Kerkconcert Paardensport te de Koog Gemengd Nseuws Mogen we uw aandacht vestigen op de adv. van Texelsch Fanfare in dit nr. achoolnieuws. De heer J. de Groot, directeur Z.V..S. te Schiermonnikoog, zal per 1 Oct. a.s, als directeur der Z.V.S. alhier in functie treden. Naar Oudeschild over de Hoogeberg. De Schilderweg van den Burg naar Burgzicht' is, wat de rijweg betreft, ge reed gekomen. Het verkeer naar en van Oudeschild gaat nu meest over de Hooge berg en de verbindingsweg langs de Wee- zenplaats. Het mag een kunstavond heeten, de avond van gisteren, toen met medewer king van de dames Kaat-Verbeek (Eten Haag), Visser-Dewald en Emy Dijt, resp. sopraan, viool en cello, en de heer Jan' Visser, orgel, in het kerkgebouw der Ni. Herv. gemeente alhier een concert gege ven werd. De groote kerk was zeer goed bezet. Ds. F. Visser opende met een kort woord, waarin hij het doel uiteenzette versterking van het fonds, bestemd v. de aanleg eener centrale verwarming Vervolgens werd staande gezongen Ps. 150:1 en 3. Met 'n Marsch van Perlow voor orgel opende het programma De heer Visser toonde zich wederom een bekwaam, ta lentvol organist. De kleurrijke registree ring en de voordracht konden ons ten volle voldoen; een goed begin, „Panis Angelicus", voor sopraan, cel lo en orgel, viel een verzorgde, boeiende vertolking ten deel. Franck's kunst ge schiedde alle eer. Mevr. Kaat beschikt over een klankrijk, gecultiveerd stemge luid en onderscheidde zich mede door een onopgesmukte, fijngevoelige voor - dracht. Mej. Dijt deed de schoonheid van deze compositie niet minder recht weder varen. Ze deed ons genieten van een mu zikale, werkelijk mooi genuanceerde weer gave, verzorgd tot in de puntjes. Met orgelbegeleiding, waarvoor we alle lot hebben, zong mevr. Kaat nog „Heer Jezus heeft een hofken", Bij het Kruis is plaats", „Wo Du hingehst" en „Aria" uit de „Messias". Ze brachten een vredig heid en een rust, die in schoone harmo nie waren met de stemming, welke de vallende avond deed geboren worden in de gewijde, door orgelklanken doorzon gen ruimte. i Van Field kregen we te hooren „Noc turne", viool, cello en orgel. Op zeer verdienstelijke wijze speelde mevr. Vis ser de vioolpartij, doch vooral in „Lar go", waarin zij met cello en orgel de mooie zang van mevr. Kaat accompag neerde, kwamen haar kwaliteiten als vi oliste geheel tot haar recht. Dit prachtige werk werd door de vier musici ons ge bracht in een gave, in details verzorgde; uitvoering. In „Sarabande" kregen we nog eens 'n mooie gelegenheid om onze celliste ta bewonderen. Toegerust met muzikale ga- Ven, was zij in staat ons een onberispelij ke vertolking te geven. Eenmaal slechts heeft het Herv. Kerk koor ,ruim twintig dames tellende, zich laten hooren. Het 'zong onder leiding van mevr. Visser „Nu laat ons Gode loven", en wel op voorbeeldige wijze. Blijkbaar is er met lust en ijver gestudeerd. De lei ding berust zeker in vertrouwde handen. Met het gemeenschappelijk zingien van Gezang 44:1 werd deze genotvolle avond besloten. De collecte bij de uitgang bracht ruim t56,op, hetgeen bewijst, dat het pu bliek dubbel en dwars was voldaan, en gaarne een volgend concert tegemoet ziet zelfs al zou de nu wel wat zeer be-i scheiden toegangsprijs worden verhoogd. OUDESCHILD. FANCY-FAIR—S.D.A.P. Men schrijft ons: De fancy-fair, die door de S.D.A.Pj in de o.l. school gehouden wordt ten bate van een eigen gebouw, is een bezoek ten volle waard. Bij de ingang wordt men al dadelijk prettig gestemd door de afdeeling bloe men, waarbij voor „elck wat wils". Ver der vindt men in het eersite lokaal de po pulaire grabbelton voor de kleintjes, de lijntrektent en het rad van avontuur, dat menigeen verlokt om een kansje te wagen, In het middelste lokaal trekt vooral de afdeeling manufacturen de aandacht, door de groote hoeveelheid prachtige