ALLEN OP naar de schitterende vierdaagsche Adverteeren doet Verkoopen ENTREE 20 CENT. Kinderen 10 CENT. HET COMITÉ. te houden op Donderdag 1, Vrijdag 2, Zaterdag 3 en Zondag 4 October 1931 in de zalen van Hotel „TEXEL" te den Burg. Coöperatieve Eier- en Pluimveeveiling Purmerend GA N. V. Texelsche Electriciteits-Maatschappij. stroomlevering onderbroken aan de Koog, de Cocksdorp en Vuurtoren N.V. Texels Eigen Stoomboot-Onderneming De zaal zal zijn geopendDonderdag na omstreeks acht uur (na de officieele opening), Vrijdag en Zaterdag v. 4 tot 6 u. en v. half 8 tot sluiting. Zondag v. 4-6,30 u., v. 7,30 9 u. en v. 9,30 tot sluiting. Het Comité behoudt zich het recht voor (te allen tijde) om hij groote toeloop de zaal tijdelijk te ontruimen. 't Fanfarecorps is voornemens de officieele opening der Fancy Fair door een rondgang door den Burg vooraf te laten gaan. hoogste waarde te maken voor uw slachtpluimvee? Voor het uitvoeren van werkzaamheden is de op Donderdag a. s. (morgen) van 1 tot 1,30 uur nam, FEUILLETON WINTERDIENST ingaande 4 October 1931 De feestelijke opening zal plaats hebben op Donderdag 1 October a.s. 's avonds 8 uur. De Fancy Fair is groot opgezet. Er zal een roep van uitgaan. Heel Texel zal er heen trekken. Elkeen zal er met waardeering over spreken. Er zal veel te zien, ja, te bewonderen, te koopen en te genieten zijn. Als een speciale attractie is een glijbaan opgericht met een electr. gedreven band-zonder-eind om u naar boven te brengen. Laat u zich de toekomst voorspellen door onze somnabulist Van goede muziek zal men volop kunnen genieten. Er zal isderen dag gelegenheid tot dansen bestaan. Voor 't houden van verschillende Loterijen' is officieel goedkeuring van B en W verkregen ten eerste zal een groote loterij worden gehouden waarvan enkele prijzen in de zaal worden geëtaleerd (Hoofdprijs: EEN DAMES- of HFERENR1JWIEL naar keuze) Verder zullen er enkele kleine loterijen worden gehouden. De zuivere opbrengst dezer Fancy Fair komt geheel ten voordeele van Texelsch Fanfarecorps. (mits onder voortdurend geleide' Wilt gij er van verzekerd zijn onder alle omstandigheden steeds de Zendt dan aan bovengenoemde instelling. Ledige kratten steeds te beko men bij P. Keijser. Aanvragen voor ledige kratten ook bij de heeren H. v. Heerwaarden, Eierland; P. Kok Cz. den Hoorn en M. Breman te Oosterend DE DIRECTEUR. n m EEN DURE PLICHT. ffi EB (Een sensationeele historie.) 88 08 08 13 „En toch", ging ik daarop verder, „kan ik moeilijk aannemen, dat hij vermoord is. Cecil moet zich al niet goed gevoeld hebben, toen hij naar mijn flat kwam Ik neig meer ovter tot die gedachte, dat men hem gevolgd is, en wetende, dat hij een ernstige aanval had, gewacht heeft tot hij een flauwte kreeg. In een oogen- bllk, dat hij even bijkwam, moet hij dit briefje geschreven hebben. Toch toch zou ik wel eens willen weten, waar1 hij geweest is in de tijd, nadat hij bier is weggegaan tot hij weer terugkwam. Enfin, de politie zal dat wel uitzoeken." „Dat is nog de draag", was Brenda's niet te optimistisch antwoord. „Neen", ging zij verder na een oogenblik te heb ben nagedacht. „Laten we niet te veel vertrouwen op die commissaris. Het beste wat wij kunnen doen, is, mijns inziens, zoo spoedig mogelijk naar Rosevare gaan en trachten de papieren op te sporen. Wanneer kunnen we vertrekken, oom Jack?" „Wacht even," plotseling was mij een gedachte te binnen gekomen. „Kijk eens even, Brenda", zei ik, „trillend van emotie bij het zien van een licht door de nevelen van deze duistere zaak, „ik geloof, dat ik althans één draad gevonden heb. De man, die bij mij kwam inbreken, was het niets anders te doen dan om het stukje papier, dat ik gevonden had. Zij hadden de andere helft, en daar hadden ze