Misbruik van vertrouwen. Gemengd Nieuws Spr.rtntcuws. Men schrijft ons: Als ons even over tweeën de scheids rechter laat beginnen, speelt T. met de wind in de rug. O'er het algemeen kan er nu juist niet van mooi spel gespro ken worden, waaraan het te weinig oefe nen niet vreemd is. Om beurten zijn beide Voorhoeden in de aanval. T. is iets ge^ vaarlijken Voor de rust weet T. vier maal te doelpunten, terwijl B. er geen1 enkel tegenover stelde hoewel zij er me nigmaal goed kans voor had. Na de rust een getrouw beeld van de eerste helft, terwijl T. tegen het einde meestal in de aanval was. Uit een corner maakt B. het eenige tegenpunt, wat een mooie goal genoemd mag worden, terwijl T. de stand tot 5—1 opvoerde. B. telde 3 invallers en speelde in het vekl dikwijls heel goed samen. Het be slissend schot bleef echter uit. T. was ooki nog niet compleet en speelde onder haar vorm. Er wordt nog te weinig samen gespeeld en het afgeven duurt meestal te lang. Ook het stoppen moet igoed be oefend worden. De gestopte bal moet niet door de tegenpartij kunnen worden overgenomen. Wanneer de nieuwe spe ler S. zich op de goede manier weet aan; te passen, kan T. nog plezier van hem hebben. Bij T. vonden we de achterhoede, midhalt cn midvoor de beste. Bij B. de keeper het best. De leden worden er nogmaals aan her innerd, dat de bepaling omtrent de comp. en contributie zal worden doorgevoerd, zooals op de jaarvergadering is beslo ten. Dus iemand, die 3 maanden achter; is, kan aan de competitie niet deelnemen. o— Denken de athletiekliefhebbers er om, dat de inschrijving tot deelname is open gesteld? Laat u spoedig inschrijven. Dit vergemakkelijkt het werk der comm. en bevordert een goede regeling. Komt regelmatig oefenen. VOLKSFEESTEN DEN BURG. De Commissie wijst er nadrukkelijk op, dat vooraf aanmelden voor deelnemers aan de wedstrijden, jong en oud, ver plicht is. Adressen: A. de Wijlt, J. Jac. Rab, A. Dros en Boekhandel Parkstraat (zie vorig nr.) Wie zich aanmeldt, ont vangt een kaartje, op vertoon waarvan men vrij toegang heeft tot het terreirt en aan de wedstrijden mag deelnemen. Aanmelden op het feestterrein is uitge sloten. Alle deelnemers hebben vrij toe gang mits zij zich vóór Woensdag a.s. hebben aangemeld. Schoolkinderen alleen hebben het recht Woensdag op het feestterrein gratis van Keijser's zweefmolen gebruik te maken. De hooge prijzen, voor deelnemers aan de gecostumeerde optocht uitgeloofd, moeten menigeen bewegen hieraan mee te doen. Reeds hebben eenigen zich aange meld. Laat die optocht het glanspunt van de eerste feestdag worden. Met eenige goede wil is er wat moois van te maken en maakt zoo'n stoet van gecostumeerden (Indianen, cowboys, Turken, „apen", ka pitein Eckener mét z'n Zeppelin, Wilkins met z'n onderzeeëer Nautilus, Van Pot- tum met z'n luchtballon, Hagenbeek met een keur van „wilde beesten", „Vredes- duifjes" in soorten, Veraart als regenma ker, enz. enz.) een groote attractie uit. Wie zaï straks met de hoofdprijs van f20.gaan strijken? Ill Reclame is de ziel van de han- III del! Wie niet adverteert wordt III vergeten, vooral wanneer uw III concurrent zoo verstandig is llllll+lllili wèl te adverteeren. Giften Algemeene Wijkverpleging. J. K., den Burg f2.50. Als de rust verstoord wordt.,. Zaterdagavond liep wat volk te hoop op de Groeneplaats. In „De Oranje boom" zat een achttal