kussens, kleedjes, baby-kleeren, etc. Het loont de moeite hier een kijkje te nemen. De sjoelbak en afdeeling ringengooien zijn niet vergeten, terwijl voorts een tentje voor tabak en sigaren de rooklustigen kan bedienen. Met een boeken- en galanterie tent kunnen we de opsomming besluiten. Het derde lokaal is speciaal ingericht voor degenen, die even willen pauzeeren. Hier worden thee,, limonade, taartjes en chocolade verkocht, terwijl piano- en vioolmuziek zullen zorgen, dat alles met vreugde naar binnen gaat. We vergaten nog te Vermelden hetj draaibord en de bascule die zich steeds, in de belangstelling mogen verheugen. Het gebouw is met dennengroen, wel willend door de heer Epe afgestaan, aar dig versierd en maakt aldus mede op de bezoekers een prettige indruk. De tentjes zijn door het bestuur der K. W. Bewaarschool welwillend afge staan. Er zullen twee fietsen worden ver loot, er kan geraden worden naar de naam van een mooie pop en naar die van een schip. Tevens zal men door het offeren van een luttel bedrag zich een, kansje kunnen koopen op taarten, kus sens, etc. Er is nog veel meer, maar wtef mogen niet alles verklappen. DEN HOORN. Sportnieuws. Onder leiding van de heer D.Kikkert, uit Heemstede, speelde de Zwaluw hier 'n vriendschappelijke ko.fbalwedstrijd tegen verdo Nigro. Uitslag 0—1 voor den - Hoorn. DE WAAL. „De eerste steen" van Waalenburgs gemaal. Woensdag 1.1. is door de heer J.Eelman, dijkgraaf van Waalenburg, de eerste steen gelegd van het poldergemaal. De heeren bestuursleden Lap,. Roeper en Timmer konden daarbij niet tegenwoordig zijn. DE KOOG. In de hier gehouden vergadering der Texelsche Rij- en Renvereeniging is be sloten eind Augustus op het terrein van Staatsboschbeheer alhier een harddraverij en, bij voldoende deelname, rennen voor Texelsche paarden minstens een half jaar op Texel zijnde te organiseeren. Nu aan het oefenen dus. Wiens fietsen zijn dat In de duinen alhier zijn een paar fietsen; gevonden. Ze lagen er al een paar da gen onbeheerd. Wie er meer van wil we ten, vervoege zich bij veldwachter Jelle- ma alhier. DE COCKSDORP. We gaan de boemetjes „buiten" zetten. „Floralia" zal tegen het eind dezer maand een tentoonstelling houden. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiii llllllllllllllllllllllll BINNENLAND. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Geweldige brand bij Eindhoven. Te Strijp zijn boerderij Tuijn en drie woningen verbrand. Oorzaak Schade 90100 duizend gulden. Te Nijmegen heeft een dronken grondwerker op de Groote Markt een 50- jarige groentenboer met een scheermes gedood. Schiphol. Het 24ste postvliegtuig vertrok Donderdag naar Ned.-lndië met 220 kg. post (18.780 stuks). De Rotterdamsche mej. N. Delwei zwom in 7 uur van Stavoren naar Enk huizen, waar zij aankwam in zeer goede conditie. Te Bovenkarspel beliep de aanvoer op de 4e veiling 12 miljoen bollen. De markt was gedrukt, vooral voor kleinere soorten. Doordat ze niet konden zwemmen verdronken te Noordwijk een 15-jarig (meisje en een 41-j. heer; een man bij Maastricht; een dame bij Bergharen;een 15-jarige te Berghuizen; P. van Asch uit Soest in de Eem. Te Delft zijn op de veiling op één dag 30.000 komkommers vernietigd, om dat ze onverkoopbaar waren. Eten Haag. Het Vredespaleis is voor publieke bezichtiging open alle Zon en werkdagen van 24 uur. Te Scheveningen zijn in het ge meentelijk volkszeebad Woensdag 7195 baden genomen; in het Zuiderpakbad 3298. Onder Ede bemerkten de zoons van landbouwer Van Egdom 's nachts onraad in het kippenhok. Een man Vluchtte. Bij de achtervolging schoot hij een der zoons met een zwaar kaliber-revolver do or het dijbeen. Hierdoor wist de man in de duisternis te ontkomen. Te Haarlem is aangehouden de51-j. commissionnair in effecten G., die f8265 verduisterde. Te Spijkenisse sloeg de bliksem in de transformator een groot gat, waar door 