Gemengd Nieuws FEUILLETON iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii llil!llll!l|j|||j||||||| BINNENLAND. ||||||!ll||||||||||||||l llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Examens. Onze plaatsgenoot, de lieer Jb. P. Bisschop, die te Alkmaar in twee jaar de drie-jarige cursus kleermaker doorliep aan de Ambachts school aldaar, heeft thans de school met het einddiploma kleermaker en patroonteekenen verlaten. Tevens kwam hij in aanmerking voor de le prijs, voor de beste leerling in deze vak ken uitgeloofd. Het Bisschoppelijk Bezoek op de film. Naar we vernemen zal ten behoeve van De Jong's Bioscoop het bezoek van Haar lem's Bisschop aan Texel op Donderdag 16 April a.s. op een film worden vastge legd. Op de eerstvolgende kermis zal de film hier worden afgedraaid. Sportnieuws. Zondag heeft Texel-Comb. met 43 van Alcmaria II gewonnen. In het vol gend nummer nemen we een verslag op. Ons Locaal Museum. Het Texelsch museum wordt overge bracht naar het z.g. Olazen Paleis, dat in verband hiermee een algeheele restau ratie ondergaat. Gisteren is het Museum verrijkt met een z.g. snotdolf, door de dames Rab Ad. aan het Noordzeestrand gevonden. Het is een vraatzuchtige roofvisch, met een zon derling voorkomen; ze kan tot 60 c.M< lang worden. De visch is geconserveerd en zal een attractie te meer voor ons mu seum vormen. Zoo was het. In het slot van ons raadsverslag staat, dat de heeren Lap en Epe de vergadering verlieten. Gelieve in plaats van „Epe" „Pisart" te lezen (Hun plichten riepen hen naar elders). DE WESTEN. Dat was de moeite waard. Vier schapen hebben de veehouder W. S. Keijser alhier met wel 14 lammeren verblijd; het waren een tweeling, een drieling, een vier ling en een vijfling. Van deze vijf er een wat klein uitgevallen, maar overigens is het beestje recht van lijf en leden. OOSTEREND. Een geringde meeuw. Een dezer dagen heeft de heer A. de Smit op de schorren bij de Eendracht een meeuw opgevangen, nipt om een der pooten een ring, gemerkt „Museum Leiden 47445". We hopen binnenkort te kunnen meedeelen waar en wanneer de vogel werd geringd. (De ring is naar Leiden gezonden Red.) Bazar Fanfarecorps „V.l.O.S." Op 2e Paaschdag des nam. 2 uur is de bazar ten bate van Fanfarecorps V.l.O.S. (Oost) in de o.l. school alhier door de heer B. T. Zondervan geopend. Zangver- eeniging „Nieuw Leven", directeur de heer M.Kikkert, verleende haar medewerkingen droeg bij tot de prettige stemming, welke deze feestelijkheid kenmerkte. Er was veel en velerlei te zien, te hooren ente koopen, zoodat we er niet aan twijfelen, of het doel, met de bazar beoogd, zal wel worden bereikt. Het was er zoo druk, dat men elkaar moest verdringen, om van de uitstallingen en de vermakelijk heden te kunnen genieten. Prettig voor het bazar-comité, dat er zooveel zorg en tijd aan heeft besteed. DE COCKSDORP. Sportnieuws. Niet te forsch spelen s.v.p. Zondagmiddag had alhier een korfbalwedstrijd plaats tusschen U.D.I. van de Koog en S.E.O.L. T.O. van hier. Direct na de aanvang ontwik kelde zich een vrij pittig spel, naar onze meening soms wel eens wat al te forsch voor korfbal- spel. Er dient toch altijd in het oog gehouden te worden, dat het een spel is, waarbij de helft van het aantal medespelenden uit dames bestaat, een van de leden van U.D.I. scheen dit wel eens uit het oog te verliezen. Wij zagen hem althans dikwijls met geweld op de bal los stormen, als stond hij als doelverdediger tus schen de palen op