Fancy FairTexelsch Fanfare üemengd Nieuws dienstplicht. MARKTBERICHTEN - 0 k\ 0 !00stul<s WELKOM 1 4 OCTOBER Een enkel woord nog aan de vooravond van de fancy fair van Texelsch Fanfare. Het comité heeft zijn voorbereidend werk thans vrijwel beëindigd. Maandag is men binnen de muren van hotel „Texel" met lust en ijver begonnen met het bouwen, onder leiding van de heer Jac. Bakker, die er in geslaagd is een reeks tentjes te ont werpen, welke reeds bij het binnentreden een alleraardigst effect maakt. Men heeft er zooiets als een winkelgalerij doen ver rijzen, waar straks lieftallige ver-koop sters weinig moeite zullen hebben de tal- looze artikelen, voor de fancy fair inge komen, aan de man te brengen* We mogen niet alles verklappen, maar willen toch nog eens wijzen op een der aardigste attracties, de glijbaan, een kos telijke vinding, die tot een batig saldo, haar deel zeker zal bijdragen. Van de Groeneplaats zal men straks van een, naar we verwachten, onstuimige glijlust bij een talrijk publiek getuige kunnen zijn. Maar ,ook binnen, in de zaal en serre van het hotel, is veel wat reden tot verblijden en bewondering geeft en lust wekt tot koopen ot deelname aan een der tallodze loterijen. Een taart, om van te watertan den, een pracht fiets voor een dame ot heer, een pop, welke je de woorden „snoezig", „doddig" of „schattig" op de lippen brengt; een Agfa-fototoestel, 'n piek-fijn apparaat, het bezitten wis waard, enz., enz., staan op het verlotingspro gramma. Het zal niet moeilijk vallen uw beurs voor iets van die aard met een dub beltje ot kwartje desnoods te verlichten. Ge weet, dat de gelden heel veilig in mu ziek en muziekinstrumenten worden be legd. Er zit dus muziek in deze liefdadige onderneming. We hooren in deze dagen, waarin soms de lucht van crisisklachten' davert, wel van minder gelukkige beleg gingen spreken, van banken, die wanke len en "stukjes", die stuk 'gaan of vallen bij de dag. Daarom, belegt een dubbeltje ot wat op de Fancy fair-bank van Texelsch Fanfare, opdat straks de kas sier een gat in de lucht springt, enthou siast over zulk een schoon resultaat. Allen op, dus, naar de fancy fair van Texelsch Fanfare. Dan krijgt ge muziek voor uw centen. O Wie aandachtig de adv. in dit nummer leest, weet verder wat we hierboven on vermeld lieten. een tochtje over het eiland. Het gezel schap logeerde in hotel „de Hoop". Na Zondag aldaar de lunch gebruikt te heb ben, bracht het nog een bezoek aan de' Eierlandsche vuurtoren en vertrok toen, naar Oudeschild, om met de laatste boot Texel weer te verlaten. Het ging langs de weg, die momenteel opgebroken wordt ter vernieuwing van het wegdek. Door de slechte toestand van de weg daar ter plaatse, geraakte de heer V. met zijn motor aan het wankelen. Zijn duopassa gier, mej. Dekker trachtte door'n voet op de grond te plaatsen het evenwicht te herstellen. Hierbij geraaide toen haar been bekneld tusschen de motor en eenr afgestoken graskant, met het gevolg, dat de knie werd ontwricht. Dokter Westbroek, wiens hulp werd in geroepen, oordeelde overbrenging naai' 't ziekenhuis te Den Helder noodzakelijk. Hieraan werd meteen gevolg gegeven. De heer J. Barends zorgde voor het transport. In het ziekenhuis was men met de patiënte spoedig klaar, waarop ze dezelfde avond nog. naar haar woon plaats, Overveen, werd vervoerd:. Blijf geen mede-lezer, maar wordt abonnee! De Texelsche Courant heeft op heden meer abonnees te boek staan dan ooit te voren. Laat dit voor hen, die nog mede lezer zijn, een aansporing wezen, om zich te scharen in de rijen van Texelsche-Cou- rant-abonnees. Wij geven ons veel moeite voor U. Toont u dit, door abon nee te worden, te waardeeren. Dat kost u toch maar zes cent per week (buiten den Burg nog geen acht.) Giften voor het Witte Kruis. Fam. M., den Burg, f2.50. Aanbesteding brandstoffen. B. en W. hebben de leverantie van brandstoffen voor raadhuis, Z.VjS., Mulo en de o.l. scholen te den Burg, de Koog, de Waal, Eierland en Oost opgedragen