Zuiderzeewerkers die aan het verzoek van de kastelein om de zaal te verlaten, niet wenschten te voldoen. De politie moest er aan te pas komen. Op verzoek hebben rijksveldwach ter Jellema en politiedienaar Brouwer de lastige klanten, die „het vleesch danig; in de pekel hadden gezet", verwijderd. Later was de Binnenburg het tooneel van een relletje. De politie liet echten niet op zich wachten. Ze nam de toe stand in een oogwenk op en pikte er dei belhamel uit, om te trachten die in de „nor" tot betere gedachten te brengen. De volgende morgen pas was hij weer „vrij man". Hij moge dit waandeeren, opdat hem niet spoedig opnieuw gastvrij en kosteloos onderdak (en dan voor lan ger tijd) aangeboden wordt. Aanwinsten Texelsch Museum. Een hondshaai, van D. Vlas Wz., te Oudeschild. Een mooie collectie z.g. eendenmosse len, van Ds. FJVisser. Moge dit voorbeeld nog door velen gevolgd worden. Een geslaagd uitstapje. Gisteren zijn twee dozijn buurtjes van Zuid-Haffel en Westergeest heel gezel lig met elkaar op stap geweest. Óm acht uur werd Texel verlaten en toen ging dq reis per autobus van den Helder naarj Petten, waar de zeedijk werd bekeken; ook Kamperduin werd bezocht. Te Schoorl was de speeltuin ook voor de ouderen een reuze-attractie. Via Bergen; werd Alkmaar bereikt. Daar was het net kermis, wat een „boffie" was, want o, wat hebben ze daarvan geprofiteerd. De blommetjes werden hier buiten gezet Ze zijn er in auto's gestapt en hebben zelf achter het stuur plaats genomen, wat na tuurlijk de eene botsing na de andere op leverde. Persoonlijke ongelukken bleven echter uit: het was ook maar „kermis-; spul" en heelemaal niet „echt". Buiten gewoon voldaan keerde het vroolijke ge zelschap met de laatste boot naar Texel terug. Hotel „Texel" was „de laatste aan- leg". De leiding was bij de heeren W.Vendel, P.H.Bakker en P.Koom in ver trouwde handen De kosten werden be streden uit een reispotje, waaraan maan delijks geofferd werd. Nu weer aan het sparen voor het volgend jaar. Bloembollen aan het rollen.... Gistermiddag zijn bij Buitenlust eenige kisten met bloembollen van een vrachtauto geslingerd, die met een vaart de bocht nam en daarbij nog voor een luxe auto. moest uitwijken ook. De inhoud rolde over de straat, maar werd zoo goed mo-i gelijk weer opgeborgen soort bij soort Of waren het Sions ot Spurren alleen Er was geen voorbijganger, die door 'n buitelende kist getroffen. Busdienst op Oudesbhild via de Waal. De autobusdienst op Oudeschild gaat sinds gistermiddag via de Waal, daar nu de Schilderweg van Zuivelfabriek naar de haven onder handen genomen wordt. Jammer, dat dit karwei juist in deze druk ke zomertijd valt. OUDESCHILD. Wie zich verheft Toen de vrachtauto van de groenten- handelaar M. S. Langeveld hoog met kisten beladen bij Oudeschild reed, is door het verschuiven van de lading het zoontje van de heer F. Coevert dat daar bovenop zat tegen de grond ge tuimeld. Het ventje bekwam slechts eenige lichte kwetsuren. DE KOOG. Kerknieuws. Zondag a.s. preekt om 10 uur voorm. in de Ned. Hervormde Kerk alhier. Dr. J. F. Beerens, predikant te Utrecht. Mevr. B. Luberti, van den Haag, zal eenige zangnummers ten gehoore brengen. OOST. Eerste optreden Muziekcorps „Vios." Het Ooster muziekcorps deed Zater dagavond zijn eerste rondgang over Oost. Dat het aan belangstelling niet ontbrak, valt licht te