Texelsche Courant van Woensdag 13 Mei 1931 Invullen aangiftebiljetten voor de Inkomstenbelasting. op Hemelvaartsdag geopend Administratiekantoor A. BIEERS TWEEDE BLAD GRUNWALD Den Helder Texelsche Berichten KANTOORSTRAAT 14 Gemengd Nieuws Candidaten voor de gemeenteraad. Gisteren zijn de navolgende lijsten met candidaten voor de a.s. gemeenteraadsver kiezing ten raadhuize ingeleverd. De ver kiezing zal plaats hebben op Vrijdag 19 Juni a.s. Anti-Rev. Partij: 1. Vlaming, K. 2. V.d. Brink, A. 3. Timmer Jz., C. 4. Eelman, Joh. A. 5. Van der Knaap, C. 6. Van Leeuwen, J. G. Chr. Dem. Unie: 1. De Vries, Jb. 2. Van Liere, P. 3. Alderlieste, J.A.G. S.D.A.P.: 1. Henkes Dz., J. 2. Dogger, T. 3. Bruin, Jb. 4. Backer, A. 5. Bruin—Hemelrijk, N. 6. Hemelrijk, Joh. 7. Standaart, J. P. Gemeentebelang. 1. Parlevliet, Joh. 2. Keijser Jbz., S. J. 3. Van Twisk, F. J. H. 4. Reuvers, W. J. 5. Keijser Dz., H. J. Algemeen Texelsch Belang: 1. Frank, David. Vrijheidsbond: 1. Lap, W. H. - 2. Dros Bz., P. 3. Pisart, J. G. Ph. 4. Barends, J. 5. Swama, P. W. 6. Roeper Jz., Joh. 7. De Lugt, C. J. 8. Zuidewind Dz., J. 9. Keijser R.Pz., A. J. 10. Stoepker Cz., R. W. Vrijz. Dem. Partij: 1. Keijser Cz., R. P. 2. Epe, A. 3. Daalder Jz., Jb. 4. Blom Jz., Alb. 5. Daalder, R. J. R. Kath. Staatspartij: 1. De Graaf, M. W. 2. Keijzer, S. 3. Leber, H 4. Boom, P. M. 5. Smit Hz., H. 6. Van Heerwaarden, W. Lijst—Jac. Boon: 1. Boon Jac., den Hoorn. Chr. Hist.: 1. Kikkert Nz., Jb. 2. Van der Vis Rz., R. 3. Grisnigt, J. 4. Westerlaken, G. Vrije Groep: 1. Verstegen, H. K. W. Christ. Landarb. Bond: 1. Vonk Cz., A. 2. Bakker Kz., M. 3. Van Sijp, W. Volksgroep tot verbetering maatsch.- econ. toestand op Texel: 1. Eelman Jbz., A. 3. Huijsman Nz, R. 4. Hillenius, Joh. 5. Klippel, P. 6. Boon Pz, C. Damwedstrijd Den HelderTexel. Men schrijft ons: Zondag had te den Helder in de boven zaal van het Kegelhuis aldaar een dam wedstrijd plaats tusschen de damclubs van Texel en den Helder. Na hartelijke begroeting van weerskanten, deelde de Helderscne voorzitter mee, dat voor deze wedstrijd door zijn club een medaille be schikbaar was gesteld, welke mededeeling door de aanwezigen met applaus werd begroet. De voorz. van de Texelsche club bracht bestuur en leden van de H.-club dank voor de ontvangst en een compli mentje voor de gezellige en doelmatige localiteit. Texel was ditmaal al biezonder slecht opgekomen, wat wel aan de sei- zoendrukte te wijten is. Maar 15 spelers konden de strijd aanbinden. Na een uur bleek ,dat de medaille wel niet in Texels bezit zou komen. De stand was op dat oogenblik 62 voor den Helder. Doch naarmate de tijd vorderde, werd de toe stand voor Texel gunstiger. De stand werd tot 1010 opgevoerd. Toen moesten nog 5 borden uitkomen, wat tot resultaat had, dat T. zijn puntental wist op te voeren tot IS, en den Helder tot 12, zoo dat de medaille ten slotte toch nog in Texels bezit kwam. Er werd niet in klas sen gespeeld. Besloten werd de Helder- sche dammers nog eens voor een revanche wedstrijd uit te noodigen. Jeugdherberg-nieuws. Zaterdagmiddag werden door het be- stuur van jeugdherberg „Panorama" mej. G.Zuidewind „Kamp" en de heer C.Bak ker Bz., alhier (die