aan de hleer J. C. Rab; yoor de o.l. scho len te den Hoorn, Oosterend, Oudeschild en de Cocksdorp aan de heer D. Vos (Oudeschild.) FEESTCOMMISSIE DEN BURG. Prijsuitdeeling. Voor kinderen op Zaterdag a.s. nam. vier uur in café „den Burg". Voor ouderen: op nader in overleg met de Paardensport-Comm. te be palen plaats en datum. Studiereis Houtvesters en Boschwachters. Gisteravond is op Texel een gezelschap houtvesters en boschwachters uit Oost- Friesland en Drente gearriveerd, teneinde studie te maken van de duinbebossching, zooals die hier toepassing vindt. Gedineerd wordt in Bosch-en-Duin. De a.s. Korfbal-competitie. Van de Korfbal-Bond. In de Maandag gehouden vergadering werd de a.s. competitie vastgesteld. Er worden vier uit- en vier thuiswedstrijden gespeeld. De competitie begint 11 Oct. met UdiO.K.C. te de Koog en Zwaluw - Verdo-Nigro te den Hoorn. Wie zonder geldige reden niet opkomt, moet f 2.50 boete betalen. Bij de rondvraag wordt besloten, dat de uitnoodigende dub de advertentie plaatst. Het publiceeren van de namen der spelers wordt als zijnde overbodig afgeschaft. De mcdaille\yedstrijd Verdo Nigro U.D.I. wordt hier Zondag gespeeld. Uitslag verkooping. Door notarissen G. Mulder alhier en J. Wildschut, te Haarlem, werden giste ren publiek verkocht acht peroeelen gras- en bloembollenland met loods, in gebruik geweest bij Schilpzand en Co., gelegen in de P.H. polder. Kooper van perc. 7: Leon de Puizelaar, voor f450. Van de overige zeven peroeelen met de loods, W. Zegel (de vroegere eigenaar), voor f4450. Allerlei. Men deelt ons mee, dat het metsel werk aan de nieuw te bouwen boerderij „De Vooruitgang", te Eierland, zal wor den uitgevoerd door de hoeren Brum alhier. De wintertijd gaat in in de nacht van Zaterdag op Zondag. Belanghebbenden maken we attent op de publicatie „Afsluiting van wegen in Waalenburg". De Cocksdorp en de Koog krijgen morgenmiddag gedurende oen halfuurtje geen stroom van de T.E.JVL (zie adv.) Wanneer ge de nieuwe dienstrege ling van T.E.S.O. inog niet hebt uitge knipt, raden we onze lezers aan dat nh nog te doen. Het is zo\o gemakkelijk die bij de hand te hebben. Bij de strandvonderij is aangebracht een reddingsboei, gemerkt „AmisiaBre men", aangespoeld aan het strand. OUDESCHILD. Sportnieuws. Zondagmorgen heeft O.K.C. te den Hel der een vriendschappelijke korfbalmatch tegen de Ned. Arb. Sportbond gespeeld. Om half tien stelden de beide 12-tallen zich op en de bal ging zweven. Het speli ging gelijk op. Na plm. een half uur ge speeld te hebben kwam P.Hemelrijk in de gelegenheid te schieten en met een prachtig ver schot te doelpunten (0-1). N.A.S.B. kwam meer opzetten en de ver dediging kreeg haar handen Vol. Vooral de dames van de N.A.S.B. speelden best. Het gelukte mej. Kunst door handig vrij- toopen de bal in de korf te schieten: 1-1. Rust 1—1. Na de rust komt er meer levèft in de brouwerij. Er wordt flink aangepakt van beide kanten. N.A.S.B. heeft veel pech Zij schieten verscheidene malen in de mand maar de bal valt er telkens weer uit. Vooral Keijser van N.A.S.B. is ge vaarlijk, daar hij over een flinke lengte beschikt en de ballen als het ware uit de lucht grijpt. Dan verhuist de bal naar onze doelmenschen. De verdediging is zeer sterk, maar het geluld J. Dros een hooge bal met de toppen van zijn vingers in de richting van J. Snieder te werken, die aan komt snellen. En die brengt in 'n eigenaardige houding door zijn gang de stand op 12. N.A.SJB. doet al zijn best om te doelpunten maar, het lukt niet, daar de verdediging van O.K^C. ook niet stil zit. De bal is weer bij het N.A.S.f3.