wordt, en er geen bij-omstandigheden waren, die wij thans niet kunnen beoordeelen, dan is het te hopen, dat de man een zeer strenge strat niet zal ontgaan. Hoewel in het algemeen mag worden opgemerkt, dat de straffen voor dierenmishandeling over 't geheel veel te zacht zijn. Later ontvingen we een bericht uitWar- menhuizen, waar drie mannen een paard in een schuit trachtten te brengen. Het dier was angstig en verzette zich, waarop een touw met een lus aan de tong werd gebonden. Het dier werd afgebeuld en door hevig rukken aan het touw de tong uit de bek getrokken. Men heeft nog ge tracht het paard op het land te late^ wer ken, maar het ging niet meer. Het arme beest moest worden afgemaakt. Niet minder „dierlijk" was het gedrag van een vrachtrijder en zes andere „tnen- schen", te Zelhem, die, toen een paard een zwaar met steenen beladen wagen over een mulle zandweg niet kon voort- krijgen, een bos takken onder de pooten van het dier in brand staken. Een vierde staaltje van ergerlijk gedrag van een mensch tegenover een weerloos dier (in dit geval een ram met sinds maan den een gebroken poot en dientengevolge aan een afschuwelijke marteling ten prooi) hebben we Woensdag moeten melden. Treurig genoeg speelde zich dit tafereel op Texel af. o Vereenigingen, die de bescherming der dieren beoogen, zijn nog steeds hard en hard noodig. Ons aller plicht is, die ver eenigingen te steunen en groot te maken, ze financieel en daadwerkelijk te steunen in haar edele strijd. Krachtige organisatie op dit gebied zal ook haar gunstige in vloed hebben op de wetgeving, die het dier nog lang niet genoeg beschermt. Inmiddels hopen we, dat niemand zich uit vrees voor strat alleen van dierenmis handeling onthoudt, maar om het feit al leen, dat ieder vergrijp jegens het stomme dier ons zedelijk peil verlaagt, onze naam als „mensch" onwaardig is. Zorgen dragen het hunne bij tot ont wikkeling van nierkwalen. De nieren heb ben toch reeds genoeg te doen met hun taak om het bloed te filtreeren van de erin voorkomende onzuiverheden. Als deze organen overbelast worden, is het derhalve geen wonder als zij hun werk niet meer behoorlijk doen, waardoor een overmaat van urinezuur zich in het lichaam kan ophoopen. 166 Dit urinezuur kan zich in den vorm van scherp gekante kristallen afzetten en rheumatiek, spit of ischias veroor zaken. Soms vormt zich niergruis en vaak doen zich urine- en blaasstoornissen voor. Maak bijtijds gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Deze kunnen trage nieren weder opwekken en versterken, het overtollig urinezuur afvoeren en een einde maken aan uw kwalen. Bij alle drogisten enz. f 1.75 p. flacon. zal op Maandag 30 Maart a.s. des avonds acht uur in café „den Burg" PUBLIEK VERKOOPEN: voor den heer Jac. Witte Cz., genaamd „Geestje", gelegen te Zuid-Haf fel op Texel, kadastraal bekend gemeente Texel, sectie D., no. 1664, 1665 en 1263 te zamen groot 54 aren 90 centiaren. Tuin en land dadelijk te aanvaarden, het huis 1 Mei a.s. Alle werkdagen beschikbaar Meermalen bekroond. Staat bekend als goed vaderpaard. Bekende condities. Komt op verzoek over geheel Texel. Tel. no. 1. GROOTSTE KEUZE Wij zijn 20 procent goedkooper dan elders. Vraagt zichtzending ter vergelijking. Wij hebben ontvangen de NIEUWSTE REGENJASSEN in moderne kleuren, met band in den rug, 43 40, 35, 32, 30, 27, 25, 22, 21,20 18, 16, 14, 12, 10 8 75 Demi model, ruime rug 38, 34, 32, 30, 26, 23 21 50 COSTUUMS 1 rij en 2 rij, gekleurd, blauw en zwart, Blauw costuum, 55, 50, 48, 46, 43, 40, 38, 35,50 3^, 29, Blauw costuum, 2 rij, 50, 47, 43, 40, 38, 35.50, 33, 27,50 31.50, 23.95. Gekleurde costuums, 55, 50, 47, 45, 42, 40, 36, 33, 31,50 29.50, 27, .24, 22, 20, 18, 16, 14, 12, 8,75 JONGENSPAKJES met lange broek blauwe sportpakjes, 24, 22, 20, 18.50, 16.25 15.50 gekleurd met lange broek, 24, 22, 20, 17 50, 16, 14 8.95 gekleurd met korte broek, 23.50, 21, 20, 18, 17 50, 16, 14, 12, 10, 8.75, 8.25, 7 75 7, 6 50, 6, 5, 4, 2.95 Enorm is onze collectie pantalons ook voor zware en extra zware personen 16 14 13 12 10 9.50 9 8.50 8 7 6.25 5 75 5 4.50 4 3 50 2,95 1.45 JONGENS-REGENJASSEN in alle maten, in verschillen de prijzen, 24 22 20 18 15 12 10,50 Reiskosten worden vergoed. Zondags tot 2 uur geopend. Ontvangen de Momenteel bestaat onze collectie uit Vanaf de goedkoopste tot de duurste genres. Komt u overtuigen! Wij zullen zeutoonen hoofdvertegenwoordigers voor den Helder en omstreken van de gunstig bekende „POLAR REGEN!ASSEN" Elegant kleurecht 45 42 40 38 36 33 30 27 25 22 18 15 12,50 10 8,75 Draagt de MODERNE reclame „POLAR"-jas voor f27 De bekende „Polar"-regenjassen zijn in den Helder ALLEEN verkrijgb. bij Wij zijn 20 pet. goedkooper dan elders. Vraagt zichtzending ter vergelijking. Reiskosten worden vergoed. Zondags tot 2 uur geopend. voldoe e; I 26.50, 22, 29.75, 13.75, I van alle legwed^ strijden gedurende 1927 in Nederland gehouden' De hoeveelheid eieren die geproduceerd werd. werden opgefokt met - j ..lil neen ander OMIN G E N -U.O.BEUMEE' „i'T-r-T- van alle legwed— strijden gedurende F- 1926 in Nederland tb. gehouden De hoeveelheid eieren die geproduceerd werd.

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 2