binnenkort in het huwelijk zullen treden), tot herbergouders benoemd. Zij zullen in „Panorama" hun intrek nemen en blijven daar wonen, ook wanneer na September de jeugdherberg gesloten wordt. De „herbergouders" wacht een mooie, doch geenszins gemak kelijke taak. Zij zijn echter met de jeugd beweging, met kampleven, etc. van nabij bekend, hetgeen hun een sterke steun moet zijn en succes ten deele waarborgt. o— De herbergtarieven zijn als volgt vast gesteld: logies tot 15 jaar 40 c, daarboven 50 ct.huur slaapzak 15 ct, ochtend- en avondbrood 25 ct.; middagmaal wordt nog bekend gemaakt. Bij de jeugdherberg be hoort een vrij groot terrein, waarvan een gedeelte bestemd wordt voor kampeerter rein. Na 1 Juli kan daar voor 10 c. p.p. per dag worden gekampeerd. Aanmelding moet geschieden bij de herbergouders. Het oefenschip voor de Zeevaartscholen. B. en W. stellen de raad voor in de kosten van de „Prinses Juliana", het nieu we oefenschip voor de zeevaartscholen, dat föO.OOO zal kosten (waarvan het rijk f25.000 verschaft), voor f500 bij te dra gen. Uitslag verkooping. Gisteravond werd door notaris Mulder voor de erven van de heer W. Huizinga publiek verkocht het huis, waarin tot he den het cafébedrijf werd uitgeoefend, - met schuur en erf - aan de Koogerstraat. Kooper: L.Eelman, den Burg, voor f3000 Uitbreiding electrische centrale. Wanneer de raad er mee instemt, zal wegens toenemend stroomverbruik de electr. centrale alhier met twee Diesel motoren van 700 a 750 P.K., voor f 100.000 door „Werkspoor" te leveren, worden uit gebreid. Het gebouw zal daartoe met 260 vk. M. moeten worden vergroot. De totale kosten komen dan op f 156000. Concert in ,,'t Park". Zaterdagavond gaf Texelsch Fanfare - dir. Th. C. Lugtenburg - onder groote belangstelling een welgeslaagd concert in ,,'t Park". Algemeen heeft men genoten. Er bleek met toewijding te zijn geoefend, de directeur bewees opnieuw voor zijn taak ten volle berekend te zijn. Het vrije nummer kwam ons voor zeer gelukkig te zijn gekozen. Het is verre vajn gemak kelijk, doch werd uitstekend vertolkt en voldeed ons biezonder. Het Park werd door drie electr. schijn werpers rijkelijk verlicht. Namens het be stuur brengen we gaarne dank aan de politie voor haar toezicht. Tevens mogen we gewagen van een aandachtig, niet rumoerig publiek. Hedenavond generale repetitie. Het Park zaï dan afgesloten zijn. Zet uw klok een uur vóóruit, wanneer Ge u morgenavond ter ruste begeeft, de zomertijd doet weer zijn intree. WAAL-EN-BURG. Voor het poldergemaal. We deelden onlangs mee, dat de „proefpaal" voor Waalenburg's gemaal geslagen was. Daarbij is o.m. gebleken, dat de lengte der palen vijf meter zal moeten bedragen, welke palen inmiddels door aannemer Daalder zijn besteld. Deze morgen wordt te 10 uur met het heien een aanvang gemaakt, waarbij het polder bestuur aanwezig zal zijn. OUDESCHILD. DE DIJK- EN HAVENWERKEN. Gisteren is de vijfde locomotief gearri veerd. Elk dezer locomotieven is voor twintig wagens berekend. Binnenkort zullen en honderd wagens in gebruik zijn en twintig worden in reserve gehouden. De nieuwe excavator is thans geheel ge monteerd. Hij heeft een gewicht van 35 ton (tien ton zwaarder dan