180 liter olie wegvloeide. Een uur was heel Voorne van electr. licht ver stoken. - Te Nieuwheefen is de boerderij van Ten Dam door de bliksem getroffen. Alleen het woonhuis bleef gespaard. Elf varkens en 60 kippen kwamen om. Te Eefde is de bliksem in een boom geslagen, toen de metselaar J. E. per fiets passeerde. Hij werd er af geslingerd en kreeg brandwonden. Gewaarschuwd wordt tegen hetkoo- Bernard Shaw. Een paar dagen terug is Shaw, de En- gelsche schrijver en criticus met wel eens heel origineele invallen, 75 jaar gewor den. Een merkwaardig heer, die Shaw. pen van premieloten, aangeboden door het Alg Assurantiehuis „Fortuna", ge vestigd te Enschede, directeur E Heinink. De oudste inwoonster van Maas tricht, de wed. Magnee, werd gisteren 10! jaar. Te Utrecht werd een 71-jarige man bij een vechtpartij met zijn kostbaas inde Knipstraat zoo toegetakeld, dat hij in de Rijksklinieken moest worden opgenomen. Te Zevenhoven kreeg de zoon van veehouder C. v. B. bij het inenten vani varkens een weinig vlekziekteserum door de spuit in de hand Het gevolg was, dat hij deze ziekte in het lichaams deel kreeg. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllll BUITENLAND. I|||!||||||||||||||||||| llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Opgepast, kampeerders. Te Clermont-Ferrant vloog door het ontploffen van een spiritustoestel 'n kampeertent in brand, waardoor een moe der en haar kind omkwamen. i Tientallen dooden door gebrek aan eten. In Hankau (China) sterven dage lijks tientallen menschen door hongers nood (overstrooming, droogte, misgewas) Hagelsteenen als kipeieren. Te Tours gaf een hagelbui, welke 17 mnt. duurde, door het breken van ruiten 1520 miljoen frs. schade. [Bij Mindoro in de Indische Oceaan is het water zoo helder, dat men tot op een diepte van 30 M. heel duidelijk de koralen op de bodem kan zien. Bij Praag wil men een nederzetting stichten, waar zich alleen niet-rookers, vegetariërs en anti-alcoholici zullen mo gen vestigen. De Chineezen sterven van honger, Amerikaansche schepen liggen stil en toch weet niemand wat te beginnen met het Amerikaansche koren. Zoo lezen we in de „American Lumberman." De loonen in Rusland zijn veel te laag. Stalin verdient zelf maar 3600 gul den per jaar, maar daarenboven heeft hij zekere emolumenten. Op verduistering van geld staat de doodstraf. Zoo schrijft de „Quarterly Review." Bij Turijn is een electrische'water kracht-centrale geopend voor Turijn. Ca paciteit 150.000 K.W.U. 's jaars. Er worden thans op deze manier in Italië 10 milliard K.W.U. 's jaars opgewekt. Bij Esch (Lux.) werden twee mijn- beambten door een man en een vrouw overvallen en beroofd van 41000 frans. Ze ontkwamen er mee. Te Londen stelde zich op het drukke kruispunt van King's Cross een vrouwe lijke politieagent op, de eerste vrouwe lijke verkeersagent in Londen. Te Chicago heeft de politie veel moeite met de negers. De burgemeester heeft de hulp van de staatstnilitifc ver zocht. Hij heeft 3000 man in volle be wapening noodig Te Southampton vlogen vier tram wagens door de bliksem in brand. Madrid. Tegen de oud-minister-pre sident van Spanje, generaal Berenguer, is 20 jaar celstraf geëischt. De man is 58 jaar en lijdt aan een pijnlijke ziekte. Te Constantinopel zijn door kort sluiting meer dan honderd woningen ver brand. Er werd dynamiet tot ontploffing gebracht om uitbreiding te voorkomen. Berlijn. Rijkskanselier is met een doodgewone trein en niet per extra trein naar Rome vertrokken. De bladen be cijferen de daardoor bespaarde kosten op 2500 M. In China verdronken bij de gewel dige overstrooming ruim duizend per sonen. Te Hankau 50.000 menschen dak loos. Men vreest wegens de hitte epide mieën. Zomertijd Augurkentijd. Groote hoeveelheden augurken en kom kommers worden in deze dagen, als het maar warm genoeg is, verwerkt. Dit kiekje komt uit