-doel. J. Dros staat vrij en schiet, doch net over' de mand. J.'Snieder is reeds snel achter de paal geloopen en kogelt nummer 3 er in: 13. Na ongeveer 10 min. over en weer spelen, fluit scheidsrechter Zwennen, die goed leidde, einde. Het was de eerste wedstrijd, die de N.A.S.B. speelde. De O.K.C.'ers hebben allen hun beste beentje voorgezet en verdiend gewonnen. Ga zoo door O.K.C. O.K.C. heeft deze zomer 14 wedstrijden gespeeld, 6 gewonnen, 2 gelijk en 6 ver toren. Dat" is zeker niet slecht. Ernstig ongeval. Maandagmiddag waren eenige kinderen op de kade en dijk bij de haven aan het spelen. Plotseling rende het plm. 12-jarig zoontje Jan van de heer W. Kuijper alhier van achter een pakhuis vandaan de rijweg op, waar hij door de juist passseerende auto van de heer J.'Vlas alhier ernstig aangereden werd. De chauffeur kon dit, BINNENLAND hoewel hij krachtig remde, niet voorkomen. Hem treft danook in het geheel geen schuld. De remmen, door de heer Goënga geïnspecteerd, bleken in orde te zijn. Het knaapje bekwam een ernstige wond aan het hoofd. In afwachting van de komst van een geneesheer, bleef de boot die juist naar den Helder zou vertrekken (5.40 uur), nog een kwartier liggen. Door de heer Stompff, directeur van T.E.S.O. werd Jan voorloopig verbonden. Dokter Prakken oordeelde bij zijn onderzoek di recte opneming in een ziekenhuis niet noodzakelijk, waarop de jongen naar de ouderlijke woning is vervoerd. De boot vertrok, doch inmiddels verergerde de toestand dermate, dat de heer Boswijk, pl.v. huisdokter, opname in het ziekenhuis dringend gewenscht achtte. Onmiddellijk na aankomst alhier heeft de boot weer een extra reis gemaakt. Volgens de laatste berichten was de toestand van de patiënt naar omstandig heden redelijk, maar nog steeds zeer ern stig. DE WAAL. Twintig tot dertigduizend zilverplevieren. Onze corresp. meldt, dat de heer Jan P. Strijbos, aan wie Texel reeds om zijn mooie boek alleen, „Waar de stilte spreekt", veel te danken heeft, Zaterdag en Zondag hier weer op excursie is ge weest. Van de Eierl. vuurtoren werd de vogeltrek geobserveerd en op de schorren achter de Eendracht moet de aanblik van een 20 tot 30 duizend zilverplevieren (Hoeveel Texelaars zullen van zoo'n grootsch schouwspel getuige zijn ge weest? Red.) de bekwame ornitholoog en auteur weer tot menig mooi vogelver- haal hebben geïnspireerd. Jammer, dat door een motorongeval aan dit uitstapje onaangename herinneringen verbonden zullen blijven. (Zie De Cocksdorp.) De Gulden is veilig. De Nederlandsche Bank deelt mee, de gouden standaard onvoorwaardelijk te zul len handhaven. Inflatie van het ruilmi|ddel is niet aanwezig en niet te verwachten. De goudpositie van de Nederlandsche Bank is sterker dan ooit te voren. Amsterdam. Aangehouden is een 25-jarige man, die in een behangselpapier winkel aan de Overtoom onder een tafel werd aangetroffen, terwijl het kasregister in de winkel was opengebroken. Velsen. In het reglement van orde voor de raad wordt de bepaling opgeno men, dat de leden voortaan staande het woord moeten voeren. (Ook iets voor Texel?) Meppel verleende f 40.200 crediet voor het doen uitvoeren van verschillende werken voor werkverschaffing. Grootere werken volgen. Valburg. Een 65-jarig ingezetene die bij het op hol slaan van zijn paard van de kar viel, is aan de gevolgen van dit onge luk overleden. Te St. Anna-Parochie vierde de oud omroeper A. v. d. Loon zijn 100e ver jaardag. Het dorp vlagde. De klokken luidden. Het muziekkorps bracht de man een serenade. IJmuiden. Door de steeds minder wordende kans op uitvoer, nu de tolmuren van alle landen voortdurend hooger wor den opgetrokken, bleven de exporteurs met een groote hoeveelheid haring van het vorige jaar zitten. Wegens de groote vangsten van dit jaar willen de afnemers geen oude haring meer kóopen en is de waarde dezer haring tot ongeveer nihil gedaald. Een handelaar te IJmuiden heeft zijn oude voorraad naar de mestvaalt doen verhuizen. Te Den Bosch viel een bewoner van Plataanstraat in zijn woning van de trap. Hij brak een halswervel en werd1 dood opgenomen. Bij Deventer is dr. G. J. Nieuwen- huis, rector van de academie voor licha melijke opvoeding te Amsterdam, met zijn auto, die door zijn pleegzoon uit Indië bestuurd werd, van de Twelloosche dijk gestort. De auto ging eenige keeren over de kop. Dr. Nieuwenhuis werd zwaar gewond en is spoedig overleden. Te