BON. Lammerenvervoer INJSTER'C B.O.L.T.H.A Döorziüen Een plan voor de Pinksterdagen PUROL Wat beteekeni Zomersproeten verdwijnen RugpijnNieren Pillen Donkere Duinen, Den Helder. Cycloïde? Mijnheer Pimpelmans en zijn auto. Officieele Simplex Agenten dekt. Bij de herberg behoort io.m. een ruime tuin, een fietsenbergplaats en een kampeerterrein. Aan weerszijden van het gebouw wordt een terras aangelegd met gezellige zitjes. En dat alles wordt met gulle hand bekostigd door T.E.S.O. We twijfelen er niet aan, of het geld wordt goed besteed. Ondergeteekende, abonnee Texelsche Crt., verzoekt toezending van 1 ex. (80 blz.150 plaatjes; gekleurd om slag). Met bedrag (50 ct. 6 ct. porto) gaat hierbij. NAAM: ADRES: den Burg Zuid-Eierland den Hoorn den Hoorn de Cocksdorp J. REIJ. L. KOK. J. KUIPERS. K. DU PORTO J. BARENDS. Oosterend Oudeschild de Waal J. OMIS. M. ZEGEL. R. YSKA. Dinsdag 26 Mei zal de veeboot „Landbouw", ka pitein W. Smit, gereed liggen tot vervoer van lam meren en vee naar Purmerend, Uithoorn en tusschen- gelegen plaatsen. Afvaart nam. 1 uur. Donderdag 28 Mei vaart de veeboot Landbouw naar Leiden, Afvaart 's morgens 8 uur. De Commissarissen H. HAAKMAN. J. KAGER. Ondergeteekende bericht, dat door hem de uitbetaling der lammeren is overgedragen aan de heer J. KAGER, die daarvoor zitting zal houden op Maandag a.s. in Hotel „De Zwaan" van half twaalf tot half één en Dinsdag van 9 tot tl uur in hotel „De Lindieboom". H. HAAKMAN. in korten tijd geheel door Sprutol. Bij alle Drogisten, Pot 90 ct., Tube 50 ct., Zeep 60 ct. Maak slechts geleidelijk vorderingen in de voeding. Gaat gij van de eerste samenstelling van kuikenzaad op de tweede over en van deze op gemengd graan, geef dan eerst eenige tijd de beide soorten gemengd. Houdt de dieren overdag hongerig en geef ze voor de nacht zooveel ze willen eten. De kunst van voeren is de kunst om de dieren bij een overvloed van voeder graag te houden. Als ge met voeder komt, moeten ze u tegemoet ko men, anders kunt ge wel een voeding overslaan. Zorg, dat de droogvoederbak steeds gevuld is met opfokvoeder en de drink bak met zuiver water. Zorg voor voldoende ruimte aan de droogvoederbak. Geef de kuikens evenveel kuikenzaad als ze opfokvoeder eten en strooi dit in een laag schoon strooisel. Kijk niet vluchtig langs uw kuikens, maar bespied ze, zooals uw kat het doet. Dan zult ge mogelijk kwalen vóór zijn. Waarom noodeloos dag in, dag uit aan doffe, onophoudelijke rugpijn lijden scherpe, stekende pijn bij bukken of zich oprichten? Waarom die ellendige last van urinekwalen, hoofdpijn en duizeligheid? Deze kwalen wijzen maar al te vaak op nierzwakte, waardoor urinezuur en andere schadelijke onzuiverheden in het bloed achterblijven in plaats van er uit gefiltreerd te worden. Waarom? Als blijkens de ervaring van zoovelen Foster's Rugpijn Nieren Pillen in dergelijke gevallen zoo weldadig kun nen werken: de verzwakte nieren weder kunnen opwekken en versterken, en zoo doende zoowel rheumatiek, jicht, water zucht, spit en niergruis kunnen voorko men als verbeteren. Verwaarloos geen kostbaren tijd! Grijp de kwaal onmiddellijk in haar wortels aan. 163 Bij alle drogisten enz. f 1.75 p. flacon. De Bloembollententoonstelling te den Helder. Men schrijft ons uit den Helder: Alweer die bloembollententoonstelling in den Helder? vraagt de lezer en wij antwoorden: inderdaad, alweer die B.O. L.T.H.A. Maar ditmaal is er toch wel eenige aanleiding