een voetbalveld. Eenmaal kwam hij daarbij zoo hevig met een der heeren der tegenpartij in botsing, dat hij voor enkele minuten geen bal meer zien kon en er om „water" geroepen, werd. U.D.I. wist voor de rust 4 maal te doelpunten zonder dat het S.E.O.L.T.O. mocht gelukken een tegenpunt te maken. Na de rust ging het spel meer gelijk op. Beide partijen' wisten toen nog eenmaal de bal door de mand te doen vallen, zoodat het einde kwam met 51 voor U.D.I. DE WAAL. Paaschverrrassing. Door banketbakker J. Plaatsman alhier werd gedurende de Paaschdagen een heerlijke taart verloot onder wie kwam raden naar de tijd, waarop een verborgen opgesteld horloge stil zou blijven staan. De juiste tijd was 5 u 13 mnt 30 sec. De gelukkige uit plm. 100 personen was mej. O. Boot, die 5 u 15 mnt. en nog eenige seconden had geraden. Een zeer zeldzame broedvogel. Op een perceel land van de veehouder W. Keijser alhier werd een dezer dagen een eend broedende aangetroffen. Dit zou niets bizonders zijn, wanneer bij nadere beschouwing niet was gebleken, dat het een „pijlstaart" was,.ook wel Langhals of Gaffelstaart geheeten, volgens de heer Jan P. Strijbos een zeer zeldzame broed vogel. In de nabijheid van eendenkooien wor den van deze soort wel eens nesten gevonden. De voorjaarstrek heeft plaats van Febr.—April. Om en nabij Hoek-van-Holland zou deze nogal eens voorkomen. Volgens de heer J. Drijver is de vogel op de trek aan de rivieren het talrijkst. Een lam van 22 pond. Bij de veehouder C. Bakker, in Spang, heeft een schaap het levenslicht geschonken aan een lam, dat wel 22 pond woog. Het dier (eenling) kwam dood ter wereld, wat dus een tegen valler was. DEN HOORN. Het werk aan het Horntje. In verband met de werkzaamheden aan en voor de dijk aan het Horntje is nabij de Mok een tweetal woonschuiten verankerd. Plm. 40 personen zijn daarin gehuisvest. De voorbe reiding van het werk is in volle gang. Het be- noodigde zand zal per rails van de in de nabijheid liggende duinen worden aangevoerd. OUDESCHILD. S.s. „Marsdiep" uit de vaart. Gisteren is de „Marsdiep" uit de vaart ge nomen om naar Amsterdam te vertrekken om gedokt te worden. De „Dageraad" is nu weer enkele weken in dienst. De dijk- en havenwerken. In liet laatst van de vorige week is del zandzuiger bezig geweest in de toegangs geul naar de haven. Het zand bleek er zeer fijn te zijn en het duurde te lang, eer een bak was gevuld. Naar onze corr, meldt, heeft de zuiger thans aan het westeind van liet dorp plaats gekozen. Daar lukt het misschien beter. Er is heel, wat zand noodig om de in te dijken stuk ken van de zee „op te spuiten". De rails^, waarlangs zand van de Hoogeberg voor de dijkophooging en verzwaring benoor den de haven zal worden aangevoerd, ligt ai langs het haventerrein en tegen de op rit naar de Waal. Achter de haven moe ten aan de Waalder- en Oosterenderweg 2slooten worden overbrugd. Er worden peilers geplaatst van zware balken en daarover worden stevige balken met de spoorstaven gelegd. Langs de Oostelijk liggen vele stapels spoorbiels. Daar zijn ook een viertal groote keeten geplaatst. Gisteren arriveerde hier een bok, waarmee twee locomotieven van 16000 K.G. en een graafmachine van 26000 K.G. van een dekschuit, waarmee ze waren aan gevoerd, aan wal zijn gezet. De graafma chine, van rupsbanden voorzien, is op eigen kracht naar de Hoogeberg getuft. Bij gunstig weer wordt vandaag bij de R.K. kerk een 2e zinkstuk te water ge laten. GIJ VERDIENT uw abonnementsgeld voor een heel jaar, wanneer ge trouw de adver tentiekolommen vaa het Texelsche Courantje leest. Leesgeld: een kwartje per maand; buiten den Burg verhoogd met de porto. 