begrijpen. Velen volgden 't corps, dat onder het blazen van vroolijkel marschen zich voor het eerst in het pu bliek deed hooren. De nog korte oefen tijd in aanmerking genomen, werd goede muziek gegeven. Het gezelsjchap is van plan om in de komende winter een uit voering te geven en volgende zomer een concours te bezoeken. Zoo moet het ook gaan. Niet bang zijn en denken: „Hetzal nog wel niet gaan", maar ondernemen en probeeren, wat er van gemaakt kan wor den. We wens,chen onze muzikanten met een „Houd er de moed maar in" veel succes toe. OOSTEREND. Muziekvereeniging „Excelsior." Concert en Vaandeluitreiking. Maandagavond (Koninginnedag) vind hier de aanbieding van het vaandel, ge schenk der burgerij, aan de Chr. Mu- ziekvereen. „Excelsior" plaats. De Muziekvereen. hoopt die avond, bij gunstig weer, op het Kerkplein een uit voering te geven, waarbij ieder in de ge legenheid wordt gesteld om het vaandel te bezichtigen. Het is te begrijpen, dat ieder en vooral de leden van het Corps, verbazend nieuwsgierig zijn naar hun toe komstig vaandel. Maar nog een dag of wat geduld, jongens. Volgens de enkelen, die het voorrecht hadden, het te mogen zien, en bewonderen, is het een pracht stuk. We zullen zien. (Ingezonden.) Uitslag verkooping. Door notaris Mulder werd Zaterdag yoor de erven van de heer J. Jz. Kuiper een woonhuis met erf en grond aan de Schoolsteeg alhier (2 A. 15 cA.J publiek verkocht. Kooper: Jan Daalder Cz., te Oost, voor f1050.—. BINNENLAND Bij Meppen is 's nachts B. A. aan gehouden wegens het smokkelen van 218 Kg. rogge uit Nederland naar Duitsch- land. Bij Alkmaar heeft een electrische trein op een particuliere overweg twee paarden overreden en gedood. De paarden liepen in de wei waarvan het hek door onbekenden geopend is. Reedersvereenigingen te Vlaardingen Scheveningen en Katwijk aan Zee zullen spreken over de vermindering van het aantal netten, waarmee wordt gevischt, het vaststellen van minimumprijzen en vernietiging van haring beneden een zekere prijs. Hij kende de verkeersregels niet Te Eindhoven had tusschen een motorrijder en een auto een botsing plaats. De motorrijder reed gedeeltelijk links van de weg. Hij kwam door de botsing zoo ernstig te vallen, dat hij met een hersenschudding en tal van verwon dingen aan hoofd, lichaam en beenen1 en een gebroken pols moest worden op genomen. Eén sigaar bevat voldoende nico tine om 50 ratten te dooden. De moei lijkheid is natuurlijk deze knaagdieren er toe te brengen ze te rooken. De politie te Oostburg stelt een on derzoek in naar de daders van ergerlijke dierenmishandeling. Een in een weide loopend varken zijn met een scherp voor werp drie zware buikwonden toege bracht, waardoor het dier moest wor den afgemaakt. Het vleesch werd afge keurd. Bij Haarlem is een electrische trein uit de rails geloopen. Eenige materieele schade. Geen persoonlijke ongelukken. De wisselwachter had de wissel te vroeg om-1 gezet; van de drie wagens was er pas één door de wissel. 