voor een opwekkend artikeltje, ten eerste omdat de Pinkster dagen zich bij uitstek voor een uitstapje naar den Helder leenen en in de tweede plaats, omdat thans alle tulpen, ook de koninklijke Darwintulpen, in volle bloei staan en de tentoonstelling op haar schoonst is. Duizenden bezoekers van elders hebben in de afgeloopen weken van de pracht dezer tentoonstelling ge profiteerd en dit aantal zal met de in aantocht zijnde Pinksterdagen stellig wor den verhoogd. Temeer omdat de(n) 20.000ste(n) bezoeker(ster), die op die dagen verwacht wordt, een verrassing wacht van de zijde van het tentoonstel lingscomité. Wie dus nog van de pracht dezeften- toonstelling wil profiteeren en tevens 'n aardig uitstapje voor Pinksteren wenscht te maken, ga naar de B.O.L.T.H.A. in den Helder; hij vindt er een fraai natuurpark met een zaakkundige, smaakvolle be planting van bolbloemen van welke thans de tulpen in allerlei variaties en soorten op haar schoonst zijn. Eenmaal in den Helder, is een uitstapje naar het strand te Huisduinen, indien het weer dit eenigs- zins veroorlooft, ook in dezen tijd van het jaar reeds zeer aanbevelenswaardig. Tentoonstelling van bloeiende bloemen Welkom vreemdeling. Dividenden T.E.S.O. We herinnieren nog even aan de mede- deeling van T.E.S.O., opgenomen in ons blad van 15 Februari. „Volgens art. 20 der gewijzigde statuten worden de divi denden der jaren 1920 t.m. 1925 na 1 Juni 1931 niet meer betaald en zijn dus na die datum de dividenden no. 1 t.m. 6 der aandeelen waardeloos." Hebt ge nog te vorderen Het is nog niet te laat., JEUGDHERBERG-NIEUWS. Leveranties. Het bestuur stelt hen, die voor leveran- rantie van levensmiddelen en brandstof voor de Jeugdherberg in aanmerking wil len komen, in de gelegenheid hun wensch kenbaar te maken. Zie adv. De opening. Naar men ons meedeelt, kan de ope ning niet voor Zaterdag 30 Mei tegemoet worden gezien. Alhoewel met Pinksteren wel gelegenheid tot overnachten zou kun nen worden gegeven heeft het Bestuur het beter geoordeeld daarmee nog min stens een week te wachten. Het is immers van groot belang, welke indruk de eerste bezoekers van „Panonna" zullen meene men. Wanneer schilder en stoffeerder, timmerman en loodgieter nog volop bezig zijn, ontbreekt er zeker de prettige steer, welke het jeugdherberg-leven kenmerkt. „Goed begonnen, half gewonnen". Nog eenig geduld dus maar. De Inrichting. We deelden nog niet mee, hoe de Jeugdherberg, na wijziging van het oor spronkelijk plan. in overleg met de Ned. Jeugdherbergen-Centrale, is ingericht. Wanneer we binnentreden, komen we in de gang, welke rechts toegang geeft tot woon- en slaapvertrek der "herbergou- ders;, rechtuit tot het ruime dagverblijf; links de traphal met toegang tot het jon- genswaschlokaal met douche en gelegen heid voor voetbaden. Naast het dagver blijf (conversatie- en eetzaal), met een verrassend mooi uitzicht over het eiland, in de richting van P.H.