no. 1). is toe gerust met 'n Duitsch-Amerik. Diesel-At- las-motor v. 85 p.k. en verwekt stroom voor electr. licht. In één arbeidsgang verplaatst deze machine 1.5 M3. Zc neemt straks het graafwerk aan de Hoogeberg ter hand. De andere machine gaat naar de dijk om daar slooten te graven. „De Verjongde Professor." De R.K. Tooneelvereeniging „Inter Nos" gat Zondag in het gebouw van de R.K. Volksbond een goed geslaagde uit voering. De voorz. kon een flink aantal personen het welkom toeroepen. Een aan gename verrassing was, dat ons de mu ziek tegenklonk van het bekende B.B.B.- orkest, dat zorgde voor de entree-acte-mu- ziek, hetgeen zeer op prijs werd gesteld. Als het scherm opgaat, maken we kennis met de zestig-jarige professor Goedhart (Hendr. Timmer), die een serum uitge vonden zou hebben, om oud weer jong te maken. We ontmoeten verder zijn huis knecht Frits (Jul. Timmer), die graag in de boeken van professor zit te snuffe len, en zijn vrouw Marie (M.Hin). De professor gaat voor een studiereis naar' Weenen en Frits en zijn vrouw denken dat de professor de verjongingskuur ook op zichzelf zal toepassen. Elze Vermaat (N.de Graaf) en Henri (J.Boom) komen veel bij de professor aan huis. Juist als de professor op reis zal gaan komt er 'n brief van zijn neef Jan (Herm. Timmer), dat deze bij hem komt logeeren. Dit ver geet de professor echter zijn personeel mee te deelen, en als de neef dan komt, zien ze hem voor de verjongde professor aan. Zooals men zich kan voor stellen, komt het tot de gekste verwikke lingen. Er werd over het algemeen goed gespeeld en het luid applaus bewees, dat de aanwezigen genoten. Het was een recht gezellige avond. Woningbouwplannen. Door de heer K. Dogger alhier is aan het gemeentebestuur het verzoek gericht! om voor de bouw van een eigen woning voor een gemeentelijk voorschot in aan merking te mogen komen. DE KOOG. Een goed voorteeken? Het aantal badgasten neemt, hoewel nog vroeg in de tijd, langzamerhand toe, schrijft onze corresp. Jammer echter, dat de aanhoudende koude Noordenwind 'n verblijf aan het strand nog niet zoo aam Iokkelijk maakt. Dezer dagen zagen we evenwel al zeebaden gebruiken, ver moedelijk wel de eerste in dit seizoen. Wij hebben ons afgevraagd, of dit soms als een begin van het badseizoen kan worden beschouwd, doch meenen, dat in verband met de weersgesteldheid hier achter wel een vraagteeken mag worden geplaatst. Moge het voor een verblijf op het strand nog wat koud zijn, een wan deling door de beschuttende duinen, te midden van ontluikende bloemenpracht, is aan te bevelen. Hiervan wordt danook al door vele bezoekers gebruik gemaakt. OOSTEREND. Een merkwaardig geval. Als een biezonderheid kan worden ge meld, dat in de onmiddellijke nabijheid van de voordeur van het huis van de heer T., die midden in het dorp woont, een lijster in een hagedoorn zijn nestje heeft gebouwd. De vogel zit te broeden op een zestal eitjes en wordt door tien tallen bezoekers vereerd. Als ze van het goede maar niet te veel krijgt. Een jubileum. Zaterdag .jl. werd alhier door de heer1 P.v.d.Slikke en echtgenoote hun 40-jarig huwelijksfeest herdacht. In de loop van de avond werd hun door het muziek corps „Excelsior" een serenade gebracht. De muziek bracht natuurlijk veel men- schen op de been. EIERLAND. Aansluiting aan het electr. net. Behoudens goedkeuring door de raad zullen de perceelen aan de Eloofdweg alhier zonder extra kosten aan het electr.. net kunnen worden aangesloten. Aan het Smitswegje zou een transformator moeten komen. PRINS HENDRIK-POLDER. De weg naar het Horntje. i Uit goede bron vernemen we, dat mits de polder per jaar f50 bijdraagt de gemeenteraad zal worden voorgesteld, de weg bij de gemeente in onderhoud te nemen. Koningstraat Keizerstraat BINNENLAND. Te Leiden wordt een proef met schoolzwemmen genomen met leerlingen van de centrale school voor het zevende Leerjaar. Slaagt deze, dan zal het zwem men op alle lagere scholen worden in gevoerd. Bij het delven in een weiland te Noordwijkerhout, stootte men op een kist met een menschelijk geraamte. Alles was in vergane toestand. Tegen de 25-j. landbouwer Jac. K. te Warmienhuizen, die een paard een stuk van de tong (6 a 7 cM.) rukte, is fl5(J boete of 60 dg. hechtenis geëischt. BUITENLAND. Er worden proeven genomen met het landen van autogiro-toestellen voor zes personen op de daken van groote ge bouwen te Londen. Deze vliegtuigen kun nen verticaal stijgen en dalen en brengen de menschen tot in het hart van de stad* Een enorme brand verwoestte de Japansche badplaats Yanranaka: 700 hui zen en 30 hotels. Te Madrid kunnen 50.000 kinderen geen geregeld schoolonderricht ontvan gen wegens gebrek aan scholen. De 1 miljoenste Ford werd ver vaardigd December 1915, de 10 mil joenste Juni 1924 en de 20 miljoenste 14 April 1931. Deze werd ten huize van Henry Ford naast de eerste Ford van 1893 geplaatst. Op 10 Juni wordt de bekende bouw kundige, ir. Jos. Cuypers, te Roermond, zeventig jaar. Prof. Haldane te New-York heeft vastgesteld, dat het aantal hartziekten in Amerika toeneemt. Geen wonder als men nooit een hartversterking nemen kan. Amerika heeft immers zijn drankver bod. In verband met de salarisverlaging der Ned.-Ind. ambtenaren moet het voornemen bestaan, de naam Buitenzorg te veranderen in Duitenzorg. Een Engelsch blad bericht: „Bij ko ning George bevonden zich onlangs drie doktoren. Dit behoeft echter geen reden tot ongerustheid te zijn". Men kan daar over van meening verschillen, meent de Haagsche Post. Een schouwburg-exploitant in Ame rika gat toegangsbewijzen af tegen in levering van een ei. Blijkbaar wenschte hij een ei-vol huis. Professqr Haberlandt te Innsbruck houdt een pleidooi voor hersenen als voedsel. Inderdaad schijnt dit voor som mige menschen het eenige gebruik, dat zij van dit orgaan kunnen maken. Te Aken is een jeugdige'misdadiger, Walter Leese, gearresteerd, die een heele reeks inbraken, enz. op zijn geweten heeft, waarop hij gewoonlijk per auto, ook wel pervliegtuig op uit trok. Op de autobusdienst BönePhi- lippeville (Algerië) zijn vier passagiers gedood. VOOR DE VROUW. Modepraatje. Fleurig en aardig is de indruk die de nieuwe voorjaarsmode op ons maakt. Een weinig bizar ook wel, vooral de lijnen in sommige rokken, maar dat brengt wat variatie. Strooken, strikjes, schootjes, 2. Witte Jz, H.

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 5