even wei nig aan als ik. Zonder dit stukje papier1 konden zij niets uitrichten, daarom zon den zij Monkey Ted hierheen om dat zaakje op te knappen. Welnu, als die papieren voor hen inderdaad van zooveel belang zijn, dan zullen zij ook alles in het werk stellen wat ze kunnen om ze te bemachtigen. Het Lijkt me daarom de beste politiek, kalm de kat uit de boom te kij ken en te wachten, tot ziij zich bloot geven." „Prachtig," riep zie met schitterende oogen uit. „Dat hebt u uiterst knap be dacht, oom Jack. Waar zullen wij de ge legenheid afwachten?" „'Wij? Neen, kindlief. Ik alleen zal met de heeren afrekenen en jou zal ik, zoo> gauw alles hier afgeloopen is, naai- een veilig plaatsje brengen. Voor lui van dat slag beteekent een of twee moorden min der of meer niets". Zij trachtte te protesteeren, maar voor zij een woord kon uiten, ging ik voort: „Hoor eenSj onder geen voorwaarde Den Burg—Texel. Tel. Int. no. 22. Op werkdagen Vertrek Texel: *6,vra. **8,— vm. 11,20 vm. 2,35 nm. Vertrek Den Helder *7, - vm. 10,vm. 12,20 nm. 4,15 nm. Tot 1 November 1931. Na 1 November 1931 7.45 vm. Op Zon- en Feestdagen Vertrek Texel: 8,vin. 11,15 vm. 3,15 nm. Vertrek Den Helder 9,— vm. 12,20 nm. 4.15 nm. De Directeur. ga je natuurlijk naar huis terug. Het beste lijkt me, dat je onderdak zoekt bij familie. Je hebt toch wel bloedver wanten, waar je zou kunnen wonen, Brenda „Alleen tante Hattie", was haar ant woord. „Dat was vaders eenige naaste bloedverwante. U weet, onze familie is bijna geheel „Waar woont ze en met wie?" „Zij woont alleen met een oude meid, enen de honden." „Honden? Wat voor soort honden?" „Elsasser bloedhonden, 'n Heele bende, ik weet niet precies hoeveel, maar ze heeft een heel nest.f' „Zoo?" was mijn antwoord. „Dat mag ik hooren. Een betere lijfgarde dan een nest Elsasser bloedhonden1 kan ik ine be zwaarlijk denken. Het lijkt me het beste, dat je daar heengaat. En dan zulhn we het zóó trachten aan te leggen, lat je zoo goed als van de aardbodem verdwe nen bent. Niemand mag weten, waar je gestoven of gevlogen bent. We zullen er geen gras over laten groeien, ik bel on middellijk je tante op." „Laat mij dat doen", viel ze in. „Ik ben wel benieuwd wat de oude juffrouw Win- terton wel zeggen zal, als ze na zooveel jaren weer eens mdjn stem hoort." Onmiddellijk rende ze naar de telefoon in de naastgelegen kamer en terwijl zij het nummer opzocht, had ik even gelegen heid om over het zonderling verloop der g.ebeurtcnissen gedurende de laatste uren na te denken. Wat mij wel het meest ver baasd had, was het soort meisje, dat ik thans in Brenda, na zooveel jaren, had leeren kennen. Toen zij vier jaar oud was, was plotseling haar moeder gestorven en 1 zij was alleen met Cecil achtergebleven, i niet van haar wilde scheiden en besloten i had haar alleen op te voeden. Wanneer er iemand niet in staat was kinderen groot te brengen, dan was het zeer zeker wel die goeie, ouwe Cecil. Hij hield harts tochtelijk veel van het kind, maar hij was een van die geheel in de wetenschap op gaande, onpractische menschen, die, bui ten hun eigen sfeer en werkkring geen oog ot oor hadden. Hij sleepte het kind overal mede heen, waar zijn wetenschap pelijke expedities hein heenriepen, en zoo groeide zij op tot een echte yvildebras. Toen zij wat ouder werd, stuurde hij haar weliswaar naar een prima kostschool maar in de vacantie was het kind weer aan haar lot overgelaten en deed zij pre cies wat zij verkoos. Toen ik haar de laatste keer gezien had, was zij één dier flink uit de kluiten gewassen meisjes, die zichzelt, maar voor alles een ander in de weg loopen, en met wie in geen enkel opzicht iets is aan te vangen. {Wordt vervolgd.) FANCY FAIR

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 4