's Gravenmoer. Gebleken is, dat de hagelschade heeft bedragen bijna vijf-en- veertig duizend gulden. Er is een steun comité gevormd. Te Nijmegen werd een juffrouw op het trottoir door een jongen met een autoped aangereden. De juffrouw viel en kreeg zware inwendige kneuzingen. Thans is zij aan de gevolgen overleden. Te Arnhem hebben dievien zich toe gang verschaft tot het magazijn en kan toor van een bananenhandel. Zij hebben een kleine brandkast meegenomen en een fiets. De heele administratie zat in de kast. Weinig geld. Weinig hoop op op sporing van de dieven. Bij Meyendel onder Wassenaar zijn eenige kilo's kopspijkertjes uitgestrooid, waardoor verschillende fietsrijders lekke banden opliepen. De weg is schoonge veegd. BUITENLAND. Sint Lake City (Ver. St.) Het zout meer, dat een zoutgehalte heeft van ruim 20 pet. heeft thans vanwege de aanhou dende droogte de laagste stand in twin tig jaren. Het water in het meer is zoo zwaar, dat mannen die er in doken huni wervels braken. (Uit „Het Oosten".) Berlijn. Dr. Brüning, de Duitsche rijkskanselier, verklaarde dat de a.s. win ter de ergsite zal zijn, die Europa in de laatste honderd jaar beleefde. Vooral voor Duitschland. Het Engelsche kabinet is afgetreden. Officieel wordt medegedeeld, dat de vor ming van een nationaal beraamd i,s. Mac Donald heeft de opdracht van de for matie van het nieuwe kabinet aanvaard. Aan het nieuwe kabinet zullen conserva tieven en liberalen deelnemen. Bald wijn en andere partijleiders hebben daarmede hun instemming betuigd. Stockholm. Van het Zweedsche kan selschip Fylgia is een geheim document) van de Zweedsche marine verdwenen en alle nasporingen zijn tot nu toe vruch teloos geweest. De Engelsche vliegster Amy John son, die van Engeland naar Tokio was ge vlogen, is opgestegen om de terugtocht te aanvaarden. Bij de motorrennen in het Reuzenge bergte zijn twee ernstige ongelukken ge beurd. Een bocht werd te kort genomen, zoodat de wagen buiten de baan kwam E)e race-auto kwam in een zandheuvel terecht en tensljotte sloeg zij zijdelings om en kwam in slioot naast de weg te liggen. Bestuurder zwaar gewond. Een andere renner die tegen een boom was gereden, is overleden. Te Vohwinkel raakte een auto op de straatweg aan het slingeren. Ze stortte om. Elf personen zwaar gewond. [>e chauffeur gearresteerd. Te Silberberg is bij schietwedstrij den bij het laden een geweer plotseling afgegaan, waardoor een 25-jarige vrouw, pas 5 weken gehuwd, midden in het hart werd getroffen. Te Karthaus (Rolen zijn 15 personen na het gebruik van paddestoelen ziek geworden. Zeven menschen zijn reeds be zweken. De toestand van de overigen is hopeloos. Hankau (China.) Door de golven van de Jangtse zijn de barakken der vluchtelingen te Woetsjang meegesleurd. Er zijn duizend menschen omgekomen. De minister deelde mee, dat de be woners in het gebied van Hankou, voor zoover niet het slachtoffer van de over strooming, aan cholera, typhus, malaria en dysenterie als vliegen sterven en dat de ■SI Texelsch Fanfare denkt aan U. ■33B Denkt ge ook aan Texelsch ■SB Fanfare toestand van uur tot uur erger wordt.' Honderdduizenden zijn in de golven van de Jangtse verdronken. Een regeerings- verklaring bevestigt, dat een derde ge deelte van de inwoners van Woehan is verdronken, ziek is, of is overgeleverd aan een onvermijdelijke hongerdood. Bij Marlow is een nachtwaker de de schedel ingeslagen, vervolgens is het lijk te water geworpen. De verdenking rust op een 20-jarige arbeider. Waarschijnlijk heeft hij uit wraak gehandeld, omdat de nachtwaker hem van diefstal van een pak klearen had, beschuldigd. Te Keulen is opgebqrgen een opper wachtmeester van de Schupo, die leider dievenbende bleek te zijn. Rome. De vacantiekolonies aan