Ede is het 6-jarig zoontje van de arbeider Wobbers op een onbewaakte overweg door een trein doodgereden. Het ventje had de trein van Utrecht afgewacht, maar is door de trein van Arnhem, even eens in aantocht, overreden. Te Leiden is Zaterdag uit de Laken hal een schilderij gestolen van Jac. Toorenvliet. Het is hoog 32 cM. en breed 25Va cM. op paneel geschilderd en in een lijst gevat; de lijst is blijven hangen. De waarde wordt geschat op f350. Van de dader ontbreekt elk spoor. Later is het in een Haagsche kunsthandel teruggevon den. Twee Duitsche dames werden op de pier van Hoek van Holland door het rijzende water verrast. Blijkbaar hadden ze een daling verwacht, maar een pier is nu eenmaal geen pa-pier..;,. Te Hillegom kreeg de 17-jarige J. Slingersland het schuitje van de zweef molen tegen het hoofd. Zijn toestand is ernstig. Te Beerta is 's nachts de 38-j. ge huwde vrachtrijder Wegman met zijn auto in het Beertsche Diep gereden. De man is verdronken. Oorzaak van het ongeval onbekeivt. Ook in de Veenkoloniën zijn de landprijzen sterk gedaald. Als regel wor den boerderijen verhuurd voor t'50 per H.A.; eenige jaren geleden f170 perH.A. RAADSVERGADERING. De Burgemeester der gemeente Texel: Gelet op art. 41 der Gemeentewet; Brengt naar aanleiding daarvan ter kennis van de ingezetenen, dat eene verga dering van den Gemeenteraad is belegd op Zaterdag 3 October 1931 des namiddags te 3 uur in de daarvoor bestemde zaal ten Raadhuize dezer Ge meente. Texel, 29 September 1931. De Burgemeester van Texel, W. B. OORT. Aan de orde: *1. Ingekomen stukken. Mededeelingen. 2. Vaststelling suppletoir kohier hon denbelasting voor 1931. 3. Aanbieding begrooting Algemeen Armbestuur voor 1932. 4. Idem gemeentebegrooting voor 1932. 5. Ontslag-aanvrage J. R. Prakken als schoolarts. 6. Benoeming schoolarts. 7. Benoeming leerares in Engelsche taal aan de Zeevaartschool. 8. Benoeming hoofd der o.l. school te Midden-Eierland. 9. Heffing van reinigingsrechten. 10. Heffing van opcenten op de grond belasting. 11. Bijdrage aan de Vereeniging tot be houd van Natuurmonumenten in de kosten van aankoop van broedterrei- nen in Waahen-Burg. Zitting Herkeuringsraad. De Burgemeester van Texel vestigt de aandacht van belanghebbenden op de aan geplakte openbare kennisgeving betreffende de zitting van den herkeuringsraad in de maanden November en December a. s. Texel, 28 September 1931. De Burgemeester voornoemd W. B. PORT. PREDIKBEURTEN. HERV. GEMEENTE. Zondag 4 October Burg, vm. 10 uur Ds. Visser. Maandcollecte. nm. half 8 Heilig Avondmaal Alleen formulier en Avondmaal. Oudeschild, 'sav 7 uur ds. Plug Den Hoorn, vm. 10 uur ds. Groenenberg. Maandcollecte. Koog, vm. IC uur ds. v. 't Hooft. Oosterend, nm 3 uur ds. Groenenberg. Cocksdorp, vm 10 uurds. Plug. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, vm. 10 uur Ds. v.d. Leer. nm. 3 uur dezelfde Burg, 's av. 7,30 uur dezelfde. gebouw Tex. Fanfare. GEREF. KERK (H.V.) Oosterend, vm. 10 uur ds. Buskes nm. 3 uur dezelfde DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, vm 10 uur ds. Vis Alkmaar, 25 Sept. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 1899 H.L. De prijzen waren per 100 K.G. Tarwe 0.— a 0, Haver 5.75 a 6.75 Gerst chevaiier 4,50 a 6 20 Bruine boonen 16,00 a 22,00 Groene erwten (kleine) 9,25 all, Groene erwten (groote) 23. a 28,- Grauwe erwten 32,— a 50,00 Elerveiling, Hollands Noorderkwartier dkmaar 26 Sept. Kipeieren. Aanvoer 115.000. 56/58 K.G. 58 60 K.G. 60 62 62/64 truin 5,40 a 5,70 5,50 a 6.00 5.50 a 6,00 Kleine eieren 2,50 a 4.80 Eendeieren. Aanvoer 18.000 0.a 0. Eierveiling Texel, 28 Sept. Aangevoerd werden partijen, 68578 stuks Kipeieren 58-62 4,50 5,10 62-66 4,80 5,60 66-70 0,— 0,— Kleine eieren 2,10 4,50 eendeieren f 3,8a ,0 Oude kippen 55 a 571/3 et per Ko Hanen 0,65 a 0,70 Texel, 28 Sept. 1931. 3 koeien 0— a 0— 1 kalveren a 3 nuchtere kalveren 10 a 15 28 Rammen 30 a 70 269 schapen 24 a 32

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 2