het Spreewald, bij Ber lijn, waar enorme hoeveelheden worden geteeld. Het geeft een blik op de „augur- kenvloot", gereed voor een aanval op (Berlijn. Van komen en gaan. Ingekomen gedurende de maanden April en Mei 1931. Johannes Maas, arbeider, Oudeschild, 247, van Alphen a.d. Rijn; J. M. Faber, kellner, den Burg, van Usquert; E. M. de Klerk, dagmeisje, Oosterenid, Bosch- weg 10, van Amsterdam; R. Hoogerwerf, arbeider, Eierland, v. Aandenburg; J. de Penning, landarb., Eierland E 106 met gezin v. Haarlemmermeer; K. A. Beijert, timmerman, Eierland, E 4 van SmiLde; K. v.d. Horst, marinier, De Mok, van den Helder; W. A. v. Zeijlen, pension houder, den Burg, Binnenburg 11 van 's Gravenhage, met gezinC. Asjes, land bouwer Eierland C 18 met gezin van Zijpe; A. de Vries, arbeider, Schilderweg B 40 met gezin van Opsterland; H. Th. van der Hoort, smidsknecht, Oudeschild 80, van Zevenhoven Z.H.; Jac. Herdimk, korp. marinier, de Mok, van Vlissingen; Alb. Blom, waker bij Z.Z.W., Oudeschild,, 148, v. Amsterdam; D. Bruin, dienstbode, de Waal 43, van H.-Hugowaard; J. C< Mol, marinier ,de Mok, v. den Helder; W. Lier, luit. t. zee, de Mok, van denj Helder; K. Tiemes, buitengew. opzichter Rijkswaterstaat, 't Horintje, van Hoorn; H.de Ridder, arbeider, Eierland, met ge zin van De Rijp; G. J. Lak, waker bij Z, Z.W., Oudeschild 238, van den Helder; H. Krijnen, grondwerker, Oudeschild, van Wonseradeel; L. Stroband, luit. t zee, de Mok ,van den Helder; J. M. Taillie, op zichter Rijkswaterstaat, den Burg, Stee nenplaats ,van den Helder; P. Sterren burg machinist, Oudeschild, van Har- dinxveld, met gezin; P. J. Bugel, timmer man, Koogerweg K 88, van Beilen; J. Ramaker, betonwerker, Oudeschild, van Harlingen; K. Suierveld, zuivelarbeider, Schilderweg S 28, van Koudum; J. van Meekeren, timmerman, den Burg, Wever straat 65, met gezin, van Tietjerksterat deel; F. D. Wierenga, electricien,, den Burg, Weverstr., v. Hoorn; M. J. van Amstel, onderwijzeres, Oosterend, van Alkmaar; J. Broersma, schilder, Ooster end, van Barradeel; A. Monshouwer, uit voerder ,den Burg, Koogerstr. 62 van De Werken, m. gezin; H. L. J. Swaab, off, vlieger, de Mok, van den Helder; A.DosL machinist, 't Horntje, v. Vlachtwedde; A.W.M.Broekhoven, aannemer, Gerrits- land B 149 van Barradeel, in. gezin; L. J. Fritz, off. vlieger, de Mok, van den) Helder; L.Plaatsman, timmerman, Ooster end, v. den Helder; A. J. Swaerts, vee houder, Bargen W 48, van den Helder, met gezin; J. W. Herter, sergt. vlgt. ma ker, de Mok, v. den Helder; P. Broekman, tuinarb., de Waal, v. Naaldwijk; Joh. Pannekoek, molenaar, de Cocksdorp, v. Apeldoorn; J. Schade, landarbeider, Eier- lind E 123, van Dwingelo met gezin; Jac. Kok, schippersknecht, Zuidhaffel, B 68, v. Purmerend m. gezin; K. Kalf,kaas maker, EierL, C 49, v. Beets, m» gezin; R. M. Soemarsone, z.b., den Burg, Bin nenburg 11, v. 's Gravenhage; G. van der Veen, timmerman, de Cocksdorp, van Bar radeel, m. gezin; C. L. Baan, stoker, de1 Mok, B. J. Koeman, stoker, E. Bakker, off. vlieger, allen v. den Helder; P. Bot, uitvoerder, Oudeschild, m. gezin van den Helder; P. J. Noondenne, arb., 'tHorntje, m. gezin van Sliedrecht; T. Molema, arb.,, Schilderweg, B 41, van Muntendam; C. Th. Wester, timmerman, de Waal, 43, van H.-Hugowaard; H. de Groot, arb., den Burg, Weverstr. 29, van Castricum; Wed, J. Vos, z.b., Eierland C 9, met gezin van Staphorst; H.Hessels, arb., Eierl., C 9 van Staphorst; B. Gersonius, arb., den Burg, Warmoesstr. 71, met gezin, v. Onstwedde; G. M. Burgers, smid, Eierl., met gezin v. Wonseradeel; Th. Engel, arb., Oost 72, van Wieringen; M. C. Berghuijs, C. M. Blok, W. Elzinga, stokers, de Mok, van den Helder; L. v. Schaik, P.P. Lenaerts, J. P. Krijgsman, matrozen, de Mok, van den Helder; J. Notebaart, arb., Oude schild, van Breskens.

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 2