40.000 kub. M. zand. Naar we vernemen heeft een lid van de Prov. Staten de aandacht van de Comm. der Koningin in N.-Holland gevestigd op de a.s. afgraving van de Hoogeberg. Het is ook geen klein hapje, dat hier ten be hoeve van de Zuiderzeewerken weggeno men wordt: 40.000 kub. M. Stel u voorde Binnenburg, 100 M. lang, en 8 M. breed, geheel volgespit met zand, tot 50 M. hoogte (ver boven de kerktoren uit.) Dan hebt ge eenig idee van de enorme hoeveel heid zand welke van Hoogeberg naar1 Oudeschild moet worden getransporteerd. Zou het natuurbeschermers gelukken er nog een stokje voor te steken? Het is al laat, maar je kunt niet weten. Paasch-drukte. De Paaschdagen hebben T.E.S.O. geen windeieren gelegd. Wat moet het dan met Pinksteren niet worden. Geweldig druk was het, schrijft onze corresp., toen Zaterdagmiddag de boot van 5 uur hier aankwam. De „Marsdiep" had vier auto's aan boord en wel achttien exemplaren met nog twee autobussen maakten aan de kade hun opwachting. Gistermorgen was het nog krasser: twee booten vertrokken om acht uur naar den Helder. De „Dageraad" lag reeds onder stoom, omdat de „Marsdiep" naar Am sterdam zou vertrekken. Maandag werd te Loosdrecht een vijftal boerenzwaluwen gezien. Dat is zeer vroeg. Op de steenfabrieken langs Rijn en Waal zijn vorige week millioenen steenen stuk gevroren (dagbladbericht). In de nacht Vrijdag-Zaterdag is te Heerlen een kleine aardbeving waargeno men. Op le Paaschdag is te Zwolle een 13-j. meisje onder een autobus gedood; te Oegstgeest reed een motor met volle vaart tegen een hek; de duorijder kwam om; tientallen ongevallen meer, alle op Paschen voorgevallen, melden de dagbla den van vandaag. De Amsterdamsche trams vervoer den op 2e Paaschdag 451500 passagiers Maandag hebben wel 48 extra trei nen van en naar Amsterdam geloopen De werkloosheid onder de landar- arbeiders in Friesland begint te vermin deren. Het getal tewerkgestelden in de werkverschaffingen is met ongeveer 500 afgenomen. Haarlem. Naar het zich laat aanzien zullen omstreeks 20 April de hyacinthen en tulpen bloeien en zal de jaarlijksche bollen-Zondag waarschijnlijk 19 April worden gevierd. Met minister Ruys de Beerenbrouck, als eere voorzitter, heeft zich een comité gevormd om 'n nationale* herdenking voor te bereiden van het vierde eeuwfeest der geboorte van Prins Willem de Zwijger (24 April 1933.) Te Roosendaal is prooesverbaal op gemaakt ter zake vervoeren van zeventien paarden in een goederenwagen van 17 M2. Een der paarden bleek reeds dood. Gu werd bleek en begon onrustig de kamer op en neer te loopen. „U weigert dus uw toestemming, vader?" vroeg hij op gedempte'toon. „Als ik je openhartig antwoorden moet, Gu, en daar heb je recht op, ja, dan wei ger ik beslist en formeel. Al weet ik te vens door ondervinding te goed, dat het me geen. zier helpen zal. Doch vergun me dan je mee te deelen, dat je wel een vrouw wint, doch een vader zal verliezen." „U wilt me dus niet meer als uw zoon erkennen? Bedoelt u dat, vader?" vroeg Gu, met moeite sprekend. „De man, die zijn eigen voldoening stelt boven de redding van zijn huis, erken ik niet meer als mijn zoon. Maar doe je eigen wil en laat alles in puin om je ineenstorten. Wat mij betreft, ik kan even goed en gelaten sterven in een hotel kamer ergens in een of