zee en in de bergen in Italijë zijn dit jaar be zocht door 242.233 kinderen, tegen 150 duizend verleden jaar. Ondanks de crisis... Bij Laholm, in Zuid-Zweden waren in een sluiskolk, die sinds eenige tijd droog lag, een heer en twee dames bezig foto's te maken, toen juist de sluizen werden opengesteld. De geweldige water massa's sleepten de drie menschen mee, die jammerlijk zijn omgekomen. Bij werkzaamheden aan de dijk van de Whitadderrivier (Schotland) zijn 8 ar beiders, die graafwerk verrichtten, door hoog water verrast. Vier kwamen om. Te Sjanghai heeft men een uitge breid centrum ontdekt voor communis tische propaganda, dat heel Azië en het Zuidzeegebied bestrijkt. De in beslagge nomen documenten bewijzen de omvang der bedrijvigheid en de kasboeken ver raden dat gedurende de laatste maanden acht duizend p.st. zijn uitgegegeven. In de Ver. Staten werden in 1930 31.273 personen bij automobielongeluk ken gedood. Meer dan ooit te voren. In Berlijn had een veldslag plaats tusschen schoolkinderen uit twee verschil lende straten met latten en ijzeren stan gen als wapens. De meesten, 80 a 100 maakten zich uit de vtoeten, toen de po litie kwam, twaalf kon men er iai handen krijgen. Hongarije. De nieuwe regeering wil dat de ambtenaarssalarissen worden ver laagd en de belastingen worden ver hoogd. sjj Londen. De kansen op deelneming van Gandhi aan de Ronde-Tafel-Confe rentie schijnen iets te stijgen. Hankau. Men hoopt, dat wat de overstroomingen betreft ,het ergste voorbij is, want de waterstand is 121/2 cM. ge daald. Het peil is echter nog 16 M. boven normaal. De Volkenbond heeft aange boden deskundigen te zenden met het oog op het gevaar voor besmettelijke ziekten, (pest o.a.) Korea. Bij een zware storm onder wereld dient het Vredesapostolaat te ver gaan; 200 personen vermist. Laatste nieuws uit de dagbladen: Het zwaar getroffen overstroomings- gebied in China is nu weer ;d|oor een ty phoon vreeselijk geteisterd. Te Voor schoten ontspoorde door het ontijdig over zetten van een wis(sel in de nacht van Dinsdag, om twee uur, een goederentrein. Geen persoonlijke ongelukken, maar wel groote vertraging. „Regenbuien zullen ook in de eerstvolgende dagen niet tot de zeldzaamheden behooren", voorspelt de „Telegraaf". Zouden we meneer Veraart maar niet met groot-verlof sturen ZOO SPRAK.. LITWINOFF: Zoo gij Sovjet-bestellin gen wenscht, kunt ge niet tegen Sovjet export zijn. (m.a.w.: „Geven en nemen"). KELLOGG: Een van de grootste hin derpalen voor een voorspoedig zakenleven is overdreven belasting. DR. F. ALBERS: Volgens een der laat ste berichten van het instituut voor con junctuur-onderzoek, houdt men in Duitsch land voor de a.s. winter rekening met een sterke groei van het werkloozen-cijfer, zelfs tot zes miljoen. DR. BRUNING: Praat niet over oorlog. Denk nooit over oorlog. Het eenige wat er moet worden gedaan is de economische moeilijkheden gezamenlijk oplossen. De secretaris-ontvanger van een pol der te Hoofdplaat is aangehouden we gens verduistering van aan zijn zorgen, toevertrouwde gelden. Het tekort be draagt een f24000.Een berichtje, dat dezer dagen in de bladen de ronde deed. We zouden er niet aan denken de aan dacht te vestigen op deze persoonlijke misstap van een ons onbekend man, in dien hij niet een der velen was, dije de O O O

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 2