-polder en Texel- stroom, de herbergkeuken en bijkeuken met 'kelder. Achter het dagverblijf de meisjes-garderobe en meisjes-slaapzaal (28) alsmede het meisjes-waschlokaal, in gericht als dat der jongens. De rechter zijvleugel maakt deel uit van de meisjes slaapzaal, in de linkerzijvleugel is, ge heel afzonderlijk, de keuken onderge bracht, waarvan de trekkers gebruik mo gen maken. Op de bovenverdieping be vindt zich de jongensslaapzaal (42) en een ziekenzaaltje. Vier dakkapellen (links, rechts; achter twee) zorgen voor vol doende licht. De nieuw gebouwde gedeel ten passen geheel bij de voormalige boer derij aan en zijn danook met stroo ge- „Mijnheer Pimpelntans" leeft nog. Ónze jeugdige lezers die met zooveel genoegen de geschiedenis van Meneer Pimpelmans hebben gevolgd ook oude ren, weten we, hebben er van genoten (beken 't maar heusch) zullen zeker blij zijn te vernemen, dat het verhaal In boekvorm verkrijgbaar wordt gesteld. Het boekje telt 80 blz. met 150 plaatjes en bijschriften en is van een gekleurd om slag voorzien. We hebben de prijs op f0.50 gesteld, wat zeker geen groot be drag is voor een boek met zoo'n koste lijke historie. Alleen de plaatjes zijn het geld al waard. Na ontvangst van 56 ct. (6 ct. porto inbegrepen) zenden we het boekje onmiddellijk toe. Aan ons bureau kan het tegen 50 ct. worden afgehaald. Ons nieuwe verhaal. Vandaag beginnen we met een nieuw kinderverhaal, ditmaal op rijm. Wat zul len de kinderen plezier hebben bij het le zen van de dol-vermakelijke avonturen van Bobby, de aap. Ze zullen schateren wanneer ze de koddige plaatjes zien, die de tekst zullen aanvullen. We twijfelen niet, of we hebben ook thans een goede keus gedaan. VLIELAND. Gemeenteraadsverkiezing. Voor de gemeenteraadsverkiezing zijn drie candidatenlijsten ingeleverd: A. 1. N.W.Duinker; 2. N. P. Visser; 3. A. C. Kooyman; 4. Tj. Rijloeboer; 5. A. Visser; 6. K. Roos; 7. C. Cupido Sr.; 8. H. de Groot. B. 1. Andr. Kooyman. C. 1. G. Donia; 2. P. Doéksen; 3. T. de Boer; 4. W. Bloem; 5. J. W. Kroon; 6. P. A. Kroon; 7. K. Molenaar; 8. G. v. Seijst; 9. C. Holleman. LANDBOUW EN VEETEELT. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen gezonden worden aan de Redactie. Voor porto twee postzegels van zes cent bijsluiten. Gulden regels bij de opfok. In de jongste uitgave van de Fa. K. von Henning: „Lentekuikens leggen winter- eieren", worden de volgende behartigens waardige wenken gegeven: Zorg voor regelmaat bij de verzor ging van uw kuikens. Betracht de meest mogelijke rein heid, zoowel op het hok als op voeder en drinkbakken. Ruim alle dieren op, die niet mee 'kunnen komen in de groei of ziekelijke afwijkingen vertoonen. Gij waagt geen kans, als gij een zwak kuiken opfokt, maar ge hebt de zekerheid van verlies. Zorg voor een niet te hooge tempe ratuur in het opfokhok, maar houdt de kunstmoeder goed warm. Een technisch wonder. Bij de jongste krijgsmanoeuvres in Japan demonstreerde de nieuwe minister van Oorlog, Generaal Minani, het hierbo ven afgebeelde apparaat, waarmee het mogelijk is, de komst te vernemen van een vliegtuig, wanneer dit zich nog op '30 K.M. afstand bevindt. Tevens zou er zelfs de hoogte en de richting van dat vlieg tuig mee kunnen worden bepaald. Naar de Bollenvelden bij den Helder. Het Grieksche woord Cycloï de beteekent: rollen zonder wrijving. Simplex-cycloïde rijwielen zijn volgens dit idee uitgevoerd, waardoor 70% wrijvingsbesparing verkregen wordt en ze lichter loopen dan eenig ander rijwiel. Geen cups, geen con en, nastel len en smeren overbodig. Nederlandsch fabrikaat Simplex-rijwielen in gewone uitvoe ring, geheel compleet vanaf f 63.- Ook in verchroomde uitvoering. Geïllustr. prijscourant op aanvrage Verkrijgbaar bij de. Officiëele Simplex-agenteh. Simplexfabneken - Amsterdam Zonnebrand en Stukloopen van Huid en Voeten verzacht on geneest [Doos 30. Tube 80 ct. Bi) Apoth Drogisten

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 2