andere verre bad plaats als hier in mijn kasteel." „Wat zal ik doen? Wat moet ik doen, o Lorrie, Lorrie," riep Gu uit en kreunde terwijl hij zich het gelaat met de handen bedekte. „Is 't zoo erg, m'n jongen?" begon de oude man op bijna teedere toon. „Laat ik je dan zeggen, Gu, dat ook ik in m'n leven voor hetzelfde feit heb gestaan. Ik heb een verschrikkelijke scène gemaakt bij je grootvader, Gu, want die stond tot mij en ik tot hem in een andere verhouding, als wij tot elkander. Maar ten slotte heb Bij veehouder Moons in de Achter willens bij Gouda is een lam geboren met vijt pooten. Het ligt in het voornemen van de Koningin liet jaarlijksche bezoek aan Am sterdam in September te brengen. Maart 1931 was wat het weer be treft, in alle opzichten een maand van uitersten. De regenval ot neerslag was 21 m.M. te Amsterdam, tegen 45 m.M. ge middeld. Het aantal uren zonneschijn was meer dan 100 pet. boven het gemiddelde. Het aantal vorstdagen voor Amsterdam was 16, voor de Bilt zelfs 23; dit zijn dagen waarop de temperatuur onder het vriespunt kwam. Temperatuur gemiddeld 3.5 graden tegenover 5.3 gr. gemiddeld. Een 65-jarig man die aan toevallen leed, is aan de Boschstraat te Breda met het hoofd in een kuip water gevallen, en levenloos opgenomen. Tegen een raadslid te Stein, die in een raadsvergadering de voorzitter toe voegde: „Je bent een prul, je kent niets1, je hoort beter thuis achter een mestkar", werd f30 boete of 30 dagen hechtenis ge- eischt. Illllllllllllilllillllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllllllülflllllllll BUITENLAND. |||||||||||||||||||1|||| IIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllillllllll Op Madeira is een opstand uitge broken. Portugeesche strijdkrachten zijn er heen getrokken; ook vliegtuigen. Mis schien wordt de hoofdstad beschoten. Vandaag brengen de dagbladen nadere biezonderheden. Ondanks de malaise is het aantal millionnairs de laatste jaren in Duitsch- land met 130 gestegen. In N. Griekenland heerscht groote koude, gepaara met hevige sneeuwval. In het gebergte bij Volo werden de lijken van vijt in de sneeuwstorm omgekomen personen gevonden. In het ziekenhuis zijn verscheiden boeren met bevroren armen en beenen opgenomen. Mac Donald, Henderson, Bruning, Curtius en wellicht ook Briand en Musso lini, zullen te Londen samen de a.s. ont wapeningsconferentie en de D.-O.-tolunie bespreken. De inwoners van de door aardbeving en brand vernielde stad Managua worden thans door een nieuw gevaar bedreigd. Onder de vele uitgehongerde en door dorst gekwelde honden hebben zich reeds verscheidene gevallen van hondsdolheid voorgedaan. T6t nogtoe zijn twintig plunderaars te Nicaragua door de Amerikaansche ma riniers gefusileerd. In een klein meer bij Nicaragua heeft men veertig lijken van waschvrouwen ge vonden. Zij zijn bij haar bezigheid door de aardbeving overvallen. Charlie Chaplin's „City Lights" is door het Dominion Theatre te Londen voorloopig voor vijf maanden gehuurd. Daar deze bioscoop drieduizend zitplaat sen heeft en er verschillende vertoonin- gen per dag plaats hebben, rekent men er op, dat meer dan een miljoen Londenaars de film in dit Theatre zal gaan zien. In het Cohan-Theatre te New-York wordt de film negen maal per dag vertoond; de eerste voorstelling begint 's ochtends om negen uur, de laatste te middernacht. Niettemin staan de menschen urenlang in 't gelid in rijen van zes te wachten, tot ze aan de beurt komen. Aan alle vreemdelingen, die de laat ste drie jaar zonder middelen van bestaan de Vereen. Staten zijn binnengekomen, worden gratis passagebiljetten naar hun vaderland verstrekt. ik toegegeven, al dacht ik, dat het mij het hart zou breken. Ik heb haar ze heette Lily en ook zij was een bijna ihe- melsche verschijning nooit vergeten. Ik geloof, dat mannen bijna nooit verge ten, al lijkt het dikwijls uiterlijk zoo maar ofschoon ik haar niet tot gravin van Latcham heb gemaakt, heb ik het leven toch niet zoo bitter gevonden, als ik in mijn onbezonnen liefde had verwacht." Gu had een andere sigaar opgestoken en dampte zwaar. „Ik zal maar heengaan, sir, dat zal het beste zijn." „Een enkel woord nog, Gu, je zult moeten toegeven, dat je in mij nooit een strenge vader heb gehad. Maar écn ding vraag ik je nu toch voor je eigen bestwij. Ik verg niet van je, dat je Dolores Lati mer op het oogenblik vergeet of opgeeft; maar ik vraag je dit: blijf een maand hier bij me, of maak, als je wilt, een reis van een maand in het buitenland. Het is toch niet te veel gevraagd? Dat houdt natuurlijk in, dat je haar gedurende die maand niet schrijven zult, tenzij een kort briefje vanavond, dat je onverwacht naar het buitenland moet vertrekken." Gu aarzelde. Lorrie een maand lang niet zien. Haar niet schrijven. (Wordt vervolgd.) ISÜiSilfSffifflffifflSB I» S3 33 S HOE DE LIEFDE ffl DE HAAT OVERWON. 83 ffi II SBfflffigSffiSlfflSlfflffl 49 „Latimer Latimer?" herhaalde de vader. „Die naam ken ik niet. Wat doet haar vader. Heeft hij zijn fortuin gemaakt evenals de vader van Diana, mr. Mei ford?" „Neen," sprak Gu. „Hij is een gentle man. Ik denk, dat hij tenslotte van oudere stam is dan de Latchams, sir. Hij is pre dikant op Carshal." De graaf sprak noch bewoog zich voor een oogenblik. Daarna zag hij z'n zoon aan met een bleek gelaat, waarin de oogen wanhopig staarden. „De dochter van een predikant?"vroeg hij. „Wilt ge me vertellen, dat je je zelf verbonden hebt met een meisje, dat vol strekt geen fortuin bezit?" „Ik vrees, dat het meisje inderdaad geen geld heeft, vader." „Maar beste jongen", sprak de oude edelman, zonder zich op te winden, want met de jaren had hij geleerd zich te be- heerschen, „dat is eenvoudig krankzinnig. Droom ik nu, of heb jij je zinnen niet bij elkaar Gu staarde zwijgend naar buiten, niet in staat te spreken. „Lieve deugd," riep de graaf tenslotte uit en greep met zijn magere handen de stoelleuning vast, „wanneer wanneer is dat gebeurd?" „Gisteren avond," zei Gu dof. De graaf keek z'n zoon verwijtend aan. „Nadat je van mij vernomen had, hoe onze toestand was?" vroeg hij. „Ja," sprak Gu. „Kan een man weer staan aan de inspraak van zijn hart? Ik geloot, dat u mij begrijpen zou, als u Dolores zag." „Ik wist, Gu", begon de edelman met een minachtend gekrulde onderlip, „dat je geen politicus was: dat je zelfs niet in staat zou zijn mij op te volgen in het Hoogerhuis. Maar dat ik een zoon had in staat tot zulk een krankzinnige daad...." „Vader", onderbrak Gu hem. „Belee- dig mij niet, noch u zelf." „Excuseer me", zei lord Latcham, „we moeten deze voorbijgaande opwelling niet te hard beoordeelen „Voorbijgaande opwelling?" stoot Gu verontwaardigd op, „ik verzeker u, sir, dat ik haar en slechts haar alleen m'n heele leven zal beminnen." „Ik geloof het niet," zei de graaf rus tig. „Als je het echter toch van plan zou zijn, goed, doe het dan, maar trouw haar in elk geval niet."

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 2